Oldalak: 1 ... 752 753 754 755 756 757 758 759 760 761 762 763 764 765 766 767 768 769 770 771 [772] 773 774 775 776 777 778 779 780 781 782 783 784 785 786 787 788 789 790 791 792 ... 981   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Golyós fegyverekről általában  (Megtekintve 1764894 alkalommal)
tuff74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 298


« Új üzenet #11565 Dátum: 2016. Szeptember 30. - 08:46:56 »

Tessék, előagyszánas, így az újratöltés idejét is lerövidítetted:

http://www.jjsu.dk/side.asp?Id=153301&Vare=141344

Nevet
"szép"
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #11566 Dátum: 2016. Szeptember 30. - 09:10:25 »

"szép"

Na most ha levesszük az idézőjelet akkor ronda dög ! Azzal egyetértek .    Emelem
Naplózva
puffadtpocok
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 660


« Új üzenet #11567 Dátum: 2016. Szeptember 30. - 09:13:42 »

Na most ha levesszük az idézőjelet akkor ronda dög ! Azzal egyetértek .    Emelem

Inkább az a Remington, mint ez:    http://www.egun.de/market/item.php?id=6104462#img   Kacsint
Naplózva
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3509



« Új üzenet #11568 Dátum: 2016. Szeptember 30. - 09:49:03 »

Tessék, előagyszánas, így az újratöltés idejét is lerövidítetted:

http://www.jjsu.dk/side.asp?Id=153301&Vare=141344

Nevet

Drága menyország, de ronda. Úgy néz ki, mintha egy Dragunov koppintotta volna fel az anyját.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Abonyi
Vendég
« Új üzenet #11569 Dátum: 2016. Szeptember 30. - 12:39:05 »

Na most ha levesszük az idézőjelet akkor ronda dög ! Azzal egyetértek .    Emelem
Így ebben a formában ronda, de az eredeti 7600 nem csúnya, mi több, én gondolkodtam rajta, mielőtt a CZ-t vettem, csak riogattak a 2-3 hónapos várakozással, (308 -ban nem volt az országban csak 30-06-ban)
 a menetke meg már benne volt a lábamba , így a CZ lett.
 
Naplózva
Kocsa
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 55


« Új üzenet #11570 Dátum: 2016. Szeptember 30. - 13:51:03 »

Na jó, az túlzás hogy rendeltem, előleget nem tettem le érte,szóval szentesítve nem lett  Mosolyog

Kérdezte a tulaj, hogy mégis mit szeretnék, felírja,megkérdezi hogy van-e belőle, és tudatja velem, ha rendelésre kerül a dolog, összegyűlik elég kérés.

Végül is 24"-os csövű, 30-06 vagy 308win puskát  szerettem volna sporter tussal. Elvileg 308win csak 22"-ban van, de azt mondta Ő úgy tudja,hogy lehet variálni, majd utána jár.

Ha van a gyárban raktáron,akkor a rendeléssel meg is jöhet, ha nincs olyan kiépítés,amit a vevő szeretne, 3 hónapot mondott maximum.


Bergara Scout puskám van már egy ideje (egunos). Billenőcsövű 308win kaliber.
Összegre ott van mint a mostani importőrnél.
Nagyon jó kis puska (51cm cső), mindenki először játéknak nézi.

Szerintem aki billenőt akar akkor ezen az áron nagyon jó, még a T/C lehet alternatíva csak ott a szállítás hosszadalmas
Naplózva
excolonel56
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 71



« Új üzenet #11571 Dátum: 2016. Szeptember 30. - 15:27:25 »

"Láttam az autópályás boltban is egy rem700-at 30-06-ban, az 2005-ös,tehát még a régi, nem állítható elsütő van benne, és mivel ők is vették,nem tudnak mit mondani róla."

Azon nem csodálkozok, hogy az autópályás boltban nem tudtak mit mondani a fegyverről... az ellenkezője döbbentene meg!  Csodalk
De fogadjunk, hogy árat tudtak mondani. Jó árat. Mármint jó nagyot... Taps
Naplózva

Ami nem öl meg, az erősebbé tesz. Kivétel a medve. Mert a medve, az megöl!
excolonel56
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 71



« Új üzenet #11572 Dátum: 2016. Szeptember 30. - 15:56:33 »

Elnézést kérek, az előbb Mematyit szerettem volna idézni, de elbénáztam! Szóval, a "-jelek közé tett mondatot ő írta, arra reagáltam.
Naplózva

Ami nem öl meg, az erősebbé tesz. Kivétel a medve. Mert a medve, az megöl!
Stefi
Vendég
« Új üzenet #11573 Dátum: 2016. Szeptember 30. - 16:09:45 »

Így ebben a formában ronda, de az eredeti 7600 nem csúnya, mi több, én gondolkodtam rajta, mielőtt a CZ-t vettem, csak riogattak a 2-3 hónapos várakozással, (308 -ban nem volt az országban csak 30-06-ban)
 a menetke meg már benne volt a lábamba , így a CZ lett.
 

Valamikor én is pályáztam a 7600 -as ra pont 308 Win kaliberben . Szerencsére előbb láttam egy disznóhajtáson befagyni ( szó szerint lefagyott a szitáló hóban -10 Celsiusban ) és felejtőssé vált.
Biztos hogy jobban jártál a CZ vel ha nem is olyan gyors.    Emelem
Naplózva
mematyi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 258


« Új üzenet #11574 Dátum: 2016. Szeptember 30. - 19:02:42 »

"Láttam az autópályás boltban is egy rem700-at 30-06-ban, az 2005-ös,tehát még a régi, nem állítható elsütő van benne, és mivel ők is vették,nem tudnak mit mondani róla."

Azon nem csodálkozok, hogy az autópályás boltban nem tudtak mit mondani a fegyverről... az ellenkezője döbbentene meg!  Csodalk
De fogadjunk, hogy árat tudtak mondani. Jó árat. Mármint jó nagyot... Taps

Hát azt tudtak, állapotához képest nem alacsonyat sajnos.

De úgy döntöttem,hogyha értelmes időn belül tudnak rendelni bergara-t,akkor az lesz. Biztos nem tökéletes,mint ahogyan írtátok egyik puska se ezen az áron, de amúgy is vigyázom a dolgaimra, nálam még a remington770 se menne tönkre  Ördög
Naplózva
mematyi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 258


« Új üzenet #11575 Dátum: 2016. Szeptember 30. - 22:05:06 »

Már megbocsájts mematyi. Olyasmi ez a bergera,mint a vajízű-Delma.  Aminek,se múltja...,se jövője.
Tiszta szívből kívánom,ne csalódj benne.

Nem tudom még,mi fog történni, de jobb megoldást se nagyon tudok. Majd elválik,hogy találok-e jobb ajánlatot,avagy sem, még nincs sajnos semmi eldöntve.
Amíg csak gondolkoztam,sorba mentek az aprón a nekem is tetsző,megfelelő puskák,most meg nincsen sajnos túl sok.

üdv,
Máté Emelem
Naplózva
puffadtpocok
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 660


« Új üzenet #11576 Dátum: 2016. Szeptember 30. - 23:09:12 »

Már megbocsájts mematyi. Olyasmi ez a bergera,mint a vajízű-Delma.  Aminek,se múltja...,se jövője.
Tiszta szívből kívánom,ne csalódj benne.

Kedves Warthog!

Tiszteletben tartva a véleményedet hadd jegyezzem meg, hogy valószínűleg akkor sem járt volna jobban, hogyha kétszer ennyiért rendel egy nagy múlttal és névvel  rendelkező cégtől egy olyan puskát, ami a tervezett avulás jegyében olyan anyagokból van összerakva, ami nem jobb, mint egy ilyen múlt nélküli márka terméke.
Ha nem tévesek az információim, a márkába 2008 körül invesztáltak jelentősebb összegeket és a marketing bullshit alapján, attól a gagyi Shilen nevű amerikai cégtől vették át(/vásárolták meg) a technológia alapjait.
Nyilván egyszerűbben lehetne pálcát törni a márka fölött, ha már lenne itthon 1000 db B14-es használatban, de nincs, így egyelőre a csekély darabszámú idegennyelvű teszttel kell beérni, de azok tisztességes munkáról írnak (remélhetőleg nem mindegyik fizetett véleménynyilvánítás volt), s ezek alapján a kategóriájában nem tűnik annyira vacaknak. Véleményem szerint, van egy elvárható minimum szint, ami alatt nem lehet piacra lépni, ha tényleg labdába akar rúgni valaki, amit most a baszkok a jelek szerint igyekeztek meglépni.
Mindezt csak azért írtam le, mert ezt a vajízű margarint én ajánlgattam Mematyinak, szóval, ha később Édesanyámat emlegeti, akkor nem lepődöm meg!    Kacsint

Üdv.: P.p.



Naplózva
Janikafox
Vendég
« Új üzenet #11577 Dátum: 2016. Október 01. - 08:49:58 »

Kedves Warthog!

Tiszteletben tartva a véleményedet hadd jegyezzem meg, hogy valószínűleg akkor sem járt volna jobban, hogyha kétszer ennyiért rendel egy nagy múlttal és névvel  rendelkező cégtől egy olyan puskát, ami a tervezett avulás jegyében olyan anyagokból van összerakva, ami nem jobb, mint egy ilyen múlt nélküli márka terméke.
Ha nem tévesek az információim, a márkába 2008 körül invesztáltak jelentősebb összegeket és a marketing bullshit alapján, attól a gagyi Shilen nevű amerikai cégtől vették át(/vásárolták meg) a technológia alapjait.
Nyilván egyszerűbben lehetne pálcát törni a márka fölött, ha már lenne itthon 1000 db B14-es használatban, de nincs, így egyelőre a csekély darabszámú idegennyelvű teszttel kell beérni, de azok tisztességes munkáról írnak (remélhetőleg nem mindegyik fizetett véleménynyilvánítás volt), s ezek alapján a kategóriájában nem tűnik annyira vacaknak. Véleményem szerint, van egy elvárható minimum szint, ami alatt nem lehet piacra lépni, ha tényleg labdába akar rúgni valaki, amit most a baszkok a jelek szerint igyekeztek meglépni.
Mindezt csak azért írtam le, mert ezt a vajízű margarint én ajánlgattam Mematyinak, szóval, ha később Édesanyámat emlegeti, akkor nem lepődöm meg!    Kacsint

Üdv.: P.p.




Ott a pont. A globalizáció jelenlegi szintjén egy múlt nélküli márka is lehet sikeres és gyárthat jó minőséget, nagyon rövid időn belül (pl. Huawei, Lenovo, Tesla, Nexen és azt hiszem kicsit bonyolultabbak a termékeik, mint egy golyós fegyver). Azonos beszállítók mindenhol. És nem fizetsz feleslegesen 50-60  %-ot a márkanévre.
Őszintén szólva azt sem tudtam mi az a Bergara, néhány német tesztnek utánanéztem. Mindenhol dicsérték, találtam olyat, ahol ez volt a konklúzió "Für knapp 1.000 Euro bekommt der Waidmann hier eine schlichte, aber sehr ordentlich verarbeitete Repetierbüchse, die sich in Sachen Präzision nicht hinter den deutschen Low-Budget-Büchsen à la Sauer S101 oder Mauser M 12 verstecken muss." . Ez a svájci Visier véleménye volt, nem hiszem, hogy rá lennének szorulva, hogy tesztként jelentsenek meg fizetett hirdetést. Ez nem a Nimród.
Tehát annyira sz.r nem lehet vagy a többi is az.

Üdv

Fox
Naplózva
Abonyi
Vendég
« Új üzenet #11578 Dátum: 2016. Október 01. - 08:50:45 »

Kedves Warthog!

Tiszteletben tartva a véleményedet hadd jegyezzem meg, hogy valószínűleg akkor sem járt volna jobban, hogyha kétszer ennyiért rendel egy nagy múlttal és névvel  rendelkező cégtől egy olyan puskát, ami a tervezett avulás jegyében olyan anyagokból van összerakva, ami nem jobb, mint egy ilyen múlt nélküli márka terméke.
Ha nem tévesek az információim, a márkába 2008 körül invesztáltak jelentősebb összegeket és a marketing bullshit alapján, attól a gagyi Shilen nevű amerikai cégtől vették át(/vásárolták meg) a technológia alapjait.
Nyilván egyszerűbben lehetne pálcát törni a márka fölött, ha már lenne itthon 1000 db B14-es használatban, de nincs, így egyelőre a csekély darabszámú idegennyelvű teszttel kell beérni, de azok tisztességes munkáról írnak (remélhetőleg nem mindegyik fizetett véleménynyilvánítás volt), s ezek alapján a kategóriájában nem tűnik annyira vacaknak. Véleményem szerint, van egy elvárható minimum szint, ami alatt nem lehet piacra lépni, ha tényleg labdába akar rúgni valaki, amit most a baszkok a jelek szerint igyekeztek meglépni.
Mindezt csak azért írtam le, mert ezt a vajízű margarint én ajánlgattam Mematyinak, szóval, ha később Édesanyámat emlegeti, akkor nem lepődöm meg!    Kacsint

Üdv.: P.p.




Abszolute egyet értek veled. Naponta jelennek meg új márkák a piacon az élet minden terén.
 A kereslet  dönti majd el , hogy  marad -e a márka a piacon.
 Itt említeném meg a Blasert, ami egy  fiatal cég a fegyvergyártás terén. 93- ban jelent meg az R93, és azt hiszem 2008-ban az R8.
Tehát egy nagy múlttal nem rendelkező cégről beszélünk , ami egyenlőre megállta a helyét.
Én személy szerint nem nagyon bízom az R8 zárdugattyú rögzítésében. Ha egyszer nem rögzül rendesen az a lamellás váll abba a kis rézsű horonyban, akkor lehet a vadász csánkjába is tenni egy krotáliát.  Vigyorog
Naplózva
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #11579 Dátum: 2016. Október 01. - 10:16:38 »

Abszolute egyet értek veled. Naponta jelennek meg új márkák a piacon az élet minden terén.
 A kereslet  dönti majd el , hogy  marad -e a márka a piacon.
Itt említeném meg a Blasert, ami egy  fiatal cég a fegyvergyártás terén. 93- ban jelent meg az R93, és azt hiszem 2008-ban az R8.
Tehát egy nagy múlttal nem rendelkező cégről beszélünk , ami egyenlőre megállta a helyét.

Én személy szerint nem nagyon bízom az R8 zárdugattyú rögzítésében. Ha egyszer nem rögzül rendesen az a lamellás váll abba a kis rézsű horonyban, akkor lehet a vadász csánkjába is tenni egy krotáliát.  Vigyorog

Szerintem, rossz a példa Emelem

Horst  Blaser, már akkor vadászfegyvert épített,(1957) amikor még mások a csattogó szárnyú lepkét húzogatták a porban.
A 70/80-es években már fogalom volt a neve. azok a fegyverek még most is nagyon drágák:
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Oldalak: 1 ... 752 753 754 755 756 757 758 759 760 761 762 763 764 765 766 767 768 769 770 771 [772] 773 774 775 776 777 778 779 780 781 782 783 784 785 786 787 788 789 790 791 792 ... 981   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: