Oldalak: 1 ... 726 727 728 729 730 731 732 733 734 735 736 737 738 739 740 741 742 743 744 745 [746] 747 748 749 750 751 752 753 754 755 756 757 758 759 760 761 762 763 764 765 766 ... 981   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Golyós fegyverekről általában  (Megtekintve 1764888 alkalommal)
Swarovski
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 228



« Új üzenet #11175 Dátum: 2016. Augusztus 06. - 15:38:35 »

Jaj de vidámnak teccenek lenni itten Tasli  Ördög Látszik, hogy nem serétes bermancsövön szocialializálódott a kedves úri társaság a vadelhárító kárvadászatok alkalmával. Ördög
Na akkor még egy kis benzin a tűzre: Én is hosszú cső párti vagyok, Úgyhogy, elvtársak ide lőjjetek Stoel


 Igen Igen Igen
 Emelem
Naplózva
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #11176 Dátum: 2016. Augusztus 06. - 16:03:33 »



 Igen Igen Igen
 Emelem

jaj Istenem nem kéne engem itten zavarba hozni, tudod én egy őszinte leb@szást többre tartok mint egy álszent dicséretet Kacsint
Még annyit, hogy a pontosság terén talán nem sok keresni való van ebben a szakmában a rövid kontra hosszú esetében, viszont vannak pozitív járulékos tulajdonságok amik dönthetnek a javára. A sebességgel én úgy vagyok, hogy minden egyes m/s-ot és minden egyes J-t meg kell becsülni, jól jöhet alkalomadtán. Ugyan a fingreszelés non plus ultrája, de a szakirodalom szerint a sebesség csökkenés mértéke más és más kaliberenként és kezdősebességenként is (a töltögetők jól tudják ezt). A fegyver cső hosszának kialakításakor annak tervezőjét a pontosság helyett már sokkal inkább a járulékos tulajdonságok és az a csúnya pénz vezérli. Próbálják megkeresni azt a határt ahol a hang hatás, torkolat tűz, hőhatás, emberi vállra gyakorolt erő hatás, és a pontosság, na és a költség a legközelebb van egymáshoz. Emelem
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1244


« Új üzenet #11177 Dátum: 2016. Augusztus 06. - 16:58:15 »

jaj Istenem nem kéne engem itten zavarba hozni, tudod én egy őszinte leb@szást többre tartok mint egy álszent dicséretet Kacsint
Még annyit, hogy a pontosság terén talán nem sok keresni való van ebben a szakmában a rövid kontra hosszú esetében, viszont vannak pozitív járulékos tulajdonságok amik dönthetnek a javára. A sebességgel én úgy vagyok, hogy minden egyes m/s-ot és minden egyes J-t meg kell becsülni, jól jöhet alkalomadtán. Ugyan a fingreszelés non plus ultrája, de a szakirodalom szerint a sebesség csökkenés mértéke más és más kaliberenként és kezdősebességenként is (a töltögetők jól tudják ezt). A fegyver cső hosszának kialakításakor annak tervezőjét a pontosság helyett már sokkal inkább a járulékos tulajdonságok és az a csúnya pénz vezérli. Próbálják megkeresni azt a határt ahol a hang hatás, torkolat tűz, hőhatás, emberi vállra gyakorolt erő hatás, és a pontosság, na és a költség a legközelebb van egymáshoz. Emelem

Biztos vagyok  benne ,hogy a nyers csövet nem 50 centisként veszik attól a pár darab csövet is gyártó cégtől.
Az előállítás 65 kontra 50 cm-es csőnél szinte 0 differencia az előállítónak,a gyártő cégnek  pedig még pénzébe is kerül kurtítani.
A végfelhasználói árban még a kurtítás miatti plusz munka is benne van ne aggódjunk.
Egyszerűen rájöttek,a tengerentúlon is, piacképesebb 56 cm-rel, egy standard kaliberű  cső,könnyebben manőverezhető,hátránya  nincs,sőt merevebb rövidebb cső pontosabb,vadászias lőtávolságon belül pedig nincs egy standard kaliber esetében épeszű magyarázat arra ,hogy miért raknának bele 65 cm-es csövet.
A torkolattűz,hőhatás,egyéb kérdés szerintem olyan másodlagos nekik,hogy ihajj,különben nem lenne sako kodiak ordenáré magnum kaliberben.
Nem vizsgálnak azok semmit,vannak olyan ökörségek,hogy csak na,mondjuk a 8x57 JS esetében az 51cm-es cső még nem az a kategória.
Szerintem .
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #11178 Dátum: 2016. Augusztus 06. - 19:09:34 »

Laci,

megnéztem már, hogy mi a túró az a Sako Kodiak.....
Hát az a két "ordenáré magnum kaliber" (.338 Winmag meg a 375H&H) kevésbé igényli a "magnum púdert", mint a hatésfelesed, és kb. azokat szereti mint a 243 és a 270 Win......
Tehát nem egy nagy áldozat a rövid cső a két ordenáré magnum kaliberhez. Hol vannak ezek a valóban ordenáré magnum kaliberekhez?! Jórészt az a nyomi szalag a hüvelyen, ami mindenbe beleakad, meg a kicsit nagyobb standard nyomás.... ennyi, amitől "magnum" mind a kettő.

Nagyrészt egyetértek veled, egyben azonban nem.... "hátránya  nincs" Vállat von
Ez így te is tudod, hogy nem igaz, csak ez a hátrány könnyedén feláldozható azon az oltáron, amit a többi előny nyújt....
Szerintem ennél több fing megdarálását nem éri meg a téma.

De, hogy valami értelmeset is próbáljak írni a sok értelmetlenség mellé, én bizony nem várnék az eredeti kérdést feltevő fórumtárs helyében újabb sok hónapot, mert az összes autentikus 8x57-es használó megerősítette amit a papír is mutat....... a gyakorlatban elhanyagolható a különbség, és egy kezesebb, használhatóbb jószágot kap, ha átveszi.
 Emelem
Naplózva
bull
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1222


« Új üzenet #11179 Dátum: 2016. Augusztus 06. - 20:10:17 »

Arra kíváncsi lennék, hogy szerinted mitől lő szűkebbeket 45cm-es csővel!

 

Miért is !
Már  sokszor elhangzott itt!  , de még egyszer

A fegyvercsőnek van egy bizonyos rezonanciája lövéskor ( csőrezgés) , ami befolyásolja a szórásképet ,ami   nagyban függ a cső hosszától , és a vastagságától, IS  !  Értelem szerűen minél vastagabb annál kevésbé rezeg be , és ha még ez rövidebb is , akkor még annyit se ! 
Ezért van az hogy, a mesterlövész , vagy preciziós fegyvereken , az átlagosnál  vastagabb , vagy a Benchrest fegyvereken  brutál vastag csöveket használnak!

Ha egy vadászfegyver csövét visszavágatod 60-ról  51 vagy netán 45-46 centire, szűkül a szóráskép ( konkrétan tapasztaltuk Mauser  k98 esetében ) ! 

jómagam,  sokáig egy 8x57-est használtam 51 centis csővel , amiben egy 60as   Lothar cső volt mikor vettem ,  amit később visszavágattam 51centire , észrevehetően szűkült a szórásképe
jelenleg pedig egy épített 308wint használok , amiben egy igen vastag (a torkolatnál 28,5mm)  51centis  Lothar cső van ,  gyakorlatilag  180méterről az 5 lövés szórásképe 12-14mm

 
 
Naplózva
Swarovski
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 228



« Új üzenet #11180 Dátum: 2016. Augusztus 06. - 22:00:53 »

 

Miért is !
Már  sokszor elhangzott itt!  , de még egyszer

A fegyvercsőnek van egy bizonyos rezonanciája lövéskor ( csőrezgés) , ami befolyásolja a szórásképet ,ami   nagyban függ a cső hosszától , és a vastagságától, IS  !  Értelem szerűen minél vastagabb annál kevésbé rezeg be , és ha még ez rövidebb is , akkor még annyit se ! 
Ezért van az hogy, a mesterlövész , vagy preciziós fegyvereken , az átlagosnál  vastagabb , vagy a Benchrest fegyvereken  brutál vastag csöveket használnak!

Ha egy vadászfegyver csövét visszavágatod 60-ról  51 vagy netán 45-46 centire, szűkül a szóráskép ( konkrétan tapasztaltuk Mauser  k98 esetében ) ! 

jómagam,  sokáig egy 8x57-est használtam 51 centis csővel , amiben egy 60as   Lothar cső volt mikor vettem ,  amit később visszavágattam 51centire , észrevehetően szűkült a szórásképe
jelenleg pedig egy épített 308wint használok , amiben egy igen vastag (a torkolatnál 28,5mm)  51centis  Lothar cső van ,  gyakorlatilag  180méterről az 5 lövés szórásképe 12-14mm

 
 

Erről is lehetne még sokáig vitatkozni,de én nem akarok meggyőzni senkit...
60as csővel lyukat lyukba 100ra sőt 65ös csővel ugyanez 150re viszont 51es csővel ez nem nagyon ment...
Vadásszatok pisztollyal az a legjobb!
 Röhög
Naplózva
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1244


« Új üzenet #11181 Dátum: 2016. Augusztus 06. - 23:02:22 »

Erről is lehetne még sokáig vitatkozni,de én nem akarok meggyőzni senkit...
60as csővel lyukat lyukba 100ra sőt 65ös csővel ugyanez 150re viszont 51es csővel ez nem nagyon ment...
Vadásszatok pisztollyal az a legjobb!
 Röhög

 Rííí
Naplózva
Zolimester
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1411



« Új üzenet #11182 Dátum: 2016. Augusztus 07. - 01:04:47 »


Én is jobban szeretem a 60 cm-es csöveket,belefutottam egy 54.5 cm-esbe,igaz azt is 56 cm-esnek hazudták.



Nem a tokban van az a hiányzó másfél centi? (A menetes rész?)
Naplózva
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1244


« Új üzenet #11183 Dátum: 2016. Augusztus 07. - 08:16:54 »

Nem a tokban van az a hiányzó másfél centi? (A menetes rész?)

Helló!
Nem.
A csőtorkolat felől pálca bedug koppig ,a zárdugattyú homlokáig,megjelöl,kihúz lemér pontosan.
A mért érték 54.5 cm.

Stats
Caliber: .30/06 Sprg.
Capacity: 5+1
Weight: 6 lb. 8 oz.
Trigger Pull: 1 lb. 13 oz.
Barrel Length: 21 ½ in.
Overall Length: 42 in.
Suggested Retail: $1,799
Contact: mauser-m12.com
Naplózva
puffadtpocok
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 660


« Új üzenet #11184 Dátum: 2016. Augusztus 07. - 11:30:51 »

Az egyik július havi vadászújságban pont erről a fing és csőfűrészelő témáról ment az agymenés egy cikk erejéig. Nagyjából az is le van írva, amit Lacika is is leírt a praktikusságról, illetve Bull a csőfal vastagság és rezgés összhatásáról, továbbá, hogy az amerikai piac mérete miatt befolyásolja az európai gyártókat is, s külön kiemeli, hogy a lőporok fejlesztése miatt is lehet a csőkurtítással élni úgy, hogy az átlag csőfalvastagság növekszik.

Szerintem mindenki olyan hosszú csővel szerelt puskát vegyen, amilyen tetszik! Nevet
Naplózva
Swarovski
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 228



« Új üzenet #11185 Dátum: 2016. Augusztus 07. - 11:50:39 »

Szerintem mindenki olyan hosszú csővel szerelt puskát vegyen, amilyen tetszik! Nevet

Ez legyen a végszó!  Kacsint
Benne van minden!
Naplózva
Abonyi
Vendég
« Új üzenet #11186 Dátum: 2016. Augusztus 07. - 17:09:31 »

 

Szerintem mindenki olyan hosszú csővel szerelt puskát vegyen, amilyen tetszik! Nevet
[/quote]
Engem ha  tüzes vassal kínoznának, sem tudnám megmondani, hogy a CZ-m csöve milyen hosszú, mert nem érdekel!. Azt tudom, illetve megtanultam - kitapasztaltam, milyen távolságból , mennyit kell felé tennem.  És kész! 
 Minap barátom ideadta azt hiszem Zastava 223-át, amivel 365- méterre ,  lézeres távolságmérővel bemért bála  előtt lévő nyulat kellett kilőni. Rosszul mozgó, daganatos beteg nyúl volt, már figyeltük egy ideje, és nem akartuk hogy esetleg  fertőzés legyen . A második lövéssel tudtam  terítékre hozni mivel nem  volt még ez a puska a kezemben előtte, így az első lövés csak referencia lövés volt.
 Konzekvenciát levonva : sokszor az ember kezén több múlik mint a csőhosszon. 
 Csak példaként írom  az SR-25 mesterlövő puska  csőhossza 51cm az SR -25 EMC meg csak 41cm,   Dragunov meg volt 61cm, 60 cm és 56cm-es csőhosszal is.
Naplózva
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1244


« Új üzenet #11187 Dátum: 2016. Augusztus 07. - 17:47:01 »

" Konzekvenciát levonva : sokszor az ember kezén több múlik mint a csőhosszon."
Meg az eszén.
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #11188 Dátum: 2016. Augusztus 08. - 08:42:00 »



Szerintem mindenki olyan hosszú csővel szerelt puskát vegyen, amilyen tetszik! Nevet

Engem ha  tüzes vassal kínoznának, sem tudnám megmondani, hogy a CZ-m csöve milyen hosszú, mert nem érdekel!. Azt tudom, illetve megtanultam - kitapasztaltam, milyen távolságból , mennyit kell felé tennem.  És kész! 
 Minap barátom ideadta azt hiszem Zastava 223-át, amivel 365- méterre ,  lézeres távolságmérővel bemért bála  előtt lévő nyulat kellett kilőni. Rosszul mozgó, daganatos beteg nyúl volt, már figyeltük egy ideje, és nem akartuk hogy esetleg  fertőzés legyen . A második lövéssel tudtam  terítékre hozni mivel nem  volt még ez a puska a kezemben előtte, így az első lövés csak referencia lövés volt.
 Konzekvenciát levonva : sokszor az ember kezén több múlik mint a csőhosszon. 
 Csak példaként írom  az SR-25 mesterlövő puska  csőhossza 51cm az SR -25 EMC meg csak 41cm,   Dragunov meg volt 61cm, 60 cm és 56cm-es csőhosszal is.


Szia Abonyi!

Mi a helyzet Rio-ban? Tényleg olyan sz@rok a körülmények?  Ördög
Ansch hogy van?
Milyenek a Rio-i lányok? Kedvesek a magyar lövészválogatotthoz?   Nyihi
Igazán szép tőled, hogy a verseny közben még arra is van időd, hogy a fórumra írogass!! Kacsint  Vigyorog Vigyorog

 Emelem
Naplózva
Abonyi
Vendég
« Új üzenet #11189 Dátum: 2016. Augusztus 08. - 11:37:29 »


Szia Abonyi!

Mi a helyzet Rio-ban? Tényleg olyan sz@rok a körülmények?  Ördög
Ansch hogy van?
Milyenek a Rio-i lányok? Kedvesek a magyar lövészválogatotthoz?   Nyihi
Igazán szép tőled, hogy a verseny közben még arra is van időd, hogy a fórumra írogass!! Kacsint  Vigyorog Vigyorog

 Emelem


Persze gúnyolódni lehet így ismeretlenül , viszont  privátban megadhatom a két vadásztársam telefonszámát,  akik jelen voltak sőt az egyiküké volt a fegyver,csak hogy a gúnyolódásnak véget vessünk itt hirtelen.
 Ők is vigyorogtak először  .
 Aztán amikor a nyúl eldőlt akkor meg csend lett......
Naplózva
Oldalak: 1 ... 726 727 728 729 730 731 732 733 734 735 736 737 738 739 740 741 742 743 744 745 [746] 747 748 749 750 751 752 753 754 755 756 757 758 759 760 761 762 763 764 765 766 ... 981   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: