Oldalak: 1 ... 695 696 697 698 699 700 701 702 703 704 705 706 707 708 709 710 711 712 713 714 [715] 716 717 718 719 720 721 722 723 724 725 726 727 728 729 730 731 732 733 734 735 ... 981   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Golyós fegyverekről általában  (Megtekintve 1764998 alkalommal)
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #10710 Dátum: 2016. Március 04. - 13:39:26 »

'ménem jó nekem valami használt fegyó nem is értem...

Én aztán meg végképp nem. Annyi jó használt darab van...1000 eur körül a fémtáras Steyr Luxusokat meg lehet venni. Eszembe nem jutna új Tikkát meg CZ-t, meg Browningot fogdosni, de még új Steyr-t sem, ha lenne rá pénzem, hogy melyik hogy áll kézre...de hát nem vagyunk egyformák  Emelem
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #10711 Dátum: 2016. Március 04. - 14:11:10 »

Én aztán meg végképp nem. Annyi jó használt darab van...1000 eur körül a fémtáras Steyr Luxusokat meg lehet venni. Eszembe nem jutna új Tikkát meg CZ-t, meg Browningot fogdosni, de még új Steyr-t sem, ha lenne rá pénzem, hogy melyik hogy áll kézre...de hát nem vagyunk egyformák  Emelem

Sőt! Van olyan idióta, aki a feléért vesz távcsöveset!  Röhög
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11260


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #10712 Dátum: 2016. Március 04. - 15:02:59 »

Én aztán meg végképp nem. Annyi jó használt darab van...1000 eur körül a fémtáras Steyr Luxusokat meg lehet venni. Eszembe nem jutna új Tikkát meg CZ-t, meg Browningot fogdosni, de még új Steyr-t sem, ha lenne rá pénzem, hogy melyik hogy áll kézre...de hát nem vagyunk egyformák  Emelem
András
Tök igazad van. De az új puska az új puska. A németből behozott használtnál meg 3-4 kép alapján kellene eldönteni,hogy jó-e a lőképe.  Fejvakarás Minden este megnézem az Egunos puskákat. Tény,hogy ott olcsóbb a Steyr,de ugye alap,hogy ki kellene az a puskát próbálni... A nekem való műanyagpuskák meg ott is annyiban vannak mint itthon. (Pont a Sauer xt nem,mert itthon 200 ezer került rá...)
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
puffadtpocok
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 660


« Új üzenet #10713 Dátum: 2016. Március 04. - 15:22:16 »

András
Tök igazad van. De az új puska az új puska. A németből behozott használtnál meg 3-4 kép alapján kellene eldönteni,hogy jó-e a lőképe.  Fejvakarás Minden este megnézem az Egunos puskákat. Tény,hogy ott olcsóbb a Steyr,de ugye alap,hogy ki kellene az a puskát próbálni... A nekem való műanyagpuskák meg ott is annyiban vannak mint itthon. (Pont a Sauer xt nem,mert itthon 200 ezer került rá...)

A lényeget leírtad. Nagyon sokan úgy gondolkodnak, hogy csakis újjal.
Lehet, hogy már írtam, de volt egy bolt, ahol az eladó kerek-perec kijelentette, hogy azt, hogy 15-20 éves vagy még idősebb puskákkal vadászni, azt el kell felejteni, csakis újjal! Nyilván ő abból is él meg, minél több új puskát elad, de azon felül is ez volt a meggyőződése szerintem. Mosolyog Amúgy meg teljesen felesleges ezen vitatkozni, mert kinek a pap, kinek a papnő! Mosolyog
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #10714 Dátum: 2016. Március 04. - 15:27:25 »

András
Tök igazad van. De az új puska az új puska. A németből behozott használtnál meg 3-4 kép alapján kellene eldönteni,hogy jó-e a lőképe.  Fejvakarás Minden este megnézem az Egunos puskákat. Tény,hogy ott olcsóbb a Steyr,de ugye alap,hogy ki kellene az a puskát próbálni... A nekem való műanyagpuskák meg ott is annyiban vannak mint itthon. (Pont a Sauer xt nem,mert itthon 200 ezer került rá...)

Én óvatos duhaj vagyok, alszom mindenre egyet (tízet-húszat) megkérdeztem igazi szakértőket, mielőtt döntöttem az egun-os Steyr mellett, nem bántam meg! Szerencsém volt? És még kétszer?  Fejvakarás
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3151



« Új üzenet #10715 Dátum: 2016. Március 04. - 15:27:40 »

  Jól megnézném én magamnak azt az ember,aki hadi körülmények között (még csak nem is hajtásban) észreveszi  két zárdugattyú nyitási szögének vagy járási kultúrájának különbségét.

  Egyébként pedig,ha megkérdezné tőlünk valaki,hogy Salma Hayek-e inkább vagy Penelope Cruz, seperc alatt rávezetnénk,hogy Terry Black a megoldás.

Háború (vagy hajtás) közben biztos nem, maximum utána, ha netán a hüvelykujjad "hátán" csorog a vér, mert jól belerántottad ismétléskor a szereléken a két fél gyűrűt összefogó éles-hegyes sarokba, jövetbe is, meg menetbe is. (60°kontra 90°).  Emelem
Naplózva
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3509



« Új üzenet #10716 Dátum: 2016. Március 04. - 15:31:55 »

Háború (vagy hajtás) közben biztos nem, maximum utána, ha netán a hüvelykujjad "hátán" csorog a vér, mert jól belerántottad ismétléskor a szereléken a két fél gyűrűt összefogó éles-hegyes sarokba, jövetbe is, meg menetbe is. (60°kontra 90°).  Emelem

Olyannal el se indulj,mert ott valami bibi van.  Vagy a puskával,vagy még inkább a használójával. Ördög
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3151



« Új üzenet #10717 Dátum: 2016. Március 04. - 15:37:03 »

András
Tök igazad van. De az új puska az új puska. A németből behozott használtnál meg 3-4 kép alapján kellene eldönteni,hogy jó-e a lőképe.  Fejvakarás Minden este megnézem az Egunos puskákat. Tény,hogy ott olcsóbb a Steyr,de ugye alap,hogy ki kellene az a puskát próbálni... A nekem való műanyagpuskák meg ott is annyiban vannak mint itthon. (Pont a Sauer xt nem,mert itthon 200 ezer került rá...)

Pusztán csak a nagy számok törvénye alapján sem gondolnám, hogy az egun-on vagy bárhol hirdetett "öreg" puskáknak sokkal nagyobb lenne az esélye a szar lőképre. Nem hinném, hogy kint arányaiban olyan sokkal több vadász jutna olyan bődületes mennyiségű lövéshez, hogy kilője a csövet, s majd csak akkor adja el a vasat. Vagy más mi oka lehetne szerinted, hogy szar legyen egy kicsit régebbi puska lőképe, ÉS ne lehetne könnyen helyre hozni? Vagy még a céltávcsőre is gyanakodhatunk, így érted?
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3151



« Új üzenet #10718 Dátum: 2016. Március 04. - 15:39:27 »

Olyannal el se indulj,mert ott valami bibi van.  Vagy a puskával,vagy még inkább a használójával. Ördög

Nem tudom, milyen puskával, szerelékkel és milyen sűrűn jársz hajtásba, de mi lehet még a bibi szerinted, ha nem a 90 fokos nyitás?
Naplózva
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #10719 Dátum: 2016. Március 04. - 15:44:17 »

András
Tök igazad van. De az új puska az új puska. A németből behozott használtnál meg 3-4 kép alapján kellene eldönteni,hogy jó-e a lőképe.  Fejvakarás Minden este megnézem az Egunos puskákat. Tény,hogy ott olcsóbb a Steyr,de ugye alap,hogy ki kellene az a puskát próbálni... A nekem való műanyagpuskák meg ott is annyiban vannak mint itthon. (Pont a Sauer xt nem,mert itthon 200 ezer került rá...)

Nincs igazam, csak véleményem  Vigyorog
Naplózva
hoho
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 141



« Új üzenet #10720 Dátum: 2016. Március 04. - 15:49:22 »

Nem tudom, milyen puskával, szerelékkel és milyen sűrűn jársz hajtásba, de mi lehet még a bibi szerinted, ha nem a 90 fokos nyitás?

Van egy ismerősöm, aki az első hajtásán "90 fokos" Mauserrel vadászott, a vérző ujja miatt a következő évben meg már egy "60 fokos" fegyvert vitt, pedig nem volt alacsony a szerelék a fegyverén. A kivehető tárat sem bánja ...

 
Naplózva

„Ha szereted az életet, ne pocsékold el az idődet, hiszen az idő az élet maga.”
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3151



« Új üzenet #10721 Dátum: 2016. Március 04. - 15:57:36 »


Van egy ismerősöm, aki az első hajtásán "90 fokos" Mauserrel vadászott, a vérző ujja miatt a következő évben meg már egy "60 fokos" fegyvert vitt, pedig nem volt alacsony a szerelék a fegyverén. A kivehető tárat sem bánja ...
 

Én is úgy sejtettem, hogy akinek volt már a kezében ilyen fegyver+szerelék, ÉS kapta már el a vadászláz a disznó láttán, ÉS netán kellett tempóból ismételnie is, az azért fogja sejteni, miről beszélek...  Emelem
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16606



« Új üzenet #10722 Dátum: 2016. Március 04. - 17:01:20 »

Pusztán csak a nagy számok törvénye alapján sem gondolnám, hogy az egun-on vagy bárhol hirdetett "öreg" puskáknak sokkal nagyobb lenne az esélye a szar lőképre. Nem hinném, hogy kint arányaiban olyan sokkal több vadász jutna olyan bődületes mennyiségű lövéshez, hogy kilője a csövet, s majd csak akkor adja el a vasat. Vagy más mi oka lehetne szerinted, hogy szar legyen egy kicsit régebbi puska lőképe, ÉS ne lehetne könnyen helyre hozni? Vagy még a céltávcsőre is gyanakodhatunk, így érted?
Lőtér?
Ott azért kilőheti a csövet a fritz.
 Másrészről viszont amikor felteszi az egunra, nem tudhatja, ki veszi meg. Márpedig ha nem egy magyar mucsácsó hanem a szomszéd városból Adolf, a 140 kilós galamblelkű pankrátor, akkor jöhetnek bizonyos kérdések a spiegelblank lauffal kapcsolatban...
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
puffadtpocok
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 660


« Új üzenet #10723 Dátum: 2016. Március 05. - 11:52:47 »

Sziasztok!

A Cz 557-esek közül a Varmint kivitelen található tus típus/forma mikor előnyös? Ez mire lett kitalálva, bipodos földön fetrengős lövészethez?
Mert, hogy csónaklapátnak is használható az biztos, csak annak egy kisit nehéz.  Mosolyog

http://www.czub.cz/en/produkty/kulovnice/medium/cz-557-varmint.html

Üdv.: p.p.
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3151



« Új üzenet #10724 Dátum: 2016. Március 05. - 12:03:45 »


A Cz 557-esek közül a Varmint kivitelen található tus típus/forma mikor előnyös? Ez mire lett kitalálva, bipodos földön fetrengős lövészethez?


Igen. A normál pisztolyfogásos agyazást mikor fogod, tulajdonképpen a csuklód "előbbre van csavarva", mint ahogy az ergonómiailag laza és kényelmes lenne. Ezt meg teljesen egyenes csuklóval tudod vállba húzni, tulajdonképp mint ahogy az íj idegét kihúznád. A tus alján meg elméletileg azért van az a kivágás (bár szerintem magasabb kivágás kellene), hogy a másik kezedet magad előtt keresztben a földre fektetve a kezedet tenyérrel lefelé be tudod tenni a tus alá, és azzal is tudod vállba húzni a fegyvert. Esetleg azért, hogy a homokzsákot alá tedd.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 695 696 697 698 699 700 701 702 703 704 705 706 707 708 709 710 711 712 713 714 [715] 716 717 718 719 720 721 722 723 724 725 726 727 728 729 730 731 732 733 734 735 ... 981   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: