Oldalak: 1 ... 626 627 628 629 630 631 632 633 634 635 636 637 638 639 640 641 642 643 644 645 [646] 647 648 649 650 651 652 653 654 655 656 657 658 659 660 661 662 663 664 665 666 ... 981   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Golyós fegyverekről általában  (Megtekintve 1764958 alkalommal)
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #9675 Dátum: 2015. Szeptember 16. - 11:29:08 »

Pontos lövés, ami hozta az eredményt, de én ennél akkor is combosabb kal-al mennék bikára.
Nem nagyon értek hozzá, de szeretném a hozzáértőktől kérdezni, hogy a képen szereplő bika bírálata során, amennyiben a tippelt 9év 8,5kg, mi indokolja a kilövést?
Lehet, hogy olyan területen esett, ahol ahol ez nem számít a legjobbak közé, rövid koronaágak stb...
Vagy a büdzsé.... Stoel
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
forester73
Vendég
« Új üzenet #9676 Dátum: 2015. Szeptember 16. - 13:03:41 »

Pontos lövés, ami hozta az eredményt, de én ennél akkor is combosabb kal-al mennék bikára.
Nem nagyon értek hozzá, de szeretném a hozzáértőktől kérdezni, hogy a képen szereplő bika bírálata során, amennyiben a tippelt 9év 8,5kg, mi indokolja a kilövést?

Az ,hogy akkor meglövi más ! Röhög Taps Wave Stoel Stoel Stoel
Naplózva
Eb
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1989



« Új üzenet #9677 Dátum: 2015. Szeptember 16. - 22:35:56 »

Pontos lövés, ami hozta az eredményt, de én ennél akkor is combosabb kal-al mennék bikára.
Nem nagyon értek hozzá, de szeretném a hozzáértőktől kérdezni, hogy a képen szereplő bika bírálata során, amennyiben a tippelt 9év 8,5kg, mi indokolja a kilövést?

1. Gazdaságilag érett bika volt.

2. Félvak, sánta vendég végre el tudta lőni a lábát.

3. Rossz helyen legelt.

 Ördög
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #9678 Dátum: 2015. Szeptember 17. - 08:46:22 »

Pontos lövés, ami hozta az eredményt, de én ennél akkor is combosabb kal-al mennék bikára.
Emelem
A lényeg a pirossal szedett részben rejlik.
Ezt nem helyettesíti sem extra lőpor-töltet, sem szalagos hüvelytalp, sem nagyobb átmérő, sem sokkal magasabb m/s és J értékek sokasága....
Évtizedeken át, Magyarországon a legtöbb gímbika 4 kaliber által került terítékre: 7x64 ; 7,62x53(54)R ; 30-06 ; 8x57.
Mára a 30-06-oson kívül egyik sem szerepel ebben a csoportban.
Sorra jöttek a régi kaliberek "szerény" képességeit jóval túlszárnyaló csodák.
De mégsem kell kevesebb véreb és nem is veszik el kevesebb megmocskolt nagyvad, mint 20-30-40 évvel korábban Fejvakarás
Akármennyit reszelgetjük ezt a pukit, csak oda jutunk vissza, hogy ha a pirosbetűs résszel bajok vannak (sajnos nagyon sokaknál Stoel)
akkor megette a fene az akár 6000 zsúlt és a km/sec feletti kezdősebességet....
 Piál Wave
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3151



« Új üzenet #9679 Dátum: 2015. Szeptember 17. - 08:56:43 »

Emelem
A lényeg a pirossal szedett részben rejlik.
Ezt nem helyettesíti sem extra lőpor-töltet, sem szalagos hüvelytalp, sem nagyobb átmérő, sem sokkal magasabb m/s és J értékek sokasága....
 Piál Wave

Érdekes, amikor én kb. ugyanezt leírom a pontos lövés mindennél előbbrevaló fontosságáról az n+1-edik "mindent vivő, mindig vért adó, mindig tűzben rogyasztó, garantáltan utánkeresés-mentes lőszerről és/vagy kaliberről" érdeklődő szépreményűnek, engem általában le-trolloznak és elküldenek a picsába, úgyhogy jó ideje tartózkodom az ilyen tartalmú válaszoktól, bármennyire is szokott viszketni az ujjam. Kíváncsian várom a köz reakcióját a Te válaszodra…
Naplózva
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4591



« Új üzenet #9680 Dátum: 2015. Szeptember 17. - 09:09:35 »

Érdekes, amikor én kb. ugyanezt leírom a pontos lövés mindennél előbbrevaló fontosságáról az n+1-edik "mindent vivő, mindig vért adó, mindig tűzben rogyasztó, garantáltan utánkeresés-mentes lőszerről és/vagy kaliberről" érdeklődő szépreményűnek, engem általában le-trolloznak és elküldenek a picsába, úgyhogy jó ideje tartózkodom az ilyen tartalmú válaszoktól, bármennyire is szokott viszketni az ujjam. Kíváncsian várom a köz reakcióját a Te válaszodra…

Mutasd meg légy szíves, hol van ilyen, mert nem emlékszek rá!
Naplózva
Ruger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 918



« Új üzenet #9681 Dátum: 2015. Szeptember 17. - 09:24:58 »

Emelem
A lényeg a pirossal szedett részben rejlik.
Ezt nem helyettesíti sem extra lőpor-töltet, sem szalagos hüvelytalp, sem nagyobb átmérő, sem sokkal magasabb m/s és J értékek sokasága....
Évtizedeken át, Magyarországon a legtöbb gímbika 4 kaliber által került terítékre: 7x64 ; 7,62x53(54)R ; 30-06 ; 8x57.
Mára a 30-06-oson kívül egyik sem szerepel ebben a csoportban.
Sorra jöttek a régi kaliberek "szerény" képességeit jóval túlszárnyaló csodák.
De mégsem kell kevesebb véreb és nem is veszik el kevesebb megmocskolt nagyvad, mint 20-30-40 évvel korábban Fejvakarás
Akármennyit reszelgetjük ezt a pukit, csak oda jutunk vissza, hogy ha a pirosbetűs résszel bajok vannak (sajnos nagyon sokaknál Stoel)
akkor megette a fene az akár 6000 zsúlt és a km/sec feletti kezdősebességet....
 Piál Wave

Csaba!
Teljesen igazad van, bár mintha az utóbbi időben kezdenének visszajönni a hagyományos kaliberek, egyre inkább hallom még fiataloktól is,hogy vennének 8x57 puskát. A fiam is pl. ezzel a kaliberrel vadászik. Biztosan írtam már, de régebben a legtöbb utánkeresésem egy 375HH Mag.-al vadászó vadásztárs után volt (egyébként kitűnő kaliber) , érdekes módon mióta 308Win-t használ, töredéke a sebzés nála. A megfontolt pontos lövést nem helyettesíti a nagyobb kaliber. Az általad említett középkaliberekkel minden magyar vadat, még a bőgő bikát is el lehet ejteni vadásziasan.
Naplózva

"Mindennek ellen tudok állni, csak a kísértésnek nem!"
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3509



« Új üzenet #9682 Dátum: 2015. Szeptember 17. - 09:42:44 »

Emelem
A lényeg a pirossal szedett részben rejlik.
Ezt nem helyettesíti sem extra lőpor-töltet, sem szalagos hüvelytalp, sem nagyobb átmérő, sem sokkal magasabb m/s és J értékek sokasága....
Évtizedeken át, Magyarországon a legtöbb gímbika 4 kaliber által került terítékre: 7x64 ; 7,62x53(54)R ; 30-06 ; 8x57.
Mára a 30-06-oson kívül egyik sem szerepel ebben a csoportban.
Sorra jöttek a régi kaliberek "szerény" képességeit jóval túlszárnyaló csodák.
De mégsem kell kevesebb véreb és nem is veszik el kevesebb megmocskolt nagyvad, mint 20-30-40 évvel korábban Fejvakarás
Akármennyit reszelgetjük ezt a pukit, csak oda jutunk vissza, hogy ha a pirosbetűs résszel bajok vannak (sajnos nagyon sokaknál Stoel)
akkor megette a fene az akár 6000 zsúlt és a km/sec feletti kezdősebességet....
 Piál Wave

Teljes az egyetértés. Esetleg még a kaliberhez hozzátenném a 7x57-et, mert mondjuk negyven évvel ezelőtt több volt belőle,mint 7x64-ből és 3006-ból. Valamint azt is hogy a céltávcsövek csúcsa akkoriban a 6x42 volt, de sokkal inkább dívott a 4x32. Amiből az következett,hogy közelebb kellett menni a vadhoz és nem puskáztak rá sötétben ki tudja milyen messziről a hiperszuper varia céltávcsőcsodák által. merthogy azzal mindig mindent látni. No meg sokat voltak kinn a területen és ha trófeás vadat akartak löni, arra rászánták az időt. Nem úgy,hogy ma este és holnap hajnalban meg kell lőnöm a bikát,mert nem érek rá máskor.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #9683 Dátum: 2015. Szeptember 17. - 10:04:21 »

.....a legtöbb utánkeresésem egy 375HH Mag.-al vadászó vadásztárs után volt (egyébként kitűnő kaliber).......
Egyébként (és most ha megkérhetem, többek között Szlávik, Chris és Ogre sporttársak ne figyeljenek ide Ördög) kitűnő kaliber szinte mindegyik, törvényesen nagyvad vadászatra használható kaliber.
A baj azzal szokott lenni, hogy az 50-100 éve kiválóan bizonyító középkaliberek lecserélőinek java része, a saját alkalmatlanságát próbálja kompenzálni valami olyannal, amivel azt nem lehetséges.
De mivel ezzel sokan vannak így, ezért még elméletet is gyártottak hozzá szép számmal, pl. a sebesség ölőerejéről, a hydrosokk-hatásról, stb...
Az élet azonban bebizonyította kismillió alkalommal, hogy ezekből szinte egy szó sem igaz, puszta parasztvakító önkábítás az egész...de legalább a vadászboltosok, fegyver- és lőszergyártók ragyogóan megélnek belőle.
Kicsit olyan ez, mint ha azzal kábítjuk magunkat, hogy a trófea standard alapú selejtezés micsoda kiváló eredményekkel járt Mo-on az elmúlt 50 évben. Egy frászt. ha ebből egyetlen momentum is igaz lenne, ma már nem lehetne dárdás-villás bika az ország területén. Ezzel szemben........
Persze elhiszem (hiszen emberből vagyunk, aki alapvetően hiú és esendő), hogy akinek ezzel kel szembesülnie (mert hasonló célzattal vette a mindent tudó csodafegyverét) az körme szakadtáig tiltakozik ellene, de ez a lényegen semmit sem változtat.

A nagy sebességű, lapos röppályával rendelkező kaliberek létjogosultsága nem megkérdőjelezhető...véleményem szerint két helyzetben:
1. olyan hegy- vagy éppen síkvidéki vadászatok alkalmával, ahol egészen egyszerűen nem lehetséges, vagy valószínűtlen a 250 méter alatti lőtávra való megközelítés és előfordulhatnak ennél lényegesen hosszabb lövések is.
2. Ha az illető beutalt fejében a hülyebogár nem hajlandó másról döngicsélni és a delikvens lőkészsége megvan hozzá, hogy egy általános középkaliberrel is eredményesen és etikusan vadásszon, de neki ilyen kell.

Az első esetben a "hosszúpuska" teljesen természetes igényt elégít ki. De hasznos lenne, ha a használóik mindegyike tisztában lenne a lövedék helyes megválasztásával.
A másodikra meg nem lehet ellenérvet felhozni, hiszen "De gustibus non et disputandum".

Csak ne akarja senki (és ez nem Tuff olvtársnak szól!) bármi áron bebizonyítani, hogy vadásziatlan és meggondolatlan cselekedet pl. bőgő bikára, vagy hajtásra középkaliberrel menni ma kis hazánkban, mert ez nem igaz.  
Magyarán nem tud nekem senki olyan vadászati szituációt mutatni, amikor 300 méteren belül ne tudnék elejteni bármilyen hazai nagyvadat a 308-assal, etikusan terítékre hozva azt (ha már sokan úgy is nagyképűnek tartanak, legalább legyen nekik egy kis rágnivaló..... Ördög ).
 Wave
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3151



« Új üzenet #9684 Dátum: 2015. Szeptember 17. - 10:18:28 »

Egyébként (és most ha megkérhetem, többek között Szlávik, Chris és Ogre sporttársak ne figyeljenek ide Ördög) kitűnő kaliber szinte mindegyik, törvényesen nagyvad vadászatra használható kaliber.
A baj azzal szokott lenni, hogy az 50-100 éve kiválóan bizonyító középkaliberek lecserélőinek java része, a saját alkalmatlanságát próbálja kompenzálni valami olyannal, amivel azt nem lehetséges.
De mivel ezzel sokan vannak így, ezért még elméletet is gyártottak hozzá szép számmal, pl. a sebesség ölőerejéről, a hydrosokk-hatásról, stb...
Az élet azonban bebizonyította kismillió alkalommal, hogy ezekből szinte egy szó sem igaz, puszta parasztvakító önkábítás az egész...de legalább a vadászboltosok, fegyver- és lőszergyártók ragyogóan megélnek belőle.
Kicsit olyan ez, mint ha azzal kábítjuk magunkat, hogy a trófea standard alapú selejtezés micsoda kiváló eredményekkel járt Mo-on az elmúlt 50 évben. Egy frászt. ha ebből egyetlen momentum is igaz lenne, ma már nem lehetne dárdás-villás bika az ország területén. Ezzel szemben........
Persze elhiszem (hiszen emberből vagyunk, aki alapvetően hiú és esendő), hogy akinek ezzel kel szembesülnie (mert hasonló célzattal vette a mindent tudó csodafegyverét) az körme szakadtáig tiltakozik ellene, de ez a lényegen semmit sem változtat.

A nagy sebességű, lapos röppályával rendelkező kaliberek létjogosultsága nem megkérdőjelezhető...véleményem szerint két helyzetben:
1. olyan hegy- vagy éppen síkvidéki vadászatok alkalmával, ahol egészen egyszerűen nem lehetséges, vagy valószínűtlen a 250 méter alatti lőtávra való megközelítés és előfordulhatnak ennél lényegesen hosszabb lövések is.
2. Ha az illető beutalt fejében a hülyebogár nem hajlandó másról döngicsélni és a delikvens lőkészsége megvan hozzá, hogy egy általános középkaliberrel is eredményesen és etikusan vadásszon, de neki ilyen kell.

Az első esetben a "hosszúpuska" teljesen természetes igényt elégít ki. De hasznos lenne, ha a használóik mindegyike tisztában lenne a lövedék helyes megválasztásával.
A másodikra meg nem lehet ellenérvet felhozni, hiszen "De gustibus non et disputandum".

Csak ne akarja senki (és ez nem Tuff olvtársnak szól!) bármi áron bebizonyítani, hogy vadásziatlan és meggondolatlan cselekedet pl. bőgő bikára, vagy hajtásra középkaliberrel menni ma kis hazánkban, mert ez nem igaz.  
Magyarán nem tud nekem senki olyan vadászati szituációt mutatni, amikor 300 méteren belül ne tudnék elejteni bármilyen hazai nagyvadat a 308-assal, etikusan terítékre hozva azt (ha már sokan úgy is nagyképűnek tartanak, legalább legyen nekik egy kis rágnivaló..... Ördög ).
 Wave

10 pont !  Igen
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #9685 Dátum: 2015. Szeptember 17. - 10:42:18 »

Érdekes, amikor én kb. ugyanezt leírom a pontos lövés mindennél előbbrevaló fontosságáról az n+1-edik "mindent vivő, mindig vért adó, mindig tűzben rogyasztó, garantáltan utánkeresés-mentes lőszerről és/vagy kaliberről" érdeklődő szépreményűnek, engem általában le-trolloznak és elküldenek a picsába, úgyhogy jó ideje tartózkodom az ilyen tartalmú válaszoktól, bármennyire is szokott viszketni az ujjam. Kíváncsian várom a köz reakcióját a Te válaszodra…

"elküldenek a picsába, úgyhogy jó ideje ott tartózkodom"

Csak kiegészítettem a pontosság kedvéért a hozzászólásod kiragadott részletét. Kacsint Vigyorog Emelem

És valóban, mint mondá valaki mindig, a "jól elhelyezett találatnál nincs jobb !"

És szoktam javasolni a ZU-2-es légvédelmi gépágyút, mert földi célok leküzdésére is alkalmas, van töltete, van rendes kalibere, mi több két csöve, tehát azoknak bővel megfelelő, akik a lőkészségük fejlesztése hanyagolandó, jobban a mellé durrantok, akkor is felborul el érvényesül. Vadász
Naplózva
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9923



« Új üzenet #9686 Dátum: 2015. Szeptember 17. - 10:45:15 »


Magyarán nem tud nekem senki olyan vadászati szituációt mutatni, amikor 300 méteren belül ne tudnék elejteni bármilyen hazai nagyvadat a 308-assal, etikusan terítékre hozva azt (ha már sokan úgy is nagyképűnek tartanak, legalább legyen nekik egy kis rágnivaló..... Ördög ).
 Wave

Na meséljél csak... (ha már rólam a keresztvizet is leszedték)  Ördög
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #9687 Dátum: 2015. Szeptember 17. - 11:21:05 »

Na meséljél csak... (ha már rólam a keresztvizet is leszedték)  Ördög
Mire vagy kíváncsi?
Hogy leírjam, milyen messziről lőttem a legtávolabb lévő vadamat?
Majd ha megbolondultam Ördög
Még rám fogják, hogy nem vagyok "igaz" vadász.... Vigyorog
(Na jó, azt elárulom, hogy a két, kiugróan legtávolabbi sebzett illetve beteg volt, csak azért tettem rájuk lövést. De nem hazadíroztam akkor sem, mert pontosan tudtam,
hogy különböző távolságokon milyen fölétartás szükséges, hiszen volt alkalmam alaposan begyakorolni, a rendelkezésre álló több, mint 1000 méteres pályán).
Rólam meg aki leszedi a keresztvizet, az egyenesen varázsló, mivel születésemtől fogva teljesen pogány életet élek és nem tartozom egyetlen kaotikus felekezet bűvkörébe sem Nyihi)
 Wave
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #9688 Dátum: 2015. Szeptember 17. - 11:42:08 »

Csaba, az ilyen hozzászólások kezdik el táplálni a hülyebogarat, hogy "jó lesz neked egy 308-as a kilenchármas helyett!" Mosolyog
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #9689 Dátum: 2015. Szeptember 17. - 11:52:13 »

Csaba, az ilyen hozzászólások kezdik el táplálni a hülyebogarat, hogy "jó lesz neked egy 308-as a kilenchármas helyett!" Mosolyog
Pontosan! Vigyorog Emelem
Nekem is jó lett.
Igaz előtte is volt már, de én is valami nagyobbra vágytam, mondván "Namíbiába nem mehetek egy ilyen pockozóval".
Aztán kiderült, hogy az ottani házigazda legtöbbet használt és legkedvesebb fegyvere egy 308-as Vigyorog
Aztán nyűttem egy ideig a 9,3-ast, de egyre kevesebb meggyőződéssel, hogy tényleg kell az nekem.
És az első adandó alkalommal el is adtam és újból a kis meggymagos lett az első számú fegyverem.
Mondjuk ha sikerül a 243-ast teljesen a saját számíze szerint újraéleszteni, akkor lehet veszélybe kerül az egyeduralom Stoel
Na jó, bőgő bikára, éjszakai disznólesre és hajtásra majd utána is a brutális 308-ast fogom hordani, mert ugye első a biztonság és a combosabb kaliber Ördög
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Oldalak: 1 ... 626 627 628 629 630 631 632 633 634 635 636 637 638 639 640 641 642 643 644 645 [646] 647 648 649 650 651 652 653 654 655 656 657 658 659 660 661 662 663 664 665 666 ... 981   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: