Oldalak: 1 ... 620 621 622 623 624 625 626 627 628 629 630 631 632 633 634 635 636 637 638 639 [640] 641 642 643 644 645 646 647 648 649 650 651 652 653 654 655 656 657 658 659 660 ... 981   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Golyós fegyverekről általában  (Megtekintve 1764973 alkalommal)
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #9585 Dátum: 2015. Szeptember 09. - 12:49:43 »

Persze hogy nem vészes.
Csak az szokott szakérteni, aki látott már olyat, aki ismer valakit, akinek a nagynénjét már megrúgta. De az is lehet, hogy az a kecske volt, miközben meg akarták fejni... mindegy, a 338-as rúg és kész! Sőt, nem csak úgy egyszerűen, hanem agyon rúg! Rííí
Én is 225-össel lövök, de sajnos a sikeres vadászathoz ezzel a kaliberrel is jól kell lőni. Vigyorog
 Emelem

Nekem az a 338-as nem tűnt olyan vészesnek. Maga a patron sem kelti azt a "magnum hatást", és a töltésről, számokról mikor beszéltünk nekem az jött le, hogy ez egy kicsit vastagabb, erősebb 8x57. Nem egy brutál ágyú. Most nem vágom, hogy ökörködsz a hozzászólásodban, vagy komolyan mondod  Vigyorog Akkor meg is fogalmazódott bennem a gondolat, hogy ha valaha lesz is olyan kaliberem, amiben szerepel a "Mag." kifejezés, akkor az a 338 win. mag. lesz. Meg lennék lepve, ha agyonrúgna. Ettől függetlenül fogadjuk el, hogy létezik olyan, hogy rugdosós kaliber, viszont akkor annak a fegyvernek szerintem távcsővel együtt illene legalább 4,5 kilósnak lennie. Megfelelő csőhosszal, semmi kompenzátor, csőszájfék, miegymás. Akkor meg nem rúg agyon. A 8x68as Steyrem sem rúg agyon. Egyik fórumtársunk rövid csövű 270-es win-jével lőttem. Célba is, vadra is, de ott sokkal idegesítőbb volt mind a hanghatás faktor, mind a rúgás (csőfelvágódás inkább) Vállat von
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #9586 Dátum: 2015. Szeptember 09. - 12:59:15 »

Egy vadőr haveromnak van .338-as kaliberben egy Savage 116-osa. Maga a puska gyárilag 3,7 kg, meg van rajta egy 3-9x40-es távcső, most akar rá tenni nagyobbat, mert sötétben nem lát vele (de most ne akadjunk el ennek a kivesézésénél, ha lehet... Ördög). Lényeg, hogy van rajta eleve gyárilag(!) egy csőszájfék, ami jó hír azért, mert így legalább kisebbet rúg, viszont rossz hír, mert nemhogy mellette, de még a puska mögött sem lehet megmaradni ép ésszel a hang miatt. A srác kemény, mint a koporsószög, de sok év szakmai munkája és számtalan lövés után ehhez a puskához beszerzett egy fülvédőt. Szóval személyesen nekem nincs ilyenem, de nem hiszem, hogy bárkinek el fogom hinni valaha is, hogy ez annyira "kényelmes" kaliber volna, hogy az aztán hú de f***a...  "Bolti állapotban" egyszerűen lehetetlen vele kényelmesen lőni - vagy szétrúgja az ember fejét (ha ki nem súlyozza az ember valamivel), vagy a füle szakad be tőle (ha nem hord fülvédőt), de. Arany középút nem létezik, meg hogy "meg kell azt fogni rendesen, akkor nem rúg" és hasonló macsó közhelyek.  Vállat von  Emelem

Én azt vallom hogy kinek mi a sok az az egyéntől függ . Van akinek a 30-06 is sok és van akinek a 375 H&H sem túl vészes a hátralökés , hang stb terén. Persze ezt még árnyalja hogy a fegyver (súlya,csőhossza,agyazása,stb) kialakítása is befolyásolja a dolgot na meg a lőszer stb. Gondolom azon a fegyveren sem egy csúcskategóriás 3-9x40 es távcső van . Ráadásul csőszájfékkel van szerelve ami a tévhitek elkerülése végett lehet hogy kíméli a lövő vállát és stabilizálja a puskát de egyáltalán nem "távcsőbarát" . Az a gond hogy a csőszájfék miatt dupla annyi tehát két nagy pofont kap a távcső. Az elsőt mikor a lövéskor hirtelen megindul hátra a másodikat mikor ugyan ilyen hirtelen lefékezi a csőszájfék. (ez utóbbi lehet a veszélyesebb pofon mert a legtöbb távcsövet nem erre tervezik) szóval az mellet hogy hangos , még sokkal jobb speciális távcsövet is igényel. Jobb megoldásnak tartom a fegyver súlyának növelését , agyazás változtatását , kíméletesebb lőszer használatát stb.       Emelem
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3151



« Új üzenet #9587 Dátum: 2015. Szeptember 09. - 13:18:04 »

Nekem az a 338-as nem tűnt olyan vészesnek. Maga a patron sem kelti azt a "magnum hatást", és a töltésről, számokról mikor beszéltünk nekem az jött le, hogy ez egy kicsit vastagabb, erősebb 8x57. Nem egy brutál ágyú. Most nem vágom, hogy ökörködsz a hozzászólásodban, vagy komolyan mondod  Vigyorog Akkor meg is fogalmazódott bennem a gondolat, hogy ha valaha lesz is olyan kaliberem, amiben szerepel a "Mag." kifejezés, akkor az a 338 win. mag. lesz. Meg lennék lepve, ha agyonrúgna. Ettől függetlenül fogadjuk el, hogy létezik olyan, hogy rugdosós kaliber, viszont akkor annak a fegyvernek szerintem távcsővel együtt illene legalább 4,5 kilósnak lennie. Megfelelő csőhosszal, semmi kompenzátor, csőszájfék, miegymás. Akkor meg nem rúg agyon. A 8x68as Steyrem sem rúg agyon. Egyik fórumtársunk rövid csövű 270-es win-jével lőttem. Célba is, vadra is, de ott sokkal idegesítőbb volt mind a hanghatás faktor, mind a rúgás (csőfelvágódás inkább) Vállat von

Hol látsz Te ökörködésre utaló jelet a hsz-omban? Én csak leírtam a vadőr haverom tapasztalatait. Abban teljesen egyetértünk, hogy legjobban a tömeg csillapítja a visszarúgást, és abból nem származik dupla pofon a távcsőnek sem. Persze nyilván cserkeléshez pont nem előny a plusz tömeg.
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3151



« Új üzenet #9588 Dátum: 2015. Szeptember 09. - 13:18:55 »

Nekem az a 338-as nem tűnt olyan vészesnek. Maga a patron sem kelti azt a "magnum hatást", és a töltésről, számokról mikor beszéltünk nekem az jött le, hogy ez egy kicsit vastagabb, erősebb 8x57. Nem egy brutál ágyú. Most nem vágom, hogy ökörködsz a hozzászólásodban, vagy komolyan mondod  Vigyorog Akkor meg is fogalmazódott bennem a gondolat, hogy ha valaha lesz is olyan kaliberem, amiben szerepel a "Mag." kifejezés, akkor az a 338 win. mag. lesz. Meg lennék lepve, ha agyonrúgna. Ettől függetlenül fogadjuk el, hogy létezik olyan, hogy rugdosós kaliber, viszont akkor annak a fegyvernek szerintem távcsővel együtt illene legalább 4,5 kilósnak lennie. Megfelelő csőhosszal, semmi kompenzátor, csőszájfék, miegymás. Akkor meg nem rúg agyon. A 8x68as Steyrem sem rúg agyon. Egyik fórumtársunk rövid csövű 270-es win-jével lőttem. Célba is, vadra is, de ott sokkal idegesítőbb volt mind a hanghatás faktor, mind a rúgás (csőfelvágódás inkább) Vállat von

Ja, a szmájli kimaradt, sértődésről szó sincs részemről természetesen!  Kacsint
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #9589 Dátum: 2015. Szeptember 09. - 13:22:41 »



Hol látsz Te ökörködésre utaló jelet a hsz-omban?........



Nem is a te válaszodra lett írva!  Röhög
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #9590 Dátum: 2015. Szeptember 09. - 13:23:24 »

Hol látsz Te ökörködésre utaló jelet a hsz-omban? Én csak leírtam a vadőr haverom tapasztalatait. Abban teljesen egyetértünk, hogy legjobban a tömeg csillapítja a visszarúgást, és abból nem származik dupla pofon a távcsőnek sem. Persze nyilván cserkeléshez pont nem előny a plusz tömeg.

Emlékeim szerint Attila hozzászólására válaszoltam  Vigyorog
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3151



« Új üzenet #9591 Dátum: 2015. Szeptember 09. - 13:31:36 »

Én azt vallom hogy kinek mi a sok az az egyéntől függ . Van akinek a 30-06 is sok és van akinek a 375 H&H sem túl vészes a hátralökés , hang stb terén. Persze ezt még árnyalja hogy a fegyver (súlya,csőhossza,agyazása,stb) kialakítása is befolyásolja a dolgot na meg a lőszer stb. Gondolom azon a fegyveren sem egy csúcskategóriás 3-9x40 es távcső van . Ráadásul csőszájfékkel van szerelve ami a tévhitek elkerülése végett lehet hogy kíméli a lövő vállát és stabilizálja a puskát de egyáltalán nem "távcsőbarát" . Az a gond hogy a csőszájfék miatt dupla annyi tehát két nagy pofont kap a távcső. Az elsőt mikor a lövéskor hirtelen megindul hátra a másodikat mikor ugyan ilyen hirtelen lefékezi a csőszájfék. (ez utóbbi lehet a veszélyesebb pofon mert a legtöbb távcsövet nem erre tervezik) szóval az mellet hogy hangos , még sokkal jobb speciális távcsövet is igényel. Jobb megoldásnak tartom a fegyver súlyának növelését , agyazás változtatását , kíméletesebb lőszer használatát stb.       Emelem

Ja, ugyanezt kezdtem el írni, csak mire visszajöttem és elküldtem, Te már el is küldted a sajátodat. Nyilván a "testalkatból származó tűrőképesség" fogalmának is van létjogosultsága, de szerintem az "átlag" testalkatú, normál tesztoszteronszinttel rendelkező vadásznak (mondjuk 175 cm és 85 kg) ez a kaliber ezzel a visszarúgással már "sok".
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3151



« Új üzenet #9592 Dátum: 2015. Szeptember 09. - 13:34:17 »

Emlékeim szerint Attila hozzászólására válaszoltam  Vigyorog

Ezer bocs, csak megláttam az enyém fölött, és rögtön reagáltam rá... megtépem a szakállamat és hamut szórok a fejemre... Stoel
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #9593 Dátum: 2015. Szeptember 09. - 13:39:19 »

Egy vadőr haveromnak van .338-as kaliberben egy Savage 116-osa. Maga a puska gyárilag 3,7 kg, meg van rajta egy 3-9x40-es távcső, most akar rá tenni nagyobbat, mert sötétben nem lát vele (de most ne akadjunk el ennek a kivesézésénél, ha lehet... Ördög). Lényeg, hogy van rajta eleve gyárilag(!) egy csőszájfék, ami jó hír azért, mert így legalább kisebbet rúg, viszont rossz hír, mert nemhogy mellette, de még a puska mögött sem lehet megmaradni ép ésszel a hang miatt. A srác kemény, mint a koporsószög, de sok év szakmai munkája és számtalan lövés után ehhez a puskához beszerzett egy fülvédőt. Szóval személyesen nekem nincs ilyenem, de nem hiszem, hogy bárkinek el fogom hinni valaha is, hogy ez annyira "kényelmes" kaliber volna, hogy az aztán hú de f***a...  "Bolti állapotban" egyszerűen lehetetlen vele kényelmesen lőni - vagy szétrúgja az ember fejét (ha ki nem súlyozza az ember valamivel), vagy a füle szakad be tőle (ha nem hord fülvédőt), de. Arany középút nem létezik, meg hogy "meg kell azt fogni rendesen, akkor nem rúg" és hasonló macsó közhelyek.  Vállat von  Emelem

Na, majd most!!! .... ekézhetsz, savazhatsz kedvedre! Kacsint Vigyorog

Tehát........ Hál Istennek!.. még egy tapasztalt ember, akinek ugyan nincs, de akkor sem hiszi, hogy bárkinek el fogja hinni valaha is.........
Ez így, ugye nagyon autentikus..  Kacsint

De CSAK MOST és CSAK NEKED... ha esetleg erre keverednél, mert egy vadászbarátodat esetleg meg akarnál látogatni itten a Velencei tó partján... és onnét már csak egy kőhajításnyira még az üveghegyen innen, de már azon túl, ahol a kurtafarkú malac túr (basszus, innen teljesen eltüntek a turkácsok...) erre is járnál, akkor egészen nyugodtan kipróbálhatod az említett giga tarackot csőszájfék nélkül, távcsővel, a kb 4,5 kilós maga valóságában, akár fülessel, akár füles nélkül (ez nem AZ A füles... Kacsint Vigyorog)

 Wave



Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #9594 Dátum: 2015. Szeptember 09. - 13:46:26 »

Vazze! Eladom a nyócszorhatvannyócast, Istenuccse eladom!  Rííí Rííí Rííí

 Ördög
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #9595 Dátum: 2015. Szeptember 09. - 14:00:16 »

Nekem az a 338-as nem tűnt olyan vészesnek. Maga a patron sem kelti azt a "magnum hatást", és a töltésről, számokról mikor beszéltünk nekem az jött le, hogy ez egy kicsit vastagabb, erősebb 8x57. Nem egy brutál ágyú. Most nem vágom, hogy ökörködsz a hozzászólásodban, vagy komolyan mondod  Vigyorog Akkor meg is fogalmazódott bennem a gondolat, hogy ha valaha lesz is olyan kaliberem, amiben szerepel a "Mag." kifejezés, akkor az a 338 win. mag. lesz. Meg lennék lepve, ha agyonrúgna. Ettől függetlenül fogadjuk el, hogy létezik olyan, hogy rugdosós kaliber, viszont akkor annak a fegyvernek szerintem távcsővel együtt illene legalább 4,5 kilósnak lennie. Megfelelő csőhosszal, semmi kompenzátor, csőszájfék, miegymás. Akkor meg nem rúg agyon. A 8x68as Steyrem sem rúg agyon. Egyik fórumtársunk rövid csövű 270-es win-jével lőttem. Célba is, vadra is, de ott sokkal idegesítőbb volt mind a hanghatás faktor, mind a rúgás (csőfelvágódás inkább) Vállat von

Igazából már néha én sem tudom, hogy ökörködök a hozzászólásodban, vagy komolyan mondom...
Borzalmasan fárasztó, hogy ilyen baromságok rendszeresen előjönnek elsőre még komolynak tűnő emberektől is, hogy melyik a rúgós, meg nem rúgós kaliber, és hogy "agyon rúg", meg nem "rúg agyon".
És természetesen "ex catedra" kijelentik, hogy márpedig az úgy van. Nem a saját véleményüket mondják el a a saját maguk által tapasztalt dolgokról, hanem megy az ész osztás tapasztalat nélkül, de az úgy van, mert én mondom, és én mindenhez értek, mert már volt 8 puskám és 12 távcsövem és qrva jól lövök még eccerű cuccal is..... (kéretik nem félreérteni, és utána nézni, hogy ezt milyen hozzászólásra írtam eredetileg... már ha valakit érdekel)
Üdvözlendő lenne, ha valaki arról számolna be, hogy ő mit tapasztalt, és esetleg arról is, hogy az adott körülmények és adottságok függvényében ebből milyen következtetéseket tudott levonni.....
Aztán a többiek vagy hasznosítják, vagy nem.. ennyi!
De Természetesen Te is bármikor összehasonlíthatod a 338-at a nagy nyócassal (de lenne ennek egyáltalán bármilyen értelme..?? Ördög)!
 Emelem
Naplózva
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #9596 Dátum: 2015. Szeptember 09. - 14:09:10 »

De Természetesen Te is bármikor összehasonlíthatod a 338-at a nagy nyócassal (de lenne ennek egyáltalán bármilyen értelme..?? Ördög)!
 Emelem

Már hogyne lenne...lőtereznénk egyet, ne adj Isten utána meginnánk valamit... Piál  Röhög
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #9597 Dátum: 2015. Szeptember 09. - 15:44:34 »

. Nyilván a "testalkatból származó tűrőképesség" fogalmának is van létjogosultsága, de szerintem az "átlag" testalkatú, normál tesztoszteronszinttel rendelkező vadásznak (mondjuk 175 cm és 85 kg) ez a kaliber ezzel a visszarúgással már "sok".

Ezt azért ne hidd el ! Vannak fakírok akiknek még ez sem sok és vannak nagydarabok akiknek meg már ez is sok !
Nyilván kell némi erőnlét és gyakorlat de sokkal inkább fejben dől el. Ismerek olyan méretes vadászt aki nagyon hamar eladta a 9,3x62 -ét.
Saját bevallása szerint is tartott tőle - nem is tudott megbarátkozni,pontosan lőni a fegyverrel . Ismerek alig 70 kilós illetve az alatti embereket akik szépen kezelik a 8x68 -at 9,3x64 -et . A 9,3x62 -t azért nem írom mert szerintem jó puskával kellemesebben viselkedik mint némely 30-06-os.
Azért hiszek a tudati oldalba mert a "ravasz" elhúzása után a lövésbe nem tudsz rontani - előtte meg nem rúg nem , nem vág .  Emelem
Naplózva
Tony
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1569



« Új üzenet #9598 Dátum: 2015. Szeptember 09. - 15:45:30 »

  Suicide
Naplózva

"Az erdő az én templomom."
bull
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1222


« Új üzenet #9599 Dátum: 2015. Szeptember 09. - 16:20:36 »

Őszintén szólva , mikor lehetőségem adódott hogy , lőjek 338-as win mag-al , igencsak tartottam tőle hogy beledöngöl a földbe , (nem vagyok egy nagydarab ember  160cm/64kg) , de az elengedett 1 tár után ,széles vigyorral adtam vissza gazdájának a puskát !  Egyaltalán nem volt vészes!   
Szerintem az fejben dől el ! Aki azért nem mer elsütni egy nagykaliberű puskát ( mert rúg)  az teljesen mindegy milyen puskával lő , mindegyiktől tartani fog !   

 egyébként az én mumusom a 8x68, nem félek tőle , de valahogy nem jön be ( visszarúgásügyileg) 
 
Naplózva
Oldalak: 1 ... 620 621 622 623 624 625 626 627 628 629 630 631 632 633 634 635 636 637 638 639 [640] 641 642 643 644 645 646 647 648 649 650 651 652 653 654 655 656 657 658 659 660 ... 981   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: