Oldalak: 1 ... 611 612 613 614 615 616 617 618 619 620 621 622 623 624 625 626 627 628 629 630 [631] 632 633 634 635 636 637 638 639 640 641 642 643 644 645 646 647 648 649 650 651 ... 981   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Golyós fegyverekről általában  (Megtekintve 1764695 alkalommal)
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #9450 Dátum: 2015. Július 03. - 22:27:07 »

Használ valaki közületek olyan fültokot, ami felerősíti a halk hangokat, a lövés hangját pedig eltompítja?  Nem tudom a pontos nevét sem, sokat találtam pl. a Peltor-tól, de horror áron.
Üdv!
Igen, elég sokan használunk ilyesmiket.
Ugyan is a sokat vadászók közös tulajdonsága, hogy 15-20 év után mindenki süket, mint az ágyú!  Ördög

Mi a horror ár?
Nagyon ne gondolkodj 50 rugó alatt.
A Peltor mellett érdemes még ránézni az MSA Sordinra is.
Ha összehasonlítjuk egy modern hallókészülék TB támogatással együtt 100-150 ezer/db árával, akkor nem is olyan horror az az ár.....
Olcsón csak kínai vackot lehet venni, ami éppen nem ér semmit.
 Wave
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Makkmarci
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 3151



« Új üzenet #9451 Dátum: 2015. Július 03. - 23:49:43 »

Sziasztok!
Nem találtam igazán megfelelő topicot, így itt teszem fel a kérdést: használ valaki közületek olyan fültokot, ami felerősíti a halk hangokat, a lövés hangját pedig eltompítja?  Nem tudom a pontos nevét sem, sokat találtam pl. a Peltor-tól, de horror áron. Használnám vadászathoz és lőtéren is. Köszönöm az építő jellegű hozzászólásokat. Üdv.

Peltor Tactical 6S. Analóg, de szerintem pont elég, az ára meg lényegesen kellemesebb. Lőtérre bőven, hajtásban is teljesen jó. Érdemes venni hozzá pár forintért textil "huzatot", mert a műbőr vagy inkább műanyag perem alá könnyen beizzad az ember füle, ahol letakarja a kagyló. Lehet hozzá kapni zselés fülpárnát is, azzal hosszabb viselés sem nyomja meg az ember füle körül a fejét.
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #9452 Dátum: 2015. Július 04. - 00:01:39 »


Ugyan is a sokat vadászók közös tulajdonsága, hogy 15-20 év után mindenki süket, mint az ágyú!  Ördög
.
 Wave

Mint a harckocsi ágyú !  Az nekem rendbetette a fülhallásom így már nem használok semmi zajvédőt. Érdekes módon a vad zörgését viszont gyakran hamarabb észreveszem mint az állítólag jól hallók. Tipikusan a magas fekvenciákat üti ki a fegyverdörej .        Emelem
Naplózva
pipacs
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 102


« Új üzenet #9453 Dátum: 2015. Július 04. - 09:08:40 »

Sziasztok!

Nem nagyon lehet találkozni Sako 85 fegyverről szóló tapasztalati beszámolóval. A használt fegyverek között is csekély számmal fordulnak elő. Van esetleg olyan kolléga, aki megosztana egy-két infót a fegyverrel (minőség, biztonság, szóráskép, alkalmazott lőszer típus, stb...) kapcsolatban.

Üdv.
Naplózva
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1244


« Új üzenet #9454 Dátum: 2015. Július 04. - 09:33:27 »

Sziasztok!

Nem nagyon lehet találkozni Sako 85 fegyverről szóló tapasztalati beszámolóval. A használt fegyverek között is csekély számmal fordulnak elő. Van esetleg olyan kolléga, aki megosztana egy-két infót a fegyverrel (minőség, biztonság, szóráskép, alkalmazott lőszer típus, stb...) kapcsolatban.

Üdv.

Szia !
Nagyon jó,most vettem egyet .243-asban.
A zárdugattyú,a tár a kaliberhez van méretezve,tehát ne úgy ,mint pl. a cz 550-nél,hogy le van redukálva, a zárdugattyú meg a régi méretben tündököl.
A Mauser M12 zárdugattyúja nagyságrendekkel jobban,pontosabban siklik a tokban,de a sako 85-ös is tökéletesen megfelelő.
Sok helyen olvastam,hogy a kilőtt töltényhüvelyt a zárdugattyú teljes hátrarántásakor dobja ki(a tüske alul van,és hátu,felfelé akar repülni a hüvely),na mindegy ,a lényeg az,hogy sokak szerint nekiveti a távcsőnek,mert nem oldalra repül,hanem felfelé.
Szerintem meg teljesen észrevehetetlen,olyan van,hogy ha lassan húzod hátra  a zárdugattyút,akkor visszaejti a töltényhüvelyt,nem pedig kidobja.
Ha normálisan van használva ,nem töketlenkedve,akkor tökéletes.
Sütése kiváló.
Imbusszal állítható a direkt sütés erőssége.
A gyorsító francia tip., kiváló.
Gyorsító nélkül is pontosan lehet vele lőni,mert jól süt
A kisebb kalibereknél nincs az a csúnya csapolás.
Császár markolatja van,elvékonyított,jobb a fogása,mint a régi steyr luxusnak,Mauser m12,vagy cz 550 -nek.
Hirtelen ennyi jutott eszembe.
Naplózva
Bronson
magjouctVE
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 64



WWW
« Új üzenet #9455 Dátum: 2015. Július 04. - 12:20:02 »

Sziasztok!

Nem nagyon lehet találkozni Sako 85 fegyverről szóló tapasztalati beszámolóval. A használt fegyverek között is csekély számmal fordulnak elő. Van esetleg olyan kolléga, aki megosztana egy-két infót a fegyverrel (minőség, biztonság, szóráskép, alkalmazott lőszer típus, stb...) kapcsolatban.

Üdv.

Szia!
Nekem 30-06-os van. Ahogy lacika írta, szerintem sincs baj a hüvely kivetésével. Eleinte én is tartottam attól hogy nekivágja a távcsőnek, de egyszer sem fordult még elő, gyors ismétlésnél sem. Sütése nagyon jó, lehet állítani. Én nem is használok gyorsítót. Egyszer sem hagyott még cserben. Sako lőszert használok hozzá, nagyon pontosan hordja. Egyetlen dolog ami nem tetszik benne hogy a hátsó nyílt irányzékot le kellett vennem hogy a távcső védőkupakja rámenjen a 8x56-os s&b-re. Mondjuk ez elég hosszú távcső....Ezzel mások is így vannak. Bár ez csak esztétikai dolog. Ha veszek egy másik távcsövet (gondolkozom variábelen) akkor majd visszateszem rá. Ha lenne kérdésed írj nyugogtan.
Naplózva

S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #9456 Dátum: 2015. Július 05. - 20:06:46 »

Rövid időn belül a második R8 került vissza gatanciális javításra.
Csőcserés lesz ez is.
Az első belőhetetlen volt, új csővel jött vissza.
Ez meg egydzerűen belilult, rozsdál mintegy 15 centi hosszban, körkörösen. Mintha ki lett volna lágyítva...
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #9457 Dátum: 2015. Július 05. - 20:42:20 »

Rövid időn belül a második R8 került vissza gatanciális javításra.
Csőcserés lesz ez is.
Ennek ellenére "panaszkodott" a blázeres góré, hogy már minden gépükön R8-at és Sauer 404-et gyártanak, de így sem tudják kellő tempóban kiszolgálni az igényeket Fejvakarás
Amíg lószőr..akarom mondani lósz@r van, addig ugye........ Ördög
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #9458 Dátum: 2015. Július 05. - 22:35:40 »

Ennek ellenére "panaszkodott" a blázeres góré, hogy már minden gépükön R8-at és Sauer 404-et gyártanak, de így sem tudják kellő tempóban kiszolgálni az igényeket Fejvakarás
Amíg lószőr..akarom mondani lósz@r van, addig ugye........ Ördög
Nyilván a nagy számok hozzák a minőségromlást.
És a MEO hiánya...divat lett a németeknél.
Olcsóbb az 5% alatti reklamàció rendezése, mint a gyártási hibákból eredő 10% fölötti selejt.
Ilyen világot élünk.
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
ragadozo
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 577


« Új üzenet #9459 Dátum: 2015. Július 06. - 01:38:48 »

Nemrég voltam a Frankoniában és megfogdostam a 404-et!Könnyű,szuper a tolozár,de nekem a 202 minőségibbnek tűnik!
Naplózva
Joe73
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 41


« Új üzenet #9460 Dátum: 2015. Július 06. - 10:18:52 »

Sziasztok!

Nem nagyon lehet találkozni Sako 85 fegyverről szóló tapasztalati beszámolóval. A használt fegyverek között is csekély számmal fordulnak elő. Van esetleg olyan kolléga, aki megosztana egy-két infót a fegyverrel (minőség, biztonság, szóráskép, alkalmazott lőszer típus, stb...) kapcsolatban.

Üdv.

Szia,

csatlakozom az előttem szólókhoz, nekem egy 85 varmint-om van 308W kaliberben és egyszerűen imádom. Annyi 'hátránya' van összesen, hogy távcsővel 5.1kg és ha sokat kell cipelni, akkor azért ki tudsz izzadni alatta. Sütése kiváló, nekem a zárdugattyúval sem volt soha semmi bajom, megy mint kés a vajban. Szerintem a fém tár is egy jó és masszív megoldás. A vastag cső miatt lőtéren is nagyon jól megállja a helyét. Ezt a hüvelykivetős dolgot én még nem tapasztaltam, pedig kiment már belőle pár száz lövés.
Szórás jó a megfelelő lőszerrel. Érdekes módon nekem a Geco TM-et és a Lapua Scenar-t hordja legjobban. Mondom ezt úgy, hogy kb. 12-13 féle lőszerrel lett szóráskép lőve vele (TAL is tanusíthatja  Kacsint ).
Pl. a norma vulkan-t nagyon szórta, de a sako SHH-val sem volt olyan jó, mint a Geco-val (mondjuk itt a nagyon szórás max 2-3 cm-t jelent 50m-en, ami számomra már nem elfogadható).
És én is most gondolkodom egy kistesó beszerzésén 223 vagy 243-as kaliberben kicsivel könnyebb kivitelben.
Naplózva
pipacs
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 102


« Új üzenet #9461 Dátum: 2015. Július 06. - 13:07:17 »

Sziasztok!

Köszönöm a Sako 85-el kapcsolatos hozzászólásokat.

Az érdekelne még a fegyverre vonakozóan, hogy a fegyver biztosítását milyen módon oldották meg.


Üdv.
Naplózva
Joe73
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 41


« Új üzenet #9462 Dátum: 2015. Július 06. - 13:48:29 »

Sziasztok!

Köszönöm a Sako 85-el kapcsolatos hozzászólásokat.

Az érdekelne még a fegyverre vonakozóan, hogy a fegyver biztosítását milyen módon oldották meg.


Üdv.

Kettős biztosítása van és nagyon jól és főleg stabilan működik. Pl. nem is tudsz csőre tölteni ha le van zárva. Ezen kívül még ha pl. a gyorsító fel is van húzva akkor is
minden gond nélkül le fogja engedni ha biztosítasz. A második egy kis gomb a biztosító előtt, amivel akár felhúzott állapotban is ki tudod üríteni a fegyvert teljes biztonsággal.
Soha semmi bajom nem volt vele, atomstabilan működik. Ja, a gyártó honlapján talán utána tudsz nézni bővebben hogy működik.
Naplózva
sacacdc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 127



« Új üzenet #9463 Dátum: 2015. Július 08. - 12:43:25 »

Kettős biztosítása van és nagyon jól és főleg stabilan működik. Pl. nem is tudsz csőre tölteni ha le van zárva. Ezen kívül még ha pl. a gyorsító fel is van húzva akkor is
minden gond nélkül le fogja engedni ha biztosítasz. A második egy kis gomb a biztosító előtt, amivel akár felhúzott állapotban is ki tudod üríteni a fegyvert teljes biztonsággal.
Soha semmi bajom nem volt vele, atomstabilan működik. Ja, a gyártó honlapján talán utána tudsz nézni bővebben hogy működik.
Imádom én is az enyémet M85 Bavarian van,  Ami legjobban megfogott benne (Stefi rábeszélésén kívül) hogy minden fémböl van ugye ez elvileg a Tikka T3 as "testvére" amiben azért van böven müanyag Mosolyog eddig Hammerhead 11,7 est löttem vele most átváltottam Tog ta mindkettövel jo volt a szórásképe de mintha a Hammerhead et jobban szórta volna...  Emelem
Naplózva

185. Rule Of Acquisition:  If you want to ruin yourself there are three known ways: Gambling is the fastest, women are the sweetest, and banks are the most reliable way
Joe73
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 41


« Új üzenet #9464 Dátum: 2015. Július 09. - 07:56:38 »

Imádom én is az enyémet M85 Bavarian van,  Ami legjobban megfogott benne (Stefi rábeszélésén kívül) hogy minden fémböl van ugye ez elvileg a Tikka T3 as "testvére" amiben azért van böven müanyag Mosolyog eddig Hammerhead 11,7 est löttem vele most átváltottam Tog ta mindkettövel jo volt a szórásképe de mintha a Hammerhead et jobban szórta volna...  Emelem

A Bavarian egy nagyon szép igazi vadászfegyver - biztos élmény vele vadászni és tényleg nagyon egyben van az egész fegyver. Azért ők sem ma kezdték az ipart  Kacsint
És HH-t nem lőttem vele, viszont sajnos az SHH-t nekem szórta, azóta is ott áll a polcon egy dobozzal....  Mosolyog
TOG-ot még nem próbáltam, milyen szórást produkál?
Naplózva
Oldalak: 1 ... 611 612 613 614 615 616 617 618 619 620 621 622 623 624 625 626 627 628 629 630 [631] 632 633 634 635 636 637 638 639 640 641 642 643 644 645 646 647 648 649 650 651 ... 981   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: