Oldalak: 1 ... 605 606 607 608 609 610 611 612 613 614 615 616 617 618 619 620 621 622 623 624 [625] 626 627 628 629 630 631 632 633 634 635 636 637 638 639 640 641 642 643 644 645 ... 981   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Golyós fegyverekről általában  (Megtekintve 1764341 alkalommal)
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #9360 Dátum: 2015. Május 01. - 10:46:08 »


Azt hiszem 9,3x53R (?) ről van szó csak egy kis tévelygés csúszott bele mert ezt a kalibert többek között a Medvegy márkanevű félautomatában is használják az oroszok .  Emelem

Persze, arra gondoltam, csak azt gondoltam, hogy egy fanatikusnak ez ismertebb így.
Megnéztem, a finnek csinálják az 53R-t, én abba próbálnék bele.

Aztán, most vagy próbálunk valami autentikusat, vagy rágjuk a sza.....lámit, és az ócsóság számít. Stoel Kacsint
Egy biztos, ilyennel nem sokkal találkozik, akinek van egy.......
Egyébként nem vagyok benne biztos, hogy aki Oroszországból importál, az ne tudná megoldani egy cső behozatalát.
 Emelem
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #9361 Dátum: 2015. Május 01. - 10:51:42 »



Aztán, most vagy próbálunk valami autentikusat, vagy rágjuk a sza.....lámit, és az ócsóság számít. Stoel Kacsint




Na végre ! Megérkezett a Krőzus közénk !  Táncol Táncol Táncol       Kérek egy Blajserkát  338 Federáj kaliberkában ha lehet .    Röhög                                 Stoel
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #9362 Dátum: 2015. Május 01. - 10:57:51 »


Na végre ! Megérkezett a Krőzus közénk !  Táncol Táncol Táncol       Kérek egy Blajserkát  338 Federáj kaliberkában ha lehet .    Röhög                                 Stoel

Eddig is itt volt, csak álruhában.... Kacsint
Egyébként az a vacak nem kéne, először is nem elég drága, másodsorban nem Magnum, harmad sorban már lassan mindenkinek van, vagy volt Blajserkája... vagy lesz, nem kell!!
Túrjál valami drágábbat, ritkábbat.... Vigyorog Vigyorog
 Emelem
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #9363 Dátum: 2015. Május 01. - 11:04:18 »


Túrjál valami drágábbat, ritkábbat.... Vigyorog Vigyorog
 Emelem


Nagy duzzogva elfogadom (az árát ) !         Ördög

 
Naplózva
bull
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1222


« Új üzenet #9364 Dátum: 2015. Május 01. - 15:28:32 »

Üdv vadásztársak!
Tiszteletteljes kérdésem:meghalt a Nagantom(nyugodjék békében),szerintetek milyen MÁS kaliberű csövet lehetne beleillesztetni?
Kacérkodom a gondolattal,hogy esetleg egy 9.3x62-t mivel annó csináltak 30-06-ost belőlük.Azért gondolom,hogy a tárba elméletileg ez is elférne.
Hozzáteszem fanatikus vagyok bírom az Orosz(Szovjet) ipar remekeit (moslékkeverőket is) Kacsint
Eredeti kaliberben van másik,ezért érdekel minden lehetséges kaliberváltoztatás,akárlefelé is!
Köszönöm előre is a tanácsaitokat Emelem


Üdv!
Peremes kaliberbe , szóba jöhet még a 8x57IRS , 7x57R , .303British, 8x56R , 8,2x53R , 9,3x53R Finn , 10,3x60R  és a 45-70 Gov
Naplózva
Zolimester
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1411



« Új üzenet #9365 Dátum: 2015. Május 04. - 11:37:35 »

Üdv vadásztársak!
Tiszteletteljes kérdésem:meghalt a Nagantom(nyugodjék békében),szerintetek milyen MÁS kaliberű csövet lehetne beleillesztetni?
Kacérkodom a gondolattal,hogy esetleg egy 9.3x62-t mivel annó csináltak 30-06-ost belőlük.Azért gondolom,hogy a tárba elméletileg ez is elférne.
Hozzáteszem fanatikus vagyok bírom az Orosz(Szovjet) ipar remekeit (moslékkeverőket is) Kacsint
Eredeti kaliberben van másik,ezért érdekel minden lehetséges kaliberváltoztatás,akárlefelé is!
Köszönöm előre is a tanácsaitokat Emelem

Szia!

Az, hogy "szerintünk" mi más megy bele, az egy dolog.
Hogy a kedvenc fegyvermestered (mert ha elvállalja, rögtön a kedvenced lesz!!!) mit tud bele alkotni, az megint jó kérdés.
Az biztos, hogy óriási szívás csövet cserélni egy ilyen nagantban, ezt tudom én is, gyakorlatból. Ennek megfelelően többet kér érte az a mester, aki egyáltalán elvállalja. Megint más kérdés, hogy aki elvállalja, az valószínű két okból teszi: vagy a barátod (ekkor a végére komoly esély van a barátság elmúlására  Röhög), vagy nincs elég munkája (ennek általában az az oka, hogy nem dolgozik jól).
Én azért nem megntem fel a 9,3x53R Finnish-re, se a 9x53R-re, mert gyári töltényűrös csövet nem igen lehet kapni hozzá. Ha csináltatok dörzsárat hozzá, akkor meg megint nem olcsó a buli. Nem beszélve arról, hogy ha kilógós fajta a tár, akkor, mivel az leköveti a patron alakját, szét kell forrasztani, lemezmunkát végezni, visszaforrasztani...

Standard kaliberre átalakítani olyanra érdemes, ami gyárilag is volt, mert ahhoz esetleg van gyári zárfeje valakinek még. A hüvelyvonó lesz amúgy a gyenge láncszem.

Saját tapasztalatom, hogy én maradva az eredeti 7,62x54R kalibernél, kétszer vittem vissza csőcsere után, hogy beragad a patron lövés után. Mindkétszer polírozták, bár nem volt indokolt. Erre kiderült, hogy a házi töltésű PPU hüvely túl lágy neki. A szintén házi Sako hüvelyes munícióval felnyílik és ürít, de kiejti a hüvelyvonó. A gyári cseh patronnal korábban voltak rossz tapasztalataim, azt nem akarom kipróbálni. Gyári PPU errefelé nincs, de nem is tervezem a használatát. Marad a Lapua és a Norma, ha gyári töltést keresek, a jogszabályilag nem használható Sako 7,62x53R nem jöhet szóba...

Az átcsövezés amúgy a komplett felújítással, új tussal és szerelékkel valahol a háromszáz környékén állt meg, és maradt egy ennyire nyűgös fegyverem, ami jó, ha egy százast ér, de úgysem venné meg senki, tehát értéktelen. Ha nem szeretném ennyire, és nem lennék neki hálás, mellesleg nem adott volna több vadászélményt, mint bármely más fegyverem, akkor káromkodva dobnám a kohóba. (így viszont használom, a vadállomány elkeseredésére...  Vadász )

Egyébként létezik még a 6,5x54R verzió is, amit eddig nem említettek.  Ördög
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #9366 Dátum: 2015. Május 04. - 11:52:10 »

Az átcsövezés amúgy a komplett felújítással, új tussal és szerelékkel valahol a háromszáz környékén állt meg

Jujj!  Fejvakarás Akkor én nagyon jól jártam az enyémmel, mikor megvettem! Nem is adom el, bár ha valaki 300 ezret ajánl érte, megingok.  Vigyorog
Naplózva
Laci8x57
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12


« Új üzenet #9367 Dátum: 2015. Május 04. - 16:56:37 »

Szia!

Az, hogy "szerintünk" mi más megy bele, az egy dolog.
Hogy a kedvenc fegyvermestered (mert ha elvállalja, rögtön a kedvenced lesz!!!) mit tud bele alkotni, az megint jó kérdés.
Az biztos, hogy óriási szívás csövet cserélni egy ilyen nagantban, ezt tudom én is, gyakorlatból. Ennek megfelelően többet kér érte az a mester, aki egyáltalán elvállalja. Megint más kérdés, hogy aki elvállalja, az valószínű két okból teszi: vagy a barátod (ekkor a végére komoly esély van a barátság elmúlására  Röhög), vagy nincs elég munkája (ennek általában az az oka, hogy nem dolgozik jól).
Én azért nem megntem fel a 9,3x53R Finnish-re, se a 9x53R-re, mert gyári töltényűrös csövet nem igen lehet kapni hozzá. Ha csináltatok dörzsárat hozzá, akkor meg megint nem olcsó a buli. Nem beszélve arról, hogy ha kilógós fajta a tár, akkor, mivel az leköveti a patron alakját, szét kell forrasztani, lemezmunkát végezni, visszaforrasztani...

Standard kaliberre átalakítani olyanra érdemes, ami gyárilag is volt, mert ahhoz esetleg van gyári zárfeje valakinek még. A hüvelyvonó lesz amúgy a gyenge láncszem.

Saját tapasztalatom, hogy én maradva az eredeti 7,62x54R kalibernél, kétszer vittem vissza csőcsere után, hogy beragad a patron lövés után. Mindkétszer polírozták, bár nem volt indokolt. Erre kiderült, hogy a házi töltésű PPU hüvely túl lágy neki. A szintén házi Sako hüvelyes munícióval felnyílik és ürít, de kiejti a hüvelyvonó. A gyári cseh patronnal korábban voltak rossz tapasztalataim, azt nem akarom kipróbálni. Gyári PPU errefelé nincs, de nem is tervezem a használatát. Marad a Lapua és a Norma, ha gyári töltést keresek, a jogszabályilag nem használható Sako 7,62x53R nem jöhet szóba...

Az átcsövezés amúgy a komplett felújítással, új tussal és szerelékkel valahol a háromszáz környékén állt meg, és maradt egy ennyire nyűgös fegyverem, ami jó, ha egy százast ér, de úgysem venné meg senki, tehát értéktelen. Ha nem szeretném ennyire, és nem lennék neki hálás, mellesleg nem adott volna több vadászélményt, mint bármely más fegyverem, akkor káromkodva dobnám a kohóba. (így viszont használom, a vadállomány elkeseredésére...  Vadász )

Egyébként létezik még a 6,5x54R verzió is, amit eddig nem említettek.  Ördög

Holnap találkozom a fegyvermesterrel,matekozunk a 9,3x62-ön.Fegyvermester nálunk a környéken van legalább 3,úgyhogy el vagyunk kényeztetve.
Köszönöm.
Naplózva
takkerman
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6


« Új üzenet #9368 Dátum: 2015. Május 04. - 21:08:07 »

Üdv  mindenkinek! Első saját golyós fegyver vásárlása előtt állok! Lenne lehetőségem egy zastava mauser (30-06-os zászlós biztosítású+ meopta 7x56-os világítópontos céltávcsővel) vásárlására! Kérdezném, hogy ez megfelelő szett-e első fegyvernek? Árban 170ben van ez így..
Naplózva
ragadozo
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 577


« Új üzenet #9369 Dátum: 2015. Május 04. - 21:21:47 »

Üdv  mindenkinek! Első saját golyós fegyver vásárlása előtt állok! Lenne lehetőségem egy zastava mauser (30-06-os zászlós biztosítású+ meopta 7x56-os világítópontos céltávcsővel) vásárlására! Kérdezném, hogy ez megfelelő szett-e első fegyvernek? Árban 170ben van ez így..
Szia!Használt fegyvert próba lövés nélkül nem veszünk.Az összeállítás jó,de próbáld ki!Szerelék?
Árat nem tudok,de remélhetőleg jönnek majd akik kimerítőbb választ  adnak! Kacsint Emelem
Naplózva
takkerman
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6


« Új üzenet #9370 Dátum: 2015. Május 04. - 21:26:27 »

Kipróbálni mindenképpen kipróbálnám!:) A szerelék az gyári acél szerelék
Naplózva
ambruslászló
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 212


« Új üzenet #9371 Dátum: 2015. Május 04. - 21:37:15 »

Üdv  mindenkinek! Első saját golyós fegyver vásárlása előtt állok! Lenne lehetőségem egy zastava mauser (30-06-os zászlós biztosítású+ meopta 7x56-os világítópontos céltávcsővel) vásárlására! Kérdezném, hogy ez megfelelő szett-e első fegyvernek? Árban 170ben van ez így..

170 nem rossz ár érte, feltéve ha megfelelő a szórásképe, ill neked is tetszik.
Esetleg tokot, néhány megmaradt lőszert is ad hozzá a tulaj?
Milyen lőszert lőtt vele?
Naplózva
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #9372 Dátum: 2015. Május 05. - 11:23:25 »

Üdv  mindenkinek! Első saját golyós fegyver vásárlása előtt állok! Lenne lehetőségem egy zastava mauser (30-06-os zászlós biztosítású+ meopta 7x56-os világítópontos céltávcsővel) vásárlására! Kérdezném, hogy ez megfelelő szett-e első fegyvernek? Árban 170ben van ez így..

A fegyver gondolom kettő billentyűs- gyorsítós? Nekem pont ilen van 2003-ba vettem újonnan 130.000,-Ft volt az ára. Nem válogatós a biztosítás gyorsan megszokható, nagyon jó irányadó első fegyver. A biztosítás miatt sokan idegenkednek tőle, mert lasabb mint egy oldalbiztosító, de én ezt pont pozitívan fogadtam, mert több önmérsékletre, és nagyobb precizitásra nevel. Ha megfelelő a szórásképe akkor jó választás.
A távcső + szerelék szintén jó választás. Minden meglőhető vele, és amit nem látsz vele, annak nem is gond, (hogy nem lősz oda).
Az ár szerintem korrekt, sőt kicsit majdnem olcsó a vadász-apró elvetemült árait nézve. Ugyanezért az összeállításért egy CZ felett, simán ki lenne írva 280-300,-eFt

 Emelem Wave
Naplózva

Üdv End
Sebipeti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 333



« Új üzenet #9373 Dátum: 2015. Május 06. - 02:30:39 »

Üdv  mindenkinek! Első saját golyós fegyver vásárlása előtt állok! Lenne lehetőségem egy zastava mauser (30-06-os zászlós biztosítású+ meopta 7x56-os világítópontos céltávcsővel) vásárlására! Kérdezném, hogy ez megfelelő szett-e első fegyvernek? Árban 170ben van ez így..

Szia,

ha jo a csove,akkor ez egy nagyon jo vasar lehet. Elso puskanak/szettnek kivallo.

Nem regen jutottam hozza  (szinte ajandek volt) ismeroson keresztul egy nem mai 'gyerek Zastava 30.06-os puskahoz,amire TAL szerelte fel/lotte be a Leica celtavcsovet. Az en elso ket lovesem vele 50 meteren lyukba lyuk lett (Sako super hammerhead 11,7gramm),amit elesben kovetett ket suldo es 160 meterrol egy roka is. Szoval,ha vigyaztak a puskara akkor a csovevel nem lehet baj.

Termeszetesen a probalovesek utan minden kiderul majd szamodra.

 Emelem
Naplózva
Hakapeszi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 44


« Új üzenet #9374 Dátum: 2015. Május 09. - 18:57:17 »

Sziasztok!

Első fegyverként Cz 550 lux+meopta R1 3X12X56 lenne a terv.Mi a véleményetek róla?
Keret ennyit enged nagyjából új esetén.Ha van alternatív ötlet várom.
Köszönettel!Üdv!
Naplózva
Oldalak: 1 ... 605 606 607 608 609 610 611 612 613 614 615 616 617 618 619 620 621 622 623 624 [625] 626 627 628 629 630 631 632 633 634 635 636 637 638 639 640 641 642 643 644 645 ... 981   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: