Oldalak: 1 ... 593 594 595 596 597 598 599 600 601 602 603 604 605 606 607 608 609 610 611 612 [613] 614 615 616 617 618 619 620 621 622 623 624 625 626 627 628 629 630 631 632 633 ... 981   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Golyós fegyverekről általában  (Megtekintve 1764819 alkalommal)
sab
Vendég
« Új üzenet #9180 Dátum: 2015. április 17. - 12:36:10 »

Ezt vártam...  Ördög  Emelem

"valamint a hadi fegyverzeten lévő éjjellátó célzókészüléket"

Nem véletlen írtam ezt, kihangsúlyozva a hadi szót !

10 évig szórakoztam ilyen fegyverzettel, optikával, élmény volt katonai szempontból.

 Emelem

Volt egy Sabatti fegyveres megrendelőm, dicsekedett, hogy a fegyverén a kompenzátor milyen jól teljesít.

Én meg közöltem vele, hogy nem nagyon hiszem, mert az az SZDV lángrejtője, nem kompenzátor. Kacsint Vigyorog
Naplózva
Joe73
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 41


« Új üzenet #9181 Dátum: 2015. április 17. - 12:52:02 »

Ezt vártam...  Ördög  Emelem

Nekem úgy rémlik, mintha a Tiéd végén is láttam volna valamit kompenzátor félét anno Nagytétényben......
Vagy lehet hogy keverem a Gábor Remingtonjával.....
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #9182 Dátum: 2015. április 17. - 13:02:36 »

Nekem úgy rémlik, mintha a Tiéd végén is láttam volna valamit kompenzátor félét anno Nagytétényben......
Vagy lehet hogy keverem a Gábor Remingtonjával.....

Szerintem neki nem volt, jobban ( amikor én is ott voltam), a céltávcsővel volt kis szakmai vitája. Kacsint Vigyorog

Az a nyűves magától nem állította a külballisztikát. Röhög

Gábor Remingtonját most Ózdra hívták vissza "beöntésre". Vigyorog
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3151



« Új üzenet #9183 Dátum: 2015. április 17. - 13:11:49 »

Nekem úgy rémlik, mintha a Tiéd végén is láttam volna valamit kompenzátor félét anno Nagytétényben......
Vagy lehet hogy keverem a Gábor Remingtonjával.....

Nem, nekem sosem volt. Az enyém ahogy a polcról lekerült anno, legutóbb már nem tettem rá nagyobb távcsövet sem...
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #9184 Dátum: 2015. április 17. - 13:37:34 »

Nem, nekem sosem volt. Az enyém ahogy a polcról lekerült anno, legutóbb már nem tettem rá nagyobb távcsövet sem...

Ebből már nehezen jössz ki.... olyan ez mint a professzor és a kabátlopás... szegénynek ugye ellopták a kabátját... de a végén mindenki csak arra fog emlékezni, hogy a professzor úr valami kabátlopás ügybe keveredett.... Stoel Stoel Ördög Ördög Ördög
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3151



« Új üzenet #9185 Dátum: 2015. április 17. - 13:40:47 »

Ebből már nehezen jössz ki.... olyan ez mint a professzor és a kabátlopás... szegénynek ugye ellopták a kabátját... de a végén mindenki csak arra fog emlékezni, hogy a professzor úr valami kabátlopás ügybe keveredett.... Stoel Stoel Ördög Ördög Ördög

Akkor inkább nem magyarázom tovább...  Nyihi
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3151



« Új üzenet #9186 Dátum: 2015. április 17. - 14:04:20 »

Nekem úgy rémlik, mintha a Tiéd végén is láttam volna valamit kompenzátor félét anno Nagytétényben......
Vagy lehet hogy keverem a Gábor Remingtonjával.....

Egyébként azóta már mered csavargatni a Deltádon az állító tornyot a messzebb lövéshez, vagy még mindig úgy gondolod, hogy "Azt nem arra találták ki"?  Kacsint
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #9187 Dátum: 2015. április 17. - 16:07:51 »



 És mint tudjuk, ez is egy környezetvédelmi, környezet szennyezési kategória, nem egy vadász kísérő süketült meg részlegesen magnaport-tól és a csőszájfék egyéb változataitól.



Nem nagyon szerettem a "Blájsereseket" (igaz a Gálos már eladta  :Mosolyog ) de egyszer egy olasz messzire lövöldöző 7mm Rem.Mag. -nál nem vettem észre a magnaport-ot. Kicsit oldalt de kb. a csővég magasságában, árgus szemmel figyeltem a lövés eredményét kereső távcsővel . Olyan ütést kaptam a dobhártyámra hogy sokáig fájt is . Mikor látta rajtam is a lövés hatását erősen meakulpázott és mutatta a magnaportot de már késő volt.  Dühhh
Naplózva
ragadozo
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 577


« Új üzenet #9188 Dátum: 2015. április 17. - 16:28:48 »

Biztosan le maradtam valamiról, de milyen puskára kellett neked egyáltalán csőszájfék?
 Emelem
Kérlek szépen egy 300 win.magnum volt egy kecses tussal.Kb 2,9-3kg.Akkorát rugott,mint egy ló!Egyszerüen csak a fegyver befogására koncentráltam!Később kapott egy csőszájféket (kompenzátort),de ekkor meg olyant szólt,mint az állat!Végül kapott egy normális tust amitől megszelídült csőszájfék nélkül is!A Steyr-em is 300-as magnum,de ennél a puskánál fel se merült a csőszájfék kérdése.Ja!Hozzá teszem,hogy 100-105kg vagyok. Emelem
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #9189 Dátum: 2015. április 17. - 16:39:19 »

Kérlek szépen egy 300 win.magnum volt egy kecses tussal.Kb 2,9-3kg.Akkorát rugott,mint egy ló!Egyszerüen csak a fegyver befogására koncentráltam!Később kapott egy csőszájféket (kompenzátort),de ekkor meg olyant szólt,mint az állat!Végül kapott egy normális tust amitől megszelídült csőszájfék nélkül is!A Steyr-em is 300-as magnum,de ennél a puskánál fel se merült a csőszájfék kérdése.Ja!Hozzá teszem,hogy 100-105kg vagyok. Emelem

Ahhoz hogy a puska mekkorát rúg nem sok köze van vadász súlyának - az elvéseléshez meg inkább a tecnikának , gyakorlatnak , fakirságnak vagy ilyesminek .  Röhög  Persze azért van alsó súlycsoport de felső nincs .   Ördög           
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16606



« Új üzenet #9190 Dátum: 2015. április 17. - 16:48:01 »

"valamint a hadi fegyverzeten lévő éjjellátó célzókészüléket"

Nem véletlen írtam ezt, kihangsúlyozva a hadi szót !

10 évig szórakoztam ilyen fegyverzettel, optikával, élmény volt katonai szempontból.

 Emelem

Volt egy Sabatti fegyveres megrendelőm, dicsekedett, hogy a fegyverén a kompenzátor milyen jól teljesít.

Én meg közöltem vele, hogy nem nagyon hiszem, mert az az SZDV lángrejtője, nem kompenzátor. Kacsint Vigyorog
Szvsz. egy kompenzátortól a seregben használt éjjellátó darabokra hullott volna. Ha két-három lövésig pontos volt, az már komoly eredménynek számított.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
sab
Vendég
« Új üzenet #9191 Dátum: 2015. április 17. - 17:56:43 »

Szvsz. egy kompenzátortól a seregben használt éjjellátó darabokra hullott volna. Ha két-három lövésig pontos volt, az már komoly eredménynek számított.

Anno a seregben, jobbára gépkarabélyon, AMD-65-ön, NSZP-3-as volt, a PKM gpu-n meg PPN-3-as éjjellátó volt, és mivel öntöltő, egyes és sorozatlóvésre is gondoltak a gyártók, simán elvidelték a használatot.
Ráadásként több megoldással is védték a készülékeket a tönkremenetel ellen.
Honvédségnél az SZVD-hez nem volt rendszerben éjjellátó, csak a rendőrségnél.
Ma már ismétlő fegyvereket alkalmaznak éjszakai célzóeszközökkel, de azok gyártmányilag is hadiak.

Polgári éjjellátó célzóeszközökről anno írtam egy cikket, itt is olvasható volt.
Törvényi tiltás és szakmai magyarázattal,hogy miért ne. Emelem
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #9192 Dátum: 2015. április 17. - 18:03:12 »

Szvsz. egy kompenzátortól a seregben használt éjjellátó darabokra hullott volna. Ha két-három lövésig pontos volt, az már komoly eredménynek számított.

Ja és kimondott kompenzátor az én idómben csak egy fegyveren volt,melyet akkor fejlesztgettek, a Gepard volt, és azon egy Zegi kolléga által nappali céltávcsővel.

Ma már a honvédség és a rendőrség is rendelkezik nagyon komoly technikával. Emelem
Naplózva
forester73
Vendég
« Új üzenet #9193 Dátum: 2015. április 17. - 18:46:38 »

Kérlek szépen egy 300 win.magnum volt egy kecses tussal.Kb 2,9-3kg.Akkorát rugott,mint egy ló!Egyszerüen csak a fegyver befogására koncentráltam!Később kapott egy csőszájféket (kompenzátort),de ekkor meg olyant szólt,mint az állat!Végül kapott egy normális tust amitől megszelídült csőszájfék nélkül is!A Steyr-em is 300-as magnum,de ennél a puskánál fel se merült a csőszájfék kérdése.Ja!Hozzá teszem,hogy 100-105kg vagyok. Emelem

Papír sárkány !!! Röhög Röhög Röhög
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #9194 Dátum: 2015. április 17. - 18:57:07 »

Kérlek szépen egy 300 win.magnum volt egy kecses tussal.Kb 2,9-3kg.Akkorát rugott,mint egy ló!Egyszerüen csak a fegyver befogására koncentráltam!Később kapott egy csőszájféket (kompenzátort),de ekkor meg olyant szólt,mint az állat!Végül kapott egy normális tust amitől megszelídült csőszájfék nélkül is!A Steyr-em is 300-as magnum,de ennél a puskánál fel se merült a csőszájfék kérdése.Ja!Hozzá teszem,hogy 100-105kg vagyok. Emelem

Pár éve a fisingendhántingon adtak egy remek(! Vigyorog) francia sorozatot – olyan élményvadász újság szintű OOO - Afrikai kalandokról, még remekebb fordítással OOO OOO, és abban volt egy szokatlanul apró termetű és vékony vadász…. Nem is lenne ezzel semmi baj, hiszen ismerünk mi nagyon remek, és kifejezetten nem víziló méretű vadászokat is, de ennek a figurának az volt az ismertetője, hogy egy rettenetes hosszú csövű, bunkós végű csőszájfékes – de tényleg szörnyű nagy, olyan ágyú szerű csőszájféket képzelj el Meglepődött - puskával a hátán óvatoskodott a két szerecsen között eltörpülve a fehérvadásza után, hatalmas, a teljes fejét szinte eltakaró fülvédővel a fején… Angyal
Mit ne mondjak, fura, és a klasszikus „afrikánus” képekhez képest bizarr látványt nyújtott… ettől függetlenül ezek a segédeszközök tették lehetővé, de legalább is segítették elő, hogy egy kifejezetten kis méretű ember is sikerrel vadásszon vörös bivalyra, és elandra….stb. stb. mint a fordításból kiderült, egy 375-ös H&H-al.
Ha nem muszáj, én mindenképpen kerülném, hiszen egy átlagos, vagy kisebb méretű akár vékony ember könnyedén elkezelget egy 375-öt - egyik vadászbarátom nem nagy termetű felesége lőtt vele, és meg sem kottyant neki. Kacsint
Egyébként, ha jól értem a 100 és 105 kiló reggeli kaki után és előtte értendő………??. Röhög
 Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 ... 593 594 595 596 597 598 599 600 601 602 603 604 605 606 607 608 609 610 611 612 [613] 614 615 616 617 618 619 620 621 622 623 624 625 626 627 628 629 630 631 632 633 ... 981   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: