Oldalak: 1 ... 591 592 593 594 595 596 597 598 599 600 601 602 603 604 605 606 607 608 609 610 [611] 612 613 614 615 616 617 618 619 620 621 622 623 624 625 626 627 628 629 630 631 ... 981   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Golyós fegyverekről általában  (Megtekintve 1764993 alkalommal)
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #9150 Dátum: 2015. április 16. - 15:24:47 »

A Blaser zárdugattyú az elvét tekintve tulajdonképp úgy működik, mint a réges-régi (a Rotring előtti) töltőceruza, amibe még 2 mm-es grafit bél ment, csak a zárdugattyú vége nem négy darab lamellát fog csokorba, hanem vagy 20-30 vékonyat. Amelyik gyűrű hátulról a „csokor” köré feltolva- megtámasztva összeszorítja ezeket a lamellákat, annak a felülete az R93-on egy 120 fokos kúpfelületen támaszkodik fel, így a kúpfelület jelleg miatt relatíve könnyebben megadja magát a hátrafelé ható erőnek. Az R8-on ezt a megtámasztást már egy merőlegesen támaszkodó felület végzi. Így a kritikus v. biztonságos nyomás értékét meg tudták emelni 6000-ről 7000 bar-ra, ha jól emlékszem. Hozzáértőbbek korrigáljanak légyszi, ha rosszul mondtam valamit…

Nekem szinte teljesen hasonlóan mesélte a cimborám mikor hétvégén kicsit állítottunk a puskákon. Mondjuk nagyon tecccchetős a az Ő R8-sa, de mégis inkább hamarabb üt el a villamos mint, vág pofán egy egyeneshúzású zárt. Pedig villamos sem sok van a környéken...
Ilyenkor mikor "elharapódzzzzigaegyeneshúzásúbalesetesleszakadóarcústB"  mindig hazamegyek és megsimogatom az M98-ast.
Csak lenne 8x57-es nem kéne másik  Ördög Ördög egészen addig...  OOO Ördög

 Emelem
 
Naplózva

Üdv End
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #9151 Dátum: 2015. április 16. - 15:30:13 »

Mi a különbség az R93, és az R8 zárolása között?
Teljesen más lett az egymásba feszülő idomok profilja.



Az erő a nyíl irányában hat a zárra lövéskor.
A 2 bekarikázott rész végzi a zárolást.
Az R93-nál (felül) ferde vonalban feszül bele a cső vájatába, míg
az R9 esetében (alul) kb. derékszöget zár be.
Ennél fogva ha az elsütő elem el is mozdul hátrafelé, az egymásnak feszülő elemek nem tudnak megcsúszni, így a zár nem nyit ki.  
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Székely Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 36


WWW
« Új üzenet #9152 Dátum: 2015. április 16. - 17:01:39 »





Kicsit félve - Istenes Anti Bevonatoló Úr tanácsára, ki a szépítő rétegeket felvitte - merészkedem eme rémségetes szörnyeteget a köz elé tárni.
Ultimate Hunting Rifle alias Red Eye alias Projekt Szauron. Kicsit ormótlan, de legalább ronda.
Mark V zártok, .300 Weath. Magnum, Lothar W. match grade cső, 2500-as profil.

Naplózva

"Aki sohasem vonja vissza, amit állított, önmagát jobban szereti az igazságnál..."
(Joseph Joubert)
Székely Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 36


WWW
« Új üzenet #9153 Dátum: 2015. április 16. - 17:02:51 »



Egy mezei M66 van összehasonlítás gyanánt...

p
Naplózva

"Aki sohasem vonja vissza, amit állított, önmagát jobban szereti az igazságnál..."
(Joseph Joubert)
Székely Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 36


WWW
« Új üzenet #9154 Dátum: 2015. április 16. - 17:03:24 »



Kicsit közelebbről...

p
Naplózva

"Aki sohasem vonja vissza, amit állított, önmagát jobban szereti az igazságnál..."
(Joseph Joubert)
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #9155 Dátum: 2015. április 16. - 17:16:47 »



Köszönöm Csaba!
Sokat gondolkoztam régebben, hogy a lamellák vége egy egységet képez-e, vagy csak össze van fogva egy gyűrűvel? Én inkább ott látom a problémát, hogy sok használat után elfáradhat a lamellák rugalmas vége és letörhetnek a nyakról. Mi duzzasztja ki zároláskor a lamellákat, az ütőszeg, vagy ez is teleszkópos zár, mint a Mauser 66?
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #9156 Dátum: 2015. április 16. - 17:48:55 »

Én inkább ott látom a problémát, hogy sok használat után elfáradhat a lamellák rugalmas vége és letörhetnek a nyakról. Mi duzzasztja ki zároláskor a lamellákat, az ütőszeg, vagy ez is teleszkópos zár, mint a Mauser 66?
Nem szedtem szét annyira, a neten meg csak olyan rossz felbontású metszeti rajzokat találtam, amiről ember meg nem mondhassa, hogy mitől működik Vigyorog
A lamellák igen rugalmasak, hosszan dolgoznak, kizártnak tartom, hogy normális használat mellett el tudjanak fáradni.
K.A. kollégám már a második csövet lövi sz@rrá az első, 17 éves R93-asán, lassan túl kb. 8000 lövésen, de a zárfejnek még semmi baja.
Azért kimondható, hogy nem mindenki potenciális hullajelölt, aki ilyen fegyverrel vadászik Vigyorog
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3062



« Új üzenet #9157 Dátum: 2015. április 16. - 18:11:18 »

Vaze!
Tudtok hatni az emberre.
50 évig nem féltem a puskáktól, pedig vadásztam néhány nagyon szarral.
Most meg, védőfelszereléseket nézegetek a neten. Rííí
Veszek egy 500NE H&H duplát, rakatok bele  243-as betétcsövet, az talán biztonságos lesz.
Plüsz kétoldalra hegesztek még valami kallantyút, szárnyas anyával. Táncol
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
sab
Vendég
« Új üzenet #9158 Dátum: 2015. április 16. - 18:22:44 »

Nem szedtem szét annyira, a neten meg csak olyan rossz felbontású metszeti rajzokat találtam, amiről ember meg nem mondhassa, hogy mitől működik Vigyorog
A lamellák igen rugalmasak, hosszan dolgoznak, kizártnak tartom, hogy normális használat mellett el tudjanak fáradni.
K.A. kollégám már a második csövet lövi sz@rrá az első, 17 éves R93-asán, lassan túl kb. 8000 lövésen, de a zárfejnek még semmi baja.
Azért kimondható, hogy nem mindenki potenciális hullajelölt, aki ilyen fegyverrel vadászik Vigyorog

Sok velemenyt olvastam, de soha senki nem beszelt arrol,hogy a gazkiomlo furat miert nem toltotte be a szerepet, jobban a zarolas engedett. :Mosolyog
Naplózva
forester73
Vendég
« Új üzenet #9159 Dátum: 2015. április 16. - 18:31:19 »



Kicsit közelebbről...

p

Ilyen szentségtörést egy épített wödörbin egy gagyi DT , hát nem tudod , hogy szétfogja rúgni és mehet a kukába ! Nyihi Nyihi Nyihi Röhög Röhög Röhög
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #9160 Dátum: 2015. április 16. - 19:06:20 »

Ilyen szentségtörést egy épített wödörbin egy gagyi DT , hát nem tudod , hogy szétfogja rúgni és mehet a kukába ! Nyihi Nyihi Nyihi Röhög Röhög Röhög

Nem akarlak elkeseríteni, és Petit sem, de a csőszájfék miatt van rá esély.... Kevés távcső bírja a csőszájféket, és a klasszikus rugós rendszerű légpuskát sem. Meglepődött Talán a "wödörby" láthatóan nagy tömege kompenzálhatja a csőszájfék által okozott rángatást... meg hát a 300-as csupaszon sem egy nagyon goromba cucc, mindenesetre bízzunk benne. Mosolyog
Egyébként impozáns darab, de Peti, én azért a .416-osnak is adtam volna egy kis esélyt. Mosolyog Mosolyog
 Emelem
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3151



« Új üzenet #9161 Dátum: 2015. április 16. - 19:51:52 »

Nem akarlak elkeseríteni, és Petit sem, de a csőszájfék miatt van rá esély.... Kevés távcső bírja a csőszájféket, és a klasszikus rugós rendszerű légpuskát sem. Meglepődött Talán a "wödörby" láthatóan nagy tömege kompenzálhatja a csőszájfék által okozott rángatást... meg hát a 300-as csupaszon sem egy nagyon goromba cucc, mindenesetre bízzunk benne. Mosolyog
Egyébként impozáns darab, de Peti, én azért a .416-osnak is adtam volna egy kis esélyt. Mosolyog Mosolyog
 Emelem
Bár fogalmam sincs, hány kiló lehet a darab, de épp azt akartam kérdezni, hogy biztos kell erre csőszájfék egyáltalán?
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #9162 Dátum: 2015. április 16. - 20:07:33 »

Nem szedtem szét annyira, a neten meg csak olyan rossz felbontású metszeti rajzokat találtam, amiről ember meg nem mondhassa, hogy mitől működik Vigyorog
A lamellák igen rugalmasak, hosszan dolgoznak, kizártnak tartom, hogy normális használat mellett el tudjanak fáradni.
K.A. kollégám már a második csövet lövi sz@rrá az első, 17 éves R93-asán, lassan túl kb. 8000 lövésen, de a zárfejnek még semmi baja.
Azért kimondható, hogy nem mindenki potenciális hullajelölt, aki ilyen fegyverrel vadászik Vigyorog

Egy originál Blaser cső sem bír többet 4.000 lövésnél?
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3151



« Új üzenet #9163 Dátum: 2015. április 16. - 20:55:22 »

Hát, megnéztem ezt a CNBC oknyomozó riportot a Remingtonról, háááát...., úgy látom, azért "egynél több a baj"...

Persze tudom, hogy a jog mindenhol fura dolgokra képes, az amerikai jog meg aztán még hihetetlenebb dolgokat tud produkálni, ezért még az is lehet, hogy simán elülnek majd a jelenlegi cirkusz hullámai, de bődületes számok szerepeltek benne. Jelen állás szerint ha a bíróság úgy ítéli, kb. 8,5 millió puskát kellene visszahívniuk, amin darabonként a számítások szerint mára már 80-100 USD-be kerülne a hiba javítása. Anno, mikor felfedezték, már az első 2000 puska eladása után, mindössze 5,5 cent többletköltséget jelentett volna puskánként, és amire az elsütőszerkezet tervezője, Walker számtalan alkalommal felhívta a figyelmet. Volt benne video-val dokumentált eset hivatásos mesterlövészek által reprodukált elsülésről ha megmozdították a zárdugattyút, volt amiben a biztosítóbillentyű előretolásakor ment el a lövés. A Remington legtöbbször arra hivatkozik, hogy ha betartották volna a "Fegyverkezelés tízparancsolatát", amit minden puskához mellékelnek, akkor nem történtek volna meg a halálesetek ill. sebesülések. Valami nagyon komoly kommunikációs cég foglalkoztatnak folyamatosan ennek a tízparancsolatnak a folyamatos "megújításán", hogy minden lehetséges balesetveszélyes helyzetre kitérjen a tiltólista, amivel ők ezáltal le volnának védve. Az egyik esetben egy anyuka lőtte le a lakókocsi túloldalán lévő 10 éves gyereket, mikor előretolta a biztosítót, állítja nem ért a billentyűhöz. Másik esetben egy házon belül, a nappaliból falon keresztül lőttek fejbe egy nőt a konyhában beszélgető testvérpárból. Mondjuk ez esetben triviális a kérdés, hogy a f@xxba hagyhattak lőszert egy puskában otthon. Az évek során sok ezer panaszlevél érkezett a Remingtonhoz, amelyet mindig megválaszoltak a számosságuk ellenére egyedileg kezelve minden ilyen esetet, és jól megválaszolták, kb. "az nem létezik, hogy véletlenül süljön el egy Remington"...

Szóval min. elgondolkodtató a sztori, kíváncsi vagyok, hova fog kilyukadni a dolog és mennyi idő alatt...
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #9164 Dátum: 2015. április 16. - 21:46:21 »

Egy originál Blaser cső sem bír többet 4.000 lövésnél?
Dehogynem.
Valahol 6000 környékén lett kuka a 8x57-es cső úgy, hogy nem volt szegény agyon babusgatva, takarítva Stoel
A 308-as utódja még igen jó bőrben van (ugyan közben megtudtam, hogy gazdát cserélt, a helyét egy R8 vette át).
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Oldalak: 1 ... 591 592 593 594 595 596 597 598 599 600 601 602 603 604 605 606 607 608 609 610 [611] 612 613 614 615 616 617 618 619 620 621 622 623 624 625 626 627 628 629 630 631 ... 981   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: