Oldalak: 1 ... 589 590 591 592 593 594 595 596 597 598 599 600 601 602 603 604 605 606 607 608 [609] 610 611 612 613 614 615 616 617 618 619 620 621 622 623 624 625 626 627 628 629 ... 981   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Golyós fegyverekről általában  (Megtekintve 1764918 alkalommal)
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #9120 Dátum: 2015. április 16. - 08:49:10 »


Én a Seven-ben már kicseréltettem (hivatalos és ténylegesen fegyvermester végezte a "műtétet"), csak azt nem tudom, hogy mily komplett Remington elsütőszerkezet került bele.  Fejvakarás   Vállat von
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
sab
Vendég
« Új üzenet #9121 Dátum: 2015. április 16. - 08:59:42 »

Ennyire kinőtte magát az az ügy, ami úgy indult, hogy "nem megfelelő ragasztót használtak bizonyos elsütőszerkezetekben, és ezeket utólag kicserélik"? Vagy ez attól független, önálló ügy?

Fogalmam sincs, de szerintem azonos, azzal a megjegyzésemmel, hogy a ragasztós maszlag, csak maszlagolás volt szerintem. Emelem

Ámerikai termék a csúcs ! Nem

Ezt benyelték, most gürizhetnek rendesen. Vigyorog
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #9122 Dátum: 2015. április 16. - 10:02:09 »

Fogalmam sincs, de szerintem azonos, azzal a megjegyzésemmel, hogy a ragasztós maszlag, csak maszlagolás volt szerintem. Emelem

Ámerikai termék a csúcs ! Nem

Ezt benyelték, most gürizhetnek rendesen. Vigyorog

De legalább bevállalták, nem úgy mint az európai prémium márka, ami peren kívüli (nagy csöndesen, asztal alatti) kifizetésekkel kompenzált egy-két szemet, arccsontot...
Ezek az 500 dolláros puskát is visszahívják, a ....... még a nyolcszorosába, tízszeresébe kerülő divatpuskát sem..... Fejvakarás
 Emelem
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #9123 Dátum: 2015. április 16. - 10:07:47 »

De legalább bevállalták, nem úgy mint az európai prémium márka, ami peren kívüli (nagy csöndesen, asztal alatti) kifizetésekkel kompenzált egy-két szemet, arccsontot...
Ezek az 500 dolláros puskát is visszahívják, a ....... még a nyolcszorosába, tízszeresébe kerülő divatpuskát sem..... Fejvakarás
 Emelem

Valóban, ebben igazat tudok adni Neked. Igen Emelem
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3151



« Új üzenet #9124 Dátum: 2015. április 16. - 10:19:30 »

De legalább bevállalták, nem úgy mint az európai prémium márka, ami peren kívüli (nagy csöndesen, asztal alatti) kifizetésekkel kompenzált egy-két szemet, arccsontot...
Ezt ne siesd el, legalább 24 haláleset és kb. 100 sebesülés volt az előzménye ennek, és azok közül is jó néhányat rendezett a Remington peren kívül korábban.
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #9125 Dátum: 2015. április 16. - 10:47:02 »

Ezt ne siesd el, legalább 24 haláleset és kb. 100 sebesülés volt az előzménye ennek, és azok közül is jó néhányat rendezett a Remington peren kívül korábban.

Hát, gondolom, hogy volt rendesen előzménye ennek a nagy elhatározásnak, ami iszonyat pénzébe és presztízs veszteségébe fog kerülni a Remingtonnak.......de egyszer - kíváncsiságból - végig követtem egynek a menetét, és az jött le, hogy abban az országban tényleg minden megtörténhetik, ahol rá kell írni a tékövéj kávéra, hogy forró, a mikróra, hogy macskát nem szabad benne szárítani...!! OOO OOO

Sok mindenben igaza van Miklósnak, hogy tényleg úgy kellene a dolgokat megépíteni, hogy fizikailag ne is történhessen baleset, de azért megnézném én a megtörtént baleseteket, hogy mennyire írható volt konstrukciós hiba javára, és mennyire a használó, vagy sérülést okozó hülyesége volt egyik másik. Fejvakarás Vállat von
Abban az országban, ahol tök természetes, hogy a volt kollégám beperelt egy családot, mert a campusban a hülye gyereke az úton flangált, és egy másik hülyegyerek elütötte...... de merthogy a balesetet okozó családja gazdag, ezért - onnan kell a pénzt elvenni, ahol van Ördög- fél misire, Dollárban persze, beperelte a tehetős családot.

A fegyver veszélyes üzem, és fogadni mernék, hogy a Remington puskákkal megtörtént balesetek nagy része nem történt volna meg kellő körültekintés, és a fegyverkezelési szabályok alapvető betartása mellett.
 Emelem
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #9126 Dátum: 2015. április 16. - 10:51:10 »

Valóban, ebben igazat tudok adni Neked. Igen Emelem

Talán az  újabb típusuknál már orvosolták a hibát, de azis nagy qsss-ban történt. Kacsint
 Emelem
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3151



« Új üzenet #9127 Dátum: 2015. április 16. - 10:53:20 »

A fegyver veszélyes üzem, és fogadni mernék, hogy a Remington puskákkal megtörtént balesetek nagy része nem történt volna meg kellő körültekintés, és a fegyverkezelési szabályok alapvető betartása mellett.
 Emelem

A Remington is épp ezzel védekezik, de nekem ez picit azért sántít, mert nem emlékszem, hogy arányaiban ugyanekkora %-ban fordult volna elő az eladott mennyiséghez képest más gyártó termékével ilyen.

Majd megnézem az NBC oknyomozó filmjét, ami gyakorlatilag 1949 környékére vezeti vissza a probléma észlelését, Remington dokumentum ok alapján.

http://video.cnbc.com/gallery/?video=1616222630
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #9128 Dátum: 2015. április 16. - 11:00:02 »

De legalább bevállalták, nem úgy mint az európai prémium márka, ami peren kívüli (nagy csöndesen, asztal alatti) kifizetésekkel kompenzált egy-két szemet, arccsontot...
Még mielőtt a tisztelt ellenzék Ördög rákezd a szokásos örömzenére, tisztázzuk, hogy Huszlavika olvtársnak teljesen igaza vagyon, de "sajnálatosan" ez nem a Blaser cégre helytálló megállapítás Vigyorog
Amire ez teljesen igaz, az két európai gyártót jelent, név szerint a Heymet és a Strassert.
Nekik jelenleg is vannak elvarratlan ügyeik, amik cseppet sem vetnek jó fényt a cégeikre.
Ugyan akkor pl. a Strasser (ami a Blaser fejlesztőcsapatból kivált apa-fiú párossal kezdte meg az önálló életét) már végrehajtott olyan változtatásokat a fegyvereiken, amiket előzőleg független szakértők a fegyverrobbanás fő kiváltó okaként állapítottak meg hiányosságként, vagy tervezési hibaként, de ennek ellenére sem akarják elismerni, hogy hibáztak Vállat von

Nem rég beszélgettem egy emberrel, akinek a fő feladatai közé tartozik a "fegyverrobbanásos" balesetek igazságügyi vizsgálata.
A Blaserrel kapcsolatban volt egy igen érdekes megállapítása, amit balesetes fegyvereken megállapított, majd laboratóriumi körülmények között a hibát ismételten elő tudta idézni.
Nevezetesen az, hogy amikor a csappantyú helytelen beültetése, méretezése, vagy az ütőszeg hosszának túlméretezése, illetve akár ezek kombinációja fennáll (ne tessék többre gondolni, mint pár tized mm), akkor hatványozottan megnő az esély egy R93-as fegyver esetében a reteszelés lövési folyamat közbeni oldásának.
Az oka egyszerű. A csappantyú átlyukadásakor a hátraható gáznyomás még a lövedék csőelhagyása előtt azt okoz(hat)ja, hogy az elsütő elem hátrafelé elmozdul.
Ez megszünteti a zárószemölcsök reteszelését, de legalább is lazíthatja a feszítő erőt.
Az R93 reteszelése nem 90°-os felületekkel történik, ezért megvan az esélye annak, hogy hátrafelé elmozdul a zárdugattyú.
A többit már el lehet képzelni....  
Az R8-nál nem véletlenül konstruálták át a reteszelést, a kapcsolódó elemek geometriájának teljes megváltoztatásával.
Szóval a lényeg, hogy főleg az újratöltők és azok, akiknek az R93-asát javították, figyeljenek oda a szerelt/használt lőszerre is, mert az is oka lehet egy nem kívánatos balesetnek. Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #9129 Dátum: 2015. április 16. - 11:06:49 »

Még mielőtt a tisztelt ellenzék Ördög rákezd a szokásos örömzenére, tisztázzuk, hogy Huszlavika olvtársnak teljesen igaza vagyon, de "sajnálatosan" ez nem a Blaser cégre helytálló megállapítás Vigyorog
Amire ez teljesen igaz, az két európai gyártót jelent, név szerint a Heymet és a Strassert.
Nekik jelenleg is vannak elvarratlan ügyeik, amik cseppet sem vetnek jó fényt a cégeikre.
Ugyan akkor pl. a Strasser (ami a Blaser fejlesztőcsapatból kivált apa-fiú párossal kezdte meg az önálló életét) már végrehajtott olyan változtatásokat a fegyvereiken, amiket előzőleg független szakértők a fegyverrobbanás fő kiváltó okaként állapítottak meg hiányosságként, vagy tervezési hibaként, de ennek ellenére sem akarják elismerni, hogy hibáztak Vállat von

Nem rég beszélgettem egy emberrel, akinek a fő feladatai közé tartozik a "fegyverrobbanásos" balesetek igazságügyi vizsgálata.
A Blaserrel kapcsolatban volt egy igen érdekes megállapítása, amit balesetes fegyvereken megállapított, majd laboratóriumi körülmények között a hibát ismételten elő tudta idézni.
Nevezetesen az, hogy amikor a csappantyú helytelen beültetése, méretezése, vagy az ütőszeg hosszának túlméretezése, illetve akár ezek kombinációja fennáll (ne tessék többre gondolni, mint pár tized mm), akkor hatványozottan megnő az esély egy R93-as fegyver esetében a reteszelés lövési folyamat közbeni oldásának.
Az oka egyszerű. A csappantyú átlyukadásakor a hátraható gáznyomás még a lövedék csőelhagyása előtt azt okoz(hat)ja, hogy az elsütő elem hátrafelé elmozdul.
Ez megszünteti a zárószemölcsök reteszelését, de legalább is lazíthatja a feszítő erőt.
Az R93 reteszelése nem 90°-os felületekkel történik, ezért megvan az esélye annak, hogy hátrafelé elmozdul a zárdugattyú.
A többit már el lehet képzelni....  
Az R8-nál nem véletlenül konstruálták át a reteszelést, a kapcsolódó elemek geometriájának teljes megváltoztatásával.
Szóval a lényeg, hogy főleg az újratöltők és azok, akiknek az R93-asát javították, figyeljenek oda a szerelt/használt lőszerre is, mert az is oka lehet egy nem kívánatos balesetnek. Emelem

Bakker...... én meg hümmögök...hummogok, nehogy leírjak véletlenül is már valami be azonosítható betűt-számot, amibe akár jogilag is bele lehetne kötni...... Ördög Ördög Ördög
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #9130 Dátum: 2015. április 16. - 11:19:04 »

A Remington is épp ezzel védekezik, de nekem ez picit azért sántít, mert nem emlékszem, hogy arányaiban ugyanekkora %-ban fordult volna elő az eladott mennyiséghez képest más gyártó termékével ilyen.

Majd megnézem az NBC oknyomozó filmjét, ami gyakorlatilag 1949 környékére vezeti vissza a probléma észlelését, Remington dokumentum ok alapján.

http://video.cnbc.com/gallery/?video=1616222630

Hát igen....... nem ismerem a Remington elsütő szerkezetét, de azt tudom, hogy a Tikka 690-esemnél, amikor feszegettem az elsütő erő könnyítésének határait, akkor volt egy beállítási állapot, ahol rendesen tartva nem, de fejjel lefelé a fegyver lehet, hogy elsült volna, mert 3 zárolásnál két esetben a zárfogantyú lecsukásával az ütőszeget nem fogta meg a zárakasztó (vagy hogy a túróba híjják szaknyelven..) és lehet, hangsúlyozom, lehet, hogy ha ezt patronnal próbálgatom, elment volna a lövés..
Akkor most a Tikka is konstrukciós hibás?
Alig hiszem.
Egész egyszerűen a fegyverek használatának megvannak az alapvető szabályai.
Ezért nem szabad megsértődni, ha vadász társaságban - ez az én értelmezésem szerint már két embertől kezdődik - valakire rászólnak, hogy ne húzogassa végig a másikon a pógár azt a nyüves csövet még akkor sem, ha meg van törve a cső a sörétesnél, és akkor sem, ha golyósban nincsen benne a zárdugó!!!!!
És fegyvert tölteni csak föld fele tartott állapotban.... stb....stb.....

Ezzel nem a Remingtont akarom felmenteni, csak reagálnék a nagy számú halál esetre és sebesülésre.
 Emelem
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #9131 Dátum: 2015. április 16. - 11:43:42 »

Bakker...... én meg hümmögök...hummogok, nehogy leírjak véletlenül is már valami be azonosítható betűt-számot, amibe akár jogilag is bele lehetne kötni...... Ördög Ördög Ördög
Ja, hogy jogilag...khmmm...majd elfelejtettem, hogy hol élünk....szóval:
Kijelentem, hogy a fentebb olvasható írásom nem hiteles értesüléseken alapul és mindennemű egyezés valós gyártókkal, csak a véletlen műve lehet...esetleg az ufóké, de abban sem vagyok biztos....
 Ördög
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
sab
Vendég
« Új üzenet #9132 Dátum: 2015. április 16. - 12:02:03 »

Ja, hogy jogilag...khmmm...majd elfelejtettem, hogy hol élünk....szóval:
Kijelentem, hogy a fentebb olvasható írásom nem hiteles értesüléseken alapul és mindennemű egyezés valós gyártókkal, csak a véletlen műve lehet...esetleg az ufóké, de abban sem vagyok biztos....
 Ördög

Én meg le merem írni, hogy megtörtént, előidéztem anno tanuk jelenlétében, mikor volt ez a Blaseros baleseti mizéria, hogy a lőtéren gyári origin prémium lőszert szétütöttem, majd csak a csapival rendelkező hüvelyt betöltve, az rázároltam, majd egy kb.0,5mm-ert a karral oldottam.
5 csapival rendelkező hüvelyből 3 db elműködtetve lett.

Akkor kezdett el foglalkoztatni az 1 éves szünet ezzel a fegyvergyártmánnyal, és keresgéltem, hogy az állítólagosan korai elsütést megakadályozó szerkezet miért nem töltötte be a szerepét, ráadásként a zárat a sima csapi kicsit hátra, szabadon meg is mozgatta.

Mi lett volna, ha teljesen szerelt , és origin gyári lőszerrel tettem volna ezt meg ?

Vagy falban, vagy a fejben landol a zár.

Ha az R-93-as annyira jól sikeredett találmányilag, akkor vajon mi oka lett volna az R-8-as zárolásának megváltoztatásának ?

Más :
Heym esetében is volt egy hazai baleset, amelyről a mai napig senki nem nyilatkozott. (szakmailag, forgalmazóilag, gyártóilag, tulajdonosilag.
 Emelem

Naplózva
Fkorei
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1178


« Új üzenet #9133 Dátum: 2015. április 16. - 12:24:01 »

Más :
Heym esetében is volt egy hazai baleset, amelyről a mai napig senki nem nyilatkozott. (szakmailag, forgalmazóilag, gyártóilag, tulajdonosilag.
 Emelem


Ez az SR30 volt igaz?
Pedig, milyen hangzatos volt, hogy a túltöltött, 8000 BAR-os 30-06 elsütése után is a helyén maradt a zár.
( http://www.heymusa.com/heym_bolt_action_sr30.htm# )
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3151



« Új üzenet #9134 Dátum: 2015. április 16. - 13:08:21 »

Sajnos svédül van, a wild und hund fórumon találtam belinkelve.

http://svenskjakt.se/Start/Nyheter/2014/08/vapenexplosion-kostade-honom-nastan-livet/

A legutóbbi R93-as esetnek tűnik dátum alapján. Svédül valaki? Mondjuk a kép már magéban elég beszédes...
Naplózva
Oldalak: 1 ... 589 590 591 592 593 594 595 596 597 598 599 600 601 602 603 604 605 606 607 608 [609] 610 611 612 613 614 615 616 617 618 619 620 621 622 623 624 625 626 627 628 629 ... 981   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: