Oldalak: 1 ... 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 585 586 587 588 589 590 591 [592] 593 594 595 596 597 598 599 600 601 602 603 604 605 606 607 608 609 610 611 612 ... 981   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Golyós fegyverekről általában  (Megtekintve 1764630 alkalommal)
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1244


« Új üzenet #8865 Dátum: 2015. Február 23. - 14:12:36 »

Szerintem ezzel nem a tulajokat minősítette lacika. Legalábbis aki magára veszi, az meg is érdemli. Én sem értem, minek vesz vki új fegyvert  Vállat von És nem csak a 3-4000 eurós kategóriában, de még a 800-1000 eurósban sem. Én megveszem a 40 éves Steyrt inkább, amiből a Günther nem 20at lőtt évente...hanem 5 év alatt lőtt 20at  Röhög Mindenki máshogy látja ezt, és ezen kár is vitatkozni. Én pl tök megértem, még ha nem is értem, hogy vkinek az új kell. Kelljen. Viszont a mondandó lényegén, miszerint az ár és a minőség ha nem is fordított arányban van, de egyenesben biztos, hogy nincs, szerintem nem érdemes vitatkozni, mert egyértelmű Szomorú Nem csak fegyverben, szinte mindenben.


Kb. erről van szó.
Olyankor van az egekbe egyes termékek,műszaki cikkek,vagy mindegy miről beszélünk,pl. puska ára,amikor lerí róla,hogy a költséghatékonyság miatt már mindent feláldoztak,lassan már a biztonság rovására mennek a dolgok,és ez nekem nem  vicces.
Mennyibe kerülne,ha normális hagyományos anyagokból készítenék ,mint évszázadokon át.
Megvennénk akkor is azt a puskát,ha azt mondanák,hogy te kukagyerek ez azért nem 2.000.000.- csak fele,mert kisebb szilárdságú fémötvözetből hamar kiöntve,könnyebben megmunkálva  gyorsan kész,meg fröccsöntött,de nagyon nagyon minőségi alig párszor összetörő műanyagokból van,és ha kell olcsón adunk hozzá egy havi fizu betakarja,és igaz előfordulnak hibák,ami 2 millióért kizárt,de legalább így végtelenül olcsó,mindketten jól járunk,neked csak 3 évet kell spórolnod rá,nekünk meg muszáj hogy fogyjon,mert el kell adnunk neked még párat.
Generációkra tervezett puskák méltánytalanul vannak szerintem mellőzve,a marketingduma bejön rendesen,nem hiába keresnek annyit a szakembereik.
Befejeztem,ezt mindenki másképp gondolja úgyis,aztán még azt hiszi valaki,hogy meg akarom győzni.
 Emelem
Naplózva
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3607


« Új üzenet #8866 Dátum: 2015. Február 23. - 14:35:38 »

Igen,  hallottam én is, hogy a Steyr-nél és a Sauer-nél limitált mennyiségben gyártottak olyan fegyvereket, amiben beépített automata lövés-számláló van, a rajta levő távcsövekben, pedig automata belenézés-számláló...

Kollégám ültek a vendéggel, kijött a bika/bak/nemtudommi, elkezdődött a távcsövezés.
A kolléga észrevette, hogy a germánnak a távcsövén rajta van az egyik lencsekupak.

Megböködte, mutatta neki, hogy hát papa, vedd le a kupakot, sokkal jobb lesz.
Mire a germán meg mutatta, hogy azon az oldalon üvegszeme van, úgyhogy minek vegye le a kupakot.  Vigyorog

 Stoel Bár akkor meg minek a kétszemes távcső?  Vigyorog Ördög  Stoel
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Stefi
Vendég
« Új üzenet #8867 Dátum: 2015. Február 23. - 14:38:07 »

Kb. erről van szó.
Olyankor van az egekbe egyes termékek,műszaki cikkek,vagy mindegy miről beszélünk,pl. puska ára,amikor lerí róla,hogy a költséghatékonyság miatt már mindent feláldoztak,lassan már a biztonság rovására mennek a dolgok,és ez nekem nem  vicces.
Mennyibe kerülne,ha normális hagyományos anyagokból készítenék ,mint évszázadokon át.
Megvennénk akkor is azt a puskát,ha azt mondanák,hogy te kukagyerek ez azért nem 2.000.000.- csak fele,mert kisebb szilárdságú fémötvözetből hamar kiöntve,könnyebben megmunkálva  gyorsan kész,meg fröccsöntött,de nagyon nagyon minőségi alig párszor összetörő műanyagokból van,és ha kell olcsón adunk hozzá egy havi fizu betakarja,és igaz előfordulnak hibák,ami 2 millióért kizárt,de legalább így végtelenül olcsó,mindketten jól járunk,neked csak 3 évet kell spórolnod rá,nekünk meg muszáj hogy fogyjon,mert el kell adnunk neked még párat.
Generációkra tervezett puskák méltánytalanul vannak szerintem mellőzve,a marketingduma bejön rendesen,nem hiába keresnek annyit a szakembereik.
Befejeztem,ezt mindenki másképp gondolja úgyis,aztán még azt hiszi valaki,hogy meg akarom győzni.
 Emelem


Nézz csak végig a hadi fegyvereken amik nem évi 20-50 lövésre készülnek a működésüktől a használó és a szemben álló élete függ na meg az akció és a csetepaté eredménye is . Nincs műanyag tusás fegyverem és nem is volt. Vadászati célra jobban tetszenek a hagyományos eszközök de ahol napokat heteket , hónapokat kell a fegyvernek bírni az időjárás és a használó által rá rótt megpróbáltatásokat nem biztos hogy nem a saválló acél az alumínium és a műanyag a nyerő. Természetesen aminek acélból kell készülni az készüljön abból.    Emelem
Naplózva
Jager74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1686


« Új üzenet #8868 Dátum: 2015. Február 23. - 14:41:49 »

Kollégám ültek a vendéggel, kijött a bika/bak/nemtudommi, elkezdődött a távcsövezés.
A kolléga észrevette, hogy a germánnak a távcsövén rajta van az egyik lencsekupak.

Megböködte, mutatta neki, hogy hát papa, vedd le a kupakot, sokkal jobb lesz.
Mire a germán meg mutatta, hogy azon az oldalon üvegszeme van, úgyhogy minek vegye le a kupakot.  Vigyorog

 Stoel Bár akkor meg minek a kétszemes távcső?  Vigyorog Ördög  Stoel
Egyik vendéget kísértem kosra vagy 4 éve.Super technika,beáll a kos 80 m-re,céloz a vendég-mindkét szeme nyitva.Mondom:hú de profi,ezt kellene nekem is megtanulni,2 szemmel célozni! A kos fekszik,töret,gratuláció,zsigerlés...végén csak megkérdeztem,hogy mennyit gyakorolta és mióta céloz 2 szemmel? Azt mondta,mióta üvegszemet kapott vagy 15 éve... Stoel
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #8869 Dátum: 2015. Február 23. - 14:49:01 »

Fa is van meg műanyag is bőven. Amúgy az egész egy rakás ........ de szerintem sokan ráismernek.  Nyálcsorog


Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11260


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #8870 Dátum: 2015. Február 23. - 14:51:45 »

Egyik vendéget kísértem kosra vagy 4 éve.Super technika,beáll a kos 80 m-re,céloz a vendég-mindkét szeme nyitva.Mondom:hú de profi,ezt kellene nekem is megtanulni,2 szemmel célozni! A kos fekszik,töret,gratuláció,zsigerlés...végén csak megkérdeztem,hogy mennyit gyakorolta és mióta céloz 2 szemmel? Azt mondta,mióta üvegszemet kapott vagy 15 éve... Stoel

Szlovák vadász jobb vállról, bal szemmel céloz...Kísérő:-Ne haragudjon már meg,de ez valami új technika? Szlovák:-Nem, ő mindig így szokta... Kísérő: -Jobb vállról, jobb szemmel szoktunk... Szlovák:- B@zmeg... így tényleg sokkal könnyebb!!! Vigyorog
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9997



« Új üzenet #8871 Dátum: 2015. Február 23. - 14:55:26 »

Kb. erről van szó.
Olyankor van az egekbe egyes termékek,műszaki cikkek,vagy mindegy miről beszélünk,pl. puska ára,amikor lerí róla,hogy a költséghatékonyság miatt már mindent feláldoztak,lassan már a biztonság rovására mennek a dolgok,és ez nekem nem  vicces.
Mennyibe kerülne,ha normális hagyományos anyagokból készítenék ,mint évszázadokon át.
Megvennénk akkor is azt a puskát,ha azt mondanák,hogy te kukagyerek ez azért nem 2.000.000.- csak fele,mert kisebb szilárdságú fémötvözetből hamar kiöntve,könnyebben megmunkálva  gyorsan kész,meg fröccsöntött,de nagyon nagyon minőségi alig párszor összetörő műanyagokból van,és ha kell olcsón adunk hozzá egy havi fizu betakarja,és igaz előfordulnak hibák,ami 2 millióért kizárt,de legalább így végtelenül olcsó,mindketten jól járunk,neked csak 3 évet kell spórolnod rá,nekünk meg muszáj hogy fogyjon,mert el kell adnunk neked még párat.
Generációkra tervezett puskák méltánytalanul vannak szerintem mellőzve,a marketingduma bejön rendesen,nem hiába keresnek annyit a szakembereik.
Befejeztem,ezt mindenki másképp gondolja úgyis,aztán még azt hiszi valaki,hogy meg akarom győzni.
 Emelem


Mesélek erről egy sztorit a csevegőben.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Snoopy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 267


WWW
« Új üzenet #8872 Dátum: 2015. Február 25. - 09:48:23 »



 Stoel Bár akkor meg minek a kétszemes távcső?  Vigyorog Ördög  Stoel




Mert a magam fajta kriplikre nem gondolnak a gyártók és nincs a piacon egy valamire való monokulár, tehát a mobil szemesek vagy veszik amit kapnak, vagy elfeleztetnek binokulárt. Röhög Emelem
Naplózva

"Adja a magyarok Istene, hogy ősi, nemes
      kedvtelésünk: az agarászat újra felviruljon!"
                       (Csanádi Jenő)
Snoopy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 267


WWW
« Új üzenet #8873 Dátum: 2015. Február 25. - 09:59:01 »

Egyik vendéget kísértem kosra vagy 4 éve.Super technika,beáll a kos 80 m-re,céloz a vendég-mindkét szeme nyitva.Mondom:hú de profi,ezt kellene nekem is megtanulni,2 szemmel célozni! A kos fekszik,töret,gratuláció,zsigerlés...végén csak megkérdeztem,hogy mennyit gyakorolta és mióta céloz 2 szemmel? Azt mondta,mióta üvegszemet kapott vagy 15 éve... Stoel


Ez csak az egyik előnye a mobil szemnek. Mosolyog Van szép lista amúgy!
Gyakorlatban is kivitelezhető szemmel verés.
 Kiváló sörnyitó.
Könnyű tisztíthatóság.
Költői bókokra való ösztönzés. Pl: szép szemednek nincsen párja.
Stb-stb.
 Kacsint Ördög Emelem
Naplózva

"Adja a magyarok Istene, hogy ősi, nemes
      kedvtelésünk: az agarászat újra felviruljon!"
                       (Csanádi Jenő)
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1244


« Új üzenet #8874 Dátum: 2015. Február 25. - 21:28:16 »

Abban bízom én is, hogy ez csak a te véleményed… (a CZ557-re értve)
Mivel nemrég vettem a Cz550-em mellé egy CZ557-et, ami már fogásában is különbözik, de tudomásom szerint a benne lévő műszaki megoldások is precízebbek, mint az elődé volt.
Reméljük, hogy egy a fegyverekhez jobban értő, majd kifejti a véleményét a témával kapcsolatban. Azt meg majd az idő dönti el, hogy mennyire válik be az „új” technika.

 Emelem
Neked találtam ezt a videót.

Fényes nappal is vakít a torkolattűz Kacsint.
Kell 52 cm-es cső egy puskára?
Maradj célon vele,ha tudsz,biztos jól látsz azután,hogy elsütötted (,mert szürkületben látszik a fél méteres lángcsóva,és vakíthat rendesen).Gondolom nem szól akkorát ,mint egy ágyú,áááá.
Tényleg jobb,mint a cz 550-esed?
Elmondod mitől jobb,ha jobb (,bocs hogy tőled kérdezem,de neked van mindkettő,és hozzáértőnek is tűnsz)?
Isten bizony érdekel,hogy milyen előnye,előnyei vannak.
Válaszod előre is köszönöm.
Naplózva
HunterDave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 591



« Új üzenet #8875 Dátum: 2015. Február 25. - 21:42:11 »

Neked találtam ezt a videót.

Fényes nappal is vakít a torkolattűz Kacsint.
Kell 52 cm-es cső egy puskára?
Maradj célon vele,ha tudsz,biztos jól látsz azután,hogy elsütötted (,mert szürkületben látszik a fél méteres lángcsóva,és vakíthat rendesen).Gondolom nem szól akkorát ,mint egy ágyú,áááá.
Tényleg jobb,mint a cz 550-esed?
Elmondod mitől jobb,ha jobb (,bocs hogy tőled kérdezem,de neked van mindkettő,és hozzáértőnek is tűnsz)?
Isten bizony érdekel,hogy milyen előnye,előnyei vannak.
Válaszod előre is köszönöm.
Barney Stinson-t idézve: "Az új, az mindig jobb!"  Vigyorog
Naplózva
forester73
Vendég
« Új üzenet #8876 Dátum: 2015. Február 25. - 22:09:48 »

Elismerve mindennek a patináját és a hozzá fűződő élményeket én mégis azt vallom (tudom eretnek módon) az új autó a jó autó , akarom mondani az új puska a jó puska . És felejtsük már azt el , hogy csak régen tudtak valamit jól megcsinálni és csak a régi cuccok a jók . Én is szívesen vennék egy (96-2006-ig ) gyártott 100le-s L200 ha volna új , de nincsen , így elfogadom a maga 540 000 km-vel és dícsérem mint cigány a lovát és használom amíg nem tudom lecserélni egy újra v. sokkal újjabra . Elég sokkszor vásároltam fegyvert az életemben (már a második fegyver tartási tellik be lassan ) mindíg a használtakkal kezdtem aztán oda lyukadtam ki , hogy találtam olyan újjat amit megtudtam fizetni és tetszett . A CSeh fegyverek biztosan nem rosszak ( amíg nem volt sajátom ZKK-val és Zastavával vadászhattam csak ) nekem mind a kettő durung volt (nem akarok senkit sem megbántani) a CZ 550-ből volt már több is a kezemben nem mindegyik tetszett , tavaly fogtam csak kézbe azt a változatot aminek már a tusa nekem is tetszett . Ha valakinek az 557 tetszik (még sohasem volt a kezemben) és arra kattant rá akkor ne akarjuk már lebeszélni olyan indokokkal , hogy a puska az csak fából és vasból készülhet , mert akkor bíza nem volna valami nagy a mai választék . Én elfogadom az E-Gun őrületet is de valjuk be vagy be jön és minden happy-supi vagy nem és akkor meg leshetünk a lyukon kifelé , az autós hirdetésekben is csak az van , hogy kevés km , nem dohányzó , női v. idős tulalaj etcetera . Aki el akar adni valamit az előnyöket fogja kidomborítani és nem a hátrányokat . Elég egy fegyvert egy párszor szarul kitisztítani és baxhatjuk is . Ha én ellövök egy évben 100-120 db lőszert akkor egy germán v. labanc nem teszi ezt meg . Ezeket a számokat figyelembe véve 15 éven belül tönkre lőhető egy magnum , de ha feltételezzük , hogy ha hajtásra és lőtérre is sűrübben jár az illető nem istentől elrugaszkodott egy évi 250-300 lövés amivel egy standard kaliber is elsz@ródhat 15 év alatt és az autós példát hozva egy kis kozmetika és máris kitűnő képeket lehet róla készíteni .
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #8877 Dátum: 2015. Február 26. - 10:06:01 »

Szia!
Elfogadom a véleményedet, de magyarázd meg nekem, vagy magyarázza meg másvalaki, hogy mi a NKA-nak  Röhög kell egy vadászpuskába műanyag vagy könnyűfém??? NEM KELL! Van olyan vadász, aki szerint a 30-06-os is elviselhetetlenül rúg, de én azt tapasztaltam, hogy ha elég nehéz a fegyver, akkor a magnumok is elviselhetőek! A vadászpuska akkor jó, ha nehéz, legalább is nem könnyű! Alumíniumnak, műanyagnak nincs benne helye! Mondom én, aki most vett az egun-on egy műanyagtáras fegyvert, azt b@sztak időre elküldeni!  Röhög
Naplózva
tuff74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 298


« Új üzenet #8878 Dátum: 2015. Február 26. - 10:43:00 »

Sajnos a mai fegyvergyártás ott tart, mint a termelés teljes vertikuma. A tervezett avultatás jelen van. Amennyiben funkciójában megfelelő az eszköz hosszabb távon, akkor külső esztétikumában sérül az idővel, ami szintén drága pénzen cserélhető, javítható. /pl nézd meg mennyibe kerül egy tus blaser mauser beretta stb fegyverekhez/
Márpedig ezek sérülnek, karc itt, karc ott.
Bármennyire is fájó, az eszközhöz, fegyverhez kötött szép emlék, tudomásul kell venni, hogy ezek használati tárgyak lettek. Teszik a dolgukat amíg teszik, aztán ennyi.
Lehet menni újért, mert a javítás felújítás, alkatrész egy vagyonba kerül.
Ez mai igaz számítógépre, mosógépre, mobiltelcsire, autóra, mindenre. Ha olyat készítenének, ami 50 évig jó, akkor kinek adnak el újat 5 év múlva?!
Így belefér 1-2 műanyag tár, apró kis alkatrész stb...
Olyat kell venni, ami megfelel az igényeknek, és a pénztárca elbírja.
Az a jó eszköz, ami nem "látszik" és teszi a dolgát.
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #8879 Dátum: 2015. Február 26. - 10:53:29 »


Olyat kell venni, ami megfelel az igényeknek, és a pénztárca elbírja.
Az a jó eszköz, ami nem "látszik" és teszi a dolgát.


Na kérdezz csak meg egy újgazdagot erről !   Rííí
Naplózva
Oldalak: 1 ... 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 585 586 587 588 589 590 591 [592] 593 594 595 596 597 598 599 600 601 602 603 604 605 606 607 608 609 610 611 612 ... 981   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: