Oldalak: 1 ... 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 [64] 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 ... 981   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Golyós fegyverekről általában  (Megtekintve 1764856 alkalommal)
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #945 Dátum: 2008. November 09. - 21:06:05 »

A cserélhető csövű fegyverben és is a billenőcsövűt tudom elképzelni. Két (vagy több) külön cső, mindegyiken céltávcső, és fél perc alatt cserélhető, újabb belövés nélkül. Ebben látok rációt, és néha álmodozom is ilyesmiről, de a más módszerrel cserélhető csövekkel nem szimpatizálok.

FÉG Bock-ban is látni néha ilyen szettet, apro-ban, de nem tudom érdemes-e megvenni?  Fejvakarás
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #946 Dátum: 2008. November 09. - 22:00:52 »

Nem tudtam, hogy cserélhető csövű volt a 66-os, nem hallottam még erről! Mea culpa!  Bangdesk

Pedig az.
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #947 Dátum: 2008. November 09. - 22:36:27 »

Pedig az.

Igen, hogy Szilva rám pirított, most már tudom! De az én kezemben még nem volt Mauser 66-os, tudom, hogy Bozóki úr is és Rácz Antall is használta, de ezt nem tudtam! Szomorú
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #948 Dátum: 2008. November 09. - 23:08:24 »

Igen, hogy Szilva rám pirított, most már tudom! De az én kezemben még nem volt Mauser 66-os, tudom, hogy Bozóki úr is és Rácz Antall is használta, de ezt nem tudtam! Szomorú

Igen, de Laci váltócső nélkül használta...
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #949 Dátum: 2008. November 09. - 23:16:45 »

Igen, de Laci váltócső nélkül használta...

Meg Rácz is! 9,3-x valahányasban.
Naplózva
Szilva
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1271


M 66


« Új üzenet #950 Dátum: 2008. November 10. - 20:37:16 »

Igen, hogy Szilva rám pirított, most már tudom! De az én kezemben még nem volt Mauser 66-os, tudom, hogy Bozóki úr is és Rácz Antall is használta, de ezt nem tudtam! Szomorú
Beszélgető  > Általános társalgó > Téma: Csevegő
Naplózva

Mit die Beste Waffe aller Waffen ist eine Mauser 66 !
koppany26
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 88


« Új üzenet #951 Dátum: 2008. November 11. - 18:22:49 »

Érdeklődve olvastam a Rössler Titánról az észrevételeket. Mivel több mint 3 éve a Lux kivitellel vadászok, véleményem a következő: Szép kivitelű, pisztolyfogásos, bajor pofadékos, kitünő ergonomiájú vadászfegyver: Könnyen mükődő zárszerkezettel, nyakbiztosítóval. Előző puskám ZKK 600-as Lux 30x06-os volt. Összehasonlítva, ég és a föld. Agyazásuknak köszönhetően sokkal jobban uralható lövéskor a Rössler. Vállon az ütést szinte nem érzem. A kezelő szervek könnyen kézre állnak( a zárszerkezet, a biztosító, az elsűtő).
A tár kiesése elleni védelmét kétoldali biztosító védi. Az elsütő szerkezetnél álljunk meg egy szóra. Már a megvételnél feltűnt, hogy a direkt elsütésnél kemény, gyorsítóval, amit rendszeresen használok, kitünő. Senkit ne tévesszen meg, hogy talál egy állító csavart, mert az a gyorsító állítására szolgál. A direkt elsütés nem állítható. Gyárilag beállított. Az elsütő szerkezetet csapolás, illetve szegecseléssel oldódták meg, hogy csak fegyvermester tudjon rajta finomítani. Gödöllön engem félretájékoztattak erről, anno. Nekem cserélték garanciában az elsütőt, annál is inkább mivel az egyik sarkán hegesztéssel volt javítva, valószinűleg az osztrák MEo javítatta, de így sem volt jó. Gondolták, hogy a magyarnak így is jó lesz.
Háromszáz kilóméterembe került a csere, és azt sem mondták, hogy bocs. A fegyvermesterük viszont korrekt volt, ha jól emlékszem Debrecemből jött a hiba javítására. A kitérő után térjünk vissza a puskára. A szórás képe kitünő. A Fórumon már elhangzott, hogy a zár a csőben reteszel, acél az acélban.A tok rész valami könnyű ötvözet, mivel köztudott van az acélnál nagyobb erőt ill. szakító szilárdságot kibíró ötvözetek. gondolom a tervező mérnök tudta, hogy milyen anyag minőséget tervezett oda. A komlói távcsőszerelék van a tokon, ennyi év alatt semmi próbléma nem volt. Nem karcolódott, nem pattogott le róla a festék. A csőbarnítás minősége is hibátlan. A biztosítónál a biztosítást kb. 1 mm-es rugóanyaggal oldódták meg, nem egy mérnöki csúcs teljesítmény, de müködik kitünően. Nyilvánvaló az olyan divatos ár-érték arányba belefér. Ha én is többet tudtam volna rá álldozni, értelemszerüen tökéletesebb, igényesebb puskát vásároltam volna.Ebben  kategóriában szerintem megfelelő.Mindenek ellenére eléget vagyok a puskámmal. Ki ne felejtsünk még valamit, vásárlás előtt írtam a honlapjukra németül, nem válaszoltak. A barátom írt a Steiner távcső gyártónak, annak válaszoltak. Azért ez is jelent valamit.
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #952 Dátum: 2008. November 11. - 18:24:32 »

Érdeklődve olvastam a Rössler Titánról az észrevételeket. Mivel több mint 3 éve a Lux kivitellel vadászok, véleményem a következő: Szép kivitelű, pisztolyfogásos, bajor pofadékos, kitünő ergonomiájú vadászfegyver: Könnyen mükődő zárszerkezettel, nyakbiztosítóval. Előző puskám ZKK 600-as Lux 30x06-os volt. Összehasonlítva, ég és a föld. Agyazásuknak köszönhetően sokkal jobban uralható lövéskor a Rössler. Vállon az ütést szinte nem érzem. A kezelő szervek könnyen kézre állnak( a zárszerkezet, a biztosító, az elsűtő).
A tár kiesése elleni védelmét kétoldali biztosító védi. Az elsütő szerkezetnél álljunk meg egy szóra. Már a megvételnél feltűnt, hogy a direkt elsütésnél kemény, gyorsítóval, amit rendszeresen használok, kitünő. Senkit ne tévesszen meg, hogy talál egy állító csavart, mert az a gyorsító állítására szolgál. A direkt elsütés nem állítható. Gyárilag beállított. Az elsütő szerkezetet csapolás, illetve szegecseléssel oldódták meg, hogy csak fegyvermester tudjon rajta finomítani. Gödöllön engem félretájékoztattak erről, anno. Nekem cserélték garanciában az elsütőt, annál is inkább mivel az egyik sarkán hegesztéssel volt javítva, valószinűleg az osztrák MEo javítatta, de így sem volt jó. Gondolták, hogy a magyarnak így is jó lesz.
Háromszáz kilóméterembe került a csere, és azt sem mondták, hogy bocs. A fegyvermesterük viszont korrekt volt, ha jól emlékszem Debrecemből jött a hiba javítására. A kitérő után térjünk vissza a puskára. A szórás képe kitünő. A Fórumon már elhangzott, hogy a zár a csőben reteszel, acél az acélban.A tok rész valami könnyű ötvözet, mivel köztudott van az acélnál nagyobb erőt ill. szakító szilárdságot kibíró ötvözetek. gondolom a tervező mérnök tudta, hogy milyen anyag minőséget tervezett oda. A komlói távcsőszerelék van a tokon, ennyi év alatt semmi próbléma nem volt. Nem karcolódott, nem pattogott le róla a festék. A csőbarnítás minősége is hibátlan. A biztosítónál a biztosítást kb. 1 mm-es rugóanyaggal oldódták meg, nem egy mérnöki csúcs teljesítmény, de müködik kitünően. Nyilvánvaló az olyan divatos ár-érték arányba belefér. Ha én is többet tudtam volna rá álldozni, értelemszerüen tökéletesebb, igényesebb puskát vásároltam volna.Ebben  kategóriában szerintem megfelelő.Mindenek ellenére eléget vagyok a puskámmal. Ki ne felejtsünk még valamit, vásárlás előtt írtam a honlapjukra németül, nem válaszoltak. A barátom írt a Steiner távcső gyártónak, annak válaszoltak. Azért ez is jelent valamit.


 Igen
Naplózva
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #953 Dátum: 2008. November 11. - 18:41:49 »

Koppány26!
Ezt jó volt olvasni, remélem nemsokára már nekem is lesz saját tapasztalatom a Rösslerrel.
Naplózva
Taser
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149

"“ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ”"


« Új üzenet #954 Dátum: 2008. November 19. - 22:27:47 »

Sziasztok! Kenytelen vagyok elarulni az ismereteim hianyat.

Kerdesem a kovekezo az ilyen jellegu vadaszpuskakat lehet e otthon hasznalni? Tudom kulsore nem a legvadasziasabb ( sot egyaltalan nem az
Naplózva

A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem.
Nem gondolkodunk. Nincs mivel. Lövünk. Van mivel.
Taser
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149

"“ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ”"


« Új üzenet #955 Dátum: 2008. November 19. - 22:29:09 »

Itt a kep is rola
Naplózva

A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem.
Nem gondolkodunk. Nincs mivel. Lövünk. Van mivel.
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #956 Dátum: 2008. November 19. - 22:33:56 »

Szia!
Ha automata, vagy félautomata, akkor nem, ha úgy van átalakítva, vagy eleve olyan rendszerű, hogy minden lövés után kézzel kell ismételni, akkor igen. Dragunovval is vadásznak egyesek, állítólag! Szomorú
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #957 Dátum: 2008. November 19. - 22:35:07 »

Szia!
Ha automata, vagy félautomata, akkor nem, ha úgy van átalakítva, vagy eleve olyan rendszerű, hogy minden lövés után kézzel kell ismételni, akkor igen. Dragunovval is vadásznak egyesek, állítólag! Szomorú

... vagy legalábbis állatokra lövöldöznek...
Naplózva
Bandi
Vendég
« Új üzenet #958 Dátum: 2008. November 19. - 22:38:13 »

Dragunovval is vadásznak egyesek, állítólag! Szomorú
Mindenesetre gratulálok nekik.Csak azt nem tudom hogy az ilyen magukat rambónak képzelő egyedek miért nem mennek inkább máshová bohóckodni.
Naplózva
Taser
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149

"“ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ”"


« Új üzenet #959 Dátum: 2008. November 19. - 22:39:04 »

Amit tudni kell rola hogy vadaszpuskakent reklamozzak. ( Van terepszinuben is   OOO)  Szinte minden kaliberben kaphato.Ontolto de sorozatot nem lo Max 5 db -os tar van hozza
Persze muanyag az egesz de egy Nigthforce tavcsovet ajanlanak hozza.83.5.15X50 NXS az alapfegyver 999 USD
Ezek szerint nem erdemes vele foglalkozni mert ontolto  Szomorú
Naplózva

A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem.
Nem gondolkodunk. Nincs mivel. Lövünk. Van mivel.
Oldalak: 1 ... 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 [64] 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 ... 981   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: