Oldalak: 1 ... 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 [62] 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 ... 981   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Golyós fegyverekről általában  (Megtekintve 1764889 alkalommal)
Steve
Vendég
« Új üzenet #915 Dátum: 2008. November 07. - 13:07:39 »

Látod, ezt írtam én is. Együtt kell vele élni és kész.
Nekem egyenlőre nincs bajom a műanyaggal, mert még nincs tapasztalatom vele kapcsolatban. Remélem nemsokára már lesz. Kacsint
Simi
Naplózva
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #916 Dátum: 2008. November 07. - 19:40:13 »

A Rössler Titan 6-ról beszéltek? Már csak azért mert én úgy hallottam hogy olyant nem szabad venni.
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
Egon
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940



« Új üzenet #917 Dátum: 2008. November 07. - 21:27:46 »

A Rössler Titan 6-ról beszéltek? Már csak azért mert én úgy hallottam hogy olyant nem szabad venni.
Fejtsd ki az okát részletesen, amiért nem jó. Mert én még csak az üzletbe fogtam a kezembe és ott a lux szimpatikusnak tűnt. Viszont még nem beszéltem senkivel, aki ilyet használt.

Naplózva
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #918 Dátum: 2008. November 07. - 21:32:25 »

Én is csak úgy hallottam. Azt hallottam róla hogy a zárnál rossz az anyagminősége. Valami aluminium ötvözetből van és ezért gyenge. Állítólag ez is azért van hogy könnyítsenek a puskán. Majd részletesebben utánanézek, ezeket pedig még közel se vedd készpénznek!
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #919 Dátum: 2008. November 08. - 10:44:12 »

Nekem is úgy rémlik, hogy alumínium tokba építették a csövet, és erre a tokra kerül a távcső a szerelékkel Fejvakarás.
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #920 Dátum: 2008. November 08. - 10:57:08 »

Én is csak úgy hallottam. Azt hallottam róla hogy a zárnál rossz az anyagminősége. Valami aluminium ötvözetből van és ezért gyenge. Állítólag ez is azért van hogy könnyítsenek a puskán. Majd részletesebben utánanézek, ezeket pedig még közel se vedd készpénznek!

Kérdezz rá Puklus Úrnál...  Bion Nyihi Bion Nyihi
Naplózva

Üdv End
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #921 Dátum: 2008. November 08. - 11:04:02 »

A kicsivel 200e feletti árkategóriában én inkább a műanyag tussal kiadott Steyr ( Pro Hunter 239.990-tól) puskát választanék. Örökös megoldás, elnyűhetetlen és megbízható. Ha valami szépet akar az ember ahhoz már több lóvé kell.
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #922 Dátum: 2008. November 08. - 13:40:55 »

Amikor először volt Titan a kezemben "jól" bemutatkozott.
A puska szinte vadi új volt, pár alkalommal volt csak használva.
Hátul a toknál azonban úgy nézett ki, mintha már legalább pár éves lenne, ugyanis a zárdugattyú ki-be rakásakor az alumínium tokról a dugattyú leverte a "festéket."
Olyan mintha valami porfestett, vagy égetett festett "valami" lenne és csodásan virított a fémszínű alumínium.
Na ennyi elég is volt a Titanból.

Úgy nézett ki a vége, mintha kiskalapáccsal leverték volna a festéket egy alumínium tárgyról...hangsúlyozom szinte vadi új volt a puska és a tulajdonos vigyázott rá, mert máshol semmi baja nem volt, tisztességgel leolajozva, ápolva.

Aztán egyszer kipróbáltam egy ugyanilyen 7x64-est, pontosabban csak a direkt sütését...hát a Titan sosem lesz a kedvenc fegyverem.
Persze ettől lehet jól használható puska, de ahogyan csontmetsző is írja ennyi pénzért én sem ilyet vennék az biztos.
Naplózva
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #923 Dátum: 2008. November 08. - 22:45:57 »

A Titan 6-os tokja valóban alumínium, de ez semmilyen összefüggésben nincs a reteszeléssel. Ez a fegyver ugyanis a csőfarban reteszel, ami természetesen acél, a reteszelő szemölcsök anyaga szintén. A tok csak megvezeti a zárdugattyút, a lövésnél semmiféle terhelésnek nincs kitéve. Hasonló mint a Rem. 710, 715, 770, csak ezeknél a tok műanyag.

A Titan 6-nál a csőcsere elvileg könnyen megoldható, de némely teszt szerint ezután pár lövést le kell adni, míg az új cső teljesen beáll a helyére. Sajnos a csőcsere csak bizonyos kalibereknél működik, mert a kifejezetten kiskaliberű (222 stb) Titan fegyvereknek a zárdugattyúja is más, mert ezek nem 6 szemölccsel reteszelnek csak hárommal.
Tehát pl egy 8x57-es cső helyére be lehet tenni a 243-ast, de nem lehet betenni a 223-ast.

Láttam már több ilyen fegyvert, szerintem nem kifejezetten rossz puska de nem is kiemelkedő. Ha azt nézem hogy árban kb a Rem 700-al, vagy a CZ-vel van egy szinten, (200e körül)  akkor szerintem a helyén van.

Való igaz hogy mostanában 240-ért lehet venni műanyag Steyrt, és az több szempontból is jobb fegyver, viszont nem sok kaliberben csinálják.
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #924 Dátum: 2008. November 09. - 10:30:09 »

A Titan 6-os tokja valóban alumínium, de ez semmilyen összefüggésben nincs a reteszeléssel. Ez a fegyver ugyanis a csőfarban reteszel, ami természetesen acél, a reteszelő szemölcsök anyaga szintén. A tok csak megvezeti a zárdugattyút, a lövésnél semmiféle terhelésnek nincs kitéve. Hasonló mint a Rem. 710, 715, 770, csak ezeknél a tok műanyag.

A Titan 6-nál a csőcsere elvileg könnyen megoldható, de némely teszt szerint ezután pár lövést le kell adni, míg az új cső teljesen beáll a helyére. Sajnos a csőcsere csak bizonyos kalibereknél működik, mert a kifejezetten kiskaliberű (222 stb) Titan fegyvereknek a zárdugattyúja is más, mert ezek nem 6 szemölccsel reteszelnek csak hárommal.
Tehát pl egy 8x57-es cső helyére be lehet tenni a 243-ast, de nem lehet betenni a 223-ast.

Láttam már több ilyen fegyvert, szerintem nem kifejezetten rossz puska de nem is kiemelkedő. Ha azt nézem hogy árban kb a Rem 700-al, vagy a CZ-vel van egy szinten, (200e körül)  akkor szerintem a helyén van.

Való igaz hogy mostanában 240-ért lehet venni műanyag Steyrt, és az több szempontból is jobb fegyver, viszont nem sok kaliberben csinálják.

De a távcsőszerelék az alumínium tokra megy, ugye, ami ezek szerint nincs fix kötésben a csővel, csak néhány imbuszcsavar "pozicionálja!? Nem "mászik" el a találati pont, néha e miatt?  Fejvakarás
Naplózva
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #925 Dátum: 2008. November 09. - 13:48:32 »

De a távcsőszerelék az alumínium tokra megy, ugye, ami ezek szerint nincs fix kötésben a csővel, csak néhány imbuszcsavar "pozicionálja!? Nem "mászik" el a találati pont, néha e miatt?  Fejvakarás

Ha már fixen beállt a cső a helyére, akkor stabilan ott marad, jó a lőkép. A csőcsere után ehhez kell néhány lövés, de utána szintén jó lesz a legközelebbi csőcseréig.

Ezeket egy tesztben olvastam pár évvel ezelőtt, de igazából akik nálunk vadásztak ilyen fegyverrel azok nem cserélgették a csöveket, tehát első kézből származó infóm nincs erről.
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #926 Dátum: 2008. November 09. - 17:12:24 »

Ha már fixen beállt a cső a helyére, akkor stabilan ott marad, jó a lőkép. A csőcsere után ehhez kell néhány lövés, de utána szintén jó lesz a legközelebbi csőcseréig.

Ezeket egy tesztben olvastam pár évvel ezelőtt, de igazából akik nálunk vadásztak ilyen fegyverrel azok nem cserélgették a csöveket, tehát első kézből származó infóm nincs erről.

Én sok vadásszal beszélgettem már a csőcseréről, de nem győztek, nem tudom  mi értelme van, ha van egyáltalán???
Azt sem értem miért kell alumíniumból gyártani tokot??? A súlycsökkentés nem indok egy vadász-golyósfegyvernél!!!
Naplózva
Szilva
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1271


M 66


« Új üzenet #927 Dátum: 2008. November 09. - 17:55:48 »

Én sok vadásszal beszélgettem már a csőcseréről, de nem győztek, nem tudom  mi értelme van, ha van egyáltalán???
Azt sem értem miért kell alumíniumból gyártani tokot??? A súlycsökkentés nem indok egy vadász-golyósfegyvernél!!!
"Több dolog van földön és égen mint sem bölcs elménk felfogni képes"
Naplózva

Mit die Beste Waffe aller Waffen ist eine Mauser 66 !
Juszuph
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 333


« Új üzenet #928 Dátum: 2008. November 09. - 19:19:10 »

Sziasztok,
Két dolog.A könnyűfémekről annyit kell tudni, ma  már az új technológiáknak köszönhetően vannak olyan anyagok amelyek az acél tulajdonságait is felülmúlják. Ezek természetesen nem olcsók, de a megmunkálási költségeket is figyelembe véve gazdaságosan gyártható belőlük fegyveralkatrész is. Ezekből is készülnek kiváló fegyverek Pl. Blaser.
A cserélhető csövű fegyvereknek csak ott látom értelmét, ahol az egyszerűen minden különösebb segédezsköz nélkül gyorsan elvégezhető.
Pl. billenő csövű fegyverek, vagy pedig ott ahol a céltávcső teljes egészébena csövön van és nem igényel újabb belövést még kontrollt sem.
Ez utóbbi személyes magánvéleményem, nem kell mindenkinek evvel egyetérteni. Gondolom az, hogy valaki tavasszal és ősszel kicseréli a kalibert és kontrollt lő az belefér, de az, hogy délelőtt sutázik egy kisebb kaliberrel, és estére kicseréli egy nagyobbra és ehhez szükséges az ellenőrző lövés ezt nem tartom életszerűnek. Kíváncsian várom, mit gondoltok minderről.
Üdv: Juszuph  Wave
Naplózva

Üdv : Juszuph
Viktor
Vendég
« Új üzenet #929 Dátum: 2008. November 09. - 19:33:51 »

Én bizony egyetértek azzal, hogy azért tudomásom szerint van egy-két olyan szerelék amelyik megengedi a hamarjában való céltávcsőcserét. Így pl. a jól elkészített suhli patentlábas, vagy az újabbaknál a Blaeserek..

Én ezekre nemigen hallottam még panaszt.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 [62] 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 ... 981   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: