Oldalak: 1 ... 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 [573] 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 585 586 587 588 589 590 591 592 593 ... 981   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Golyós fegyverekről általában  (Megtekintve 1764696 alkalommal)
kofedr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 109


« Új üzenet #8580 Dátum: 2014. December 18. - 20:02:24 »

Tiszteletem Uraim!
Tudtok-e olyan üzletet, ahol Sako 85 Bavarian Carbine kapható?
Nagyon szeretnék valahol kézbe venni egy ilyen puskát.

Üdvözlettel: KF
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16606



« Új üzenet #8581 Dátum: 2014. December 18. - 20:11:19 »

Szomorú, hogy ez lett a Tikkából, az enyémre gyakorlati szempontok alapjàn csak egy negatívumot tudok mondani, a tár elkente a patrony ólomhegyét. Emelem
A sauer 200 is elkeni. Meg a krico is.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #8582 Dátum: 2014. December 18. - 20:14:55 »

A sauer 200 is elkeni. Meg a krico is.

Mermér?
Ezeknek is a patrony vállát fogó behajlított tár van oldalt, nem? Vállat von
 Emelem
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #8583 Dátum: 2014. December 18. - 20:21:49 »

Mermér?
Ezeknek is a patrony vállát fogó behajlított tár van oldalt, nem? Vállat von
 Emelem

Még mielőtt megszólsz, hogy hülyeséget bugyborgok.... (szerinted persze már megint... Ördög Ördög)
Helyesen: Ezeknek is a patrony vállát fogó oldalt behajlított tárjuk van, nem?
 Emelem
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #8584 Dátum: 2014. December 18. - 20:27:47 »

A Sauer 101 a cég "kis költségvetésű" terméke
Ez bizony így van.
Semmi felesleges csicsázás és rongyrázás nincs rajta.
Amit beleépítettek az egyszerű mint a faék és funkcionális.
Alap tulajdonságaiban megmaradt Sauernek.
De 100%, hogy nem a sznobok voltak tervezéskor a célcsoport.

a Blaser-hez hasonlító, hátul középen feltolom-leengedem biztosítószerkezetet
Az elhelyezésén kívül semmiben sem hasonlít a Blaser rendszeréhez. Azon gyakorlatilag nincsen biztosító.
Ezen pedig egy teljes biztonságot adó szerkezet van. Ez a része nem esett áldozatául a költségcsökkentésnek.
Az első időkben nehezen működött, de ezen pár óra a TV előtt puskával a kézben a biztosítót tologatva és egy kis WD40 sokat segített.

A zárdugattyú gombja szerintem lehetett volna kicsit robusztusabb (vagy az én kezem kisebb?), túl gyorsan ismételni vele szerintem nehéz.

Nekem ezzel a részével sincsen különösebb bajom.
RZoli és SchPéter vadásztársak nem hozták szóba Margitán (ahol jobbról-balról a szomszédaim voltak), hogy feltűnően lassan ismételtem volna.... Ördög
De még én is meg voltam elégedve vele (sőt még magammal is, ami azért nagy szó..... Vigyorog ).
De ha mégis így látták, akkor ezt ne hallgassák el Piál

Hacsak nem épp a márkára izgul rá valaki, szerintem ennyi pénzért jobb puskát is lehet kapni, de ez csak a Tikkás magánvéleményem.
Nem igen izgulok én egy márkára sem. Talán egy Holland-Holland duplagolyós, 8x75-ös kaliberben még megdobogtatná a szívemet Kacsint
Tikkám is volt, de semmi olyant nem tudok előhúzni hirtelen az emléktárból, ami miatt ehelyett visszasírnám.
Ennek finomabb és határozottabb az elsütése, ugyan olyan finoman siklik a zárdugattyúja és a tárba is több lőszer fér.
Az is kezes volt és jó súlyeloszlású, de ez sem marad el mögötte.
Az idő meg majd ítél felette.
Ha továbbra is jól viseli magát, akkor marad még sokáig.
Ha nem, akkor megy a háztól és jön helyette valami más.
Nem egy akkora volumenű befektetés egy ilyen fegyver, hogy némi elviselhető buktával ne lehetne belőle lazán kiszállni.
De egyelőre, amit ez alatt a szűk egy év alatt magából mutatott, annak alapján még egy darabig együtt leszünk.
 Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
tuff74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 298


« Új üzenet #8585 Dátum: 2014. December 18. - 20:43:31 »

Tiszteletem Uraim!
Tudtok-e olyan üzletet, ahol Sako 85 Bavarian Carbine kapható?
Nagyon szeretnék valahol kézbe venni egy ilyen puskát.

Üdvözlettel: KF

szia,
nekem nemrég megadatott, hogy a sako hunter 85-öt a kezembe vegyem és próbáljam, bolti keretek között. Hát a döntés szubjektív, de el kell mondanom, hogy nekem nagyon nem jött be. Se mechanikai, se kényelmi szempontok nem győztek meg.
Nem akarom szidni, mert nem akarok mást megbántani, akinek ilyen van.
Sauer 101 is volt a kezemben, az mechanikailag tökéletes, viszont valamiért "nem állt kézre".
Az M12 -vel éreztem, hogy "otthon"vagyok. Tény, hogy ennek az SRS biztosítása nem a legszerencsésebb.
Javasolom, hogy kérd le egy boltba az általad kiszemelt modelleket és vesd össze, vagy várj a fehováig, és ott próbálj ki mindent.


Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16606



« Új üzenet #8586 Dátum: 2014. December 18. - 21:21:26 »

Mermér?
Ezeknek is a patrony vállát fogó behajlított tár van oldalt, nem? Vállat von
 Emelem
Oszt mégis... Vállat von
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16606



« Új üzenet #8587 Dátum: 2014. December 18. - 21:23:42 »

Oszt mégis... Vállat von
Lehet, hogy valami extrém rövidre szerelt lőszerrel ki lehetne küszöbölni, de a gyári méretre beültetett TUG-ot és Nosler Partitiont elkenik.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
kofedr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 109


« Új üzenet #8588 Dátum: 2014. December 18. - 21:28:09 »


Javasolom, hogy kérd le egy boltba az általad kiszemelt modelleket és vesd össze, vagy várj a fehováig, és ott próbálj ki mindent.


A Fehova jó ötlet, erre eddig nem gondoltam. Köszönöm!
A vadászboltban azt mondták, Magyarországon nem forgalmaz a Sako végigagyazott változatot.
Ezért fordultam ide tanácsért...
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 3151



« Új üzenet #8589 Dátum: 2014. December 18. - 21:28:18 »

Még mielőtt megszólsz, hogy hülyeséget bugyborgok.... (szerinted persze már megint... Ördög Ördög)
Helyesen: Ezeknek is a patrony vállát fogó oldalt behajlított tárjuk van, nem?
 Emelem

Csak apró megjegyzés, semmi kötözködés: szerintem egyik sem a patron vállát fogja, hanem az oldalát végig. Vagy valamit félreértek a vállon...

Sauer 101 kontra Tikka. Én sem azt akartam kihozni a leírásból, hogy a Tikka jobb volna, vagy a Sauer rosszabb, mindkettő jó puska, de szerintem a Sauer eléggé túl van árazva. A Tikkát tudtommal még jelenleg is  meg lehet kapni 400e Ft alatt.

Egyébként az ólomhegy elkenődése a külballisztikára fele akkora hatással sincs, mint amennyire szeretnek ezen felháborodni a népek. Ha olyan erős rugót tennének a tárba, hogy a lövéstől a többi lőszer ne csússzon meg előre saját tömegénél fogva, akkor meg az volna a morgás tárgya. Szimpla fizika, ekkora gyorsulásnál és lőszer-tömegnél ez aligha elkerülhető.
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #8590 Dátum: 2014. December 18. - 21:33:34 »

Csak apró megjegyzés, semmi kötözködés: szerintem egyik sem a patron vállát fogja, hanem az oldalát végig. Vagy valamit félreértek a vállon...

Sauer 101 kontra Tikka. Én sem azt akartam kihozni a leírásból, hogy a Tikka jobb volna, vagy a Sauer rosszabb, mindkettő jó puska, de szerintem a Sauer eléggé túl van árazva. A Tikkát tudtommal még jelenleg is  meg lehet kapni 400e Ft alatt.

Egyébként az ólomhegy elkenődése a külballisztikára fele akkora hatással sincs, mint amennyire szeretnek ezen felháborodni a népek. Ha olyan erős rugót tennének a tárba, hogy a lövéstől a többi lőszer ne csússzon meg előre saját tömegénél fogva, akkor meg az volna a morgás tárgya. Szimpla fizika, ekkora gyorsulásnál és lőszer-tömegnél ez aligha elkerülhető.

 Fejvakarás  Érdekes a Megát nem kente el egy fegyverem se.  Vállat von      Kacsint
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11260


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #8591 Dátum: 2014. December 18. - 21:34:18 »

Egyébként az ólomhegy elkenődése a külballisztikára fele akkora hatással sincs, mint amennyire szeretnek ezen felháborodni a népek.
Tavasszal ellődöztem lőtéren néhány szekrény tetejéről kerámiapadlóra (orra) ejtett sp lőszert: egyetlen milliméter eltérés sem volt 50 méteren. Ezt most nem örök érvényű törvényként,hanem saját tapasztalatként írom.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16606



« Új üzenet #8592 Dátum: 2014. December 18. - 21:38:40 »

Szimpla fizika, ekkora gyorsulásnál és lőszer-tömegnél ez aligha elkerülhető.
Nem teljesen. Palackos hüvelynél megtámasztod a hüvelyvállat és nem mehet előrébb a lőszer a tárban. Az említett fegyverek tárja profilos de nincs igazán szorosra méretezve, valszeg adogatási okokból. A krico-é ráadásul nem is kalibercsoporthoz készült mert a 9.3x64 elég egyedi méret.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #8593 Dátum: 2014. December 18. - 21:42:49 »

...........
Nem igen izgulok én egy márkára sem. Talán egy Holland-Holland duplagolyós, 8x75-ös kaliberben még megdobogtatná a szívemet Kacsint
.........
 Emelem

Egy iggazi perverz kívánság- egy igazi brit "best quality" duplát egy ehte hohdojcs kaliberben... brávó Ördög Ördög
 Emelem
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #8594 Dátum: 2014. December 18. - 21:45:03 »

szerintem a Sauer eléggé túl van árazva. A Tikkát tudtommal még jelenleg is  meg lehet kapni 400e Ft alatt.
Nagyon nem mindegy, hogy hol keresgél az atyafi.....
Tavasszal vettem Németországban a 101-est egy kis faluban, egy családi fegyverboltban.
A fatussal és nyílt irányzékkal 1140,-€ volt a listaára.
Ez kb. 350eft.
Csak ki kell használni, hogy évtizedekkel ezelőtt leszedték a vasfüggönyt Vigyorog
 Wave
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Oldalak: 1 ... 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 [573] 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 585 586 587 588 589 590 591 592 593 ... 981   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: