Oldalak: 1 ... 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 [566] 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 585 586 ... 981   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Golyós fegyverekről általában  (Megtekintve 1764682 alkalommal)
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #8475 Dátum: 2014. November 04. - 13:33:20 »

270 Wedörbit ne vegyél, vagy csak elegendő lőszerrel együtt. Ördög  A 257-es 300-as nem gond.  Wave

Biztosíthatlak, hogy nem terveztem..... Vigyorog
Ha 270, akkor is biztosan maradnék a Winchester változatnál.
Őszintén, tényleg azt hittem, hogy valami űbertruváj kalibert mondasz, a modern amerikai cuccok szerintem nem problémásak, szarásig gyártanak hozzájuk az amerikaiak mindent, mi szem-szájnak ingere. Ha csak töredékét küldik át a jó öreg Európába, akkor is van hozzájuk annyi minden, majdnem több így is, mint az európai kaliberekhez....
A Weatherbyk különösen sosem izgattak, egy előnyüket látom, hogy jó hosszú a nyakuk, de ezt is csak azért, mert jól megtartják a lövedéket.
Én lebeszélek mindenkit a régi ritkaságokról... Zolimester kb. össze is foglalta a miérteket, pedig ehhez még - mint írta - tölteni való is akad.
Jórészt, csak a szívás van velük.
 Emelem
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11260


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #8476 Dátum: 2014. November 04. - 13:43:03 »

Én a Te ajánlásodra meg is néztem azt a puskát, de több sebből vérzett a konstrukció.


Akkor azt írtam,hogy csak külsejével foglalkoztam,a csőbe nem néztem bele...Meg ha belenézek is,nem próbáltam ki. A vadászboltos meg általában mindenhol rábeszél minden szarára,így azt mondta,hogy keveset használt. Mivel költség nélkül meg tudtad nézni,így abban maradtunk ,hogy nem veszíthetsz vele. Te sokkal jobban értesz ezekhez a régi puskákhoz mint én,így neked minden hibáját megmutatta. Akkor még én a legnagyobb rozsdagödörre is rajongással tudtam tekinteni. Ma már nem. Ördög
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Zolimester
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1411



« Új üzenet #8477 Dátum: 2014. November 04. - 15:37:48 »

Akkor azt írtam,hogy csak külsejével foglalkoztam,a csőbe nem néztem bele...Meg ha belenézek is,nem próbáltam ki. A vadászboltos meg általában mindenhol rábeszél minden szarára,így azt mondta,hogy keveset használt. Mivel költség nélkül meg tudtad nézni,így abban maradtunk ,hogy nem veszíthetsz vele. Te sokkal jobban értesz ezekhez a régi puskákhoz mint én,így neked minden hibáját megmutatta. Akkor még én a legnagyobb rozsdagödörre is rajongással tudtam tekinteni. Ma már nem. Ördög

Jajj, ne érts félre, nem hibáztatlak egyáltalán, sőt, köszönöm, hogy megosztottad az információt annak idején!!!

Tényleg nem veszítettem semmit a megnézéssel, és maga a kaliber Széchenyi Zsigmond dicséretei után érdekel annyira, hogy azt mondom, hogy látni még így is megérte. A maga korába hibátlan puska lehetett, és a varázsa így romokban is megérintett.
Csak a matek nem állt össze hozzá, ami egy nem elhanyagolható faktor.  Wave
Naplózva
Guszti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 298


« Új üzenet #8478 Dátum: 2014. November 04. - 17:01:08 »

 
  Üdv!   CZ vagy Brno , mert szerintem nem mindegy, a tipusjelölése!
 http://www.rimfirecentral.com/forums/showthread.php?t=390312&page=2
Én csak a rendőrségi papírt láttam, azon így írták. Ahogy visszaemlékszem. és néztem ezt az oldalt, szerintem ZG 47 lesz.
 Emelem
Naplózva

"Szorgalmasan gyűjtögessed a hajnalpír melegét, hogy életed hűvösödő alkonyára is elég legyen."
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11260


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #8479 Dátum: 2014. November 04. - 17:42:16 »

Jajj, ne érts félre, nem hibáztatlak egyáltalán, sőt, köszönöm, hogy megosztottad az információt annak idején!!!

Tényleg nem veszítettem semmit a megnézéssel, és maga a kaliber Széchenyi Zsigmond dicséretei után érdekel annyira, hogy azt mondom, hogy látni még így is megérte. A maga korába hibátlan puska lehetett, és a varázsa így romokban is megérintett.
Csak a matek nem állt össze hozzá, ami egy nem elhanyagolható faktor.  Wave
Tudom,hogy te nem vagy olyan. Kacsint Csak azóta is sok jót olvastam a kaliberről,és annál közelebb még nem voltam 8x60-ashoz,innen a nosztalgia. Azt hiszem,hogy ha egyszerre jutnék nem sok pénzért egy jó állapotú 8x60-ashoz és vagy 5-6 doboz lőszerhez,nem hagynám ott.(Még talán lőporászvizsgát Ördög is tennék hozzá.)
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
bull
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1222


« Új üzenet #8480 Dátum: 2014. November 04. - 17:55:02 »

Én csak a rendőrségi papírt láttam, azon így írták. Ahogy visszaemlékszem. és néztem ezt az oldalt, szerintem ZG 47 lesz.
 Emelem
   
 Szerintem érdemes lenne megnézni , (kipróbálni ha lehet) ! 
A kalibere nagyon jó !   Nekem volt ilyen kaliberű puskám (M98)   , és nem azért adtam el  mert nem volt hozzá patron ! 
Aki megvette, (nemrég beszéltem vele), mondta hogy Austriába vett hozzá Privi Partizán lőszert egész jó áron !   
 
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #8481 Dátum: 2014. November 04. - 18:05:07 »

Austriába vett hozzá Privi Partizán lőszert egész jó áron !   
A kaliber valami fantasztikusan jó!!! Igen
Egy volt kollégának udvaroltam a puskájáért éveken át, de nem adta oda...de nem is használta, csak állt a szekrényében Vállat von
Volt két visszatérő vendégem, ők az 1 lövés-1 nagyvad konstrukcióban használták nagy sikerrel, ráadásul a vadjaik java ott maradt, ahol a kuglit megkapta.

Nekem a Partizan soha nem tartozott a kedvelt lőszereim közé, első sorban a változó minősége miatt.
Persze lehet, hogy azóta ez már megváltozott, de a bizalmam már nem lenne elég hozzá Stoel

Viszont ha Ausztriában vásárol, akkor miért nem töltet magának olyan kuglit, amilyent csak szeretne.
Lehet, hogy még lényegesen drágább sem lenne, mint a balkáni cucc.
Ugyanis az osztrák törvények ezt lehetővé teszik és sok vadászboltos és fegyvermester él is a lehetőséggel.
 Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11260


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #8482 Dátum: 2014. November 04. - 18:09:51 »

A kaliber valami fantasztikusan jó!!! Igen
Egy volt kollégának udvaroltam a puskájáért éveken át, de nem adta oda...de nem is használta, csak állt a szekrényében Vállat von
Volt két visszatérő vendégem, ők az 1 lövés-1 nagyvad konstrukcióban használták nagy sikerrel, ráadásul a vadjaik java ott maradt, ahol a kuglit megkapta.

Nekem a Partizan soha nem tartozott a kedvelt lőszereim közé, első sorban a változó minősége miatt.
Persze lehet, hogy azóta ez már megváltozott, de a bizalmam már nem lenne elég hozzá Stoel

Viszont ha Ausztriában vásárol, akkor miért nem töltet magának olyan kuglit, amilyent csak szeretne.
Lehet, hogy még lényegesen drágább sem lenne, mint a balkáni cucc.
Ugyanis az osztrák törvények ezt lehetővé teszik és sok vadászboltos és fegyvermester él is a lehetőséggel.
 Emelem
22 euro a dunaszerdahelyi boltban a Prvi lőszer.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #8483 Dátum: 2014. November 04. - 19:51:27 »

........(Még talán lőporászvizsgát Ördög is tennék hozzá.)

Naaa.., Tanár Úr!
Így késő délután, kora este látom a gondolataid is pozitívabb irányba fordultak, végre valami értelmes ötlet.. Nem csak ilyen hattaligaaprómajom ésatöbbiésatöbbi.....

Ezek szerint ez a 8x60-as nem is annyira ritka jószág..
200 lőszer még akkor is elgondolkoztató, ha Berdan csappantyús, azzal jó pár évig lehet etetni a vasat. 800-1000 lövés lehetőség, ha az ember vissza fogja magát púder adagolásnál.... Végül is az a Berdan sem annyira rossz, csak nehézkes kissé.
 Emelem
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11260


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #8484 Dátum: 2014. November 04. - 20:20:36 »

Naaa.., Tanár Úr!
Így késő délután, kora este látom a gondolataid is pozitívabb irányba fordultak, végre valami értelmes ötlet.. Nem csak ilyen hattaligaaprómajom ésatöbbiésatöbbi.....

Ezek szerint ez a 8x60-as nem is annyira ritka jószág..
200 lőszer még akkor is elgondolkoztató, ha Berdan csappantyús, azzal jó pár évig lehet etetni a vasat. 800-1000 lövés lehetőség, ha az ember vissza fogja magát púder adagolásnál.... Végül is az a Berdan sem annyira rossz, csak nehézkes kissé.
 Emelem

Anno  mindig nagyon vigyáztam arra,hogy pl. a ballagási beszédeim ne csak idézetekből álljanak... Mosolyog Ha használtam egyet-egyet,akkor az általában mélyen ült.Valami örökbecsű jelentése volt. Úgy gondoltam,hogy az aprómajmos is egy ilyen klasszikus, ezen kulisszák között... Ördög Ha nagyon vágysz valamire made by Balkó,akkor azt majd személyesen... Vigyorog Egyszer már tényleg felhívlak. Wave
Ezt veheted fenyegetésnek.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
clint
Vendég
« Új üzenet #8485 Dátum: 2014. November 07. - 07:52:03 »

Attila!
Jobb vagy mint Robben...Már megint kiállítottak ólad valakit... Meglepődött Ördög



 Emelem Túléltem az egy hét letiltást. Köszönöm az illetékeseknek, jó egészséget nekik.
De ha szabadna megjegyeznem: Kiakadni tilos, de kiakasztani a másikat, azt szabad? Vagy a  "Már megint kiállítottak rólad valakit" is félreértettem?  Emelem
Remélem eme szösszenetem nem sértett meg senkit.
Ismét remekelt a XXI. századba "nem nagyon való" 7,62x54R, de inkább hallgatok a tapasztaltakról. ( 30-06 itt is alulmaradt ugyanabban a szituban.)
Naplózva
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1244


« Új üzenet #8486 Dátum: 2014. November 07. - 15:57:38 »

Emelem Túléltem az egy hét letiltást. Köszönöm az illetékeseknek, jó egészséget nekik.
De ha szabadna megjegyeznem: Kiakadni tilos, de kiakasztani a másikat, azt szabad? Vagy a  "Már megint kiállítottak rólad valakit" is félreértettem?  Emelem
Remélem eme szösszenetem nem sértett meg senkit.
Ismét remekelt a XXI. századba "nem nagyon való" 7,62x54R, de inkább hallgatok a tapasztaltakról. ( 30-06 itt is alulmaradt ugyanabban a szituban.)

Hát igen.
Nagyon be tudnak kérdezni.
 Ördög
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11260


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #8487 Dátum: 2014. November 07. - 18:29:24 »

Emelem Túléltem az egy hét letiltást. Köszönöm az illetékeseknek, jó egészséget nekik.
De ha szabadna megjegyeznem: Kiakadni tilos, de kiakasztani a másikat, azt szabad? Vagy a  "Már megint kiállítottak rólad valakit" is félreértettem?  Emelem
Remélem eme szösszenetem nem sértett meg senkit.
Ismét remekelt a XXI. századba "nem nagyon való" 7,62x54R, de inkább hallgatok a tapasztaltakról. ( 30-06 itt is alulmaradt ugyanabban a szituban.)
Kedves clint!
Ha követed a fórum hosszabb távú történéseit,akkor meg- és nem félreérted amit írtam. Szék (vissza) foglaló beszéded nem feszültségektől mentes, javaslom a megnyugvást,mert ez egy békés fórum. Sok stressz éri az embert egész nap...Ide megnyugodni jövök. Maradjon is ez így. Wave
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
nagyi 571027
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 390


« Új üzenet #8488 Dátum: 2014. November 07. - 20:58:33 »

Kedves clint!
Ha követed a fórum hosszabb távú történéseit,akkor meg- és nem félreérted amit írtam. Szék (vissza) foglaló beszéded nem feszültségektől mentes, javaslom a megnyugvást,mert ez egy békés fórum. Sok stressz éri az embert egész nap...Ide megnyugodni jövök. Maradjon is ez így. Wave


Nagyon jól beszéltél Bátya! Uff!  Mosolyog

 Wave

Naplózva

"Hajnal" csak hat betű papíron; jelentőségét csak az tudja, aki ismeri, aki nemcsak szemével látta, hanem lelkével megérezte, aki elmerült a virradás természeti csodájában, aki áhítatosan nézte a keletről jövő rózsás derengést és megérezte a végtelenséget és az örökkévalóságot.
Nadler Herbert
vadász84
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 131


« Új üzenet #8489 Dátum: 2014. November 08. - 15:56:13 »

Üdv. Emelem  Érdeklőni szeretnék lenne egy golyós fegyver elméletileg jobbos rendszerű,de a pofadék is a jobb oldalon van. Vállat von Én még nem láttam ilyet lehet,hogy a tulaj alakitatta ki így magának mert ball vállból tud csak lőn?
Naplózva
Oldalak: 1 ... 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 [566] 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 585 586 ... 981   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: