Oldalak: 1 ... 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 [555] 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 ... 981   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Golyós fegyverekről általában  (Megtekintve 1764663 alkalommal)
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #8310 Dátum: 2014. Szeptember 17. - 11:51:52 »

Na akkor itt az ideje kiönteni a lelkemet! Mivel szerinted is kompromisszum kaliber, vagy fél éve eladtam. A héten meg visszavettem (2 hónapon belül a második puska vétel, nagyon kellett a 4. darab...) Vigyorog. szóval a power max-al nem lőttem ám semmit... eddig. Keresem az igazit, folyton hezitálok Vigyorog. Na most rád várna az a nemes feladat, hogy győzz meg, jó lesz az a 8,4-es nekem is... (a cső is azt viszi a legjobban eddig). Szóval mit ügyködtél vele az elmúlt fé lévben? Bizonyított, vagy váltottál? Várom azokat a "meghallgatási jegyzőkönyveket" a magam, és mások okulására!!!!! Wave

Egy kis agyömlés( nem keverendő mással) Ördög

Megmondom őszintén lelki szemeim előtt látom ahogy a .243 W userek kuncognak magukban, és kérdik csendben, hogy ezek miről beszélnek. A vastag kalibert használók meg csak magukba merik bevallani, hogy bizony ők is szokták a vadat keresni még jó találatnál is.

Nos ezután úgy gondolom, hogy a teljes eredménytelenséghez nem elégséges csak a rendszer egy tényezőjét kiemelni és kikiáltani főbűnösnek. A rendszer sok összetevős van az eszköz annak különálló és fontos egységei, úgy mint fegyver, irányzó berendezés, lőszer,vannak  külső körülmények(tovább ezt nem bontom), és van a user (jelen esetben a vadász) ebből a rendszerből kiemelni és kivenni bár mit is csak akkor lehet ha a többi konstans. Ugye ilyen azért ritka.
A kaliberről sok újat elmondani nem tudok az olyan, mint mindenkié, aki használja, viszont az alkalmazott lőszerek ill. lövedékek már némi gondolkodásra adnak okot. Mondjuk ez igaz minden kaliber esetében(na jó nem mindegyik esetében)
Sok polémiát okoz a lövedék tömeg és a lövedék felépítése konzisztenciája. Már korábban leírtam, hogy az én választásomnál elsődleges szempont a pontosság volt és a még kielégítő lövedékhatás. A keresgélésem főbb állomásai voltak: Növeltem a tömeget csökkent a sebesség azért volt elégtelen az expanzó, csökkentettem a tömeget nőtt a sebesség túl gyors volt az expanzió azért nem volt mélységi hatás, Használtam homogént, gyors volt át ment mindenen elégtelen volt az expanzió. A vadak azért nehezen, de meg kerültek minden esetben. Úgy gondoltam, hogy mivel a 8,4 g-os lövedéket szereti a legjobban a fegyver ezért azok mellet tettem le a voksot és inkább preferáltam a pontosságot,(persze az a kis plusz rasanz sem mellékes) mint az optimális lövedék hatást.
Persze voltak még apró szempontok, mint beszerezhetőség, amibe egyszer kétszer belebuktam mert a vásárolt doboz után nem kaptam többet a típusból, vagy a gyár nem gyártotta tovább.
Még egy ok a miatt én nem szívesen vásárolok ólom végű lövedékekkel szerelt lőszert, az az, hogy a CZ elgyűri az orrát, csőretöltéskor, mondják hozzáértők, hogy az nem jelentős, nekem erről más a véleményem.

A lövedék célballisztikai tulajdonságairól első sorban magamat kellet meggyőzni, ami részben sikerült és a maradék kételyeimet betudtam a nem megfelelő találati helynek.
A Lövedéknek a vad testének átütését sokan fontosnak tartják, és ezért választanak vastag kalibert, ami nem baj, ha lassú csak vigye át. Nos nekik üzenem, hogy egy kicsit tévednek, mert azon kívül, hogy a vércsapa jobb lesz nem igen ér többet, mint ha a lövedék a teljes energiáját a vad testére transzferálja és akár benne is, marad.
A választ erre maga Dr Francé Avcin professzor adta meg (tudjátok az, aki az ABC lövedéket kifejlesztette)
„a páros sokkhatás elérése a vadászlövedékekkel szemben különleges követelményeket támaszt. Ahhoz hogy a lövedék a vad testének a másik oldalán is erős sokkhatást váltson ki, megfelelő átütőerővel és mélységi hatással kell rendelkeznie. Ezáltal válik lehetővé, hogy a test másik feléhez tartozó reflexpályák útján a gerincvelő és az agyközpontjai mindkét testfélre kiterjedően megbénuljanak…” Ehhez szükséges, hogy a sérülések a vad testének mind két oldalán viszonylag egyszerre keletkezzenek. A páros sokkreflex követelményeinek megvalósítása igen nehéz, mivel a lövedék sebessége a vad testében erősen lecsökken 0,001 s alatt. A sérülések módja szempontjából viszont a lövedék kinetikus energiájánál fontosabb a sebesség, amellyel ez az energia transzferálódik. Tehát hagyományos lövedéktípusokkal is elérhető a kétoldali sokkreflex, ha a becsapódási sebesség 800-850 m/s között van. Én úgy gondolom, hogy ez utóbbi kitételnek a hagyományos kaliberek csak ritkán felelnek meg.
Innen a történet már a golyólövés biológiai direkt és indirekt hatása témakörben folytatódik.

Tudom, sokan legyintenek, hogy ez szobatudóskodás, agyalás. Akár igazuk is lehet, hiszen nem kell nekünk orvosoknak, fizikusoknak lenni ahhoz, hogy kitaláljuk a tutit. Ezek a dolgok akkor érdekesek, ha végképp nem tudjuk már hogy mi a fenéért nem dőlt ez a nagy desnyó pedig úgy oldalba lőttem a fütyülőssel.

Ps: a rossz hátra csúszott találatra legjobb az expanzív lövedék, saját tapasztalat indoklás a golyólövés biológia hatása fejezetben.

Egy örökérvényű mondás: A gyenge ingerek felélesztik, a közepesek támogatják, az erősek gátolják, a nagyon erősek megszüntetik az életműködést. R. Arndt

A felhasznált idézetek Dr Zoltán Attila könyvéből származnak

A fotó majd jön Emelem
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
sakraf84
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 237


« Új üzenet #8311 Dátum: 2014. Szeptember 17. - 12:16:11 »

Üdv!


Szerintem vadászni kéne, nem ilyen haszontalan dolgokról elmélkedni.  Ha minden vad meglett, mia a gond??? Azt állítani, hogy csak azért nem megfelelő egy soft point lőszer, mert elkalapálja a fegyver a hegyét, badarság. Léteznek olyan SP lőszerek, aminél ez nem szempont pl. Vulkan.  Szerencsére már vannak egyben maradó SP lövedékek is. Jelen gyakorlat szerint, még mindig nem sikerült az ólom+réz kombinációnál hatásosabb konstrukciót alkotni (most tekintsünk el a környezetvédelmi vonatkozásoktól -leadfree) A vadászatban meggyőződésem szerint az egyik legfontosabb összetevő a puska végén keresendő  (nem feltétlenül a fegyverben). Ha jó helyre küldi használója a lövedéket, akkor gond nem lehet (saját tapasztalat is). A "mikor ne lőjünk kérdésről" ne is beszéljünk.

 Emelem Viktor



Naplózva

"...a vadászat... elsősorban erdőt jelent... Fát jelent és vadvirágot, gombát és szamócát, iszalagot és tüskét, kígyót és békát, hajnalt és napszálltát, esőt és havat, deret és harmatot, napsütést és égzörgést, hársfavirág szagát és harkálycsőr berregését... És szabadságot jelent és - magányt!..."
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #8312 Dátum: 2014. Szeptember 17. - 13:01:51 »

A "mikor ne lőjünk kérdésről" ne is beszéljünk.
 Emelem Viktor
Igen
Hát igen....lőni bárki megtanulhat......"nem lőni" már sokkal kevesebben tudnak Stoel
 Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #8313 Dátum: 2014. Szeptember 17. - 14:15:19 »

Üdv!


Szerintem vadászni kéne, nem ilyen haszontalan dolgokról elmélkedni.  Ha minden vad meglett, mia a gond??? Azt állítani, hogy csak azért nem megfelelő egy soft point lőszer, mert elkalapálja a fegyver a hegyét, badarság. Léteznek olyan SP lőszerek, aminél ez nem szempont pl. Vulkan.  Szerencsére már vannak egyben maradó SP lövedékek is. Jelen gyakorlat szerint, még mindig nem sikerült az ólom+réz kombinációnál hatásosabb konstrukciót alkotni (most tekintsünk el a környezetvédelmi vonatkozásoktól -leadfree) A vadászatban meggyőződésem szerint az egyik legfontosabb összetevő a puska végén keresendő  (nem feltétlenül a fegyverben). Ha jó helyre küldi használója a lövedéket, akkor gond nem lehet (saját tapasztalat is). A "mikor ne lőjünk kérdésről" ne is beszéljünk.

 Emelem Viktor



Teljesen igazad van örülök neki, hogy sikerült a lényeget ilyen pragmatikusan kihámozni az előző írásokból. Tulajdonképen a komment utolsó sorai mintha csak neked íródtak volna.
A komment sorozat egyébként egy olyan lövedéktípussal kezdődött amit te is írsz, egy általad egyben maradónak nevezett lövedékkel aminek védett üreges hegye van.

Megmondom őszintén lassan kialakul egy kis félsz bennem, a hozzászólások kezdeményezése terén mert hiszen egyre jobban beigazolódik a pragmatizmus elsőbbsége.

A kommentem utolsó sorai már ennek jegyében íródtak. Végül is ezzel az erővel be is lehet csukni ezt a fórumot hiszen mindenki meg van győződve a saját igazáról és meggyőzhetetlen és eltéríthetetlen vélemények vannak,
Ja, hogy vadászni kéne? Hát azt tesszük. Ja, hogy a nem szereplünk mindennap a teríték rovatokban hm. ezen lehet, hogy van mit változtatni.
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #8314 Dátum: 2014. Szeptember 17. - 17:15:37 »

Teljesen igazad van örülök neki, hogy sikerült a lényeget ilyen pragmatikusan kihámozni az előző írásokból. Tulajdonképen a komment utolsó sorai mintha csak neked íródtak volna.
A komment sorozat egyébként egy olyan lövedéktípussal kezdődött amit te is írsz, egy általad egyben maradónak nevezett lövedékkel aminek védett üreges hegye van.

Megmondom őszintén lassan kialakul egy kis félsz bennem, a hozzászólások kezdeményezése terén mert hiszen egyre jobban beigazolódik a pragmatizmus elsőbbsége.

A kommentem utolsó sorai már ennek jegyében íródtak. Végül is ezzel az erővel be is lehet csukni ezt a fórumot hiszen mindenki meg van győződve a saját igazáról és meggyőzhetetlen és eltéríthetetlen vélemények vannak,
Ja, hogy vadászni kéne? Hát azt tesszük. Ja, hogy a nem szereplünk mindennap a teríték rovatokban hm. ezen lehet, hogy van mit változtatni.

Ismered a mondást (nem szó szerint) ha valaki eltölt egy hetet Indiában, ír róla egy könyvet, ha egy hónapot, ír egy rövid füzetet, ha egy évet, ír egy oldalt, ha ott él nem tud írni semmit......
Na, hát most valaki volt Indiában egy hetet, és megmondja a tutit Indiáról!

Valaha én is bibliaként forgattam a Zoltán Attila könyvet, nekem nem volt más. Egyébként nagyon érdekes az ABC, én is mindig ilyet akartam, de az idő bebizonyította, hogy azért van jobb, mert hogy eltünt.. Meglepődött

 Emelem

Kedves sakraf 84!
Ez fegyvertopik, a vadászattal kapcsolatos topikok bő számmal megtalálhatóak a Fórumon, nyugodtan írjál beléjük, onnan senki nem fog elküldeni, hogy minek erről írogatni... Wave
Naplózva
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #8315 Dátum: 2014. Szeptember 17. - 19:12:30 »

Ismered a mondást (nem szó szerint) ha valaki eltölt egy hetet Indiában, ír róla egy könyvet, ha egy hónapot, ír egy rövid füzetet, ha egy évet, ír egy oldalt, ha ott él nem tud írni semmit......
Na, hát most valaki volt Indiában egy hetet, és megmondja a tutit Indiáról!

Valaha én is bibliaként forgattam a Zoltán Attila könyvet, nekem nem volt más. Egyébként nagyon érdekes az ABC, én is mindig ilyet akartam, de az idő bebizonyította, hogy azért van jobb, mert hogy eltünt.. Meglepődött

 Emelem

Kedves sakraf 84!
Ez fegyvertopik, a vadászattal kapcsolatos topikok bő számmal megtalálhatóak a Fórumon, nyugodtan írjál beléjük, onnan senki nem fog elküldeni, hogy minek erről írogatni... Wave

Szia!
Igen, igazad van, azóta végeztem agy kis önvizsgálatot is, és belátom nem kellett volna az idézet bár én inkább a néhai ballisztikus tudóst akartam citálni, akinek a munkája máshol is megtalálható. A Hirtenberger-nél nagyra tartották anno.
Sokszor súrolja a vízgereblyézés határát ez a téma, de aktualitását sosem veszti.
A kommenteket inicializáló kaliber és lövedék kérdése egyre jobban megerősít ideológiámban, hogy jól választottam, mert ez vagy pozitívan vagy negatívan, de semmi esetre sem közömbösen érinti a nagyérdeműt. Ez az a kaliber amiről mindenki hallott, ez az a kaliber amiről mindenkit le akarnak finoman beszélni és ez az a kaliber amit titkon sokan akarnak.
Kollégát is megértem hiszen a pragmatizmus nem hátrányos, sőt kívánatos bizonyos esetekben de akkor kérek mindenkit aki legközelebb úgy kezdi, hogy ehhez és ehhez milyen lőszer, lövedék kell az egész egyszerűen kezdjen már el végre vadászni Ördög
Úgy gondolom nekem is vissza kéne térni az ortodox nézeteket vallókhoz fegyver és lőszer terén, talán kevesebb helyreigazításban lenne részem.
Én is beleestem abba a hibába, hogy saját tapasztalataimat egy neves szakember Prof. Francé Avcin munkájával akartam nyomatékossá tenni. Belátom ez nem sikerült vagy csak nem volt rá fogadó készség ez mindegy. Addig is megfogadom tanult kollégánk sakraf84 tanácsát és megyek vadászni. Emelem
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
verebt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 367


« Új üzenet #8316 Dátum: 2014. Szeptember 17. - 20:24:33 »

Először is köszönöm mindenki hozzászólását!

Egyszerű kérdésemmel sikerült kissé felkavarnom az "állóvizet". Érvek ütköztek, pro, és kontra, mégis úgy érzem, hogy Oconorban még "benne maradt" a válasz. A mi területünkön összességében évi 30-35 desznyó esik, így a kint ücsörgés közben itt van idő az agyalásra.... Vigyorog. Lehet, hogy éppen a korlátozott lehetőségeink miatt szoktam töprengeni ennyit a fenti témán, mivel nem akarom azt az évi néhány lehetőséget eltolni, esetlegesen a nem megfelelő lövedékválasztás miatt. Könnyű belátni azt hiszem, hogy így gyakorlati tapasztalatot szerezni sem könnyű, mivel a néhány sikeres alkalom, nem jelent reprezentatív mintát. Ezért próbálok kérdezni olyanoktól, ahol mások a lehetőségek. Úgyhogy nem tudom ígérni, hogy nem kérdezek még.....  Stoel
Naplózva
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1244


« Új üzenet #8317 Dátum: 2014. Szeptember 17. - 22:39:43 »

Először is köszönöm mindenki hozzászólását!

Egyszerű kérdésemmel sikerült kissé felkavarnom az "állóvizet". Érvek ütköztek, pro, és kontra, mégis úgy érzem, hogy Oconorban még "benne maradt" a válasz. A mi területünkön összességében évi 30-35 desznyó esik, így a kint ücsörgés közben itt van idő az agyalásra.... Vigyorog. Lehet, hogy éppen a korlátozott lehetőségeink miatt szoktam töprengeni ennyit a fenti témán, mivel nem akarom azt az évi néhány lehetőséget eltolni, esetlegesen a nem megfelelő lövedékválasztás miatt. Könnyű belátni azt hiszem, hogy így gyakorlati tapasztalatot szerezni sem könnyű, mivel a néhány sikeres alkalom, nem jelent reprezentatív mintát. Ezért próbálok kérdezni olyanoktól, ahol mások a lehetőségek. Úgyhogy nem tudom ígérni, hogy nem kérdezek még.....  Stoel

Szia!
Mivel nem régóta van ilyen kaliberem,így nagy tapasztalatokra nem tettem szert .
Egyetlen gímbikát,és néhány disznót,őzet ,rókát,és egy borzot lőttem vele.
Ezeket is ugyanazzal a típusú lövedékkel (GECO express).A kis jószágokat össze-vissza tépte,roncsolta erősen,a nagyobb erős állatban pedig nem úgy viselkedett,ahogy szeretné az ember (legalábbis én),kétségkívül leterítette,nem vitás,de mégsem valami jó választás.
Legalább azt meg tudom mondani,hogy milyen magot ne válassz.
Végülis ez is segítség.
Én személy szerint nagyon szeretem a Nosler Partition lövedékeket.
Lőttem ,amikor még megvolt (elcseréltem)30.06-ból,cz 550 .308-ből Federal Vital shok NP,és jelenleg hirtenberger NP-t lövök .243-as gavallérból.
Nekem tetszik,és örömmel konstatáltam,hogy a Federal gyárt lőszert .270 win-ben NP maggal.
Ha elfogy ez a Geco express ,arra váltok.
Szerintem nem nyúlnál mellé.Kb.600.-/db.,gondolom a Norma sem lehet olcsóbb,sőt.
Federal lőszerekben sem csalatkoztam soha,hihetetlen,de mindegyik puskám normálisan vitte,nem úgy,mint a púprarakott Hornady-kat (LIGHT MAGNUM).
Kár annyit vacilálni,venni kell egy dobozzal abból ami a legszimpatikusabb neked,és nem valami primitív mag ,hanem pl. Norma oryx,vulkán,sako hammerhead,Hornady Interbond (SF)...,aztán belövöd a puskát,majd lősz pár próbát,marad vagy 8-10 db. lőszered .
Kimész vadászni,és mire elfogy a lőszer ,addigra meggyőződsz saját magad róla,hogy elégedett vagy-e vele.
Konkrét választ úgysem kapsz,mert minden javaslatra lesz legalább egy vétó.
Ennyit hezitálni embert csak első autó vásárlás előtt láttam.

Naplózva
Fkorei
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1178


« Új üzenet #8318 Dátum: 2014. Szeptember 18. - 11:47:28 »

Sziasztok

Egy érdekesség kicsit más témában:
Találtam egy tesztet, ahol tesztelik, hogy a fegyver csövére ragasztott ragasztószalag, befolyásol e valamit a szórásban. (eddig mindenki csak mondta hogy nem, tesztet még nem láttam, ebből indult ki a cikkíró is)

http://www.rifleshootermag.com/accuracy-tests/fact-fiction-tale-tape/

A cikk angol, de lényeg a következő:

Puskát és pisztolyt is tesztelt. Csak a puskát írom le.

Két fegyver szerepelt a tesztben (kis és nagykaliber): Egy .223 Rem kaliberű Remington 700 és egy 375 Ruger kaliberű Howa.
Három részből állt a teszt:
1. 100 yardos 3 lövéses szórás, ragasztószalag nélkül.
2. 100 yardos 3 lövéses szórás, minden lövés után új ragasztószalaggal. (puskacsövet megvárta míg lehűl, mert különben a ragasztó elkezdett megolvadni)
3. 100 yardos 3 lövéses szórás, csak az első lövésnél van fent a szalag, a többi meg kimegy a lyukon Mosolyog hasonlóan valós helyzethez, ha többet kell lőni.

Eredmények:

1.  Alapszórás:
223: 0.94"szórás
375: 1.83"

2.  Mindig új szalag:
223: 1" szórás
375: 1.76"  (érdekes )

3. Csak az első lövésnél van szalag:
223: 0.95"
375: 1.66"

A tesztből látszik, - amit ő is megállapított -, hogy szinte nincs semmi hatással a szórásra.
Amire még kíváncsi lennék, hogy valóban igaz lehet az, hogy szerinte, mire odaér a lövedék a ragasztószalaghoz, az már nincs ott, a csőben a lövedék előtt lévő levegő nyomásának hatására.

 Emelem
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #8319 Dátum: 2014. Szeptember 18. - 12:14:00 »

Szerintem az a 20-25 cm3 levegő az ezredmásodpercnyi idő alatt összesűrítve úgy elfújja a ragasztószalagot, mintha ott sem lett volna.... A szalag visszatartó ereje nem elegendő a levegő sűrítésére a csőtorkolatnál.
Nekem volt, hogy az egészet leszakította, de olyan is volt, hogy csak széttépte valahol középen....
Lövöldöztünk mi is régebben ezt vizsgálva, semmilyen hatással nincs a lövésre.......
Naplózva
verebt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 367


« Új üzenet #8320 Dátum: 2014. Szeptember 18. - 12:24:44 »

Szia!
Mivel nem régóta van ilyen kaliberem,így nagy tapasztalatokra nem tettem szert .
Egyetlen gímbikát,és néhány disznót,őzet ,rókát,és egy borzot lőttem vele.
Ezeket is ugyanazzal a típusú lövedékkel (GECO express).A kis jószágokat össze-vissza tépte,roncsolta erősen,a nagyobb erős állatban pedig nem úgy viselkedett,ahogy szeretné az ember (legalábbis én),kétségkívül leterítette,nem vitás,de mégsem valami jó választás.
Legalább azt meg tudom mondani,hogy milyen magot ne válassz.
Végülis ez is segítség.
Én személy szerint nagyon szeretem a Nosler Partition lövedékeket.
Lőttem ,amikor még megvolt (elcseréltem)30.06-ból,cz 550 .308-ből Federal Vital shok NP,és jelenleg hirtenberger NP-t lövök .243-as gavallérból.
Nekem tetszik,és örömmel konstatáltam,hogy a Federal gyárt lőszert .270 win-ben NP maggal.
Ha elfogy ez a Geco express ,arra váltok.
Szerintem nem nyúlnál mellé.Kb.600.-/db.,gondolom a Norma sem lehet olcsóbb,sőt.
Federal lőszerekben sem csalatkoztam soha,hihetetlen,de mindegyik puskám normálisan vitte,nem úgy,mint a púprarakott Hornady-kat (LIGHT MAGNUM).
Kár annyit vacilálni,venni kell egy dobozzal abból ami a legszimpatikusabb neked,és nem valami primitív mag ,hanem pl. Norma oryx,vulkán,sako hammerhead,Hornady Interbond (SF)...,aztán belövöd a puskát,majd lősz pár próbát,marad vagy 8-10 db. lőszered .
Kimész vadászni,és mire elfogy a lőszer ,addigra meggyőződsz saját magad róla,hogy elégedett vagy-e vele.
Konkrét választ úgysem kapsz,mert minden javaslatra lesz legalább egy vétó.
Ennyit hezitálni embert csak első autó vásárlás előtt láttam.



Értettem!
Vettem power maxot, mivel ezt viszi a legjobban a fegyver. Ha könnyű mag is, de kémiailag kötött az ólom, a köpenyhez, remélem jó lesz! Most már vadászok!!! Wave
Naplózva
Borzgróf
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 673


« Új üzenet #8321 Dátum: 2014. Szeptember 18. - 12:43:09 »

Szerintem az a 20-25 cm3 levegő az ezredmásodpercnyi idő alatt összesűrítve úgy elfújja a ragasztószalagot, mintha ott sem lett volna.... A szalag visszatartó ereje nem elegendő a levegő sűrítésére a csőtorkolatnál.
Nekem volt, hogy az egészet leszakította, de olyan is volt, hogy csak széttépte valahol középen....
Lövöldöztünk mi is régebben ezt vizsgálva, semmilyen hatással nincs a lövésre.......
Ha kicsit végiggondoljuk, ahhoz, hogy a lövedék elérje a szalagot, a levegőnek cseppfolyósodnia kellene a szalag alatt, azt a nyomást már valószínűleg a cső sem bírná, szerintem......
Naplózva
Vadász35
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 229



« Új üzenet #8322 Dátum: 2014. Szeptember 18. - 13:26:56 »

Én lőtéri találat leragasztó korongot (öntapadós, papír, fekete színben) használok erre a célra, nem ázik le és kevés nyomot hagy a puskán.
Sajnos nem egyszerű a megfelelő méret beszerzése.
Naplózva

„Nem a szarvas megy át az úton, az út megy át az erdőn.”
Pali85
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 545



« Új üzenet #8323 Dátum: 2014. Szeptember 18. - 21:20:45 »

Szerintem az a 20-25 cm3 levegő az ezredmásodpercnyi idő alatt összesűrítve úgy elfújja a ragasztószalagot, mintha ott sem lett volna.... A szalag visszatartó ereje nem elegendő a levegő sűrítésére a csőtorkolatnál.
Nekem volt, hogy az egészet leszakította, de olyan is volt, hogy csak széttépte valahol középen....
Lövöldöztünk mi is régebben ezt vizsgálva, semmilyen hatással nincs a lövésre.......
Nem (csak) a lövedék előtt összesűrűsödő levegő veti le a ragacsot, hanem a lövedéket a szabad lövedékpályán megelőző lőporgázok, amik rávezetik a magot a huzagolásra. Ha ez nem így lenne és közvetlenül robbanna rá a huzagolásra a lövedék, azt elég hamar ledarálná.
Naplózva
Pali85
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 545



« Új üzenet #8324 Dátum: 2014. Szeptember 18. - 21:29:35 »

Próbáltam keresni egy slow motion videót, amin látszik az, amit az imént leírtam.
Azt sajnos nem találtam, de ez is megér egy megnézést.  Kacsint
Naplózva
Oldalak: 1 ... 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 [555] 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 ... 981   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: