Oldalak: 1 ... 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 [548] 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 ... 981   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Golyós fegyverekről általában  (Megtekintve 1764779 alkalommal)
HunterDave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 591



« Új üzenet #8205 Dátum: 2014. Augusztus 26. - 00:08:05 »

A VX-6-os, hát az maga a tökély.
Kiváló képélesség minden nagyításon, még 18-ason is teljesen éles a kép a széleken is.
A fényereje egy hajszállal kisebb, mint a Kahles CSX-emen, kb. olyan tudása van, mint az 50-es Zeiss Varipointnak,
legalább is én ahhoz tudnám hasonlítani.
Nappal egyébként élesebb a képe, mint a Kahles-nek és ezt természetesen minden távolságon tudja
a parallaxis állítási lehetőség miatt.
A világítópontja egy tűszúrásnyi, csak este lehetne gyengébb az egyes fokozaton.
Ár érték-arányban ez egy kiváló választás. Hibátlan kép, hibátlan szálkereszt, külső megjelenés
és ami a legfontosabb az a LÖVÉSÁLLÓSÁG!
Ha hazaérek teszek fel képet is.
Nekem benne van a mester hármasban: Kahles Helia5 2,4-12x56, Leupold VX-6 3-18x50, Zeiss HT 3-12x56.
Üdv.
Köszönöm a válaszodat! A képekre kíváncsi vagyok, várom. Mosolyog  Emelem
Naplózva
verebt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 367


« Új üzenet #8206 Dátum: 2014. Augusztus 26. - 06:15:16 »

Üdv Mindenkinek!

Köszönöm a segítséget a lőszerrel kapcsolatban. A javaslataitok alapján a holnap érekző CZ-khez rendeltem is egy doboz Hornady SST 10,7g ill. Sako Super Hammerhead-et 11,7g-ban.
Valószínűleg az Ebonyt fogom megvenni, bár továbbra is van még kérdésem. Sajnos a boltos szintén kezdő, így az én amatőr kérdéseimre nem tud válaszolni.

Amenniben a gyorsítós Ebonyt veszem meg, úgy tűzkész állapotba hozás után csak gyorsított állapotban lehet a billentyűt elhúzni v. a nélkül is (kvázi normál módban)?
Ez azért érdekel, mert ha pl. hajtásban lesz szerencsém használni, akkor ott ez gondolom számít.
Maradva a hajtás témánál, ha az elsőt már ellőttem, és a forgó tolózárral újra töltök ismét kell a biztosítót kapcsolni?

A leendő puskához vásároltam egy Leupold VX3 3,5-10x50-es vil. pontos céltávcsövet. Ehhez tudnátok szereléket ajánlani? A TV-ben most a Veaver-sínes megoldást nyomják, bár nem tudom, hogy a CZ-k prizmájára az felszerelhető e.
Steyr Gabi a korábban említett VX6 milyen szerelékkel lett felrakva?

Üdv:
FJ

Üdv!
Természetesen gyorsító nélkül is. Az én ebonymnak a direkt sütése is nagyon jó, én nem is használom a gyorsítót. Lövés után, nem kell újra kibiztosítanod a fegyvert újabb lövés leadásához. Szereléknek ajánlom a komlóit fix-et, a weawer nagyon jó, de szerintem nem jól mutat egy cz-n, bár ízlés dolga. Ha belövésnél, nem szuper a lőkép, ne keseredj el, próbálni kell más lőszert is. nekem 4-5 fajta lőszerből 1 szokott összejönni, amit precízen visz a fegyver, és ez nem feltétlenül a legdrágább lőszer. Az említett hornadyt, 5 fegyveremből egy sem fogadta el. Lehet, hogy neked jól lesz. A feltett kérdéseid alapján, javaslom, hogy ha megvan a fegyver, otthon sokat gyakorolj vele szárazon, ismerkedj meg vala, mielőtt kimentek a lőtérre. Wave
Naplózva
Jagdterier
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 529



« Új üzenet #8207 Dátum: 2014. Augusztus 26. - 08:28:29 »

Mik a tapasztalatok az FS-sel?
A Luxnál jobb?

Szia!  Wave

Számomra  szebb!  Vigyorog 8x57-el előtte nem lőttem még és tényleg talán nem rúgja magát hátra a fegyver, inkább csak tol a 30-06 hoz képest(a 300Win meg főleg,olyanom is volt Mosolyog )
Maga a fegyver jó,szeretem a rövid puskákat. A Lux 2009-es volt,ez 2013-as, az agyazáson vannak minimális különbségek. És nem utolsó sorban annyiért megtudtam szerezni egy Barátom segítségével (ő ott hagyott a boltban nem kevés Eurot) mit ha egy Luxot vettem volna itthon. Mindennel együtt 245000 Ft ban állt meg,üzemanyag is benne van.  Emelem

http://vadaszforum.net/forum/index.php/topic,210.msg212550.html#msg212550
Naplózva
clint
Vendég
« Új üzenet #8208 Dátum: 2014. Augusztus 26. - 14:58:56 »

Szia!  Wave

Számomra  szebb!  Vigyorog 8x57-el előtte nem lőttem még és tényleg talán nem rúgja magát hátra a fegyver, inkább csak tol a 30-06 hoz képest(a 300Win meg főleg,olyanom is volt Mosolyog )
Maga a fegyver jó,szeretem a rövid puskákat. A Lux 2009-es volt,ez 2013-as, az agyazáson vannak minimális különbségek. És nem utolsó sorban annyiért megtudtam szerezni egy Barátom segítségével (ő ott hagyott a boltban nem kevés Eurot) mit ha egy Luxot vettem volna itthon. Mindennel együtt 245000 Ft ban állt meg,üzemanyag is benne van.  Emelem

http://vadaszforum.net/forum/index.php/topic,210.msg212550.html#msg212550

Pfhhh. Stucni? 100 m után leesik a lőszer.  Röhög
Naplózva
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3607


« Új üzenet #8209 Dátum: 2014. Augusztus 26. - 15:33:04 »

Amenniben a gyorsítós Ebonyt veszem meg, úgy tűzkész állapotba hozás után csak gyorsított állapotban lehet a billentyűt elhúzni v. a nélkül is (kvázi normál módban)?
Ez azért érdekel, mert ha pl. hajtásban lesz szerencsém használni, akkor ott ez gondolom számít.

Én pl. hajtásban is gyorsítóval lövök (ráadásul kétravaszos), és - úgy gondolom - még nem maradtam le soha semmiről emiatt.
Persze gyakorolni kell, de bele lehet jönni.
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3607


« Új üzenet #8210 Dátum: 2014. Augusztus 26. - 15:34:16 »

Pfhhh. Stucni? 100 m után leesik a lőszer.  Röhög

Különben is:

Stucnit csak a Steyr gyárt!
A többinek maximum végigér a nyele!

 Röhög  Emelem
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Gewehr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1406



« Új üzenet #8211 Dátum: 2014. Augusztus 26. - 23:51:35 »

Pfhhh. Stucni? 100 m után leesik a lőszer.  Röhög

Kiváltképp ebben az elavult, semmirevaló vén Allemán kaliberben.  Nyihi  Röhög
Naplózva

Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt!
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #8212 Dátum: 2014. Augusztus 27. - 07:55:45 »

. Azt inkább elhiszem, hogy ezen fegyverek tulajdonosainak túlnyomó része azt sem tudja, hogy lehet az elsütést állítani!


Szervusz Attila!
En vagyok Miklos, mint ahogy mar egy paran bemutattak a kozonsegnek, habar, a haziszabalyt ha nezzuk ez egy kicsit rendellenes de, ki figyel ra  :Mosolyog
az altalad irt , es fennhagyott idezeted, marhara tatszik Nyihi  Taps
El is gondolkodtatott egy pillanatra ...... talan ez az a vonal amit kovetunk, akkor lessz ertelme a jelmondatomnak Röhög
Attila, en tisztelem minden hozzaszolasodat.
Udv,
Miklos
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1244


« Új üzenet #8213 Dátum: 2014. Augusztus 27. - 09:26:08 »

Üdv Mindenkinek!

Köszönöm a segítséget a lőszerrel kapcsolatban. A javaslataitok alapján a holnap érekző CZ-khez rendeltem is egy doboz Hornady SST 10,7g ill. Sako Super Hammerhead-et 11,7g-ban.
Valószínűleg az Ebonyt fogom megvenni, bár továbbra is van még kérdésem. Sajnos a boltos szintén kezdő, így az én amatőr kérdéseimre nem tud válaszolni.

Amenniben a gyorsítós Ebonyt veszem meg, úgy tűzkész állapotba hozás után csak gyorsított állapotban lehet a billentyűt elhúzni v. a nélkül is (kvázi normál módban)?
Ez azért érdekel, mert ha pl. hajtásban lesz szerencsém használni, akkor ott ez gondolom számít.
Maradva a hajtás témánál, ha az elsőt már ellőttem, és a forgó tolózárral újra töltök ismét kell a biztosítót kapcsolni?

A leendő puskához vásároltam egy Leupold VX3 3,5-10x50-es vil. pontos céltávcsövet. Ehhez tudnátok szereléket ajánlani? A TV-ben most a Veaver-sínes megoldást nyomják, bár nem tudom, hogy a CZ-k prizmájára az felszerelhető e.
Steyr Gabi a korábban említett VX6 milyen szerelékkel lett felrakva?

Üdv:
FJ

Szia !

A Leupoldoknak a számtalan előnye mellett van egy kis hátránya,mégpedig a szűk látómező,még kis nagyításon,pl. 3-ason is szűkebb mint sok európai társának 5-ösön,6-oson.
Levehető szereléket vegyél,és tudsz felpattintani egy Leupold hajtástávcsövet,vagy Deltapoint-ot.
Csúnya,de hasznos megoldás a warne weaver ,Leupold weaver sín cz 550 -re.
Veszel rá hozzá való oldható gyűrűket.
A gyártó azt garantálja,hogy leveszed a sínről pl. a VX3-asodat,majd felteszed,és az eltérés a belőtt állapothoz képest sosem haladja meg a fél inches eltérést 100 méteren.Lesz,hogy 1 cm-rel odébb lő,lesz,hogy pont úgy teszed fel,hogy pontos,lesz hogy 1.2 cm-rel ellenkező irányba lő.
Kipróbálták már,valóban fedi a valóságot.
Tudod cserélgetni a távcsövedet,ha nem nyúlsz hozzá,akkor nem lesz hajszálpontos a fegyver,de próbalövés,minimális korrekció kell,és már az is.

Én egyszer levettem a komlóiak által egyedileg gyártott suhli haenel jager9 -ről a szerléket,de nem bontottam meg a gyűrűket,stb.
Visszarakást követően(nagyon passzentos lett,mert egy tüske a szerelékről egy horonyba megy bele,amiben nem lötyög,elég belekésztetni)a fegyver 1cm-rel jobbra,és 1 cm-rel fölé hordott az eredeti állapothoz képest.Hihetetlen,sokkal rosszabbra számítottam.

Tűzkész állapotba hozás után ha nem nyomod előre a francia gyorsítót,akkor természetesen normál kb. 1.5 kg-os sütéssel számolhatsz.
Ha begyorsítózod a cZ550-et,előrenyomod az elsütőbillentyűt,és mégsem lősz,le akarod ereszteni a gyorsítót,akkor bebiztosítod(tudod,amikor nem sülhet el elvileg),semleges irányba tartod a fegyver csövét,és hátrahúzod az elsütőbillentyűt,ha két újjal finoman lekíséred a folyamatot,akkor nem is kattanik.Ezzel leeresztetted a gyorsítót,de persze az ütőszeg rugója megfeszítve marad.

Ha kilőtted a golyódat,és újra töltesz,akkor tüzelhetsz tovább,mert nem fog bebiztosítani a fegyver,úgy marad a tolóka,azt mindig te készteted valamilyen állásba.Kirepetálhatod az egész tárat.
Kb. ennyi.
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #8214 Dátum: 2014. Augusztus 27. - 11:41:43 »



Szervusz Attila!
En vagyok Miklos, mint ahogy mar egy paran bemutattak a kozonsegnek, habar, a haziszabalyt ha nezzuk ez egy kicsit rendellenes de, ki figyel ra  :Mosolyog
az altalad irt , es fennhagyott idezeted, marhara tatszik Nyihi  Taps
El is gondolkodtatott egy pillanatra ...... talan ez az a vonal amit kovetunk, akkor lessz ertelme a jelmondatomnak Röhög
Attila, en tisztelem minden hozzaszolasodat.
Udv,
Miklos

Kedves Miklós!

én egy másik Attilaként leírom, hogy mennyire evidens tények alapján jöttem rá, hogy Te ki is vagy.... senkinek sem kellett bemutatni.. Vigyorog Vigyorog  Ördög

A stílusod elég jellegzetes egy másik fórumról, de Kanadában is élhet számtalan magyar, aki írhat hasonló stílusban. Ez még csak olyan sanda gyanút eredményezett! Nyihi Nyihi
DE!!
.......ha ebben a fórumban nem azt az avatart tetted volna fel, amivel a másik fórumon pompázol a medvével, háát akkor talán nem lett volna "100 % evidence"! Röhög Röhög De így, sajnos leleplezted magad! Vállat von

Úgyhogy ne a háziszabály betartásán kérd számon.....  OOO

Sokkal egyszerűbb lenne lehet neked is, ha mind a két fórumon ugyanaz alatt a név alatt szerepelnél "disguise" nélkül...  Kacsint
 Wave

Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #8215 Dátum: 2014. Augusztus 27. - 13:01:04 »

Most nézem, ez lehet, hogy nem is a medvés fotó, Stoel de téged kiválóan fel lehet ismerni....... Vigyorog
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #8216 Dátum: 2014. Augusztus 27. - 14:08:23 »



Szervusz Attila!
En vagyok Miklos, mint ahogy mar egy paran bemutattak a kozonsegnek, habar, a haziszabalyt ha nezzuk ez egy kicsit rendellenes de, ki figyel ra  :Mosolyog
az altalad irt , es fennhagyott idezeted, marhara tatszik Nyihi  Taps
El is gondolkodtatott egy pillanatra ...... talan ez az a vonal amit kovetunk, akkor lessz ertelme a jelmondatomnak Röhög
Attila, en tisztelem minden hozzaszolasodat.
Udv,
Miklos

Szervusz Miklós! Emelem

Természetesen felismertelek a stílusodról egy két hozzászólás után! Na meg a fényképedről ahogy azt Tisztelt Druszám is leírta!

Üdv. Attila  Wave Sam6
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
SteyrGabi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 122


« Új üzenet #8217 Dátum: 2014. Augusztus 27. - 19:22:48 »

Köszönöm a válaszodat! A képekre kíváncsi vagyok, várom. Mosolyog  Emelem

Íme a kért képek:











Üdv.
Naplózva
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #8218 Dátum: 2014. Augusztus 27. - 19:37:50 »

Íme a kért képek:












Üdv.

Nagyon kulturáltan néz ki a cájg.  Igen
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
HunterDave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 591



« Új üzenet #8219 Dátum: 2014. Augusztus 27. - 19:41:25 »

Íme a kért képek:
Üdv.
Nagyon szép! Milyen szerelék van rajta?
Naplózva
Oldalak: 1 ... 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 [548] 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 ... 981   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: