Oldalak: 1 ... 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 [540] 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 ... 981   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Golyós fegyverekről általában  (Megtekintve 1764834 alkalommal)
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3607


« Új üzenet #8085 Dátum: 2014. Július 28. - 10:28:09 »

Szia ! Leírnád hogy miket hallottál a Rösslerről? Köszi!

Olyat, hogy a leadott lövésre kiesett, és darabjaira hullott a tár.
Persze, utána össze lehetett rakni, és használni tovább, de azzal a tudattal, hogy vajon mikor produkálja legközelebb.

Mert nem egyszer, és nem egy puskánál fordult ez elő.

És elég kelemetlen pl. disznóhajtásban, mikor az első lövés után is ott tanácstalankodnak, meg jönnek-mennek a disznók, te meg próbálsz egy lőszert beletöketlenkedni a csőbe, de nem megy...
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #8086 Dátum: 2014. Július 28. - 10:36:25 »


Ha itt mindenkinek kivennnék a fegyvert a kezéből, aki nem hivatalosan kezdett el vadászni.......azt hiszem lenne csodálkozás Meglepődött


 Wave

Én azt gondolom Csaba, hogy barátunknál a mértékletességet lehet inkább kifogásolni, mint azt, hogy törvényileg mit tartott be, vagy mit nem.
Én is csak hangosan gondolkozom…….., tehát induljunk ki abból, hogy három nevű (KSD) barátunk 1996-ban született, vagyis idén 18 éves. Már két és fél éve vadászik apuval, apu felszerelésével.
Két és fél év alatt elejtett szép számú vadat, köztük legalább öt trófeásat, de lehet, hogy a konnektor orrúak között is volt trófeás vad.
Most veszi első golyós puskáját, amit szeretne, ha új lenne….. Nem mindenki 620-as, vagy urambocsá FÉG légpuskával kezd..... változik a világ.
Az én fiam, ha túl hamar megkap valamit, elég kevés ideig érdekli, vagy csak addig, amíg nem birtokolja, aztán „pontleisszarja”, de hát minden elkényeztetett gyerek így van azzal, ha túl hamar, túl könnyen megkapja, amit akar. Gondolom, ezt mindenki tapasztalta már, aki nevelt már gyereket.
Én egy olyan gyereknek, aki 18 éves korában, közel harminc elejtett nagyvad után kizárólag új puskát szeretne, nagy valószínűséggel egy 300-as Winmag kaliberű Sauer 202-es puskát ajánlanék, pláne, hogy az neki is tetszett…..
Mert lehet, hogy ezért egy kicsit jobban oda kell magát pakolnia. De ha ezt sem, legalább lesz egy jó puskája.
Aztán lehet az is, hogy a gondolatmenetem hibádzik, és egy iszaposodó szemű rája (rájácska?) szívat itt mindenkit… de legalább pörög a topik! Ördög Ördög

 Emelem
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #8087 Dátum: 2014. Július 28. - 10:38:29 »

Voldi, Oconor!
Teljesen igazatok van, ne firtassuk tovább a dolgot.
 Wave
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
KSD96
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 18


« Új üzenet #8088 Dátum: 2014. Július 28. - 11:29:27 »

Üdv.  Emelem

Valóban, 18 éves vagyok, és elismerem, hogy olyan dolgot írtam le, amit nem kellett volna. Oké, jó tanulság volt, és itt túl is van tárgyalva a dolog részemről!  Emelem
De nem is tudom hogy fejezzem ki magamat ezzel a " mindent megkap, elkényeztetett gyerek" dologgal kapcsolatban. Nem tudom melyik mondatom váltotta ezt ki, talán az amelyikben megemlítettem azt a bizonyos német márkát, valamint a kalibert, vagy talán az, hogy új puskát szeretnék elsőnek... Spórolok két éve, elrakok félre minden pénzt amit tudok, július közepéig melóztam (címer), és ezzel jött össze végre annyi pénzem, hogy tudjak venni egy puskát! És ezért fordultam hozzátok ezzel a sok hülye kérdéssel!!! Emelem Tulajdonképpen még két éve nem úgy kezdtem el a gyűjtögetést, hogy én ebből majd puskát szeretnék venni, ez a gondolat kb egy éve pattant ki a fejemből. Ha megvan a puska, utána jön a következő lépés: rá az optika! Az pedig nagyon téves feltételezés, hogy mindent megkapok elsőre...Gimnazista vagyok, szüleim ezeket a dolgokat mind tanulmányi eredményeimhez kötik, pláne most, így továbbtanulás előtt... Az meg engem zavarna a legjobban, ha én csak itthon ülnék a babérjaimon, és várnám, hogy minden csak hirtelen itt legyen előttem! Ezért veszem ki a részemet belőle én, és segítek nekik ott, ahol csak tudok. Ez kölcsönös. Ezért járok el nyaranként melózni, és gyűjtöm a pénzt. Ha pedig ezek mind megvannak, akkor jön csak a szülői támogatás! Nálunk ez így működik, valamit valamiért.

Na, ígérem, hogy megnézem és átolvasom háromszor is a jövőben azt, amit leírok!  Mosolyog S.Peti Az eddigi félreérthető dolgokért pedig elnézést kérek!

Ja, és remélem, hogy a továbbiakban senki sem hiszi már azt, hogy szívatás megy, és egy "iszaposodó szemű rájácska" írogat!  Vállat von S.Peti

 Emelem
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16606



« Új üzenet #8089 Dátum: 2014. Július 28. - 12:04:13 »


Ha itt mindenkinek kivennnék a fegyvert a kezéből, aki nem hivatalosan kezdett el vadászni.......azt hiszem lenne csodálkozás Meglepődött


Pl. ez a fórum nem jöhetett volna létre, ha... Stoel
 Vigyorog
És ha a lányaim vadászni akarnak, nem tizennyolc évesen fogják elkezdeni a tanulást...aztán gondoljon bele mindenki ebbe a mondatba amit akar...
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9530


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #8090 Dátum: 2014. Július 28. - 12:07:33 »

Pl. ez a fórum nem jöhetett volna létre, ha... Stoel
 Vigyorog
És ha a lányaim vadászni akarnak, nem tizennyolc évesen fogják elkezdeni a tanulást...aztán gondoljon bele mindenki ebbe a mondatba amit akar...

Persze mindenki belepisil a Balatonba, de a trambulinról azért más egy kicsit!
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Jager74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1686


« Új üzenet #8091 Dátum: 2014. Július 28. - 13:00:21 »

És ha a lányaim vadászni akarnak, nem tizennyolc évesen fogják elkezdeni a tanulást...aztán gondoljon bele mindenki ebbe a mondatba amit akar...
Én azt gondolom bele,hogy...bővült a család?  Meglepődött Igen És ezt csak így bújtatva adod elő? Ha így van,gratulálok,jó egészséget babának-mamának-apának!
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16606



« Új üzenet #8092 Dátum: 2014. Július 28. - 13:20:04 »

Én azt gondolom bele,hogy...bővült a család?  Meglepődött Igen És ezt csak így bújtatva adod elő? Ha így van,gratulálok,jó egészséget babának-mamának-apának!
No igen, pénteken megszületett Hajni lányom Wave
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Jager74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1686


« Új üzenet #8093 Dátum: 2014. Július 28. - 14:43:10 »

No igen, pénteken megszületett Hajni lányom Wave
Piál
Majd a harmadik fiú lesz! Kacsint Mint egyik traktorosomnak...volt két lánya,szerettek volna még egy fiút,és jött egy lányiker! Onnantól a mondás,hogy lyukból csak lyukat lehet csinálni! Ördög
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #8094 Dátum: 2014. Július 28. - 14:53:45 »

Üdv.  Emelem

Valóban, 18 éves vagyok, és elismerem, hogy olyan dolgot írtam le, amit nem kellett volna. Oké, jó tanulság volt, és itt túl is van tárgyalva a dolog részemről!  Emelem
De nem is tudom hogy fejezzem ki magamat ezzel a " mindent megkap, elkényeztetett gyerek" dologgal kapcsolatban. Nem tudom melyik mondatom váltotta ezt ki, talán az amelyikben megemlítettem azt a bizonyos német márkát, valamint a kalibert, vagy talán az, hogy új puskát szeretnék elsőnek... Spórolok két éve, elrakok félre minden pénzt amit tudok, július közepéig melóztam (címer), és ezzel jött össze végre annyi pénzem, hogy tudjak venni egy puskát! És ezért fordultam hozzátok ezzel a sok hülye kérdéssel!!! Emelem Tulajdonképpen még két éve nem úgy kezdtem el a gyűjtögetést, hogy én ebből majd puskát szeretnék venni, ez a gondolat kb egy éve pattant ki a fejemből. Ha megvan a puska, utána jön a következő lépés: rá az optika! Az pedig nagyon téves feltételezés, hogy mindent megkapok elsőre...Gimnazista vagyok, szüleim ezeket a dolgokat mind tanulmányi eredményeimhez kötik, pláne most, így továbbtanulás előtt... Az meg engem zavarna a legjobban, ha én csak itthon ülnék a babérjaimon, és várnám, hogy minden csak hirtelen itt legyen előttem! Ezért veszem ki a részemet belőle én, és segítek nekik ott, ahol csak tudok. Ez kölcsönös. Ezért járok el nyaranként melózni, és gyűjtöm a pénzt. Ha pedig ezek mind megvannak, akkor jön csak a szülői támogatás! Nálunk ez így működik, valamit valamiért.

Na, ígérem, hogy megnézem és átolvasom háromszor is a jövőben azt, amit leírok!  Mosolyog S.Peti Az eddigi félreérthető dolgokért pedig elnézést kérek!

Ja, és remélem, hogy a továbbiakban senki sem hiszi már azt, hogy szívatás megy, és egy "iszaposodó szemű rájácska" írogat!  Vállat von S.Peti

 Emelem

Elárulok neked egy nagy titkot…. nem típusos, hogy valaki még el sem érte a nagykorúságot, és már harminc nagyvadon van túl… egy szint alatt legalábbis. Természetesen vannak, akik ennél sokkal több trófeás nagyvadon vannak túl, de ahhoz már kell egy olyan család, aki ezt a fajta nevelést biztosítja az utódoknak. Persze, lehet, hogy én tévedek, és a fórumozók nagytöbbsége túl volt 18 éves kora előtt ezen a nagyvadszámon, akkor természetesen elnézést kérek mindenkitől, aki magára vette az elkényeztetett jelzőt. Akkor sajnos én voltam nagyon ridegen tartva a nem vadászó családomban… én és a Slaviám…… Vigyorog
Hallottam egy fiúról, aki miután nem vették fel elsőre (a jelentős(!) protekció ellenére sem) az állatorvosira, hogy ne bánkódjék, elvitte apukája egy kis gím tarvad vadászatra, tuti területre. Jó harminc éve volt, és az apuka pedig tábornok… De nem emlékszem, hogy mindennapos lett volna a dolog a vadászcsemeték között sem.
Senki nem kérdezheti, hogy miből lesz neked új puskára való… egy-két hatóságon kívül legalábbis senkinek semmi köze hozzá, és természetesen én sem firtattam. Úgyhogy nem kell beszámolnod róla semmilyen fórumon sem. Nagyon helyes, hogy burcsázol nyaranta, nekem hatodok általános óta minden nyáron melóznom kellett, akkor utáltam, most azt mondom, hogy jót tett. Vigyorog
Egyébként egyáltalán nem értem, hogy miért esett neked rosszul az elkényeztetés kifejezés használata, pláne, ha nem érzed elkényeztetettnek magad. Én például elkényeztetem a fiam, bárcsak meg tudnám állni, hogy nem teszem. És nem ismerek egy barátomat sem, aki ne kényeztetné/kényeztette volna el a gyerekeit. Sőt, szerintem engem is elkényeztettek annak idején, de persze valószínűleg nem eléggé….. sajnos hiába könyörögtem apámnak, akit hívtak, hogy legyen VT tag, még a kedvemért sem ment a „sok munkásőr közé”, bármennyire is evett engem a fene a vadászatért. (Hál Istennek fogalmad sem lehet róla, hogy miről beszélek!)
A puska javaslatomat, pedig nagyon is komolyan mondtam, nagyon jó kis szerkezet, arra érdemes gyúrni. Esetleg egy 90-es megy még jobban az ember szeme színéhez…. Kacsint Hát az igaz, hogy jó pár sort végig kell még címerezni érte, de megéri! A kaliber egyébként tök mindegy, és ha engem kérdeznél, akkor .338 Winmag (sőt még indokolni is meg tudnám.. Vigyorog), de hát én sem állítottam magamról soha, hogy fegyver ügyben normális vagyok. Ördög
 Emelem
Naplózva
KSD96
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 18


« Új üzenet #8095 Dátum: 2014. Július 28. - 15:16:33 »

Elárulok neked egy nagy titkot…. nem típusos, hogy valaki még el sem érte a nagykorúságot, és már harminc nagyvadon van túl… egy szint alatt legalábbis. Természetesen vannak, akik ennél sokkal több trófeás nagyvadon vannak túl, de ahhoz már kell egy olyan család, aki ezt a fajta nevelést biztosítja az utódoknak. Persze, lehet, hogy én tévedek, és a fórumozók nagytöbbsége túl volt 18 éves kora előtt ezen a nagyvadszámon, akkor természetesen elnézést kérek mindenkitől, aki magára vette az elkényeztetett jelzőt. Akkor sajnos én voltam nagyon ridegen tartva a nem vadászó családomban… én és a Slaviám…… Vigyorog
Hallottam egy fiúról, aki miután nem vették fel elsőre (a jelentős(!) protekció ellenére sem) az állatorvosira, hogy ne bánkódjék, elvitte apukája egy kis gím tarvad vadászatra, tuti területre. Jó harminc éve volt, és az apuka pedig tábornok… De nem emlékszem, hogy mindennapos lett volna a dolog a vadászcsemeték között sem.
Senki nem kérdezheti, hogy miből lesz neked új puskára való… egy-két hatóságon kívül legalábbis senkinek semmi köze hozzá, és természetesen én sem firtattam. Úgyhogy nem kell beszámolnod róla semmilyen fórumon sem. Nagyon helyes, hogy burcsázol nyaranta, nekem hatodok általános óta minden nyáron melóznom kellett, akkor utáltam, most azt mondom, hogy jót tett. Vigyorog
Egyébként egyáltalán nem értem, hogy miért esett neked rosszul az elkényeztetés kifejezés használata, pláne, ha nem érzed elkényeztetettnek magad. Én például elkényeztetem a fiam, bárcsak meg tudnám állni, hogy nem teszem. És nem ismerek egy barátomat sem, aki ne kényeztetné/kényeztette volna el a gyerekeit. Sőt, szerintem engem is elkényeztettek annak idején, de persze valószínűleg nem eléggé….. sajnos hiába könyörögtem apámnak, akit hívtak, hogy legyen VT tag, még a kedvemért sem ment a „sok munkásőr közé”, bármennyire is evett engem a fene a vadászatért. (Hál Istennek fogalmad sem lehet róla, hogy miről beszélek!)
A puska javaslatomat, pedig nagyon is komolyan mondtam, nagyon jó kis szerkezet, arra érdemes gyúrni. Esetleg egy 90-es megy még jobban az ember szeme színéhez…. Kacsint Hát az igaz, hogy jó pár sort végig kell még címerezni érte, de megéri! A kaliber egyébként tök mindegy, és ha engem kérdeznél, akkor .338 Winmag (sőt még indokolni is meg tudnám.. Vigyorog), de hát én sem állítottam magamról soha, hogy fegyver ügyben normális vagyok. Ördög
 Emelem


Szia!  Emelem

Igen, mesélték nekem is, hogy anno a kommunizmusban milyen szinten volt a vadászat, és hogy mennyire nem volt egyszerű odaférkőzni a közelébe. Munkásőrök, párton belüli emberek...ott nagyrészt ők voltak szinte csak a középpontban. Meg olyan mendemondát is hallottam, hogy golyós puskához hozzájutni akkor az átlagembernek szinte lehetetlen volt. Sörétes még úgy ahogy, de talán még az sem...Ennyit tudok tömören arról az időszakról. Ja meg azt, hogy a vadászetikát nagyon tiszteletben tartották, és rendkívül tisztelték a terítéken fekvő vadat!
Puska dologra rátérve, én nem akarnék első puskának ilyen luxusfegyvert...Egyszer volt lehetőségem lőni vele, jó is volt, de egyelőre nincs szükségem ilyenre. Bőven jó egy CZ, vagy bármilyen ezen árkategórián belüli fegyver. Természetesen vannak nagy terveim, hogy milyen puskát szeretnék majd a későbbiekben(min. 10 év), csak hogyha most megkapnám, vagy akár dolgoznék érte amikor az időm engedi, biztos vagyok benne, hogy nem becsülném...Ráér az! Most a fő csapás egy 9,3 CZ! Én tisztában vagyok vele, hogy milyen családban nőttem fel, támogattak, taníttattak, egy szinten elkényeztettek, és tudom, hogy olyan lehetősegeket adtak meg, amikhez nem biztos hogy hozzá tud jutni más korombeli gyerek. De én ezt a támogatást, törődést vissza is fogom majd adni nekik a későbbiekben!

 Emelem
Naplózva
forester73
Vendég
« Új üzenet #8096 Dátum: 2014. Július 28. - 15:34:06 »

No igen, pénteken megszületett Hajni lányom Wave

Ezen valahogyan elsiklottunk Ferikém ! De én is csak annyit tudok mondani : Egészséget és boldogságot a babának , a mamának és úgy anblokk az egész családnak . Fiú meg neked sem kell , mert én is azt mondtam a feleségemnek , hogy túl nagy lenne részemről az elvárás . A "csajokat" meg csak úgy imádjuk .  Piál

Üdv az OGRE
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11260


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #8097 Dátum: 2014. Július 28. - 15:43:09 »

No igen, pénteken megszületett Hajni lányom Wave
Gratulálok és jó egészséget kívánok az egész családnak!
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3607


« Új üzenet #8098 Dátum: 2014. Július 29. - 08:11:05 »

Mint egyik traktorosomnak...volt két lánya,szerettek volna még egy fiút,és jött egy lányiker!

Mér' nem szólt valakinek?!...  Vigyorog Röhög
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #8099 Dátum: 2014. Július 29. - 13:47:37 »

Gratulálok Feri, jó egészséget mindnyájatoknak!
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Oldalak: 1 ... 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 [540] 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 ... 981   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: