Oldalak: 1 ... 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 [535] 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 ... 981   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Golyós fegyverekről általában  (Megtekintve 1764937 alkalommal)
jpach
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 13


« Új üzenet #8010 Dátum: 2014. Július 19. - 22:53:31 »

Nagyon hamar lemondtál a hetes Remingtonról. Pedig szerintem egy próbát megérne.
Szerintem mostanság hosszú tömött sorokban nem állnak sorba balkezes használt golyós puskáért, talán lehetne még alkudni.

Nem, nem mondtam le a Remingtonról.... Sajna most sok a melóm és nem igazán tudok erre koncentrálni.... fel fogom hívni mindenképpen, ha egyszer oda jutok  Kacsint
Naplózva

elégedett vagyok az elégedetlenségemmel
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #8011 Dátum: 2014. Július 21. - 13:21:54 »

Valaki meg tudná mondani, hogy Steyr-ből meddig gyártották a kétbillentyűs, egyállásos oldalbiztosítós modelleket?
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
Regius
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 205


« Új üzenet #8012 Dátum: 2014. Július 22. - 13:00:44 »

Igen, meg tudom mondani. A Steyr standard, kétbillentyűs, oldalsó tolókás, ütőszegbiztosításos, makrolon dobtáras változatát 1992-ig gyártották. Utána ugyanez a változat készült egy billentyűvel (Rückstecherrel) 1996-ig. Utána befejezték a gyártást, és jött az SBS... A Luxust pedig kb 2002, vagy 2003-ig...(Nekem az van, de 1991-ben építették)
Üdv: Regius
Naplózva
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #8013 Dátum: 2014. Július 22. - 14:09:25 »

Igen, meg tudom mondani. A Steyr standard, kétbillentyűs, oldalsó tolókás, ütőszegbiztosításos, makrolon dobtáras változatát 1992-ig gyártották. Utána ugyanez a változat készült egy billentyűvel (Rückstecherrel) 1996-ig. Utána befejezték a gyártást, és jött az SBS... A Luxust pedig kb 2002, vagy 2003-ig...(Nekem az van, de 1991-ben építették)
Üdv: Regius

Regius, köszönöm! Engem azzal akartak megetetni, hogy 2001-es. Nem vagyok otthon fegyverek terén de azért gyanús volt. Köszönöm mégegyszer!
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
KSD96
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 18


« Új üzenet #8014 Dátum: 2014. Július 22. - 14:38:49 »

Sziasztok!

Közeleg az idő, úgy tűnik, hogy pár hónapon belül meg tudom vásárolni életem első golyós puskáját! Mosolyog Viszont előtte mindenképpen pár kérdéssel a tapasztalt vadásztársakhoz fordulnék! A puska nagy valószínűséggel egy CZ550 Lux lesz, viszont kaliber témában egyszerűen nem tudok dönteni...Azon a területen, ahol majd vadászni fogok, legfőképp disznó, valamint kevesebb számban szarvas szokott a szálkereszt elé kerülni, tehát ezen szempontok alapján szeretnék kalibert választani.
Egy ideje már nagyon szemezgetek a 8×57 kaliberrel. Úgy tudom, hogy nagyon sokan arra esküsznek, mint a legjobb disznós kaliberre! A másik alternatíva a 30-06, valamint gondoltam már a 270 Win-re is. Nem tudom, hogy melyik lenne kezdő kalibernek a leginkább ideális, de most így ezzel a kevés információval rendelkezve a 8×57-t választanám. Mosolyog A tanácsokat előre is köszönöm!

Naplózva
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #8015 Dátum: 2014. Július 22. - 14:43:59 »

Sziasztok!

Közeleg az idő, úgy tűnik, hogy pár hónapon belül meg tudom vásárolni életem első golyós puskáját! Mosolyog Viszont előtte mindenképpen pár kérdéssel a tapasztalt vadásztársakhoz fordulnék! A puska nagy valószínűséggel egy CZ550 Lux lesz, viszont kaliber témában egyszerűen nem tudok dönteni...Azon a területen, ahol majd vadászni fogok, legfőképp disznó, valamint kevesebb számban szarvas szokott a szálkereszt elé kerülni, tehát ezen szempontok alapján szeretnék kalibert választani.
Egy ideje már nagyon szemezgetek a 8×57 kaliberrel. Úgy tudom, hogy nagyon sokan arra esküsznek, mint a legjobb disznós kaliberre! A másik alternatíva a 30-06, valamint gondoltam már a 270 Win-re is. Nem tudom, hogy melyik lenne kezdő kalibernek a leginkább ideális, de most így ezzel a kevés információval rendelkezve a 8×57-t választanám. Mosolyog A tanácsokat előre is köszönöm!



Jó választás a 8x57SJ  Igen
(Habár a másik kettővel se járnál rosszul.)
 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9530


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #8016 Dátum: 2014. Július 22. - 14:49:55 »

Sziasztok!

Közeleg az idő, úgy tűnik, hogy pár hónapon belül meg tudom vásárolni életem első golyós puskáját! Mosolyog Viszont előtte mindenképpen pár kérdéssel a tapasztalt vadásztársakhoz fordulnék! A puska nagy valószínűséggel egy CZ550 Lux lesz, Nem tudom, hogy melyik lenne kezdő kalibernek a leginkább ideális, de most így ezzel a kevés információval rendelkezve a 8×57-t választanám. Mosolyog A tanácsokat előre is köszönöm!

Nem fogsz hibázni a választásban a 8x57IS kaliberrel. Minden hazai nagyvadra megfelelő. Én ugyanezt a típust használom minden gond nélkül, jó a lőszerválaszték, barátságos a puska.

Mint ahogy Anti írja, a másik két kaliber sem rossz választás, de a 8-as likasztó, az 8-as likasztó!   Ördög
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #8017 Dátum: 2014. Július 22. - 14:50:13 »

Sziasztok!

Közeleg az idő, úgy tűnik, hogy pár hónapon belül meg tudom vásárolni életem első golyós puskáját! Mosolyog Viszont előtte mindenképpen pár kérdéssel a tapasztalt vadásztársakhoz fordulnék! A puska nagy valószínűséggel egy CZ550 Lux lesz, viszont kaliber témában egyszerűen nem tudok dönteni...Azon a területen, ahol majd vadászni fogok, legfőképp disznó, valamint kevesebb számban szarvas szokott a szálkereszt elé kerülni, tehát ezen szempontok alapján szeretnék kalibert választani.
Egy ideje már nagyon szemezgetek a 8×57 kaliberrel. Úgy tudom, hogy nagyon sokan arra esküsznek, mint a legjobb disznós kaliberre! A másik alternatíva a 30-06, valamint gondoltam már a 270 Win-re is. Nem tudom, hogy melyik lenne kezdő kalibernek a leginkább ideális, de most így ezzel a kevés információval rendelkezve a 8×57-t választanám. Mosolyog A tanácsokat előre is köszönöm!



Szia! Főként disznóra, néha szarvasra, kitűnő választás a 8x57. Viszont a 30.06 és a 9.3-as is megér egy próbát vásárlás előtt. Mindenesetre inkább a 8x57 mellett kötelezd el magad kezdő nagyvadas kalibernek, mint a .270! Bármit választasz, használd mértékkel, de eredményesen.
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
KSD96
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 18


« Új üzenet #8018 Dátum: 2014. Július 22. - 15:52:33 »

Értettem!  Emelem Akkor többet nem is agyalok rajta, jó lesz az a nyolcas! Mosolyog

Köszönöm!
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #8019 Dátum: 2014. Július 22. - 16:28:10 »

Akkor többet nem is agyalok rajta, jó lesz az a nyolcas! Mosolyog
Jó lesz az bizony, ne sokat töprengj rajta Igen

Aztán később, ha beindul a "hülyebogár" a te fejedben is, kalandozz bátran a vékonyabb-vastagabb kaliberek világába.
De szerintem a 8-as likasztót akkor sem fogod letenni, vagy alulértékelni (vagyunk így jó páran.....és ez nem lehet a véletlen műve Vigyorog )
 Wave
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
KSD96
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 18


« Új üzenet #8020 Dátum: 2014. Július 22. - 16:40:36 »

 Tasli
Jó lesz az bizony, ne sokat töprengj rajta Igen

Aztán később, ha beindul a "hülyebogár" a te fejedben is, kalandozz bátran a vékonyabb-vastagabb kaliberek világába.
De szerintem a 8-as likasztót akkor sem fogod letenni, vagy alulértékelni (vagyunk így jó páran.....és ez nem lehet a véletlen műve Vigyorog )
 Wave

Nem gondolnám én sem, hogy meg fogom bánni! Mosolyog
Még régebben hallottam olyan rémhíreket róla, hogy lassúságából adódóan szinte sosem üti át a vadat, vér minimális, és csak utánkeresés a történet vége. Nem tudom, hogy mennyi valóságalapja ennek az egésznek, de szerintem ha kivárom a megfelelő pillanatot, és a legjobbkor engedem útjára a lövedéket, ami a nyakát, lapockáját, vagy lapocka mögötti rendes kamralövést eredményez, akkor nem gondolnám, hogy csalódni kellene ebben a kaliberben. Ha rossz helyre megy a lövedék, akkor meg szerintem lehetne a kezemben 8×68S, vagy bármely magnum kaliber, lágylövéssel ugyanúgy elmenne a vad, kevés vérrel, lőszertől függetlenül. Többek közt ezért is gondolom, hogy ezeket a rémhíreket nem érdemes meghallgatni... Emelem
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9530


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #8021 Dátum: 2014. Július 22. - 16:53:31 »

Tasli
Nem gondolnám én sem, hogy meg fogom bánni! Mosolyog
Még régebben hallottam olyan rémhíreket róla, hogy lassúságából adódóan szinte sosem üti át a vadat, vér minimális, és csak utánkeresés a történet vége. Nem tudom, hogy mennyi valóságalapja ennek az egésznek,

Nagyon valószínű, hogy aki a fentieket elmondta, sosem rendelkezett az inkriminált kaliberrel!

Akkor sem kell meglepődni, ha azt hallod, hogy 150 méter után leesik az a lassú nehéz göbecs. Én már azt is hallottam!



Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Pali85
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 545



« Új üzenet #8022 Dátum: 2014. Július 22. - 17:56:22 »

Nagyon valószínű, hogy aki a fentieket elmondta, sosem rendelkezett az inkriminált kaliberrel!

Akkor sem kell meglepődni, ha azt hallod, hogy 150 méter után leesik az a lassú nehéz göbecs. Én már azt is hallottam!




Ez így igaz! Ha 100 méterre van belőve, akkor 150 méteren mindenképp leesik... úgy 4-5 centimétert.  Kacsint
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #8023 Dátum: 2014. Július 22. - 19:28:01 »

Hát igen.....idióta kretén barmok sok idióta kretén baromságot össze tudnak hordani.....főleg ha a hülyeségük kellő szorgalommal is párosult.... Ördög

Volt olyan szerencsétlen, akinek szent meggyőződése volt az, hogy a 8x57-es kaliber szigorúan szórós vadászatra való, max. 45-50 méterre.
Más nagytudású hazai vendég szerint "ideális nyiladék-kaliber" (sajnos hiába kértem, nem fejtette ki bővebben, mit értett alatta pontosabban)
A 150 méteres leesés olyan hétköznapi alapvetés a sötötek körében, hogy azzal már foglalkozni sem érdemes Ördög

Ahogy egy öreg német erdész mondta: "Ha a 8x57 tényleg olyan tehetségtelen kaliber lett volna, eljutottunk volna vele Sztálingrádig?" Vállat von

Azon érdemes elgondolkodni, hogy miért is készült a 8x57-es?
Akkoriban a legkomolyabb haderőt még a lovasság képviselte (a XIX. sz. végén járunk, a nehéztűzérség még egy statikus valami, harckocsinak még nyoma sincs).
A lovas katona közelről halálos ellenfél volt,
Ezért kellett egy olyan eszköz, ami a lehető legmesszebbről (300-500 méter) képes hatástalanítani.......a lovat.
Így lett a németeknek a 8x57 és az amerikai táborban a 30.06.
Ennyit a 150 méterről.... Vigyorog

Az, hogy átüti-e a vadat és mennyi vér marad a nyomában, az olyan sok összetevős egyenlet, amiben maga a kaliber csak egy kis tényezőt képvisel.
De sokkal inkább függ a lövedék felépítésétől és a találati helytől, mint a kalibertől.

Szóval 8x57-re fel!!!! Emelem
 Wave
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Pali85
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 545



« Új üzenet #8024 Dátum: 2014. Július 22. - 19:42:35 »

Arról nem is beszélve, hogy mikor ezen kaliberek "születtek", hol voltak még a mai lőporok, nem is beszélve a lövedéktípusokról. (némelyik már az inget is kivasalja vadászat előtt)
Ma akadt a kezembe egy doboz 9,3x62-es SAX lőszer. GEE-re belőve, ~ 0-tól 223 méterig produkálja a +/- 4 cm-es röppályát. Igaz, ez réz lövedék, ha jól emlékszem 10 grammos.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 [535] 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 ... 981   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: