Oldalak: 1 ... 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 [529] 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 ... 981   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Golyós fegyverekről általában  (Megtekintve 1764750 alkalommal)
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #7920 Dátum: 2014. Május 23. - 11:54:05 »

Ezt nem vitatom, de 500 ejróért nem nem el. És azért az a Diavari sem egy mai darab. Szerintem a közte lévő 200-at bőven nem éri meg a távcsövek és szerelékek közötti különbség

Az egyik az Egun-on van a másik idehaza, az egyiket be kell hozni a másikat nem, a 100 db lőszer is grátisz az is lök valamit abba az irányba. A két fegyver valós használati értékei a hirdetésekből a "külcsínyből" nem derülnek ki csak a meleg próba utáni "belbecsből". Én a hazainál előnynek tartom, hogy kipróbálható a hadrafoghatósága és minden működtethető alkatrésze, szemben az Egunossal. Igaz nem ismerem mi a teendő akkor ha valaki bevásárol valami unfrankót az Egunon.
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
forester73
Vendég
« Új üzenet #7921 Dátum: 2014. Május 23. - 13:55:30 »

Szerintem ha bekínálna valaki 300/320-at biztosan oda adná , na az már jó ár . De minden annyit ér amennyit adnak érte . Összességében ha fegyver jó és a távcső is elfogadható , a lőszert nem ismerem a gyakorlatban , nagyonsz@r nem lehet . Egy 243-on kifordítható szerelék önmagában agylövés de , ha már rajta van csak növeli az értékét . Nekem egyedül a vill.pont hiányozna , de mivel a 243 nem egy les kaliber ezért nem nagy gond .

Üdv ÉN
Naplózva
nagyi 571027
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 390


« Új üzenet #7922 Dátum: 2014. Május 23. - 14:54:20 »

Szerintem ha bekínálna valaki 300/320-at biztosan oda adná , na az már jó ár . De minden annyit ér amennyit adnak érte . Összességében ha fegyver jó és a távcső is elfogadható , a lőszert nem ismerem a gyakorlatban , nagyonsz@r nem lehet . Egy 243-on kifordítható szerelék önmagában agylövés de , ha már rajta van csak növeli az értékét . Nekem egyedül a vill.pont hiányozna , de mivel a 243 nem egy les kaliber ezért nem nagy gond .

Üdv ÉN

Hosszas alkudozás után 310-ben egyezett meg Barátom az eladóval, ha minden igaz már le is foglalózta.
Vasárnap megyünk érte és ha tényleg olyan mit a képen, no meg a próbát is kiállja, hozzuk.

Ez már szerintem is jó ár, például ehhez hasonlítva is:

http://www.egun.de/market/item.php?id=4954217

Köszönöm a hozzászólásokat Barátom nevében is, szép hétvégét kívánok mindenkinek!

 Emelem
Naplózva

"Hajnal" csak hat betű papíron; jelentőségét csak az tudja, aki ismeri, aki nemcsak szemével látta, hanem lelkével megérezte, aki elmerült a virradás természeti csodájában, aki áhítatosan nézte a keletről jövő rózsás derengést és megérezte a végtelenséget és az örökkévalóságot.
Nadler Herbert
Regius
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 205


« Új üzenet #7923 Dátum: 2014. Május 24. - 07:23:39 »

Egyetértek Nagyi!
Barátod bölcsen döntött. Csak a 100 lőszer is megér (GECO) vagy 60 ezer Ft-ot....Használja egészséggel...(persze lőtéri próba után...

Üdv: Regius
Naplózva
Regius
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 205


« Új üzenet #7924 Dátum: 2014. Május 24. - 07:42:15 »

Kedves S.Fox!

Oconor-ral értek egyet...A külföldi út, a bizonytalan állapot, a sokkal öregebb fegyver kifejezetten hátrányos....(az öregséget  nem külcsínre, hanem magára a modellre értettem...) nézd meg az agyazását (is) : korábbi kivitel...A távcső is sokkal régebbi, és sokkal egyszerűbb, mint az Általad lebecsült Diavari..(Pedig az még ma is "örök darab", a garanciájából is hátra van még vagy 12-15 év....) Az EAW szerelék a kifordítható (Schwenk) szerelékek közül messze a legjobb, de egyben az egyik legdrágább is...Bármelyik katalógus árát nézed átszámítva legalább 130-140 ezerre jön ki...És ez alatt egyetlen hazai vadászboltban sem kapod meg...A 100 db lőszer csak ráadás...A képen nem látszik, hogy a GECO cég melyik patronja (TM, Plus, Express) de minimum 60 ezer Ft az is.....
És a legfontosabb: bőven találni olyan külföldi hirdetéseket, ahol hasonló árban kínálnak jó állapotú .243 kaliberű KRICO-t. Persze variábel távcsővel, és jó távcsőszerelékkel....AZAZ OLYANT (ami figyelembe véve a távcsövet és a szereléket) egyáltalán ÖSSZEHASONLÍTHATÓ az itthoni modellel...

Üdv: Regius
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #7925 Dátum: 2014. Május 24. - 08:40:55 »

Csak egy pár szó, főleg erről az EAW kifordítható szerelékről, még mielőtt kiderülne, hogy e miatt kihagyhatatlan a vétel a puska….
Szvsz. ezen a kaliberű fegyveren annyira tök mindegy, hogy 450 ejrós EAW van, vagy 25 ezer HUF-os Komlói.
Hogy mennyit ér…… ezen a puskán pont annyit, mint egy másik olyan fix acélszerelék, amelyik stabilan megfogja a távcsövet.  Levenni, visszarakosgatni meg minek, hiszen hiányzik a puskáról a hátsó nyílt irányzék. Ezt az EAW-t nyom nélkül legyógyítani a puskáról, majd a négy fődarabra, inkább 2x2 fődarabra vevőt találni…. hát az nem lenne egyszerű történet.
Mert ahhoz pont Krico tokozat kellene és ilyen kiképzésű belső sínes Zeiss távcső! És egy jó adag szakértelem, a talpak helyes felhelyezéséhez. És a megmaradt távcsövön a távcső sínén a lukak eltüntetéséhez is!
Tehát úgy gondolom, hogy egy kicsit félrevezető 140 ezerbe számolni ezt, az előnyeit ezen a fegyveren egyáltalán nem kihasználó szereléket.
 Emelem
Naplózva
forester73
Vendég
« Új üzenet #7926 Dátum: 2014. Május 24. - 09:05:44 »

Ugyan ezt írtam csak pepitában .
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16606



« Új üzenet #7927 Dátum: 2014. Május 24. - 09:53:09 »

Csak egy pár szó, főleg erről az EAW kifordítható szerelékről, még mielőtt kiderülne, hogy e miatt kihagyhatatlan a vétel a puska….
Szvsz. ezen a kaliberű fegyveren annyira tök mindegy, hogy 450 ejrós EAW van, vagy 25 ezer HUF-os Komlói.
Hogy mennyit ér…… ezen a puskán pont annyit, mint egy másik olyan fix acélszerelék, amelyik stabilan megfogja a távcsövet.  Levenni, visszarakosgatni meg minek, hiszen hiányzik a puskáról a hátsó nyílt irányzék. Ezt az EAW-t nyom nélkül legyógyítani a puskáról, majd a négy fődarabra, inkább 2x2 fődarabra vevőt találni…. hát az nem lenne egyszerű történet.
Mert ahhoz pont Krico tokozat kellene és ilyen kiképzésű belső sínes Zeiss távcső! És egy jó adag szakértelem, a talpak helyes felhelyezéséhez. És a megmaradt távcsövön a távcső sínén a lukak eltüntetéséhez is!
Tehát úgy gondolom, hogy egy kicsit félrevezető 140 ezerbe számolni ezt, az előnyeit ezen a fegyveren egyáltalán nem kihasználó szereléket.
 Emelem
Ha felteszed az egun-ra az EAW szereléket, bontva, simán elmegy. Sajnos nem is olcsón Rííí
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
nagyi 571027
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 390


« Új üzenet #7928 Dátum: 2014. Május 24. - 10:35:14 »

Csak egy pár szó, főleg erről az EAW kifordítható szerelékről, még mielőtt kiderülne, hogy e miatt kihagyhatatlan a vétel a puska….
Szvsz. ezen a kaliberű fegyveren annyira tök mindegy, hogy 450 ejrós EAW van, vagy 25 ezer HUF-os Komlói.
Hogy mennyit ér…… ezen a puskán pont annyit, mint egy másik olyan fix acélszerelék, amelyik stabilan megfogja a távcsövet.
 Emelem

Teljesen igazad van amit írsz, Barátom sem számolt különösebben a szerelék árával.
Egy puska /avagy bármely hobbi tárgy/ vásárlásánál igen nehéz racionálisan gondolkodni, főleg ha a "hülyebogár" beindul.  Mosolyog
Ettől függetlenül azért a mai világban az ember meggondolja mire költi a pénzét, és persze számol.
Mi is számoltunk /én könnyebben, nem az én bugyellárisom vékonyodott  Ördög/, miszerint a távcső érhet úgy 180-at, /közben kiderült, hogy ennyiért vették fél éve/ a szerelék 20-at, a lőszer pontosan 45-öt, a belövés mondjuk egy 5-ös, így durván 60 marad a puskára.
Mindez persze csak matematika, ha megszereti barátom a puskát, akkor bármennyit megért, ha nem, akkor..., megy a levesbe.  :Mosolyog

Holnap megyünk érte, azért én is kíváncsi vagyok rá... Vigyorog

 Emelem
Naplózva

"Hajnal" csak hat betű papíron; jelentőségét csak az tudja, aki ismeri, aki nemcsak szemével látta, hanem lelkével megérezte, aki elmerült a virradás természeti csodájában, aki áhítatosan nézte a keletről jövő rózsás derengést és megérezte a végtelenséget és az örökkévalóságot.
Nadler Herbert
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #7929 Dátum: 2014. Május 24. - 17:54:58 »

Szerintem nagy penzeket fizettek hasznalt "zsakba macska" fegyverekert. Ki tudja milyen, hogyan lo, ha nem jo, szarul lo kihez fordulsz ?
Nekem nagyon dragaknak tunnek mind.
Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #7930 Dátum: 2014. Május 24. - 18:03:28 »

Feljebb írta, hogy kipróbálják, mielőtt megveszik.
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16606



« Új üzenet #7931 Dátum: 2014. Május 24. - 18:23:24 »

.......a szerelék 20-at, ........

 Emelem
KRICO-ra való EAW szereléket bármikor átveszem tőletek egy huszasért...egye fene, huszonötért is...
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Stefi
Vendég
« Új üzenet #7932 Dátum: 2014. Május 24. - 18:53:30 »

Szerintem nagy penzeket fizettek hasznalt "zsakba macska" fegyverekert. Ki tudja milyen, hogyan lo, ha nem jo, szarul lo kihez fordulsz ?
Nekem nagyon dragaknak tunnek mind.

Az a baj hogy csak álmodunk a tengerentúli árakról ! Rííí
Az még nagyobb baj hogy a fizetésekről is !   Rííí Rííí
Naplózva
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #7933 Dátum: 2014. Május 24. - 19:28:46 »

Feljebb írta, hogy kipróbálják, mielőtt megveszik.

Igen, ha igaz es tenyleg megtortenik, de legtobbszor nincs proba es foleg a kulfoldi behozataloknal. 
Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
S.Fox
Vendég
« Új üzenet #7934 Dátum: 2014. Május 24. - 20:16:51 »

Teljesen igazad van amit írsz, Barátom sem számolt különösebben a szerelék árával.
Egy puska /avagy bármely hobbi tárgy/ vásárlásánál igen nehéz racionálisan gondolkodni, főleg ha a "hülyebogár" beindul.  Mosolyog
Ettől függetlenül azért a mai világban az ember meggondolja mire költi a pénzét, és persze számol.
Mi is számoltunk /én könnyebben, nem az én bugyellárisom vékonyodott  Ördög/, miszerint a távcső érhet úgy 180-at, /közben kiderült, hogy ennyiért vették fél éve/ a szerelék 20-at, a lőszer pontosan 45-öt, a belövés mondjuk egy 5-ös, így durván 60 marad a puskára.
Mindez persze csak matematika, ha megszereti barátom a puskát, akkor bármennyit megért, ha nem, akkor..., megy a levesbe.  :Mosolyog

Holnap megyünk érte, azért én is kíváncsi vagyok rá... Vigyorog

 Emelem

Sok szerencsét hozzá a barátodnak. Amit Foresterrel és Huszlavikával írtatok azzal teljesen egyetértek. Biztos jó dolog az EAW szerelék, de egy 243-on azért nem jelentős értéknövelő (szerintem). Minden annyit ér, amennyit fizetnek érte. Ha nem válik be holnap a fegyver - remélem nem így lesz - akkor van rá egy húszforintosom, hogy látjuk még 300-ért is hirdetni .  Én a húszéves Zeisstől sem esnék hanyatt. 
Naplózva
Oldalak: 1 ... 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 [529] 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 ... 981   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: