Oldalak: 1 ... 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 [525] 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 ... 981   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Golyós fegyverekről általában  (Megtekintve 1764888 alkalommal)
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9530


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #7860 Dátum: 2014. Május 03. - 17:45:15 »

http://vadaszapro.net/reszletek/210674/golyos-puska
 Üdv Mindenkinek , erről mit gondolok? 80-ba megérné_?

A lőtér megmondja...
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11260


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #7861 Dátum: 2014. Május 03. - 17:45:31 »

http://vadaszapro.net/reszletek/210674/golyos-puska
 Üdv Mindenkinek , erről mit gondolok? 80-ba megérné_?
Pár napja,egy Guszti+Tasco páros ténykedése nyomán álltunk egy süldő ravatalánál,s akkor elgondolkodtam,hogy egy ha egy Sauer/Blaser/Mauser+Swarovski, illetve a Guszti+tasco+a hozzá fűződő vadászélmények közül kellene választani,hogyan döntenék... Vállat von
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #7862 Dátum: 2014. Május 04. - 07:56:24 »

Pár napja,egy Guszti+Tasco páros ténykedése nyomán álltunk egy süldő ravatalánál,s akkor elgondolkodtam,hogy egy ha egy Sauer/Blaser/Mauser+Swarovski, illetve a Guszti+tasco+a hozzá fűződő vadászélmények közül kellene választani,hogyan döntenék... Vállat von

....... és mit szólsz ehhez a verzióhoz: Sauer/Blaser/Mauser+Swarovski, és a hozzá fűződő vadászélmények....
Kérdezz, tudok még opciót. Kacsint
 Emelem
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #7863 Dátum: 2014. Május 04. - 09:43:47 »

....... és mit szólsz ehhez a verzióhoz: Sauer/Blaser/Mauser+Swarovski, és a hozzá fűződő vadászélmények....
Kérdezz, tudok még opciót. Kacsint
Röhög Igen
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Jagdterier
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 529



« Új üzenet #7864 Dátum: 2014. Május 04. - 11:29:25 »

ZKK 600/céltávcső nélkül,de rengeteg vadászélmény!
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11260


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #7865 Dátum: 2014. Május 04. - 18:38:31 »

....... és mit szólsz ehhez a verzióhoz: Sauer/Blaser/Mauser+Swarovski, és a hozzá fűződő vadászélmények....
Kérdezz, tudok még opciót. Kacsint
 Emelem
Úgy értettem,hogy AZ a Guszti és a hozzá fűződő vadászélmények.
Ez most nem az olcsójánoskodásról szól,hanem azokról az emberekről,akik 30-40 éve vadásznak,rendkívül eredményesen,sokszor lesajnált készségeikkel,mert bár pénzük az nincs sok,de a vadat és a természetet ismerik mint a tenyerüket.  Wave
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #7866 Dátum: 2014. Május 04. - 18:56:44 »

Úgy értettem,hogy AZ a Guszti és a hozzá fűződő vadászélmények.


Annak idején az egyetemen óraadóként tanított Plavecz János bátyánk.
Gondolom Balkó, hogy Neked külön nem kell bemutatni.... Vigyorog
János bátyánk Afrikát is megjárta a "Gusztival". Igen
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #7867 Dátum: 2014. Május 04. - 19:37:54 »

János bátyánk Afrikát is megjárta a "Gusztival". Igen
Miért ne járta volna meg?
Nagyon jó kis fegyver az a maga nemében Igen

Az kezd itt a problema gyökere lenni, hogy felütötte a fejét valamiféle általánosítási hajlam (sőt párhuzamosan több is), ami a felszerelés pénzbeli értékét próbálja párhuzamba állítani a tulajdonos/használó egyéb kvalitásaival.
Nagyon sok helyen előjött ez már, nem csak a vadászatban....
Én úgy látom és gondolom, hogy nagyon téves útra vezethet ez, pro és kontra egyaránt.

Eddigi hivatásosvadász-életem során akadt dolgom jó pár száz vadásszal, de inkább beszéljünk ezres számkörben.
Ugyanannyi szartetűgeciláda volt a Zasztavás-zékákás-taszkós...stb körből, mint a Blázeres-szvarovszkis-manlikkeres csoportból.
És ugyan akkora volt az aránya a becsületes, jó vadászembereknek is, mindkét táborból. Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
nagyi 571027
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 390


« Új üzenet #7868 Dátum: 2014. Május 04. - 20:12:57 »


És ugyan akkora volt az aránya a becsületes, jó vadászembereknek is, mindkét táborból. Emelem


Abszolút vallom fenti mondatod igazságát, sőt tovább menve, nap mint nap tapasztalom, hogy sem a pénz, sem az iskolázottság, sem a társadalmi elhelyezkedés sem jelent semmit.  Rííí
A butaság ugyan úgy jelen van a doktori társadalomban, mind a segédmunkás rétegben, sőt...  Türelmetlenül
Sajnos annál veszélyesebb, minél "magasabban" leledzik!  Sír   

 Emelem
Naplózva

"Hajnal" csak hat betű papíron; jelentőségét csak az tudja, aki ismeri, aki nemcsak szemével látta, hanem lelkével megérezte, aki elmerült a virradás természeti csodájában, aki áhítatosan nézte a keletről jövő rózsás derengést és megérezte a végtelenséget és az örökkévalóságot.
Nadler Herbert
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11260


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #7869 Dátum: 2014. Május 04. - 20:25:09 »

Miért ne járta volna meg?
Nagyon jó kis fegyver az a maga nemében Igen

Az kezd itt a problema gyökere lenni, hogy felütötte a fejét valamiféle általánosítási hajlam (sőt párhuzamosan több is), ami a felszerelés pénzbeli értékét próbálja párhuzamba állítani a tulajdonos/használó egyéb kvalitásaival.
Nagyon sok helyen előjött ez már, nem csak a vadászatban....
Én úgy látom és gondolom, hogy nagyon téves útra vezethet ez, pro és kontra egyaránt.

Eddigi hivatásosvadász-életem során akadt dolgom jó pár száz vadásszal, de inkább beszéljünk ezres számkörben.
Ugyanannyi szartetűgeciláda volt a Zasztavás-zékákás-taszkós...stb körből, mint a Blázeres-szvarovszkis-manlikkeres csoportból.
És ugyan akkora volt az aránya a becsületes, jó vadászembereknek is, mindkét táborból. Emelem

Ne legyen félreértés,nem azt mondom,hogy gazdag vadász-rossz vadász,szegény vadász-jó vadász.Pusztán, csak és kizárólag egy-azaz- egy Carl Gustav és az ő gazdájának élményeit,vagy egy álompuska álomtávcsővel választási opciót forgattam meg fejemben,mint filozófiai hiábavalóságot.Ezen össze ne vesszetek. Költői kérdés volt,azt is csak magamnak tettem fel.  Kacsint
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9530


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #7870 Dátum: 2014. Május 04. - 20:33:45 »

Ne legyen félreértés,nem azt mondom,hogy gazdag vadász-rossz vadász,szegény vadász-jó vadász.Pusztán, csak és kizárólag egy-azaz- egy Carl Gustav és az ő gazdájának élményeit,vagy egy álompuska álomtávcsővel választási opciót forgattam meg fejemben,mint filozófiai hiábavalóságot.Ezen össze ne vesszetek. Költői kérdés volt,azt is csak magamnak tettem fel.  Kacsint


Azért kívülállónak mi tényleg egy tanulmány lehetünk!   Ördög 

Nézzük csak meg mi hangzik el egy egyszerű kérdés után:

http://vadaszapro.net/reszletek/210674/golyos-puska
 Üdv Mindenkinek , erről mit gondolok? 80-ba megérné_?
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #7871 Dátum: 2014. Május 04. - 20:34:22 »

Abszolút vallom fenti mondatod igazságát, sőt tovább menve, nap mint nap tapasztalom, hogy sem a pénz, sem az iskolázottság, sem a társadalmi elhelyezkedés sem jelent semmit.  Rííí
A butaság ugyan úgy jelen van a doktori társadalomban, mind a segédmunkás rétegben, sőt...  Türelmetlenül

 Emelem

Ez igaz! Igen
Nem lehet és nem is szabad általánosítani.
A munkám és a vadászat során is rengeteg emberrel találkozok/találkoztam eddig.
És "mindenhonnan" akadt tisztességes, becsületes ember és ennek az ellenkezője is. Igen
Az, hogy ki mivel vadászik, az leginkább egyéni ízlés és - persze - pénztárca dolga.
 Emelem



 
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #7872 Dátum: 2014. Május 04. - 22:36:02 »

Ne legyen félreértés,nem azt mondom,hogy gazdag vadász-rossz vadász,szegény vadász-jó vadász.Pusztán, csak és kizárólag egy-azaz- egy Carl Gustav és az ő gazdájának élményeit,vagy egy álompuska álomtávcsővel választási opciót forgattam meg fejemben,mint filozófiai hiábavalóságot.Ezen össze ne vesszetek. Költői kérdés volt,azt is csak magamnak tettem fel.  Kacsint

Drága Tanár Uram!
De hát honnan a túróból tudhatná egy magamfajta egyszerű fórumozó, hogy hihetetlen gazdag belső filozófiai életed néhány karakterbe öntött manifesztálódása csupán a feltett kérdés, pláne, hogy itten a fórumon találtam.....  Ördög Ördög
Vagy legalább becsillagozhattad volna némi magyarázó szöveggel(*). Kacsint
 Emelem

(*)így....
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11260


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #7873 Dátum: 2014. Május 04. - 23:01:05 »

Drága Tanár Uram!
De hát honnan a túróból tudhatná egy magamfajta egyszerű fórumozó, hogy hihetetlen gazdag belső filozófiai életed néhány karakterbe öntött manifesztálódása csupán a feltett kérdés, pláne, hogy itten a fórumon találtam.....  Ördög Ördög
Vagy legalább becsillagozhattad volna némi magyarázó szöveggel(*). Kacsint
 Emelem

(*)így....
Bezzeg a valós,egetrengetően fontos kérdésemen nem rugózott ennyi ember a Ritka ragadozók topikban... Ördög Ördög
Azóta sem tudom,hogy a zoológiailag kimerítően pontos leírásomra miért nem érkezett azonnal megfejtés...??  Röhög Stoel
(Görényfejű,macskatestű,nyusztszínű,rókafarkú...hát milyen vadászok vagytok ti,hogy még ez sem megy??? Vállat von Vállat von Stoel Röhög
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
monticola
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 328



« Új üzenet #7874 Dátum: 2014. Május 05. - 15:58:17 »

Azért kívülállónak mi tényleg egy tanulmány lehetünk!   Ördög 

 Igen éppen ezen tűnődtem  én is a napokban.
Csak bennem egy országos vadászati rendezvény kapcsán merültek fel hasonló gondolatok. De igazad van Voldi, letükrözi ezt a Fórum is néha.  Kacsint
És, hogy a fegyvereknél maradjunk: olyan ez szerintem mint a trófeák. Hiába érmes, kiváló és ritka egy trófea, ha a hozzákapcsolt vadászélmény nem valami kiemelkedő, akkor csak egy csont a falon. Viszont például a gombnyársas bak, amit kedves Barátom vadásziassá adjusztált 7,62-esével löttem örök emlék. Meg is símogatom a szememmel azt az ütött-kopott jószágot ha látom! Ugyanígy a Fiamra testált ZKK-is úgy került átadásra, hogy csak akkor eladó, ha kenyérre, vagy gyógyszerre kell... Az emlékek sokmindent megszépítenek, jobbá tesznek, becsomagolnak. Lehet fegyverbuzinak, vagy akár szentimentálisnak is tartani, de érzelmi kötődés nélkül nem lehet - és szerintem nem is érdemes - vadászni. Ez pedig vonatkozik a vadászathoz használt eszközökre is. Aki nem szereti, nem tartja rendben a fegyverét, kését, ruháját stb... az biza jó vadász nemigen lehet. Eközben pedig óhatatlanul kialakul egyféle érzelmi kötődés is az eszköz iránt. Mondjuk kívülálló számára ez már kimerítheti az elöbb említett "fegyverbuzi" definícióját...
 Emelem
Naplózva

"S kezedben érzed azt a remegést, mely egyidős az emberrel, az ölés készségét, ezt a tilalmas vonzást, ezt a mindennél erősebb szenvedélyt, ezt az ingert, mely nem jó és nem rossz, hanem minden élet egyik titkos ingere: erősebbnek lenni, mint a másik, ügyesebbnek lenni, mester maradni, nem hibázni."
Oldalak: 1 ... 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 [525] 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 ... 981   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: