Oldalak: 1 ... 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 [487] 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 ... 981   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Golyós fegyverekről általában  (Megtekintve 1764691 alkalommal)
maxi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 390


« Új üzenet #7290 Dátum: 2013. December 27. - 20:43:54 »

Érdemes lenne kicsit visszafelé is olvasgatnod a fórumot, pláne olyan témákban, ami esetleg közvetlenül is érinthet Téged. Bár mostmár mindegy... És nem a mester szaktudásáról van itt szó, hanem arról, hogy a cseh szerelék állítólag a minőségében nem teljesen megbízható! Magyarán gyenge anyag, megnyúlhat. De majd talán Sab mester idenéz valamikor és  elmagyarázza pontosan.

A lőszert valóban nem árt meggondolni, a SHH keményebb, mint a sima HH, van itt olyan fórumtárs, aki két disznót is vesztett el emiatt, pedig jó helyre lőtt!

 Emelem
pont arra panaszkodott az elozo gazda hogy nagyon megtepi a vadat. kissebb kalibert vesz majd.
en mindtam hogy nem a loszert kellene cserelni, esetleg, de neki most 243-as kell.
a vadaszboltban ahol  kerdeztem  kb 8-10hely, mindegyik azt mondta csak a gyari szerelek!
na majd elvalik, nem az volt a legnagyobb tetel a vasarlasban.
Naplózva
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #7291 Dátum: 2013. December 27. - 21:16:20 »

pont arra panaszkodott az elozo gazda hogy nagyon megtepi a vadat. kissebb kalibert vesz majd.
en mindtam hogy nem a loszert kellene cserelni, esetleg, de neki most 243-as kell.
a vadaszboltban ahol  kerdeztem  kb 8-10hely, mindegyik azt mondta csak a gyari szerelek!
na majd elvalik, nem az volt a legnagyobb tetel a vasarlasban.

Az attól függ, hogy mire vadászott az előző tulajdonos.
Ki kell tapasztalni a gyártmányok közül, hogy melyik az ideális mindenféle szempontból! Igen
Az általam használt kaliberekben egyikhez sincs SHH, csak Hammerhead.
Viszont az egyik puskámból jó néhány éve lövök Hammerhead-et, teljes elégedettséggel! Igen
Az is igaz, hogy kipróbáltam néhány gyártmányt, amíg megtaláltam a megfelelőt.
A szerelékkel kapcsolatban pedig Péter véleményéhez csatlakozok: szerintem is megérné egy pár sort írni Sab Mesternek!
Ja! Az én Brno 502-es puskámon sem gyári szerelék van, fegyvermesteri "sugallatra"! Igen
 Emelem




Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
maxi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 390


« Új üzenet #7292 Dátum: 2013. December 27. - 21:24:09 »

Az attól függ, hogy mire vadászott az előző tulajdonos.
Ki kell tapasztalni a gyártmányok közül, hogy melyik az ideális mindenféle szempontból! Igen
Az általam használt kaliberekben egyikhez sincs SHH, csak Hammerhead.
Viszont az egyik puskámból jó néhány éve lövök Hammerhead-et, teljes elégedettséggel! Igen
Az is igaz, hogy kipróbáltam néhány gyártmányt, amíg megtaláltam a megfelelőt.
A szerelékkel kapcsolatban pedig Péter véleményéhez csatlakozok: szerintem is megérné egy pár sort írni Sab Mesternek!
Ja! Az én Brno 502-es puskámon sem gyári szerelék van, fegyvermesteri "sugallatra"! Igen
 Emelem

Ozre vadászott, és az volt a gond hogy nagyon megtépi, elmondása szerint.
Szereleket majd meglátom, egyenlőre biztos marad így!
Naplózva
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #7293 Dátum: 2013. December 28. - 08:02:47 »

Ozre vadászott, és az volt a gond hogy nagyon megtépi, elmondása szerint.
Szereleket majd meglátom, egyenlőre biztos marad így!

Ha egyszer kimondottan esti lesre való, tehát disznós puskát vettél (gondolom, elsősorban arra is akarsz vadászni), aíkkor miért az őz szempontjából nézed a lövedéket?  Vállat von Fejvakarás
Való igaz, őzre jobb a SHH (szerintem), de esti lesre, esetleg szóróra, a biztosabban vért adó HH kell a kettő közül.
De én itt be is fejeztem.
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
sab
Vendég
« Új üzenet #7294 Dátum: 2013. December 28. - 08:11:57 »

pont arra panaszkodott az elozo gazda hogy nagyon megtepi a vadat. kissebb kalibert vesz majd.
en mindtam hogy nem a loszert kellene cserelni, esetleg, de neki most 243-as kell.
a vadaszboltban ahol  kerdeztem  kb 8-10hely, mindegyik azt mondta csak a gyari szerelek!
na majd elvalik, nem az volt a legnagyobb tetel a vasarlasban.

"a vadaszboltban ahol  kerdeztem  kb 8-10hely, mindegyik azt mondta csak a gyari szerelek! "

Akkor ez volt a megtévesztés. Vigyorog

Mivel a CZ nem is gyárt szereléket, ha nem egy külsős cég, akinek semmi köze nincs a CZ fegyvergyárhoz, ezzel a felirattal látja el, az amúgy tényleg gyenge minőséget képviselő szereléket.

Nagyon gyenge anyagminőség, gyenge csavarokkal díszítve és ami a lényeg és az utolsó sorban lévő fegyverjavítónak is tudni illik, hogy nincs oldalállítási lehetősége.

Nincs, pedig alapkövetelmény, hogy a durva belövést a szereléken kell elvégezni, a toronyszerkezetek, csak a finomítást szolgálják.

Ha meg S-B távcső, akkor nem ártott volna tájékozódni, hogy mit is ír erről pld. a gyártó.

http://schmidtbender.hu/tavcso/gyik/

"Létezik, hogy elmozdul a szálkereszt?

A legritkább esetben. Ehhez olyan fizikai károsodásnak kell érnie a távcsövet, ami gyakorlatilag használhatatlanná teszi. A szálkereszt 3 pontban rögzített - csavarozott és ragasztott - egység, amely nagyon biztosan illeszkedik a helyén. Akkor hihetjük, hogy elmozdult a szálkereszt, ha nagyon ki lett tekerve a szélső állásba. Tehát a finomállító tornyokkal jelentősen kimozdítottuk az optikai középpontból. Nagyon túlfeszített állapotban a szálkereszt nekifeszül a távcső belső falának és minden lövésnél kap egy erős ütést. Ekkor tűnik úgy, mintha a szálkereszt elmozdulna és a lövésünk nem oda megy, ahova céloztunk. Ilyenkor állítsuk vissza a szálkeresztet a középső állásba, " a tornyokat nullázzuk le": a fekete pont álljon újra az M jel alatt, mindkét tornyon. A szereléken kell a beállítást elvégezni, a finomállítót valóban csak FINOM állításra használjuk."


Hogy ne csak én mondjam a helyest. Mosolyog Emelem
Naplózva
maxi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 390


« Új üzenet #7295 Dátum: 2013. December 28. - 08:38:00 »

Ha egyszer kimondottan esti lesre való, tehát disznós puskát vettél (gondolom, elsősorban arra is akarsz vadászni), aíkkor miért az őz szempontjából nézed a lövedéket?  Vállat von Fejvakarás
Való igaz, őzre jobb a SHH (szerintem), de esti lesre, esetleg szóróra, a biztosabban vért adó HH kell a kettő közül.
De én itt be is fejeztem.
igen disznó vadászat a fő cél, én úgy is néznek hozza lőszert! Amit írtam az az előző tulaj véleménye volt, ha elolvasod figyelmesen!!
Várom ezért véleményedet! Emelem
Naplózva
maxi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 390


« Új üzenet #7296 Dátum: 2013. December 28. - 08:43:09 »

"a vadaszboltban ahol  kerdeztem  kb 8-10hely, mindegyik azt mondta csak a gyari szerelek! "

Akkor ez volt a megtévesztés. Vigyorog

Mivel a CZ nem is gyárt szereléket, ha nem egy külsős cég, akinek semmi köze nincs a CZ fegyvergyárhoz, ezzel a felirattal látja el, az amúgy tényleg gyenge minőséget képviselő szereléket.

Nagyon gyenge anyagminőség, gyenge csavarokkal díszítve és ami a lényeg és az utolsó sorban lévő fegyverjavítónak is tudni illik, hogy nincs oldalállítási lehetősége.

Nincs, pedig alapkövetelmény, hogy a durva belövést a szereléken kell elvégezni, a toronyszerkezetek, csak a finomítást szolgálják.

Ha meg S-B távcső, akkor nem ártott volna tájékozódni, hogy mit is ír erről pld. a gyártó.

http://schmidtbender.hu/tavcso/gyik/

"Létezik, hogy elmozdul a szálkereszt?

A legritkább esetben. Ehhez olyan fizikai károsodásnak kell érnie a távcsövet, ami gyakorlatilag használhatatlanná teszi. A szálkereszt 3 pontban rögzített - csavarozott és ragasztott - egység, amely nagyon biztosan illeszkedik a helyén. Akkor hihetjük, hogy elmozdult a szálkereszt, ha nagyon ki lett tekerve a szélső állásba. Tehát a finomállító tornyokkal jelentősen kimozdítottuk az optikai középpontból. Nagyon túlfeszített állapotban a szálkereszt nekifeszül a távcső belső falának és minden lövésnél kap egy erős ütést. Ekkor tűnik úgy, mintha a szálkereszt elmozdulna és a lövésünk nem oda megy, ahova céloztunk. Ilyenkor állítsuk vissza a szálkeresztet a középső állásba, " a tornyokat nullázzuk le": a fekete pont álljon újra az M jel alatt, mindkét tornyon. A szereléken kell a beállítást elvégezni, a finomállítót valóban csak FINOM állításra használjuk."


Hogy ne csak én mondjam a helyest. Mosolyog Emelem
Megnéztem most a szereleket nem látom rajta a Cz feliratot akkor az nem is az.
2csavar fogja a szánhoz 1csavar meg a gyűrűt a talp hoz.
Az állító tornyok pedig (fel fordulat jobbra, fel balra) most negyed fordulatot sincs eltekerve a közép állás tol ! Emelem
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #7297 Dátum: 2013. December 28. - 12:43:02 »

Megnéztem most a szereleket nem látom rajta a Cz feliratot akkor az nem is az.
2csavar fogja a szánhoz 1csavar meg a gyűrűt a talp hoz.
Az állító tornyok pedig (fel fordulat jobbra, fel balra) most negyed fordulatot sincs eltekerve a közép állás tol ! Emelem

Kérek egy képet, megmondom, hogy milyen gyártmány is az. Emelem
Naplózva
ptomi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 114


« Új üzenet #7298 Dátum: 2013. December 28. - 14:49:51 »

2005 óta használom a 30-06 -os CZ -t gyári szerelékkel, és annak ellenére, hogy elég sokat nyúzom, még nem volt vele bajom soha! Super Hammerhead-hez lett belőve, és nem is akarok váltani, mert minden nagyvadunk esetében jól dolgozott, meg vagyok vele elégedve. Üdv: ptomi
 
Naplózva
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #7299 Dátum: 2013. December 28. - 19:21:55 »

2005 óta használom a 30-06 -os CZ -t gyári szerelékkel, és annak ellenére, hogy elég sokat nyúzom, még nem volt vele bajom soha! Super Hammerhead-hez lett belőve, és nem is akarok váltani, mert minden nagyvadunk esetében jól dolgozott, meg vagyok vele elégedve. Üdv: ptomi
 
Igen
Naplózva
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #7300 Dátum: 2013. December 28. - 19:39:27 »

Üdv Mindenkinek!
Megint elindult a "hülyebogár".... Ördög
Ezért kérdezném, hogy a Haenel Jaeger 10-el kapcsolatban van-e valakinek gyakorlati tapasztalata?
Előre is köszönöm! Emelem
Üdv: J. vadász Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
Cheyenne
Vendég
« Új üzenet #7301 Dátum: 2013. December 28. - 20:06:36 »

Ezért kérdezném, hogy a Haenel Jaeger 10-el kapcsolatban van-e valakinek gyakorlati tapasztalata?

Üdv!  Emelem
Nekem ugyan nincs, de van véleményem.., már amennyiben érdekel..  Emelem
Naplózva
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #7302 Dátum: 2013. December 28. - 20:12:58 »

Üdv!  Emelem
Nekem ugyan nincs, de van véleményem.., már amennyiben érdekel..  Emelem

Minden információt, tapasztalatot szívesen olvasok! Igen
És a véleményeket is! Vigyorog
 Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
Cheyenne
Vendég
« Új üzenet #7303 Dátum: 2013. December 28. - 20:33:47 »

Minden információt, tapasztalatot szívesen olvasok! Igen
És a véleményeket is! Vigyorog
 Emelem

A fotókat elnézve.., egy felfésült zkk-t látok..  Stoel ..

Nem tetszik a "sebváltókar".  Sem az egyenes, sem az a 40 valahányfokos megtörésű sem..
Nem beszélve arról, hogy nem süllyesztékes kovácsolással készült a zártest, ami kizáró ok nálam..
Továbbá, több hibája is van szememben.., amit úgy hívnak, esztétika.

Vadászatra természetesen kiválónak tartom.

Engem meg elsősorban az érdekelne, hogy mi a motivációd.., vagyis mi fogott meg benne.

Röviden ennyi lenne.  Emelem
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #7304 Dátum: 2013. December 28. - 20:52:26 »

2005 óta használom a 30-06 -os CZ -t gyári szerelékkel, és annak ellenére, hogy elég sokat nyúzom, még nem volt vele bajom soha! Super Hammerhead-hez lett belőve, és nem is akarok váltani, mert minden nagyvadunk esetében jól dolgozott, meg vagyok vele elégedve. Üdv: ptomi
 

Semmi gond, de ismétlem a CZ gyárnak nincs gyári szereléke.

Van CZ szerelék,amit nem a CZ fegyvergyár készít és van a Kozap szerelék, amit megint nem a CZ gyárt.

Hogy valakinek pont központos a szereléke az dicséretes, de ez nagyon ritka és nem követendő pld, mert mint említettem az anyagminősége és a csavarok minősége egyenlő a 0 -val. Emelem

Visszaolvasva az írásomat és pld. a S-B cég írását , javaslatát, szakmailag egyáltalán nem indokolt az ilyen szerelék használata.

Tőlem aztán bármit és bármikor lehet, én csak azt szeretném, és ezt szakmailag is indoklom, hogy mi lenne a helyes. Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 ... 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 [487] 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 ... 981   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: