Oldalak: 1 ... 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 [471] 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 ... 981   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Golyós fegyverekről általában  (Megtekintve 1764876 alkalommal)
maxi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 390


« Új üzenet #7050 Dátum: 2013. Október 30. - 11:45:51 »

http://www.vadaszapro.net/reszletek/194543/zkk-600-7x64-+-meopta-meostar-7x56-vil.p.-+-olight-lampa-600-lum.

Ez most öreg vagy drága szerinted? Vállat von
Most épp egy ilyent használok, csak más kaliberben. Ez már lengőcsöves, luxus agyazású, a Cz előtti utolsó Zkk modell. Ha jó a csöve, akkor átlag vadásznak örökös. És nem gagyi távcsővel kínálják...
Ez volt talán az egyik ami normális, itt csak az "Annavölgy" ami gondolkodó ejt, hogy ez már helyek, hegyi vadász puskájából meg már kiment egy vagon lőszer.
Nem tagadom lehet hogy nálam van a hiba Röhög
Naplózva
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #7051 Dátum: 2013. Október 30. - 12:04:08 »

Egyszer fogj a kezedbe egy Marlint meg egy Zkk-t. Aztán majd rájössz, hogy melyik a puska, és melyik az annak látszó tárgy... Mondom ezt úgy, hogy 1,5 évig használtam Marlint, újan vettem boltból, de többet nem lesz ilyen fegyverem, az is biztos.

Vigyél magaddal egy hozzáértő embert, és az nézze meg a puska csövét, ne te döntsd el a netről, hogy jó-e a csöve, vagy sem... Vállat von És az eladóval lövess szórásképet!

Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Stefi
Vendég
« Új üzenet #7052 Dátum: 2013. Október 30. - 12:09:36 »

jajaj
"Nem egy híres konstrukció de balesetről súlyos használhatatlanságot eredményező hibáról nem tudok."
ez mit jelent?


Azért a mauser az mauser !  Nézd meg egy új mauser legalsó árát . Igaz bonyolult a zár de egy egyeneshúzásút nem lehet olyan egyszerűre készíteni mint az M-98 -at. Akinek volt az nem is a működésére panaszkodott hanem mert olyan alacsony és zömök ember lévén túl hosszan kell előrenyúlni és visszakísérni a zárat. Azért írtam hogy biztonságos mert erről ellentétben néhány jóval drágább egyeneshúzásúval a zárolásból adódó balesetről nem hallottam. Amikor a 30-06 os Steyr -re váltottam ilyen jó árban nem volt Mauser-96 -os . Ahogy nézem a szerelék se gagyi rajta így az is 50.000 Ft körül mozoghat.
Látom hogy nem érted miért van közel egy új fegyver árához a használt de mielőtt ítéletet mondasz és elveted a boltot vedd számításba hogy 30.000 Ft körül van még a szerelék +távcső + belövés + lőszer + hordszíj  Stoel + tok + lámpa stb. is bent lehet a boltba és így már 50.000 -70.000 Ft nyi vagy több pluszhoz juthatsz (főleg ha szükséged van rá) . Na és a kínálati árakban némi alku is benne van .  Ördög       S.Peti
Naplózva
CID
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3274



« Új üzenet #7053 Dátum: 2013. Október 30. - 12:18:41 »

Idézet
Nem tagadom lehet hogy nálam van a hiba Röhög

Lottóznod kéne.  Ördög
Naplózva
bull
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1222


« Új üzenet #7054 Dátum: 2013. Október 30. - 16:34:33 »

Pl:
Tele van a vadász apró izs 18 használt golyóssal, mind 80-120ezer között. Az persze egynek sem tünt fel, 79.990 az új ára. Na mindegy.
Akkor a másik vonal a zkk-t árulók, akik kicsit adják drágábban a 20-30éves fegyvert mint egy zsír új marlint.
És a legszebb az eladó cz-k használtan amit vagy ugyan annyiért árulják mint az újat vagy drágábban.
Hatalmas logikai bukfenc van az eladók fejében Röhög  
                   Ha te vennél egy Izs18-ast újonan 80.000-ért + vennél rá szereléket komlórol 28.000-ért + tennél rá valami nem gagyi (pl:egy  kis 4x32-es zeisst)  , meg lőnél vele összesen 20-at !  Ha eladnád ,  odadnád az egészet mondjuk 80,000-ért?  ( mert én  annyiért  biztos hogy nem)         A másik dolog a 20-30 éves fegyver is lehet új , sose tudhatod hogy abból a 20-30 évből mennyit töltött a szekrényben !  Nekem van olyan Barátom akinek huszonpár éve megvan a 30-06-os Zkk-ja, de egy fél doboz lőszer se hagyta el a csövét  !    Sőt olyanról is tudok, amit megvettek újonnan  cirka 20éve , és azóta a szekrénybe van,  (csak annyit veszik elő félévente egyszer ,hogy leolajozzák) soha egyszer nem lőttek vele!   amig nem nézed meg, fogod a kezedbe ,  nem nézel bele a csövébe ,nem tudhatod hogy milyen valójába     
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11260


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #7055 Dátum: 2013. Október 30. - 17:49:54 »

Részben egyetértek maxi-val sok a túlárazott puska. Ugyanakkor,azt is tudomásul kell venni,hogy használható forgó-tolózáras-viszonylag normális távcsővel-a lehető legritkább esetben áll meg 200 ezer forint alatt. Zastava,vagy ZKK +Meopta feltűnik 180-190 környékén.Nagy vész esetén ennél kedvezőbb ár is előfordul,de az ritka. (3 éve mindennap megnézem a vadászapró összes hirdetését,ill. a magyarvadász oldalt is hetente többször.) Ez egy ilyen betegség... Ördög
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11260


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #7056 Dátum: 2013. Október 30. - 18:05:34 »

Pl:
Tele van a vadász apró izs 18 használt golyóssal, mind 80-120ezer között. Az persze egynek sem tünt fel, 79.990 az új ára. Na mindegy.
Akkor a másik vonal a zkk-t árulók, akik kicsit adják drágábban a 20-30éves fegyvert mint egy zsír új marlint.
És a legszebb az eladó cz-k használtan amit vagy ugyan annyiért árulják mint az újat vagy drágábban.
Hatalmas logikai bukfenc van az eladók fejében Röhög  
http://www.vadaszapro.net/reszletek/189853/brono-zkk-600-30-06-cal

Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
turizotya
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 479


« Új üzenet #7057 Dátum: 2013. Október 30. - 19:58:20 »

Pl:
Tele van a vadász apró izs 18 használt golyóssal, mind 80-120ezer között. Az persze egynek sem tünt fel, 79.990 az új ára. Na mindegy.
Akkor a másik vonal a zkk-t árulók, akik kicsit adják drágábban a 20-30éves fegyvert mint egy zsír új marlint.
És a legszebb az eladó cz-k használtan amit vagy ugyan annyiért árulják mint az újat vagy drágábban.
Hatalmas logikai bukfenc van az eladók fejében Röhög  



Nincs is akkora bukfenc abban a fejben!
Mikor az első golyós puskám megvásárlása elé kerültem, több opciót is végig gondoltam!
Az egyik vadászboltban az eladó azt mondta, hogy egy valamire való golyós puska értelmes távcsővel
2-300.000 ft! Jót nevettem, na ez hülyének néz engem, majd  lesz nekem puskám olcsóbban!

Lett is:

Használt Zkk 600 7x64-es kaliberben, 1977-ből (csupaszon, szíjjal) - 70.000 ft-ért
Meopta Meostar 7x56 RD (újonnan) - 172.900 ft-ért
Komlói szerelék - 30.000 ft-ért
Kacsalámpa foglalat kialakítás - 8000 ft-ért
Belövés - 2000 ft-ért
Ami a grátisz a dologban, hogy a puska igényesen megfaragott agyazással van ellátva!(jó vétel)

Összesen: 282.900 ft

Akkori időtájt a cz 550 208.000 ft volt újonnan 7x64-es kaliberben!
Remélem sikerül levonni a konzekvenciát!
 Emelem

Naplózva
BDenes
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 156


« Új üzenet #7058 Dátum: 2013. Október 30. - 20:26:36 »

HAHA megint itt tartunk, hogy egy marlint veszünk alapul?????
 Itt fegyverekről beszélünk, nem minőségben gyenge amerikai eldobható fém+műanyag egyvelegekről...
Persze van szintetikus tus ami minőségi de az nem ennyi pénzbe kerül vagyis ennyi de csak a tus ennyi...
Nem kell sírni, hogy mennyiért adják a fegyvert ahogyan leírták már előttem sokan, menj el vedd meg ha van a boltban... mert azért sok helyen majd megrendeljük duma van, mindennel szereld fel és ugyanazt ráköltöd. Ja és az idődet nem számoltuk bele mert ha ma nincsen gyere vissza a jövő héten meg ide menj oda + van e lőtér ki teszi majd fel szakszerűen, ha neten rendelsz jó lesz-e...
Vedd meg tőlem (csak példa) egyben nincsen gond elmegyünk lősz vele mert minden rajta van (Zárójelben megjegyzem az új fegyvert kipróbálni nem lehet ha valami gond van vele garancia... ott majd bevizsgálják vagy 2 hónap alatt aztán visszaadják, hogy te rosszul tetted fel a távcsövet vagy valami ilyesmi és mindenképpen  a te hibád.. )

üdv D.

 Maxi van egy F@sz@ jó drága fegyverem ha kell     Vigyorog

 Emelem
Naplózva
forester73
Vendég
« Új üzenet #7059 Dátum: 2013. Október 30. - 21:03:05 »

Kinek a pap kinek a papné . Nekeminkább 150 eFt-ért egy új Marlin mint egy kitudja milyen előéletü CZ , ZKK v. Zasti . De ezt is lerágtuk már egy párszor . Amerikában ezek a fegyverek 300-400 $ alatti áron kerülnek forgalom , ja hogy itthon a duplája . A hülye magyarral mindent le lehet nyeletni .
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #7060 Dátum: 2013. Október 30. - 21:06:14 »

Valamit megint elfelejtünk!
A vadászat KÖLTSÉGES dolog!
Nem tudom, hogy hogyan lehet vitatkozni azon, aki vaddisznóra és gímszarvasra akar vadászni ma Magyarországon, de drága neki a 300 ezer forintos puska! Meg hogy melyik puska a jó?
Itt valóban probléma van egyes fejekben!
Amikor egy süldő vásárolt kilövése 20 ezer forint felett van! + utazás, esetleg terepjáró költség. És a trófeás vadakról ne is beszéljünk! A területes vadásztársasági tagság kötelezettségeiről, költségvonzatairól, terepjáró vételéről, fenntartásáról pedig főleg ne!
Két, három disznóhajtás költségéről beszélünk!
Vagy csak haverokhoz akarja magát valaki ingyér bepukkasztani? Akkor nem teljesen mindegy, hogy milyen puskát vesz arra a pár tíz lövésre évente? Mitől ne lenne jó egy Marlin puska?
Tegyük már helyére a dolgokat!
Annyi szép és főleg olcsóbb dolog van ezen a földön, nem muszáj nagygolyós puskával nagyvadakra vadászni ma Magyarországon!
Ha valaki ezt akarja csinálni, akkor viszont ne vinnyogjon, hogy ez milyen drága dolog!
 Emelem
Naplózva
Bobakos
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1117


« Új üzenet #7061 Dátum: 2013. Október 30. - 21:25:07 »

Valamit megint elfelejtünk!
A vadászat KÖLTSÉGES dolog!
Nem tudom, hogy hogyan lehet vitatkozni azon, aki vaddisznóra és gímszarvasra akar vadászni ma Magyarországon, de drága neki a 300 ezer forintos puska! Meg hogy melyik puska a jó?
Itt valóban probléma van egyes fejekben!
Amikor egy süldő vásárolt kilövése 20 ezer forint felett van! + utazás, esetleg terepjáró költség. És a trófeás vadakról ne is beszéljünk! A területes vadásztársasági tagság kötelezettségeiről, költségvonzatairól, terepjáró vételéről, fenntartásáról pedig főleg ne!
Két, három disznóhajtás költségéről beszélünk!
Vagy csak haverokhoz akarja magát valaki ingyér bepukkasztani? Akkor nem teljesen mindegy, hogy milyen puskát vesz arra a pár tíz lövésre évente? Mitől ne lenne jó egy Marlin puska?
Tegyük már helyére a dolgokat!
Annyi szép és főleg olcsóbb dolog van ezen a földön, nem muszáj nagygolyós puskával nagyvadakra vadászni ma Magyarországon!
Ha valaki ezt akarja csinálni, akkor viszont ne vinnyogjon, hogy ez milyen drága dolog!
 Emelem


Attila!

Én tudom hogy teljesen igazad van, és értem is hogy miről beszélsz, azért biztos lehetsz benne hogy most ez megint nem egy
"barátszerzős" hozzászólás volt. Nyihi
Most majd megint sokmindenkiből előbuggyan az önérzet, és megkérdezi, hogy akkor ő már ne is vadásszon?
Na arra lesz nehéz teljesen őszintén, mindenki számára megnyugtató választ adni...
Naplózva

Itt van egy süldő.....   ...  jó lesz ez kannak is!
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #7062 Dátum: 2013. Október 30. - 21:48:56 »

Attila!

Én tudom hogy teljesen igazad van, és értem is hogy miről beszélsz, azért biztos lehetsz benne hogy most ez megint nem egy
"barátszerzős" hozzászólás volt. Nyihi
Most majd megint sokmindenkiből előbuggyan az önérzet, és megkérdezi, hogy akkor ő már ne is vadásszon?
Na arra lesz nehéz teljesen őszintén, mindenki számára megnyugtató választ adni...

Dehogynem, vadásszon!
De ne fumigáljon le olyan puskákat, amik tökéletesen ellátják a feladatukat, és generációkat kiszolgáltak!
Ezekért a fegyverekért ennyit kérnek, és kész! Vagy megkapják értük, vagy nem!
Amennyire én tudom, Gálos Mesternek van most két IZS 18-as puskája. És ZKK-t keres.
Nem tudom, hogy Maxi Mesternek mik az igényei, de ha IGÉNYEK vannak, legyen hozzá bugyelláris is!

Egyébként teljesen igazad van, sajnos szembe kell ezekkel a dolgokkal is nézni, ha itt lesz az idő.......
Tetszik, nem tetszik, ha nem bírom majd anyagilag, akkor leteszem a dolgot és max. a kertben lövöldözök célba légpuskával, és nézem a TV-ben a Fishing&Huntingot. Vállat von

Besértődni lehet, csak felesleges.
 Wave
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #7063 Dátum: 2013. Október 30. - 22:13:31 »

Ákos!

A besértődést - nyilván - nem Rád értettem!
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #7064 Dátum: 2013. Október 31. - 07:01:31 »



Egyébként nagyon ősi gazdasági törvény: Kínálat - Kereslet = Ár    Ez ellen tehetetlenek vagyunk !     Rííí
Naplózva
Oldalak: 1 ... 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 [471] 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 ... 981   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: