Oldalak: 1 ... 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 [458] 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 ... 981   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Golyós fegyverekről általában  (Megtekintve 1764668 alkalommal)
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16606



« Új üzenet #6855 Dátum: 2013. Szeptember 12. - 17:48:53 »

A középkategória felső részét elérő német fegyver. (Habár most már itt is, ott is gyártatnak) Kicsit a Heym, Krieghoff alatt.
Nem fogsz csalódni.
Egy időben átvették az olaszok, az nem tett jót neki.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7953


Generalbakter


« Új üzenet #6856 Dátum: 2013. Szeptember 12. - 18:17:45 »

Egy időben átvették az olaszok, az nem tett jót neki.
Igen, de most a javát németben és asszem norvégiában gyártják. Az viszont full!!
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Tajo
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 164


« Új üzenet #6857 Dátum: 2013. Szeptember 12. - 18:18:26 »

dv vadásztársak! Egy .222-es krico golyóspuska megvételén gondolkodom, és az lenne a kérdèsem, hogy ez a márka milyen minőséget képvisel? Esetleg mihez tudnátok hasonlítani? Mennyire megbízható? Milyen hibái lehetnek?
Válaszaitokat előre is köszönöm!  Emelem

Az egyik legjobb, megfizethető árkategóriában levő fegyver.Egyetlen szösszenet.Ne e honban vásárold!!! Hihetetlenül kitűnő példányok jelennek meg szorgos időközönként az Egun on.Nem mellesleg általában rajta ül egy Hensoldt Wetzlar, vagy egy Nickel Marburg.1/5 árában a birtokodba kerül ahhoz az árhoz mérten amelyet Egun kupecek itthon érte kérnek.A szerkezete , csöve kitűnő.A tokossal le lehet levelezni mindent s korrekt módon segítőkészek.Igaz ez az én tapasztalatom. S.Peti
Naplózva

Amat Victoria Curam.
maxi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 390


« Új üzenet #6858 Dátum: 2013. Szeptember 12. - 20:17:04 »

Kellene nekem egy kis segítség.
Venni szeretnék egy új golyós puskát+ szereléket + új céltávcsövet (ugyanitt nagant eladó Kacsint ), a keret 250 max 300ezer forint. Kaliber 7x64, 308, 9,3x.... stb.
Válaszokat előre is köszönöm.
Naplózva
Cheyenne
Vendég
« Új üzenet #6859 Dátum: 2013. Szeptember 12. - 20:32:58 »

Kabbe...
Ezt az eredmény miatt...

Rövid és tömör voltál, Nagyuram!

..de, így is értettem.  Ördög ..  Tudod mit  hiányoltam az első reakciód után..     

Azt, hogy lemaradt, a cicafiú, jelződ..  Vállat von ..  Ördög ..
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9997



« Új üzenet #6860 Dátum: 2013. Szeptember 12. - 22:13:43 »

Nincs is szebb annál, mint vargányás paprikás krumpli tunkolása közben figyelni a Fórumon egy bimbózó kapcsolatot.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4147


TSP


« Új üzenet #6861 Dátum: 2013. Szeptember 12. - 22:19:51 »

Nincs is szebb annál, mint vargányás paprikás krumpli tunkolása közben figyelni a Fórumon egy bimbózó kapcsolatot.

Ezt nettó villogásnak ítélem.  Vigyorog

Ha véletlen hétfőn reggel harcsamájat reggelizek, akkor meg jogerős is lett.  Nyihi
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16606



« Új üzenet #6862 Dátum: 2013. Szeptember 12. - 22:36:47 »

Nincs is szebb annál, mint vargányás paprikás krumpli tunkolása közben figyelni a Fórumon egy bimbózó kapcsolatot.
Olyan kevés vargányát találtál, hogy össze kellett főzni krumplival? Ördög
Én a paprikás krumplit vaddisznó oldalassal szeretem.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
maxi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 390


« Új üzenet #6863 Dátum: 2013. Szeptember 13. - 10:00:24 »

néztem ezt a golyóst 30wm kaliberben:
http://www.vadaszat-vadaszbolt.hu/?oldal=2&kat=453&termek=1244
És egy ilyen optikát:
http://www.vadaszat-vadaszbolt.hu/?oldal=2&kat=443&termek=9132

Vélemény külön külön, és egyben ez így jó?
Köszönöm.
 Emelem
Naplózva
Hazelwood
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 233



« Új üzenet #6864 Dátum: 2013. Szeptember 13. - 11:33:41 »

néztem ezt a golyóst 30wm kaliberben:
http://www.vadaszat-vadaszbolt.hu/?oldal=2&kat=453&termek=1244
És egy ilyen optikát:
http://www.vadaszat-vadaszbolt.hu/?oldal=2&kat=443&termek=9132

Vélemény külön külön, és egyben ez így jó?
Köszönöm.
 Emelem

Drága Maxi!
Ha eldöntötted, hogy ez kell neked, akkor vedd meg, függetlenül attól, hogy itt mit mondanak, hisz tudom jól, hogy általában az ember a megerősítést várja, ha már keresgélt és rátalált valamire.
A fegyvervásárlás -valljuk meg őszintén- egyfajta szerelmi kapcsolat, s az érzelmek úgy is felülírják a józan észt! Ráadásul a fegyver tényleg olyan mint a nő. Vagy összesimulsz vele, vagy nem. Ez független attól, hogy mennyire dekoratív bombázó a nő.
A tanulság kedvéért leírom az első fegyvervásárlásom történet. Hajdanában-danában még jobban ki volt tömve a zsebem és a fegyvervásárlást csak némelyest korlátozták az anyagiak, így vettem egy gyönyörű fegyvert. Sauer 90, aranyozott elsütő billentyű, pikkelyes zárdugattyú, szóval csili-vili uripuska. A kalibernek meg kiválasztottam a 300-es WM-et, mert hogy az jó nagyot pukkanik. Persze a távcsővel sem kispályáztam, megvettem rá a Zeiss Diavary-t variábelben, világító ponttal. Szóval debütáltam sok vadász soha el nem érhető álomfegyverével.
Büszke voltam, mint a bölcsis, aki már egyedül kakál a bilibe, mutogattam a flintát fűnek-fának, de titokban éreztem, hogy valami nem stimmel. Egyrészt egy idő utána lőtéri kutyát sem érdekelte, hogy mivel vadászom, én se néztem mások puskáját, másrészt egyedül a lesen meg senki nem nézegette. Hosszú volt, mint a Hikari expressz, mahagóni színű a tusa, akkorát pukkant, hogy ősszel lehullottak a levelek a fáról, ami alatt álltam, amikor lőttem, az oldható szerelék állandóan megtréfált és többször be kellett lőnöm a puskát. Kezdtem érezni, hogy olyan ez, mint Catherine Zeta-Jones. Gyönyörű, kívánatos, meg minden, de nem beszél magyarul, meg egyébként is ugyan olyat pukizik a lecsó után mint én. Aztán egy szép napon rájöttem, hogy a haverom mély barna 30-06-os CZ-je jobban tetszik mint az én flintám, ráadásul lik iránt lőtt, és a rajta lévő Meoptával semmivel sem vadászott eredménytelenebbül , mint én. Szóval sokkot kaptam és néhány kupica pálinka elfogyasztása után meghirdettem és eladtam egy újdonsült vadásznak jó pénzért. Mert az nem az én puskám volt. (Mellesleg, akkor már az ára is jól jött.)
Azóta azt szoktam javasolni a kezdő vadászoknak, hogy vegyenek egy használt CZ-t egy használt fix Meoptával valahol 30-06 körül és vadásszanak. Jöjjenek rá, hogy az ember vadászik, nem a puska és ha egyszer beleszeret valamibe, amivel tényleg nagy barátságban tud lenni, akkor már van annyi tapasztalata, hogy nem követ el fatális hibát a vásárláskor. 
Boldogság, békesség!
Naplózva

A városi élet egy aberráció!
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11260


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #6865 Dátum: 2013. Szeptember 13. - 11:37:11 »

Megkönnyeztem soraidat Hazel...CZ-m van Meoptával...Kicsit ütött,kicsit kopott...Legalább nekem szép.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
maxi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 390


« Új üzenet #6866 Dátum: 2013. Szeptember 13. - 12:16:09 »

Drága Maxi!
Ha eldöntötted, hogy ez kell neked, akkor vedd meg, függetlenül attól, hogy itt mit mondanak, hisz tudom jól, hogy általában az ember a megerősítést várja, ha már keresgélt és rátalált valamire.
A fegyvervásárlás -valljuk meg őszintén- egyfajta szerelmi kapcsolat, s az érzelmek úgy is felülírják a józan észt! Ráadásul a fegyver tényleg olyan mint a nő. Vagy összesimulsz vele, vagy nem. Ez független attól, hogy mennyire dekoratív bombázó a nő.
A tanulság kedvéért leírom az első fegyvervásárlásom történet. Hajdanában-danában még jobban ki volt tömve a zsebem és a fegyvervásárlást csak némelyest korlátozták az anyagiak, így vettem egy gyönyörű fegyvert. Sauer 90, aranyozott elsütő billentyű, pikkelyes zárdugattyú, szóval csili-vili uripuska. A kalibernek meg kiválasztottam a 300-es WM-et, mert hogy az jó nagyot pukkanik. Persze a távcsővel sem kispályáztam, megvettem rá a Zeiss Diavary-t variábelben, világító ponttal. Szóval debütáltam sok vadász soha el nem érhető álomfegyverével.
Büszke voltam, mint a bölcsis, aki már egyedül kakál a bilibe, mutogattam a flintát fűnek-fának, de titokban éreztem, hogy valami nem stimmel. Egyrészt egy idő utána lőtéri kutyát sem érdekelte, hogy mivel vadászom, én se néztem mások puskáját, másrészt egyedül a lesen meg senki nem nézegette. Hosszú volt, mint a Hikari expressz, mahagóni színű a tusa, akkorát pukkant, hogy ősszel lehullottak a levelek a fáról, ami alatt álltam, amikor lőttem, az oldható szerelék állandóan megtréfált és többször be kellett lőnöm a puskát. Kezdtem érezni, hogy olyan ez, mint Catherine Zeta-Jones. Gyönyörű, kívánatos, meg minden, de nem beszél magyarul, meg egyébként is ugyan olyat pukizik a lecsó után mint én. Aztán egy szép napon rájöttem, hogy a haverom mély barna 30-06-os CZ-je jobban tetszik mint az én flintám, ráadásul lik iránt lőtt, és a rajta lévő Meoptával semmivel sem vadászott eredménytelenebbül , mint én. Szóval sokkot kaptam és néhány kupica pálinka elfogyasztása után meghirdettem és eladtam egy újdonsült vadásznak jó pénzért. Mert az nem az én puskám volt. (Mellesleg, akkor már az ára is jól jött.)
Azóta azt szoktam javasolni a kezdő vadászoknak, hogy vegyenek egy használt CZ-t egy használt fix Meoptával valahol 30-06 körül és vadásszanak. Jöjjenek rá, hogy az ember vadászik, nem a puska és ha egyszer beleszeret valamibe, amivel tényleg nagy barátságban tud lenni, akkor már van annyi tapasztalata, hogy nem követ el fatális hibát a vásárláskor. 
Boldogság, békesség!
Vettem egy nagantot 1,5,éve és csak szívok vele folyamatosan.
Meguntam! Veszek egy újat, annak nincs trükk az előéletében. 
Naplózva
Hazelwood
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 233



« Új üzenet #6867 Dátum: 2013. Szeptember 13. - 13:04:36 »

Megkönnyeztem soraidat Hazel...CZ-m van Meoptával...Kicsit ütött,kicsit kopott...Legalább nekem szép.

Szoktam volt mondani, hogy ha nem lenne más csak egy fajta fegyver, mondjuk épp 30-06- os CZ (mondhattam volna mást is) 7x50-es Meoptával meg mondjuk egy fajta Norma lőszer hozzá, és nem lenne semmilyen választék, csak ez az egy fajta mindenből, akkor azt látnánk, hogy az emberek ugyan úgy vadásznának, ugyan olyan eredményesen, nem nagyon lenne változás a terítékben, csak éppen nem a technikáról beszélgetnének, hanem a vadászatról.  Wave
Egyébként kb. 10 éve látogatom a vadászfórumokat, ha vissza tudnám olvasni a kezdetek beszélgetéseit a fegyver, lőszer, optika, kés témakörökben ugyan azt - sokszor szó szerint - olvasnám. Sokszor már unalmas is a téma. Pedig az a helyzet, hogy a tapasztalatok nem változtak, az ismert bevált puskák lik iránt lőnek, javíthatóak, nem feltétlenül drágák, az optikán nem lehet spórolni (sokat), van egy minimum ami alá nem nagyon lehet menni, tehát nincsenek olcsó de jó találmányok,, etc, etc. Nincs új a nap alatt...
Naplózva

A városi élet egy aberráció!
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #6868 Dátum: 2013. Szeptember 13. - 13:23:59 »

Vettem egy nagantot 1,5,éve és csak szívok vele folyamatosan.
Meguntam! Veszek egy újat, annak nincs trükk az előéletében. 

 Fejvakarás
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
Regius
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 205


« Új üzenet #6869 Dátum: 2013. Szeptember 13. - 17:34:40 »

Kedves Maxi!

Úgy érzem az itt fórumozó "régi vadászok", a tapasztaltabbak, az idősebbek, (köztük jómagam is) MIND ugyanazt javasolják, javasoljuk Neked: Vegyél egy CZ550-est, kizárólag STANDARD kaliberűt. (Én a jó öreg 9,3x62-t, vagy a 8x57-est javasolom)  NEM FOGSZ csalódni benne....Ha nincs rögtön távcsőre is pénzed, inkább várj egy kicsit, míg összejön, majd végy egy MEOPTA távcsövet. Itt már választhatsz variábilist is...És így együtt, hidd el: ÖRÖK darabot vettél......Én a nyár elején kezdtem el "felszerelni"  fiatal kezdő Barátomat...A választás 9,3x62 CZ 550-re esett. Pár hete a távcső is rákerült, sőt már fel is van szentelve....Lőtt vele disznót is, és egy gyenge 230 g-os selejtbakot is ...Nem roncsol, nem is rúg...IDEÁLIS....!!!!
Pátyolgatom a fiút, sokat ülök Vele a lesen......
Hallgass mindannyiunkra, és ezt válaszd!!!!!!  HAZEL- NEK IGAZA VAN....(A 30-06 is jó, de az általam javasolt másik kettőt kissé még alkalmasabbnak tartom, főleg a 9,3-ast......)

Vadászüdvözlettel: Regius
Naplózva
Oldalak: 1 ... 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 [458] 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 ... 981   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: