Oldalak: 1 ... 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 [47] 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 ... 981   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Golyós fegyverekről általában  (Megtekintve 1764772 alkalommal)
Taser
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149

"“ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ”"


« Új üzenet #690 Dátum: 2008. Szeptember 08. - 13:26:29 »

Steve
Elég kevesen ismerjük itt személyesen egymást de a fórumon történő megnyilatkozásokból ( kérdések válaszok stb) elég jól be lehet lőni ki milyen személyiség ( urambocsá milyen vadász ). Ehhez nem kell a személyes ismeret ehhez élettapasztalat kell, az pedig  a fórumon meg van jó néhány embernek. Csak a fórumos hozzászólások alapján meg tudnám neked mondani, hogy kikkel mennék szívesen vadászni és kivel nem, és azt is tudom kitől mire számíthatnék a vadászat során( előtte sőt utána ) De te szerintem ugyan ennek a képességnek birtokában vagy ( a többi mostani hozzászólóval egyetemben)  Igen
Na még mielőtt kimoderákolnak  9.3 stucni az szerintem is rúgna rendesen ( bár A Dragunov óta én már semmin nem csodálkozom  Francia csendőr ismerőst napokig kellett pálinkával kezelgetni az első "találkozásuk" után. Nagy kalibereknél vagy súlynak vagy valamilyen hátrarúgást csökkentő megoldásnak muszáj lennie ( szerintem )
Naplózva

A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem.
Nem gondolkodunk. Nincs mivel. Lövünk. Van mivel.
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #691 Dátum: 2008. Szeptember 08. - 13:30:11 »

Steve
Elég kevesen ismerjük itt személyesen egymást de a fórumon történő megnyilatkozásokból ( kérdések válaszok stb) elég jól be lehet lőni ki milyen személyiség ( urambocsá milyen vadász ). Ehhez nem kell a személyes ismeret ehhez élettapasztalat kell, az pedig  a fórumon meg van jó néhány embernek. Csak a fórumos hozzászólások alapján meg tudnám neked mondani, hogy kikkel mennék szívesen vadászni és kivel nem, és azt is tudom kitől mire számíthatnék a vadászat során( előtte sőt utána ) De te szerintem ugyan ennek a képességnek birtokában vagy ( a többi mostani hozzászólóval egyetemben)  Igen
Na még mielőtt kimoderákolnak  9.3 stucni az szerintem is rúgna rendesen ( bár A Dragunov óta én már semmin nem csodálkozom  Francia csendőr ismerőst napokig kellett pálinkával kezelgetni az első "találkozásuk" után. Nagy kalibereknél vagy súlynak vagy valamilyen hátrarúgást csökkentő megoldásnak muszáj lennie ( szerintem )

Ácsi gitár!
A stucnit én mondtam!
Nem Steve hibázott!!!
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #692 Dátum: 2008. Szeptember 08. - 13:35:22 »

Egyébként a Dragunov miért rúg nagyot?
Az én GV-m kezesbárány volt...
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #693 Dátum: 2008. Szeptember 08. - 13:42:21 »

Félre a tréfával, ha lehetne választanom, két stucnit tartanék, 243 Win, és 9,3x6valamennyi.
Steyr régi, oldalbiztosítós...Sauer 90 vagy 92

9,3x6valamnnyi stucni lehet hogy kicsit megigazitaná az ember orcáját. Bár igaz hogy Sauerekre valami csőszájfék féleséget épitenek, meg a kickstopot persze, amitől a stucni el is veszti könnyű, kezes voltát, ami pont az értelme lenne.  Én valahogy úgy gondolom, hogy 9,3-as puska legyen legalább 4, de inkább 4,5 kiló, és akkor kényelmesen lehet kőni vele. Gavallérpuskában és stucniban értelmetlennek találom a nagy kalibert,(magnumot pláne) mert vagy megtartják a fegyver könnyű, finom jellegét, és akkor agyonrúg, vagy a kaliberhez igazitják a súlyt, akkor meg pont olyan nehéz lesz mint egy normál ismétlő.

Igazad van... Fejvakarás
Legyen 8x57! Ördög

Ámen! Bion
Egy olyan nekem is igen tetszene!
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #694 Dátum: 2008. Szeptember 08. - 13:46:53 »

 Ördög 8x57-ben is csak rendelésre lehetne azt a Sauert... főleg most, hogy már nem is gyártják... Dühös
Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #695 Dátum: 2008. Szeptember 08. - 13:50:20 »

Ördög 8x57-ben is csak rendelésre lehetne azt a Sauert... főleg most, hogy már nem is gyártják... Dühös
Az még puska... Ördög
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #696 Dátum: 2008. Szeptember 08. - 13:52:15 »

Ördög 8x57-ben is csak rendelésre lehetne azt a Sauert... főleg most, hogy már nem is gyártják... Dühös

Hülyék ezek mind, nem csinálják ezt a jó kalibert... Szomorú
Bár múlt hét óta új célom van: 45-70-est akarok, akármilyet!
De még kicsit várok, hátha elmúlik... Nyihi
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #697 Dátum: 2008. Szeptember 08. - 14:21:40 »

Ördög 8x57-ben is csak rendelésre lehetne azt a Sauert... főleg most, hogy már nem is gyártják... Dühös

Hülyék ezek mind, nem csinálják ezt a jó kalibert... Szomorú
Bár múlt hét óta új célom van: 45-70-est akarok, akármilyet!
De még kicsit várok, hátha elmúlik... Nyihi

Azért azt el lehet mondani, hogy a 8x57-es reneszánszát éli és a 8x64S-t is kezdik megint felfedezni...

Ezt a 45/70-est pedig borogasd, nekem két nap alatt elmúlt, csak az a baj, hogy mindig kiújul ha kézbe veszek egyet.... Vigyorog
Naplózva
Taser
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149

"“ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ”"


« Új üzenet #698 Dátum: 2008. Szeptember 08. - 18:19:41 »

Egyébként a Dragunov miért rúg nagyot?
Az én GV-m kezesbárány volt...

A nagyot rúg azt relative kell érteni mert egy nyugati mesterlövő puskákhoz képest rúg nagyot. Ott ugye mindent elkövetnek, hogy hátrarúgás minél kisebb legyen (görgők meg egyéb bizbaszok ). Dragunovnál ( SVD ) egyrészt a rúgást elősegítette, hogy kommersz  peremes géppuska lőszert használtak hozzá a másik, hogy rövid gázdugattyú hátrasiklásos.  A rövid gázdugattyú-hátrasiklás annyit jelent, hogy a gázdugattyú kevesebb utat tesz meg hátra, mint a zárszerkezet.  A gázdugattyú - csak ütésszerű nyomást gyakorol a zárszerkezetre, majd visszatér mellső helyzetbe, ugyanakkor a zárszerkezet egy sokkal hosszabb úton siklik hátra.  Na ezt érzi meg mindenki aki nincs hozzászokva.
Naplózva

A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem.
Nem gondolkodunk. Nincs mivel. Lövünk. Van mivel.
Szilva
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1271


M 66


« Új üzenet #699 Dátum: 2008. Szeptember 08. - 18:45:27 »



9,3x6valamnnyi stucni lehet hogy kicsit megigazitaná az ember orcáját. Bár igaz hogy Sauerekre valami csőszájfék féleséget épitenek, meg a kickstopot persze, amitől a stucni el is veszti könnyű, kezes voltát, ami pont az értelme lenne.  Én valahogy úgy gondolom, hogy 9,3-as puska legyen legalább 4, de inkább 4,5 kiló, és akkor kényelmesen lehet kőni vele. Gavallérpuskában és stucniban értelmetlennek találom a nagy kalibert,(magnumot pláne) mert vagy megtartják a fegyver könnyű, finom jellegét, és akkor agyonrúg, vagy a kaliberhez igazitják a súlyt, akkor meg pont olyan nehéz lesz mint egy normál ismétlő.
[/quote]

Szasz!
Az egyik ismerősömnek volt 9,3x66-os Stucnija, mauserben megépítve, nálam volt legalább fél évig, puha mint a vaj, nem igazit az semmit az ember arcán
Naplózva

Mit die Beste Waffe aller Waffen ist eine Mauser 66 !
Juszuph
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 333


« Új üzenet #700 Dátum: 2008. Szeptember 08. - 21:18:12 »

Sziasztok,
a visszarúgás sok mindentől függ. Az agy formája, az átmeneti kúp, a tömeg, és a balansz, stb... A manapság divatos disznóhátas forma kevésbé előnyös mint az egyenes kialakítás. Telek Csabi erről többet tudna mondani. Egy stutzninak nem kell feltétlen könnyűnek lenni, mert akkor nem kezelhető , viszont jól kiegyensúlyozottnak mindenképpen. Üdv Juszuph   Wave
Naplózva

Üdv : Juszuph
Viktor
Vendég
« Új üzenet #701 Dátum: 2008. Szeptember 30. - 18:48:54 »

Róka-Koma kérdése:

Üdvözlet Mindenkinek!

Régóta foglalkoztat a kérdés, hogy milyen is lehet ez!

Valaki használ vagy hazsnát ilyet?
Vélemények, tapasztalatok!

Üdv. RK.
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #702 Dátum: 2008. Szeptember 30. - 19:10:28 »

Nem rossz fegyver. A kidolgozása jellegzetesen darabos, oroszos, de jól működik. A sütése nekem nem jött be, de állítólag megszokható, jobb mint az IZS-18-asnak. A weaver-sín nagy előny, a kalibere az egyik kedvencem.

Frobi1 fórumtársunk elégedetten használja.
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #703 Dátum: 2008. Szeptember 30. - 19:22:04 »

Mellesleg Frobi ezt írja:

"Szia ! Toz 122 Gödöllő Trófea .Nekem 308w van .Merem ajánlani .Kicsit oroszos kidolgozás ,jó kis súlya van ,de nekem bevált."

De ezt Te is elolvashatod ugyanebben a topicban..
Naplózva
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #704 Dátum: 2008. Október 01. - 21:50:04 »

Ma megnéztem egy Remington M 770 puskát, ami a 710 és 715 modellek továbbfejlesztett változata.
Következők a benyomásaim, kezdem a pozitívumokkal:
-a zár finoman, simán jár
-a biztositó halkan, könnyen működik
-elsütés perfekt
-a cső gondolom a megszokott Rem. minőségű
-a fegyver alapvetően kezes. Hossza, tömege, súlyelosztása nekem pont jó.

Negatívumok:
-a tus kinézete és kidolgozása botrányosan ronda, mondhatni igénytelen
-a tok, sátorvas, tárfenék és a zárdugattyú tus felőli záróeleme mind műanyag,
-a zárdugattyú kiszedése egy kis kallantyú elmozditásával lehetséges, ami összevissza jár, ránézésre nem lehet tudni hogy épp nyitva vagy zárva van-e, (megpróbáltam kiszedni a dugattyút, elforditottam ezt a kis vackot, nem jött ki. Továbbforditottam, erre beszorult a tus és a tok közti résbe, és se ki- se be. Azt hittem hogy máris sikerült elrontanom a puskát,  :UG  de aztán körömmel kifeszegettem, visszaforditottam, és akkor kijött a dugattyú is. Visszarakni szintén nem volt egyszerű.)
-az optika amivel árulják variábel Bushnell 30/30-as szk-el, nem az a gagyi piacos hanem valami más típus, de egy középkaliberen nem hinném hogy hosszú karriert futna be (lehet hogy tévedek és valójában egy high-tech távcső... Nyihi)
-a távcsőszerelék... hát 22-es ZKM-en már láttam ilyet, nagygolyóson még nem. Persze lehet hogy oda van csavarozva a tokhoz, és szuper stabil, de így első ránézésre kicsit viccesnek tűnt.
-a tár kivehető, de kidolgozása olyan hogyha felfújom a pofámat itthon a sufniban különbet csinálok, pedig nem vagyok egy műkovács.

Összességében azt gondolom, hogy kidolgozását tekintve az 1974-es ZKK-m egy kisipari műremek ehhez képest, de aminek működni kell rajta, az nagyjából jól működik. Lőképről természetesen nincs infóm, de a 710-esek jól lőnek ugyanezzel a csővel.

Mindez 150e jó magyar forintért. Hát nem is tudom... a következő lépcső az SPS 700, más minőség, az agyazást leszámítva tiszta acél, de az már 175e ft kopaszon. Jó fix szerelékkel durván 200e.  Ha az ember biztos lehetne benne hogy a 770-esen levő optika nem eldobandó kb 40 lövés után, akkor jobban megéri, tekintve hogy a használhatósága nemigen marad el a 700-tól, a kinézete meg biztos megszokható. Nem beszélve arról hogy a 175e Ft jóval túl van azon a határon, amit én kiadnék egy esőpuskáért.
Vélemény?

Naplózva
Oldalak: 1 ... 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 [47] 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 ... 981   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: