Oldalak: 1 ... 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 [444] 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 ... 981   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Golyós fegyverekről általában  (Megtekintve 1764779 alkalommal)
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16606



« Új üzenet #6645 Dátum: 2013. Július 01. - 16:37:49 »



Miért licitáltál ? Mert Sauer volt vagy mert XT ?
Mert egy Team Sauer volt, vastag, bordázott csővel, 9.3x62-es kaliberben.
Értem én hogy acélbul meg fábul gyárcsák a vadászfegyvert de akkor miért találtak ki olyat hogy "esőpuska" meg "extreme" stb. stb.  -
Egy csomó mindenre fel lehetne tenni a kérdést, hogy miért találták ki?
Egy részét azért találták ki, mert a hadseregnek már amúgy is csinálták, egy részét azért, mert vannak a világnak olyan részei ahol indokolt a használatuk, egy részét meg azért, mert a "normál" fegyverek piacán nem tudtak labdába rúgni és ez volt az újítás.
És persze amíg lószar van, veréb is van. Amíg vannak lusta vadászok, addig van piaca nálunk is az ápolást nem igénylő puskáknak.
Van, amikor persze fontos az az öt perc amivel előbb húzhatod le az asszony bugyiját, de x év házasság után inkább nekilát az ember puskát pucolni... Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16606



« Új üzenet #6646 Dátum: 2013. Július 01. - 16:38:44 »

s megnyugodtam nem kell lófaszt markolásznom a lesen. Vigyorog
Nem KELL de SZABAD, neked megengedjük... Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #6647 Dátum: 2013. Július 01. - 16:42:11 »

És mikor hug@ozni kell ?    Röhög      S.Peti

Akkor jön a csipesz! Vigyorog Stoel
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Cheyenne
Vendég
« Új üzenet #6648 Dátum: 2013. Július 01. - 17:57:52 »

Mert egy Team Sauer volt, vastag, bordázott csővel, 9.3x62-es kaliberben.

..Csak nem háborúra készül, Nagyuram?!..  Ördög ..


Van, amikor persze fontos az az öt perc amivel előbb húzhatod le az asszony bugyiját, de x év házasság után inkább nekilát az ember puskát pucolni... Ördög

Mondja mindezt, egy "gyakorló" Apuka..  Vállat von ..        ..vagyis, dehogyisnemértem!  Ördög   Stoel
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #6649 Dátum: 2013. Július 01. - 18:01:25 »


És persze amíg lószar van, veréb is van. Amíg vannak lusta vadászok, addig van piaca nálunk is az ápolást nem igénylő puskáknak.


Ez szerintem nem csak lustaság kérdése ! Hozzáteszem hogy eddig még műanyagtusás és rozsdaálló fegyverem nem volt (kivéve a hadsereget).
Nem is tartom szépnek a műanyag pláne a terepmintás tust a Steyr Pro Hunter meg nekem kifejezetten ronda de ez alapján nem hiszem hogy meg kéne ítélni a "vadászokat". Sajnos láttam én (is) minőségi díszes, felső kategóriás fával ellátott fegyvert olyan pocsék ember tulajdonába hogy semmiképpen nem mondanám rá hogy vadász . Súlyosbító körülményként még magnum szó is volt a kaliber megnevezésében.  Ördög A cső tisztítással kapcsolatban meg részemről nem a lustaság dominál hanem a többször tárgyalt dilemma. Tisztítsuk , olajozzuk , mikor, mennyire , mivel ? Ezt speciel úgy oldottam meg hogy megfelelő minőségű csőhöz minőségi lőszert használok és ha el nem felejtem akkor másnap kefével ronggyal szárazon kihúzom és majd ha annyit lőttem vele hogy a lerakódások befolyásolhatják a lőképet ki is fogom puccerálni valami szuper szerrel .                 Emelem
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11260


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #6650 Dátum: 2013. Július 01. - 18:05:57 »

És mikor hug@ozni kell ?    Röhög      S.Peti
Nem KELL de SZABAD, neked megengedjük... Ördög

Khmm, khm... Ördög Stoel
Köszönöm Uraim,minden tippem így jöjjön be:erre számítottam amikor a lesen való lófasz-markolászást leírtam. Ezenkívül köszönöm azt is,hogy így látatlanban tisztában vagytok a képességeimmel... Angyal
Akkor jön a csipesz! Vigyorog Stoel
Attila!
Azzal csak szigorúan a kovászos-uborkát...Néha-néha egy-egy kedves vendég érkezése előtt,meg hogy a kezem tiszta maradjon... Vigyorog Vigyorog Mikor is jössz errefelé??? Ördög
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 9923



« Új üzenet #6651 Dátum: 2013. Július 01. - 18:17:28 »

Ezenkívül köszönöm azt is,hogy így látatlanban tisztában vagytok a képességeimmel...
Tudod hogy van ez.... eeeeeeeeeekkora halat fogtam. Röhög
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16606



« Új üzenet #6652 Dátum: 2013. Július 01. - 19:28:51 »

..Csak nem háborúra készül, Nagyuram?!..  Ördög ..


Akkor még nem volt meg a jelenlegi "arzenál"...
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #6653 Dátum: 2013. Július 01. - 19:52:36 »

"Attila!
Azzal csak szigorúan a kovászos-uborkát...Néha-néha egy-egy kedves vendég érkezése előtt,meg hogy a kezem tiszta maradjon...  Vigyorog Vigyorog ; Mikor is jössz errefelé???  Ördög "

Ez úgy sz@rt sem ér! Mindkettőt ugyan azzal a csipesszel! Na az a valami! Vigyorog
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11260


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #6654 Dátum: 2013. Július 01. - 21:16:06 »

"Attila!
Azzal csak szigorúan a kovászos-uborkát...Néha-néha egy-egy kedves vendég érkezése előtt,meg hogy a kezem tiszta maradjon...  Vigyorog Vigyorog ; Mikor is jössz errefelé???  Ördög "

Ez úgy sz@rt sem ér! Mindkettőt ugyan azzal a csipesszel! Na az a valami! Vigyorog
Erre céloztam a néha-néha kezdetű mondattal. Kacsint Szóval,mikor jössz? Vigyorog
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #6655 Dátum: 2013. Július 01. - 21:46:26 »

Erre céloztam a néha-néha kezdetű mondattal. Kacsint Szóval,mikor jössz? Vigyorog

Ha vége lesz az uborka szezonnak!   És más savanyút sem kérek! Röhög
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #6656 Dátum: 2013. Július 01. - 22:02:10 »

"Ezekkel lehet vadászni, kint lenni heteket"

Ez a két puskámra vonatkozott, amik nem kényesek, ellentétben a szóban forgó Haenellel. A Haenel tapasztalataim végére is odaírtam, hogy NEKEM nem megfelelő, Azt gondolom, a reakciód, és a hozzászólásod kiváltója inkább a napi flusztációid eredménye, mint sem az én hozzászólásom tényleges mondanivalója.

A Sauer 80-as fegyveremen is inkább csak az EAW szerelék rozsdásodott, törölgettem is mindíg, főként mert sajnáltam, mivel az egy tényleg szép stucni volt. Ezt cseréltem el aztán a rozsdamentes Steyr-re, és ezt nem sajnálom ...

Abban is egyet értek az egyik hozzászólóval, hogy nem vadászunk egyformán, mások a szokásaink, mások az igényeink, az elvárásaink, és a lehetőségeink is. Van, aki 50m-en elégedett ha egy 5cm-es körbe bele tud lőni, van, akinek ez 200m-en megfelelő. A két embernek más lesz a véleménye a "jó" lőképről.

Sok hivatásos, aki naponta használja a fegyverét, jó ha évente kitakarítja 1-2 alkalommal, és én azért azt nem mondanám rájuk, hogy nem "vadászok". A cipőjük, a ruhájuk is rendben van, fürdeni is szoktak, így azt sem mondanám rájuk, hogy nagyon igénytelenek lennének. A fegyverükre lehet, hogy másképp tekintenek, mint mi jópáran, de ettől még ...

... szóval, hogy én megmondjam bárkinek a frankót, hogy mivel, miért, hogyan vadásszon ... a tapasztalataimból amit leszűrtem, én ezt szoktam átadni, teljesen jó, és segítő szándékkal, hogy pénzt és időt takarítson meg az adott kérdésben esetleg tapasztalatlanabb. Ennyi

Azt, hogy ki, mire gondol, én sajnos csak a leírt véleménye alapján tudom kikövetkeztetni. Akárhogy olvasom, bármilyen jóindulattal, sajnos továbbra is azt látom leírva, amire reagáltam. Ezekkel lehet vadászni.... leírt véleményed azt mondja, hogy amik nem ezek (értsd "esőpuska"), hanem "szép fegyverek", amelyek a szobában jók. Tehát máshol nem, vagy nem biztos, hogy jók. Nekem a sok tucat (golyós) márkából, típusból, kivitelből kb. csak tíz volt/van eddig, és ezen kívül legalább másik húsz-harminc olyan barátnál, cimboránál, akinek a véleménye objektív a fegyverét illetően, és őszintén el is mondja. Izs-18-tól a tízezer Euros Kaiserbüchse-ig. 22-es Hornet-től az 500-as Jeffery-ig.
Ezen vélemények lényege teljesen ellent mond az általad megfogalmazottakkal.
Ha nem azt gondoltad amit leírtál, akkor ne az én flusztráltságomra fogd (helyesen frusztráltság), hanem akkor korrigáld, hogy pontosan mire gondoltál. Vagy ne korrigáld....  Kacsint
Én nem arra reagáltam, hogy jók-e az esőpuskák, vagy sem, hanem arra, hogy ezekkel lehet vadászni, a többit csodálni lehet a neten.
Ha ezek után még mindig nem érthető, hogy mire reagáltam, akkor sajnos tényleg velem van a probléma, és nem vagyok alkalmas arra, hogy megértsem mondanivalód kvintesszenciáját.... hogy megpróbáljak a kellő szellemi magasságokba emelkedni..

Mindegy, mások - nálam irigylésre méltóan sokkal szabadabb elmék - már ott tartanak, hogy kinek mekkora.... a lesen..., és kovászos uborka, meg csipesz, és lehet-e ugyanazzal a csipesszel...stb.
Végül is valószínűleg nekik van igazuk, nem kell mindent olyan komolyan venni, az életet sem néha, nemhogy az esőpuskát....és a legbölcsebb amit tehetek most, hogy iszom egy kis vörösbort. Ördög
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11260


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #6657 Dátum: 2013. Július 01. - 22:19:10 »


Mindegy, mások - nálam irigylésre méltóan sokkal szabadabb elmék - már ott tartanak, hogy kinek mekkora.... a lesen..., és kovászos uborka, meg csipesz, és lehet-e ugyanazzal a csipesszel...stb.
Végül is valószínűleg nekik van igazuk, nem kell mindent olyan komolyan venni, az életet sem néha, nemhogy az esőpuskát....és a legbölcsebb amit tehetek most, hogy iszom egy kis vörösbort. Ördög
Huszlavika!
Flrluszrlurált vagy-e??? Szabad az elménk,persze...Ma permeteztem,meggyet szedtem,eltalicskáztam néhány tonna földet a ház elől.Jó ,hogy pihent az agyam...Gyere te is,van lapát,talicska,meg vagy két kocsi föld.Itt az igazi kikapcsolódás...(Hoho-t meg ne bántsd,mert jó ha a fórum sokszínű... Kacsint )
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #6658 Dátum: 2013. Július 01. - 22:34:10 »

Huszlavika!
Flrluszrlurált vagy-e??? Szabad az elménk,persze...Ma permeteztem,meggyet szedtem,eltalicskáztam néhány tonna földet a ház elől.Jó ,hogy pihent az agyam...Gyere te is,van lapát,talicska,meg vagy két kocsi föld.Itt az igazi kikapcsolódás...(Hoho-t meg ne bántsd,mert jó ha a fórum sokszínű... Kacsint )

Dehogy megyek, permetezés után kockázatos vörösbort inni.  Ördög
A meggyből mi lesz? Befőtt, vagy bor. Merhogy ezek az élet fontos kérdései.
Nekem is, ha van itthon földmunkám, mindig szólok az Öcsinek, akinek van Bobcat-je. Nem igaz, hogy felétek nincs egy jóféle Bobcat, vagy mini Caterpillar.... Na persze, ha valaki sportolni akar....
Dehogy bántom én hoho-t, nem olyan családbú származom én... Mosolyog
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11260


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #6659 Dátum: 2013. Július 01. - 23:30:23 »

Dehogy megyek, permetezés után kockázatos vörösbort inni.  Ördög
A meggyből mi lesz? Befőtt, vagy bor. Merhogy ezek az élet fontos kérdései.
Nekem is, ha van itthon földmunkám, mindig szólok az Öcsinek, akinek van Bobcat-je. Nem igaz, hogy felétek nincs egy jóféle Bobcat, vagy mini Caterpillar.... Na persze, ha valaki sportolni akar....
Dehogy bántom én hoho-t, nem olyan családbú származom én... Mosolyog
Egy bobcat tényleg jó lenne,de holnap elvileg már hárman leszünk,így marad a sörmeghajtású munkagép,meg a garantált jóhangulat...(A modik kedvéért meg NEKEM nagyon tetszett a Haenel Jager 10,de végül százötvenezer meggyőző érvet találtam a Cz mellett... Kacsint )
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Oldalak: 1 ... 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 [444] 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 ... 981   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: