Oldalak: 1 ... 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 [430] 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 ... 981   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Golyós fegyverekről általában  (Megtekintve 1764739 alkalommal)
Oerdescu
Vendég
« Új üzenet #6435 Dátum: 2013. Május 03. - 17:23:34 »

Részletes, fotókkal illusztrált beszámolót kérünk az eseményről!  Vigyorog
 Emelem

OK, meglesz! Mosolyog
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11260


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #6436 Dátum: 2013. Május 03. - 19:05:58 »

Lőszert vegyél hozzá és ezt azért ne 20 lövésből (ne) lődd be... Kacsint
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Oerdescu
Vendég
« Új üzenet #6437 Dátum: 2013. Május 03. - 19:38:52 »

Lőszert vegyél hozzá és ezt azért ne 20 lövésből (ne) lődd be... Kacsint


Vettem az adást.  Kacsint Úgy is meg szeretném nézetni a távcsövet és ha már ott van, akkor fegyvermesterrel rakatom fel a szereléket, távcsövet is. ...és ha már fent van, megkérem a belövés kényes műveletét is végezze el. Asszem' megér ennyit egy szép új fegyver. Mosolyog

Lőszert még nem tudom milyet vegyek hozzá!? Van 1-2 hetem eldönteni, míg a mesterhez kerül és a belövésig jutunk. Tud valaki javasolni lőszert? Első gondolatom, hogy viszonylag kisebb súlyú, gyorsabb lövedékkel szerelt lőszerrel lövetem be, mert leginkább rókára, kisebb súlyú disznóra és őzre a legvalószínűbb, hogy vadászni tudok. Ugyanis kapitális kanok és gímszarvasok kevés számmal fordulnak elő az Alföldön, valamint a pénztárca sem engedné meg a legnagyobb nagyvadak képviselőinek vadászatát. Egyelőre legalább is.

 Emelem

Üdv;
Dani
Naplózva
baikalbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 437


« Új üzenet #6438 Dátum: 2013. Május 03. - 21:12:49 »


Vettem az adást.  Kacsint Úgy is meg szeretném nézetni a távcsövet és ha már ott van, akkor fegyvermesterrel rakatom fel a szereléket, távcsövet is. ...és ha már fent van, megkérem a belövés kényes műveletét is végezze el. Asszem' megér ennyit egy szép új fegyver. Mosolyog

Lőszert még nem tudom milyet vegyek hozzá!? Van 1-2 hetem eldönteni, míg a mesterhez kerül és a belövésig jutunk. Tud valaki javasolni lőszert? Első gondolatom, hogy viszonylag kisebb súlyú, gyorsabb lövedékkel szerelt lőszerrel lövetem be, mert leginkább rókára, kisebb súlyú disznóra és őzre a legvalószínűbb, hogy vadászni tudok. Ugyanis kapitális kanok és gímszarvasok kevés számmal fordulnak elő az Alföldön, valamint a pénztárca sem engedné meg a legnagyobb nagyvadak képviselőinek vadászatát. Egyelőre legalább is.

 Emelem

Üdv;
Dani

Szia!   Emelem

Ha rám hallgatsz, akkor 11,7g-mos, vagy 10,7g-mos lövedékkel szerelt lőszert veszel hozzá! Nagyon jó árban van a Hornady Interlock műanyaghegyű lőszere, 400-450 között már meg lehet kapni Pesten, vagy a Hornady Custom maggal szerelt 11,7g-mos lőszerét, ami nagyon szépen gombásodik. Attól, hogy kisebb vadakra fogod használni, jobb a nehezebb, mert nem tépi meg annyira.  Wave
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11260


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #6439 Dátum: 2013. Május 04. - 19:00:17 »


Vettem az adást.  Kacsint Úgy is meg szeretném nézetni a távcsövet és ha már ott van, akkor fegyvermesterrel rakatom fel a szereléket, távcsövet is. ...és ha már fent van, megkérem a belövés kényes műveletét is végezze el. Asszem' megér ennyit egy szép új fegyver. Mosolyog

Lőszert még nem tudom milyet vegyek hozzá!? Van 1-2 hetem eldönteni, míg a mesterhez kerül és a belövésig jutunk. Tud valaki javasolni lőszert? Első gondolatom, hogy viszonylag kisebb súlyú, gyorsabb lövedékkel szerelt lőszerrel lövetem be, mert leginkább rókára, kisebb súlyú disznóra és őzre a legvalószínűbb, hogy vadászni tudok. Ugyanis kapitális kanok és gímszarvasok kevés számmal fordulnak elő az Alföldön, valamint a pénztárca sem engedné meg a legnagyobb nagyvadak képviselőinek vadászatát. Egyelőre legalább is.

 Emelem

Üdv;
Dani
Tengernyi tapasztalatom nincs,de ami van azt megosztom veled:
Az amerikai lőszereknek általában jó az árfekvése és megbízhatóak. A puskád is amerikai lesz,tehát így stílusa lehet a dolognak... Kacsint
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Oerdescu
Vendég
« Új üzenet #6440 Dátum: 2013. Május 04. - 19:49:55 »

Tengernyi tapasztalatom nincs,de ami van azt megosztom veled:
Az amerikai lőszereknek általában jó az árfekvése és megbízhatóak. A puskád is amerikai lesz,tehát így stílusa lehet a dolognak... Kacsint

Már a szekrényben a puska!!! Mosolyog
Tudom, valakinek csak tucatpuska, de nekem most a kulcs a nagyvadakhoz. Nagyon boldog vagyok, hogy összejött. A feleségem már hetekkel ezelőtt tudta, hogy megvesszük a puskát. Én annak is örültem volna, ha őszre meg tudtam volna venni. Szóval meg van és nagyon-nagyon örülök neki.

Gyűjtök még infót a lőszerekről, de egy amerikai tesztben a Remington lőszerét javasolták hozzá leginkább. Lehet a végén még igazad lesz.  Kacsint



 Emelem



Ui.: nem felejtettem el, lesznek fotók, csak ma falat építettem szabadidőmben, így nem értem rá fotózni. Szomorú
Naplózva
danoca
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 181


« Új üzenet #6441 Dátum: 2013. Május 04. - 20:44:53 »

Üdv! Milyen szerelék és céltávcső fog rákerülni? Lehet lemaradtam róla!  :Mosolyog Ha így van elnézést!
 Emelem
Naplózva
Oerdescu
Vendég
« Új üzenet #6442 Dátum: 2013. Május 04. - 21:05:31 »

Üdv! Milyen szerelék és céltávcső fog rákerülni? Lehet lemaradtam róla!  :Mosolyog Ha így van elnézést!
 Emelem

Szia

MOM 6x42 céltávcső kerül rá és komlói szerelékre gondoltam.


 Emelem
Naplózva
dama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2661


« Új üzenet #6443 Dátum: 2013. Május 04. - 21:08:24 »

Szia

MOM 6x42 céltávcső kerül rá és komlói szerelékre gondoltam.


 Emelem

Majd apuska választ lőszert, azért egyel nagyobb céltávcső jobb lenne. Pl egy 7x50-s. Kacsint Emelem
Naplózva

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki mint ami nincs áram alatt,
csak más a fogása!
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11260


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #6444 Dátum: 2013. Május 04. - 21:10:38 »

Már a szekrényben a puska!!! Mosolyog
Tudom, valakinek csak tucatpuska, de nekem most a kulcs a nagyvadakhoz. Nagyon boldog vagyok, hogy összejött. A feleségem már hetekkel ezelőtt tudta, hogy megvesszük a puskát. Én annak is örültem volna, ha őszre meg tudtam volna venni. Szóval meg van és nagyon-nagyon örülök neki.

Gyűjtök még infót a lőszerekről, de egy amerikai tesztben a Remington lőszerét javasolták hozzá leginkább. Lehet a végén még igazad lesz.  Kacsint

 Emelem

Ui.: nem felejtettem el, lesznek fotók, csak ma falat építettem szabadidőmben, így nem értem rá fotózni. Szomorú
A Remington a legtöbb helyen a cseh lőszerek árában megtalálható. Egy barátom használja évek óta,nagy megelégedéssel. Két éve ezzel ejtette el első szarvasbikáját is. Nem kell túlvariálni.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Oerdescu
Vendég
« Új üzenet #6445 Dátum: 2013. Május 04. - 21:13:56 »

Majd apuska választ lőszert, azért egyel nagyobb céltávcső jobb lenne. Pl egy 7x50-s. Kacsint Emelem

Ez van és addig nem ruházok be új távcsőbe, míg nem tudom pontosan, hogy mire van szükségem. Nagyítás, szürkületi érték, világítópont. Mind olyan dolgok számomra, amikről olvastam rengeteget, de tapasztalat nulla. Ha tudom mi kell, akkor vásárolok.



 Emelem
Naplózva
Oerdescu
Vendég
« Új üzenet #6446 Dátum: 2013. Május 04. - 21:14:56 »

A Remington a legtöbb helyen a cseh lőszerek árában megtalálható. Egy barátom használja évek óta,nagy megelégedéssel. Két éve ezzel ejtette el első szarvasbikáját is. Nem kell túlvariálni.

Olvasok még róla és gyűjtök tapasztalatokat. Elkezdem valahol és meglátjuk melyikkel szerepel legjobban  puska.


 Emelem
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #6447 Dátum: 2013. Május 04. - 22:20:01 »

Már a szekrényben a puska!!! Mosolyog
Tudom, valakinek csak tucatpuska, de nekem most a kulcs a nagyvadakhoz. Nagyon boldog vagyok, hogy összejött. A feleségem már hetekkel ezelőtt tudta, hogy megvesszük a puskát. Én annak is örültem volna, ha őszre meg tudtam volna venni. Szóval meg van és nagyon-nagyon örülök neki.

Gyűjtök még infót a lőszerekről, de egy amerikai tesztben a Remington lőszerét javasolták hozzá leginkább. Lehet a végén még igazad lesz.  Kacsint



 Emelem






Ui.: nem felejtettem el, lesznek fotók, csak ma falat építettem szabadidőmben, így nem értem rá fotózni. Szomorú



És mi van a jó öreg harcpróbált 7,62-es Russiannal?.... hamar kiesett a pixisből!
Egy pár hete-hónapja még itt örömködtél, videót tettél fel, ember nem volt a Fórumon, aki nem érezte fontosnak, hogy veled örüljön, mindenki azon rugózott, hogy tanácsot adjon, megossza a tapasztalatait.....
Szerintem tök felesleges volt. OOO Ördög
Naplózva
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #6448 Dátum: 2013. Május 04. - 22:31:36 »

Nem is volt felesleges, te nagy szamár, mert ha éppen Dani-Ordeszku nem hallgatott a pallérozott jótanácsokra, attól még egy-két bölcsen hallgató olvasó megfogadhatta azokat...

Egyébként tudja valaki, mi a f..om az a pixis??


 Emelem Effendi Nyihi
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #6449 Dátum: 2013. Május 04. - 23:17:38 »



Egyébként tudja valaki, mi a f..om az a pixis??


 Emelem Effendi Nyihi

A pixis, az amiből ki lehet esni! Olyan mint a ringispil! Abból is ki lehet esni. A ringispil annyival tud többet, mint a pixis, hogy abból hat sör után jól le is tudod okádni a nagyérdeműt, a centripetális erő segít a terítésben, te tudatlan törrög....
A pixis nem terít olyan egyenletesen. De abból is ki lehet esni!
Kielégítő volt a magyarázat? Vigyorog
 Wave
Naplózva
Oldalak: 1 ... 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 [430] 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 ... 981   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: