Oldalak: 1 ... 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 [417] 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 ... 981   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Golyós fegyverekről általában  (Megtekintve 1764632 alkalommal)
pbence93
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 562



WWW
« Új üzenet #6240 Dátum: 2013. Március 21. - 08:39:38 »

Még mindig utánkereső puskáknál tartok.
Találtam egy egész korrekt árú 45-70-est, alsó kulcsos. Tudom hogy nem egy konyhabarát kaliber, de szerintem keresésnél
nem is az az első számú szempont, nekem legalábbis az a gyanúm hogy ez azért megállítja a vadat, bármiről is legyen szó.
Van esetleg valami tapasztalatotok ezzel a kaliberrel kapcsolatban?
 Emelem
Naplózva

Fkorei
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1178


« Új üzenet #6241 Dátum: 2013. Március 21. - 08:40:06 »

Hali

Egy kis érdekesség: Browning Maral

Nem egy szép darab...de legalább érdekes...




és kiadják újra az A5-öst

http://www.browning-a5.eu/

üdv
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11260


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #6242 Dátum: 2013. Március 21. - 08:54:45 »

Hali

Egy kis érdekesség: Browning Maral

Nem egy szép darab...de legalább érdekes...

üdv
Érdekes , érdekes...azért elférne a szekrényemben. Kacsint
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Fkorei
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1178


« Új üzenet #6243 Dátum: 2013. Március 21. - 09:07:30 »

Érdekes , érdekes...azért elférne a szekrényemben. Kacsint

Én is kipróbálnám, de annyira nem jön be az a nagy ablakmosó az oldalán meg az a nagy kiálló biztosító.
Amúgy amikor kibiztosítjuk (megfeszítjük az ütőszeget), kattan egy  nagyot, ahogy kiugrik a gomb...persze biztos le lehet fogni újjal, de nem egy cserkelő fegyver Mosolyog

http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=raaSnWKDqjc#t=43s
Naplózva
Cheyenne
Vendég
« Új üzenet #6244 Dátum: 2013. Március 21. - 09:31:32 »

Érdekes , érdekes...azért elférne a szekrényemben. Kacsint
Üdv Balkóbátya!

..Azért, Neked is illő lenne betartani a "lépcsőfokokat"..  Kacsint ..
..A Maralt, csak a Blaser után!..   ..Csak,hogy érezd a különbséget.., fegyver.., és  FEGYVER között..  Stoel ..   Emelem
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #6245 Dátum: 2013. Március 21. - 09:40:56 »

Hali

Egy kis érdekesség: Browning Maral

Nem egy szép darab...de legalább érdekes...

üdv

Jó ötlet  Fejvakarás és nyilván a félautómatákból származik hogy hátrahúzott helyzetből már a rúgó tolja vissza a zárszerkezetet kb. úgy működik mint egy félautómata aminek eltömődött a gázátömlő furata és kézzel kell hátrahúzni. Kétségtelen hogy időt nyer vele aki gyorsan akar lőni a töltés után mert a zár visszaútjának ideje alatt lenyúlhat a "ravaszhoz" . Másik előny hogy az a rúgó mindig egyenletes megfelelő erővel teszi helyre a szerkezetet. Ezután meg jön a hátrány a fedőtok és a rúgó miatt méghoszabb fegyvert kell építeni és ezért úgy látom hogy zárfogantyú is egy kacskaringóval hátra van hozva hogy ne keljen akkorát nyújtózkodni. Vannak kétségeim az Acerából kiindúlva hogy esetleg nem lesz ez egy jól átgondolt fegyver.  Azért szívesen megnézném . Hol láttad és mennyiért ?                                   Emelem
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #6246 Dátum: 2013. Március 21. - 09:49:41 »

Még mindig utánkereső puskáknál tartok.
Találtam egy egész korrekt árú 45-70-est, alsó kulcsos. Tudom hogy nem egy konyhabarát kaliber, de szerintem keresésnél
nem is az az első számú szempont, nekem legalábbis az a gyanúm hogy ez azért megállítja a vadat, bármiről is legyen szó.
Van esetleg valami tapasztalatotok ezzel a kaliberrel kapcsolatban?
 Emelem

Ha jóáron van nyugodtan vedd meg, arra tökéletesen megfelel mind két változat ! A rövidebb a kompenzátor lyukak és a rövidebb cső miatt hangosabb de a kurtasága az előnye is . Olvasd vissza a kengyelkulcsos és a 45/70 topikokat.   Figyelmes olvasás                         Emelem   
Naplózva
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #6247 Dátum: 2013. Március 21. - 10:27:18 »

Jó ötlet  Fejvakarás és nyilván a félautómatákból származik hogy hátrahúzott helyzetből már a rúgó tolja vissza a zárszerkezetet kb. úgy működik mint egy félautómata aminek eltömődött a gázátömlő furata és kézzel kell hátrahúzni. Kétségtelen hogy időt nyer vele aki gyorsan akar lőni a töltés után mert a zár visszaútjának ideje alatt lenyúlhat a "ravaszhoz" . Másik előny hogy az a rúgó mindig egyenletes megfelelő erővel teszi helyre a szerkezetet. Ezután meg jön a hátrány a fedőtok és a rúgó miatt méghoszabb fegyvert kell építeni és ezért úgy látom hogy zárfogantyú is egy kacskaringóval hátra van hozva hogy ne keljen akkorát nyújtózkodni. Vannak kétségeim az Acerából kiindúlva hogy esetleg nem lesz ez egy jól átgondolt fegyver.  Azért szívesen megnézném . Hol láttad és mennyiért ?                                   Emelem
Illent még nem láttam de tegnap a vadászboltban volt a kezemben egy Browning BAR félautomata golyós (egy kisebb vagyonba került). Ránézésre a két fegyver nem tagadhatja meg a rokonságot.
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11260


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #6248 Dátum: 2013. Március 21. - 10:55:22 »

Üdv Balkóbátya!

..Azért, Neked is illő lenne betartani a "lépcsőfokokat"..  Kacsint ..
..A Maralt, csak a Blaser után!..   ..Csak,hogy érezd a különbséget.., fegyver.., és  FEGYVER között..  Stoel ..   Emelem
Még "csak" Stoel  a Cz-nél járok e képzeletbeli lépcsőn,de jelenleg maximum az agyazását tervezném lecserélni,amit segítene  ha valaki megvenné a csereberében hirdetett darabot. Kacsint
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Fkorei
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1178


« Új üzenet #6249 Dátum: 2013. Március 21. - 11:46:43 »

Jó ötlet  Fejvakarás és nyilván a félautómatákból származik hogy hátrahúzott helyzetből már a rúgó tolja vissza a zárszerkezetet kb. úgy működik mint egy félautómata aminek eltömődött a gázátömlő furata és kézzel kell hátrahúzni. Kétségtelen hogy időt nyer vele aki gyorsan akar lőni a töltés után mert a zár visszaútjának ideje alatt lenyúlhat a "ravaszhoz" . Másik előny hogy az a rúgó mindig egyenletes megfelelő erővel teszi helyre a szerkezetet. Ezután meg jön a hátrány a fedőtok és a rúgó miatt méghoszabb fegyvert kell építeni és ezért úgy látom hogy zárfogantyú is egy kacskaringóval hátra van hozva hogy ne keljen akkorát nyújtózkodni. Vannak kétségeim az Acerából kiindúlva hogy esetleg nem lesz ez egy jól átgondolt fegyver.  Azért szívesen megnézném . Hol láttad és mennyiért ?                                   Emelem

Ha jól tudom az IWA-n mutatták most be, és talán nyártól fogják árulni? De nem vagyok biztos benne.
Csak a neten láttam a képét, aztán úgy néztem utána hogy mi is ez...szóval nem boltban, vagy ilyesmi.
Naplózva
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #6250 Dátum: 2013. Március 21. - 11:53:29 »

Még mindig utánkereső puskáknál tartok.
Találtam egy egész korrekt árú 45-70-est, alsó kulcsos. Tudom hogy nem egy konyhabarát kaliber, de szerintem keresésnél
nem is az az első számú szempont, nekem legalábbis az a gyanúm hogy ez azért megállítja a vadat, bármiről is legyen szó.
Van esetleg valami tapasztalatotok ezzel a kaliberrel kapcsolatban?
 Emelem

Vannak, és elég vegyesek.
Bár most, hogy lehet utántölteni, könnyebben megoldható a lőszer mizéria.
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #6251 Dátum: 2013. Március 21. - 12:16:24 »

A Browning inkább a Dualis-t gyártaná, az szép is volt, jó is volt, karcsú is volt.
Naplózva
pbence93
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 562



WWW
« Új üzenet #6252 Dátum: 2013. Március 21. - 23:16:24 »

Valaki meg tudja mondani nekem hogy mi az a kakashosszabbító? Szerény vadászéletem alatt még csak nem is hallottam ilyesmi kifejezést.  Tasli
Vagyis inkább mit jelent ez a mondat "egy gyári"kakas hosszabbítót",egy zárat is"?  Woest

Köszönöm!  Emelem
Naplózva

debian
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 314


« Új üzenet #6253 Dátum: 2013. Március 22. - 06:39:55 »

Valaki meg tudja mondani nekem hogy mi az a kakashosszabbító? Szerény vadászéletem alatt még csak nem is hallottam ilyesmi kifejezést.  Tasli
Vagyis inkább mit jelent ez a mondat "egy gyári"kakas hosszabbítót",egy zárat is"?  Woest

Köszönöm!  Emelem
Ezt a mondatot egészében kellene idézned, így nehéz megtippelni hogy mit is jelenthet. Kakas hosszabbítót el tudom képzelni, pl. azoknál a kakasos fegyvereknél, amelyekre távcsövet szerelnek, a kakas gyors felhúzásában akadályoz a távcső. Ilyenkor szoktak a kakas végére derékszögben oldalra (attól függ melyikre hogy bal vagy jobbkezes az illető) egy "hosszabbítót" csavarozni. Itt látható egy példa, bár itt nincs felszerelve céltávcsővel a fegyver:
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #6254 Dátum: 2013. Március 22. - 06:50:34 »

Ezt a mondatot egészében kellene idézned, így nehéz megtippelni hogy mit is jelenthet. Kakas hosszabbítót el tudom képzelni, pl. azoknál a kakasos fegyvereknél, amelyekre távcsövet szerelnek, a kakas gyors felhúzásában akadályoz a távcső. Ilyenkor szoktak a kakas végére derékszögben oldalra (attól függ melyikre hogy bal vagy jobbkezes az illető) egy "hosszabbítót" csavarozni. Itt látható egy példa, bár itt nincs felszerelve céltávcsővel a fegyver:


 Igen Igen

A Marlinokhoz adnak ilyet, és addig el sem tudtam képzelni, hogy van értelme, amíg nem találkoztam egy vadásztárssal, akinek tényleg akkora a hüvelyk ujja, hogy nem fér be kakas és a távcső közé.
Egyébként ki lehetne találni neki valami rendes nevet magyarul is, a Marlinnál "spur" azaz "sarkantyú" a neve. Szerintem az is idétlen név.....
Naplózva
Oldalak: 1 ... 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 [417] 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 ... 981   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: