Oldalak: 1 ... 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 [404] 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 ... 981   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Golyós fegyverekről általában  (Megtekintve 1764936 alkalommal)
Tony
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1569



« Új üzenet #6045 Dátum: 2013. Február 14. - 20:51:06 »

Sziasztok
....A szerelék magas, így a nyílt irányzékot is lehet használni, a távcső levétele nélkül.....



Üdv;
Dani

Szép is a Vadász ha van gügyevágás a homlokán!  Ördög

 Emelem

Naplózva

"Az erdő az én templomom."
Rzoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1600



« Új üzenet #6046 Dátum: 2013. Február 14. - 20:56:24 »

Én is azt vettem. Ez egy belőtt, korábban vadászatra használat puska. Össze kell lőnöm magammal és elvileg ennyi. De persze sosem ilyen egyszerűek a dolgok...  Mosolyog
A fenébe is !!
Nincs rajta puskaszíj ! Tasli Tasli
 Vigyorog
Naplózva
pbence93
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 562



WWW
« Új üzenet #6047 Dátum: 2013. Február 18. - 15:15:37 »

Marlin XL 7-est akarok venni utánkereséshez (ZKK 7x64-esemet cserélném le). Sosem volt még dolgom weaver sínnel. Kaptam árajánlatot egy szerelékre 35 ezer forint, most voltam bent a vadászboltban 7 ezer Ft-ért mutatott egy egyszerű levehető szereléket két gyűrű+ két csavar. Szerintetek az is megállja a helyét, nem mozdul el ténlyeg ugyan úgy feltehető és levehető? Esetleg ehhez a weaver sínre felszerelhető nyílt irányzékról nem tudtok?
Mert nekem úgy kellene, hogy utánkereséshez távcsőnélkül, nyílt irányzékkal, ami nincs rajta, lesre pedig távcsővel.
  Emelem
Naplózva

Stefi
Vendég
« Új üzenet #6048 Dátum: 2013. Február 18. - 15:57:16 »

Marlin XL 7-est akarok venni utánkereséshez (ZKK 7x64-esemet cserélném le). Sosem volt még dolgom weaver sínnel. Kaptam árajánlatot egy szerelékre 35 ezer forint, most voltam bent a vadászboltban 7 ezer Ft-ért mutatott egy egyszerű levehető szereléket két gyűrű+ két csavar. Szerintetek az is megállja a helyét, nem mozdul el ténlyeg ugyan úgy feltehető és levehető? Esetleg ehhez a weaver sínre felszerelhető nyílt irányzékról nem tudtok?
Mert nekem úgy kellene, hogy utánkereséshez távcsőnélkül, nyílt irányzékkal, ami nincs rajta, lesre pedig távcsővel.
  Emelem

Szia Bence !  Először érdeklődj hogy mennyiért kerül majd rá a használható nyílt irányzék . Fúrás nem ajánlott, forrasztás esetén pedig újra kell barnítani a fegyvert. A 35.000 forintos weaver sínes szerelék esetleg jó lehet de a 7.000 forintos érzésem szerint egy gagyi nem acél tákolmány.
Weaver sínre felszerelhető nyílt irányzékról nem tudok de még lövetem sincs hogy az milyen lehet.  Fejvakarás  Vállat von mindenesetre egy olyan megoldás hogy az egyiket le a másikat fel még bonyolítja a helyzetet és még minőségibb szereléket igényel.
Tudod hogy azért a 35.000 Ft -ért már használható GV-t kapsz ?  Kacsint  Nem fűződik semmi érdekem ahhoz hogy lebeszéljelek egy ilyen fegyverről de szerintem ez egy zsákutca amibe még a behajtást is jól meg kell fizetni. Még mindig az a javaslatom hogy tartsd meg a jó kis távcsöves ZKK-t és ha golyóssal akarsz utánkeresni akkor arra egy külön nyílt irányzékos olcsó de használható puskát vegyél.   Emelem
Naplózva
monticola
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 328



« Új üzenet #6049 Dátum: 2013. Február 18. - 16:28:54 »

Tudod hogy azért a 35.000 Ft -ért már használható GV-t kapsz ?  Kacsint  Nem fűződik semmi érdekem ahhoz hogy lebeszéljelek egy ilyen fegyverről de szerintem ez egy zsákutca amibe még a behajtást is jól meg kell fizetni. Még mindig az a javaslatom hogy tartsd meg a jó kis távcsöves ZKK-t és ha golyóssal akarsz utánkeresni akkor arra egy külön nyílt irányzékos olcsó de használható puskát vegyél.   Emelem

 Igen Igen Igen

Ezt tényleg szívleljed meg Bence, Stefinek nagyon igaza van!
Azt is tegyük mellé, hogy az utánkereső fegyver tényleg nem színházi, kiállítási darab, és bizony sokszor nehéz a sorsa Mosolyog Kár az egyetlen golyósfegyvert nyúzni, húzni, karcolni. A távcső fel-le pakolása meg végképp nem a 7000 Ft-ból megoldható kategória, bármit is mond a boltos! Ez a műfaj a 100e Ft-os négykörmös Suhli szerelékről szól!  (Jó vanank még lehetőségek Recknagel, EAW...stb, de az ár ott is ugyanez)
Üdv: monti Emelem
Naplózva

"S kezedben érzed azt a remegést, mely egyidős az emberrel, az ölés készségét, ezt a tilalmas vonzást, ezt a mindennél erősebb szenvedélyt, ezt az ingert, mely nem jó és nem rossz, hanem minden élet egyik titkos ingere: erősebbnek lenni, mint a másik, ügyesebbnek lenni, mester maradni, nem hibázni."
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #6050 Dátum: 2013. Február 18. - 16:40:31 »

A weaver sínre Komlón csinálnak max 15e-ért két gyűrűt.
Nekem postával 12e-ből itthon volt.


 S.Peti
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
pbence93
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 562



WWW
« Új üzenet #6051 Dátum: 2013. Február 18. - 17:41:18 »

Köszönöm a válaszokat!
Sajnos én sem tudok sínre szerelhető nyílt irányzékról, de érdeklődöm nagy erőkkel a nyílt irányzékról, és hát nem olcsó mulatság meg amit mondtál Stefi, fúrni nem nagyon akarnak a fegyvermesterek sem.
Még egyenlőre tényleg csak puhatolózok nehogy többe legyen a gomb mint a kabát.
 Emelem
Naplózva

Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #6052 Dátum: 2013. Február 18. - 19:13:11 »

Köszönöm a válaszokat!
Sajnos én sem tudok sínre szerelhető nyílt irányzékról, de érdeklődöm nagy erőkkel a nyílt irányzékról, és hát nem olcsó mulatság meg amit mondtál Stefi, fúrni nem nagyon akarnak a fegyvermesterek sem.
Még egyenlőre tényleg csak puhatolózok nehogy többe legyen a gomb mint a kabát.
 Emelem

23 eFt a delta pirospont, az alá való weaver adapter tán 3 eFt, és van levehető "nyílt" irányzékod!
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #6053 Dátum: 2013. Február 19. - 07:03:29 »

23 eFt a delta pirospont, az alá való weaver adapter tán 3 eFt, és van levehető "nyílt" irányzékod!

Szerintem ezek a "pirospontok" se ideálisak az utánkeresésnél a sűrűbe ütni vágni hó,harmat ,eső rárakódik és pont akkor lesz igazán használhatatlan
mikor a legnagyobb szükség van rá. Nem beszélve arról hogy a hátadon van és nem tudsz figyelni arra hogy elakad , koszolódik stb. Majdnem mintha távcsövessel mennél utánkeresni csak a látómező nagyobb. Én még nem láttam vérbeli utánkeresőt ilyesmivel.   
Köszönöm a válaszokat!
Sajnos én sem tudok sínre szerelhető nyílt irányzékról, de érdeklődöm nagy erőkkel a nyílt irányzékról, és hát nem olcsó mulatság meg amit mondtál Stefi, fúrni nem nagyon akarnak a fegyvermesterek sem
Még egyenlőre tényleg csak puhatolózok nehogy többe legyen a gomb mint a kabát.
 Emelem

Azért nem akarnak fúrni faragni mert a balhét nekik (is) el kell vinni pl. egy csőrobbanás esetén. Hidd el hogy a JÓ oldható szerelék ami "tűri" a gyakori cserét az egy már valamire való puska árában van. ( Zárójelben jegyzem meg hogy én még az eredeti Steyr  96.000 forintos szereléket se használnám gyakori csereberére mert már láttam olyat hogy utána nem oda mentek a göbecsek ahova szánták. Úgy vagyok vele hogy biztos ami biztos egy egy levétel után jó azt lövéssel is ellenőrizni. Akkor meg már tényleg jobb és olcsóbb megoldás egy külön az utánkeresésre tartott kopasz puska. )  Higyj nekem én már végigjártam ezt az utat  Nem szól szám (is).                        Emelem
Naplózva
monticola
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 328



« Új üzenet #6054 Dátum: 2013. Február 19. - 09:15:23 »

Stefi elöbbi gondolatait erősíteném ismételten én is, ha még nem unod Bence a jótanácsokat.
Pirospontos irányzékot én is használok. (Docter sight II ). DE CSAK hajtásban, és ott is mint elálló, pont a Stefi által elmondottak miatt. Egyébként 8x56-os Bender szolgál a fegyveren. Többször ellenőriztem a cserék után, de tökéletesen vissazállt minden esetben a találati pont. Ezzel soha nem volt még gondom. Utánkeresésnél én mindig leveszem a céltávcsövet a vegyescsövűről, felpattintom a nyilt irányzékot és utána lehet "bogarászni". Nem vagyok profi kutyás utánkereső, de sokat vadászom fedett terepen, nádban. Itt ha csak 40-50 métert is megy a vad a lövés után, az már az esetek 80%-ában bogarászás, keresgélés. Ritkán kell kutyás segítséget hívni, de akkor is csak távcső nélkül megyek a nádba, mert láttam már egy-két érdekes esetet Kacsint És erre a célra remekül bevált a Suhli körmös szerelék. De csak az. Mivel több golyósom van, próbáltam én is univerzálisabbá tenni pl. a 30-06-os ZKK-t. Kifordítható KOZAP szerelékkel. Hát elmondhatom, hogy nem sikerült, le is szedtem azt a vasat a fegyverről. Azóta is ott pihen valahol a polcon a fegyverszekrényben a kacatok között.
Naplózva

"S kezedben érzed azt a remegést, mely egyidős az emberrel, az ölés készségét, ezt a tilalmas vonzást, ezt a mindennél erősebb szenvedélyt, ezt az ingert, mely nem jó és nem rossz, hanem minden élet egyik titkos ingere: erősebbnek lenni, mint a másik, ügyesebbnek lenni, mester maradni, nem hibázni."
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #6055 Dátum: 2013. Február 19. - 09:32:06 »

Nem akarok a tapasztaltak dolgába beleszólni, mivel életemben alig ötször-hatszor kellett utánkeresnem - valószínűleg csak szerencsém volt - de számomra kevésbé életszerű, hogy az ember minden vadászathoz vigyen magával két puskát.
Persze, ha olyan utánkeresésről van szó, ahova haza kell menni a kutyáért, stb..stb, akkor már fel lehet karmolni egy másik puskát is, belefér. De a gyakoribb az, hogy a bizonyos kötelező idő elteltével a vadászok nagytöbbsége megpróbál utána menni ott, olyan felszereléssel, ami éppan nála van....
Legalábbis egy kivételével velem mindig igy történt...
Ezért gondolom, hogy másnál is ez lehet a helyzet. Ha jól gondolom egyáltalán...
 Emelem
Naplózva
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #6056 Dátum: 2013. Február 19. - 09:41:58 »

Én anno úgy hallottam, hogy a ZKK eredeti, sínes szereléke, amin ugye régebben a kis 4x32-es Zeiss szokott lenni, tudja azt, hogy levétel után ugyanoda áll vissza. Persze, nem hittem el, de ellenőriztem többször, és nekem működött.
Szóval, ha másnak is ilyen tapasztalata volt, akkor ez megoldás lehet. Mivel eredetileg szárnyas csavarok fogják a sín rögzítőkörmeit, ezt akár kézzel is lehet oldani vagy meghúzni, ha a szükség úgy kívánja.
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
monticola
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 328



« Új üzenet #6057 Dátum: 2013. Február 19. - 11:54:52 »

Én anno úgy hallottam, hogy a ZKK eredeti, sínes szereléke, amin ugye régebben a kis 4x32-es Zeiss szokott lenni, tudja azt, hogy levétel után ugyanoda áll vissza. Persze, nem hittem el, de ellenőriztem többször, és nekem működött.
Szóval, ha másnak is ilyen tapasztalata volt, akkor ez megoldás lehet. Mivel eredetileg szárnyas csavarok fogják a sín rögzítőkörmeit, ezt akár kézzel is lehet oldani vagy meghúzni, ha a szükség úgy kívánja.

Igen jól hallottad, nekem is volt ilyenem, és viszonylag jól visszaállt. De ettől ez még nem a gyakori le és felrakásra tervezett oldható szerelék! Kézzel pedig nem elég meghúzni, nem árt oda egy fogó is. De fix szerelékként atomstabil, és jó megoldás volt.
Naplózva

"S kezedben érzed azt a remegést, mely egyidős az emberrel, az ölés készségét, ezt a tilalmas vonzást, ezt a mindennél erősebb szenvedélyt, ezt az ingert, mely nem jó és nem rossz, hanem minden élet egyik titkos ingere: erősebbnek lenni, mint a másik, ügyesebbnek lenni, mester maradni, nem hibázni."
monticola
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 328



« Új üzenet #6058 Dátum: 2013. Február 19. - 11:58:37 »

Nem akarok a tapasztaltak dolgába beleszólni, mivel életemben alig ötször-hatszor kellett utánkeresnem - valószínűleg csak szerencsém volt - de számomra kevésbé életszerű, hogy az ember minden vadászathoz vigyen magával két puskát.
Persze, ha olyan utánkeresésről van szó, ahova haza kell menni a kutyáért, stb..stb, akkor már fel lehet karmolni egy másik puskát is, belefér. De a gyakoribb az, hogy a bizonyos kötelező idő elteltével a vadászok nagytöbbsége megpróbál utána menni ott, olyan felszereléssel, ami éppan nála van....
Legalábbis egy kivételével velem mindig igy történt...
Ezért gondolom, hogy másnál is ez lehet a helyzet. Ha jól gondolom egyáltalán...
 Emelem

Teljesen jól gondolod!
Én ezért használom előszeretettel az általam vázolt megoldást. Kimondottan utánkereső fegyverre annak van szüksége aki hivatásosként, vagy profi kutyásként keres után másoknak is. Gondolom Bence is ilyen feladatra szánja az utánkereső fegyvert?
Naplózva

"S kezedben érzed azt a remegést, mely egyidős az emberrel, az ölés készségét, ezt a tilalmas vonzást, ezt a mindennél erősebb szenvedélyt, ezt az ingert, mely nem jó és nem rossz, hanem minden élet egyik titkos ingere: erősebbnek lenni, mint a másik, ügyesebbnek lenni, mester maradni, nem hibázni."
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #6059 Dátum: 2013. Február 19. - 14:06:02 »

Marlin XL 7-est akarok venni utánkereséshez (ZKK 7x64-esemet cserélném le). Sosem volt még dolgom weaver sínnel. Kaptam árajánlatot egy szerelékre 35 ezer forint, most voltam bent a vadászboltban 7 ezer Ft-ért mutatott egy egyszerű levehető szereléket két gyűrű+ két csavar. Szerintetek az is megállja a helyét, nem mozdul el ténlyeg ugyan úgy feltehető és levehető? Esetleg ehhez a weaver sínre felszerelhető nyílt irányzékról nem tudtok?
Mert nekem úgy kellene, hogy utánkereséshez távcsőnélkül, nyílt irányzékkal, ami nincs rajta, lesre pedig távcsővel.
  Emelem

Szia Bence!

Én úgy gondolom, hogy komolyabban bele akarsz állni az után keresésbe. Mivel még fiatal vagy így kevesebb is a rutinból jövő puska kezelésed, így szerintem az egyszerű és atombiztos dolgokat keresd fegyver esetébe. Nem tudom merrefelé keresel, és főleg milyen vad jöhet szóba, de gondolom a rövid lábú miatt főleg disznó.
Szerintem az első legjobb és legegyszerűbben kezelhető a fegyver az a sörétes, nyilván megvannak a korlátai. Amennyiben őz és szarvas is szóba jön, akkor pedig szerintem ne próbálj meg félmegoldásokban gondolkozni, hanem vegyél egy kimondottam után kereső golyós fegyvert. Ez most lehet M98, Zkk, Cz stb.... rövid csővel nyílt irányzékkal, a mostani puskád meg hagyd meg vadászni.
A végén előbb utóbb úgyis ide fog keveredni, és lesz egy után kereső fegyvered. És egyet fogadj meg bár van benned alázat, próbálj meg minél lassabban akkár az időt húzva is kimenni, mert az idő neked dolgozik. nem ér annyit a hús mint egy felhasított láb, vagy egy megtiport kurta lábú. Ezért is jó ha van külön fegyvered, mert ha még kint is ülsz a kutyával, és gyere már nézd meg van. akkor is haza kell menni, és telik az idő, te pedig felkészülsz.

Nem akarok én nagy okosság mondó lenni, de így érzem.

A másik meg az, hogy egy M98-as  kijön egy normális oldható szerelék árából, és van nyílt irányzékod.

 Emelem Wave
Naplózva

Üdv End
Oldalak: 1 ... 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 [404] 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 ... 981   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: