Oldalak: 1 ... 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 [46] 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 ... 981   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Golyós fegyverekről általában  (Megtekintve 1764735 alkalommal)
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #675 Dátum: 2008. Szeptember 08. - 12:28:36 »

Szia Taser!
Nekem az SSG vadászváltozata van, 6-24x56-os Diavarival.
De vadásznak érzem magam...
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Steve
Vendég
« Új üzenet #676 Dátum: 2008. Szeptember 08. - 12:35:05 »


"Nekem az SSG vadászváltozata van, 6-24x56-os Diavarival.
De vadásznak érzem magam..."


Ááááá....most olvashattuk, hogy Te már nem is lehetsz az.... Ördög Nyihi
Naplózva
Taser
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149

"“ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ”"


« Új üzenet #677 Dátum: 2008. Szeptember 08. - 12:45:35 »

Sziasztok

Steve

Igazságod vagyon. A kérdés valóban erről szólt. A hibát ott követtem/ ük el, hogy  profiknak való fegyver képe és a kérdésben rejlő dilettantizmus közötti óriási különbségre figyelt mindenki ( kivéve téged  Taps) Ezért születtek ezek a hozzászólások. Amik ugyan kifejezték a fórumozók többségének véleményét a fegyverről és a kérdezőről de igazából nem a kérdésre adott válaszok voltak.

Ha meg tradisabb fegyver kő neki akkor vegyen/kapjon egy íjat  Bion Bion Bion ( de ne a legmodernebb csigásat  Nyihi Nyihi Nyihi)

S:Peti aki nem ismeri az íjász "kalibereket" az de ugrággyon a puskájáva Bion Bion Bion

Viktor  Igen ( A Dragunov átalakítása csak egy kényszer megoldás volt, hogy ne kelljen beolvasztani őket )
Legközelebb én meg megjelenek egy Chey Tac -cal a hajtásban oszt megkérek mindenkit lesz szives a hajtósor 800 méternél megállni ha jót akar. Vadász
Naplózva

A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem.
Nem gondolkodunk. Nincs mivel. Lövünk. Van mivel.
Viktor
Vendég
« Új üzenet #678 Dátum: 2008. Szeptember 08. - 12:46:55 »

Jajj tényleg minek ez a cirkusz?!

Senki nem mondta Peti hogy Te nem vagy vadász, mellesleg Te nem katonai fegyvert használsz, hanem Steyr Mannlicher Varmintert, ami nem az SSG-ből, hanem a Steyr Mannlicherből lett kifejlesztve... illetve az SSG03-nak és s Steyr Mannlicher különböző verzióinak ugyanaz az alapja.

Úgyhogy nem hinném, hogy éppen ezek a hozzászólások az alapjai annak hogy kiforgassuk a másik mondanivalóját, de mindegy. Lassan tényleg szégyenkezni kell ha vadászpuskát ajánl az ember...
Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #679 Dátum: 2008. Szeptember 08. - 12:54:00 »

Viktor!
Dehogy kell szégyenkezni...
Azzal a szerszámmal kell dolgozni, ami van...
A máséval csak a csalánt lehet verni. Ördög
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #680 Dátum: 2008. Szeptember 08. - 13:01:54 »

Félre a tréfával, ha lehetne választanom, két stucnit tartanék, 243 Win, és 9,3x6valamennyi.
Steyr régi, oldalbiztosítós...Sauer 90 vagy 92
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Steve
Vendég
« Új üzenet #681 Dátum: 2008. Szeptember 08. - 13:03:22 »

Taser! Igen Igen Igen

Pistám!

Nem láttam, de ha láttam volna sem fogok azért bocsánatot kérni, mert vadászatra vadászpuskát voltam bátor ajánlani. Mindezt nem kioktató és nem agresszív stílusban tettem, de lassan az embernek a körmét kell rágnia félelmében ha a vadásziasságot szóba hozza...?

Szerintem mindemellett készséggel becserélik a forgalmazónál ezt az SSG-t egy Mannlicher Classicra, vagy Uram bocsá' Luxusra.

Még annyit is meg merészelek említeni, hogy a vadászpuskák tárát másképpen tervezik mint a szigorú lőszertűrésű mesterlövészpuskákét, ezeket ugyanis egyféle teljes burkolatú lőszerhez tervezik és a puska semmilyen formában nem hálálja meg ha ettől eltérnek. De legalábbis nem fog többet tudni semmivel mint akár az én 308-asom. Persze olyan is lehet, mint a Dragunov, ami egyszerűen már a betárazásnál szétnyír minden ólomhegyet.

Viktorom!

Nem is kell bocsánatot kérni! Miért kérnél....?
A stílust te érzed. Nekem -és ezt ne vadd csak magadra(!)- nem az jött le, hogy amolyan "nagyapós tacsadás" lett volna!
Abban igazad van, hogy bizonyosan becserélnék nekei valami "trendi űber tradi" fegyverre...., ha akarja.A feltett kérdésra akkor is azt gondolom, hogy a korrekt válasz az, hogy igen, megfelelő lőszerrel, és megfelelő céltávcsővel vadászias lőtávolságról alkalmas vadászatra !!!!Mindenképpen valami direkt vadászatra konstruált flintával szerencsésebb lenne a vadászéletet kezdeni, de neki ez a választás is megadatott.
Azt pedig végképp nem értem, hogy ki állított olyat, hogy a Te 308-sodtól  vadászlőszerrel többet tudna az SSG?! Vállat von Sőt! Biztosan nem tudna többet, mert mint Taser is említette, neki valószínűleg nincs lövészet terén olyan nagy tapasztalata....Mosolyog(bár lehet Isten adta tehetség is Kacsint)

Vadássziasság.....
Én megélni szeretem. És úgy is élek, még ha műanyag dugóspuskával (Harka Csabi után szabadon Nyihi) is.
Akinek nem inge nem veszi magára...
Naplózva
Steve
Vendég
« Új üzenet #682 Dátum: 2008. Szeptember 08. - 13:09:07 »

"Amik ugyan kifejezték a fórumozók többségének véleményét a fegyverről és a kérdezőről de igazából nem a kérdésre adott válaszok voltak...."

Taser!

A fegyverről még csak hagyján, de a kérdezőröl...?!!
Esteleg a forumozók többsége személyes ismeri, és ez által ítéli el a kérdezőt???? Meglepődött
Ebben az esetben Én kérek elnézést mindenkitől!!! Bow
Naplózva
Sziju
Vendég
« Új üzenet #683 Dátum: 2008. Szeptember 08. - 13:09:55 »

Szerintem a fiatal és kíváncsi kérdező eredeti szándéka mindössze csak ennyi volt:

-Ha ilyen fegyvert akarok birtokolni, mi egyszerűbb, és olcsóbb: beiratkozni egy lövészklubba, és sportcélra megvenni? Vagy vadászengedélyt szerezni?

Ti pasik meg komolyan veszitek a kérdést, és egymást ölitek...  Bion
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #684 Dátum: 2008. Szeptember 08. - 13:10:24 »

Viktor!
Dehogy kell szégyenkezni...
Azzal a szerszámmal kell dolgozni, ami van...
A máséval csak a csalánt lehet verni. Ördög

Na ja... de én a magam részéről ha kapnék is egy ilyet, megkérdezném akitől kaptam: nem haragszol ha becseréltetem? Persze ez én vagyok, de ez olyan drága fegyver, hogy az árán még az értékvesztéssel együtt is egy nagyon komoly puskát lehet venni... vadászpuskát...

Ábszolúte nem kötözködésképpen: a Sauer 90 nyakbiztosítós.

http://seeland.hu/sauer/sauer90.html
Naplózva
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #685 Dátum: 2008. Szeptember 08. - 13:11:50 »

Félre a tréfával, ha lehetne választanom, két stucnit tartanék, 243 Win, és 9,3x6valamennyi.
Steyr régi, oldalbiztosítós...Sauer 90 vagy 92

9,3x6valamnnyi stucni lehet hogy kicsit megigazitaná az ember orcáját. Bár igaz hogy Sauerekre valami csőszájfék féleséget épitenek, meg a kickstopot persze, amitől a stucni el is veszti könnyű, kezes voltát, ami pont az értelme lenne.  Én valahogy úgy gondolom, hogy 9,3-as puska legyen legalább 4, de inkább 4,5 kiló, és akkor kényelmesen lehet kőni vele. Gavallérpuskában és stucniban értelmetlennek találom a nagy kalibert,(magnumot pláne) mert vagy megtartják a fegyver könnyű, finom jellegét, és akkor agyonrúg, vagy a kaliberhez igazitják a súlyt, akkor meg pont olyan nehéz lesz mint egy normál ismétlő.
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #686 Dátum: 2008. Szeptember 08. - 13:13:32 »

És úgy is élek, még ha műanyag dugóspuskával is.


Nekem is volt... de duplagolyós... Vigyorog Vigyorog Vigyorog

(ha emlékszik rá valaki: nagy indiánfej volt rajta a Made in Hungary felirat alatt)
Naplózva
Steve
Vendég
« Új üzenet #687 Dátum: 2008. Szeptember 08. - 13:14:55 »

És úgy is élek, még ha műanyag dugóspuskával is.


Nekem is volt... de duplagolyós... Vigyorog Vigyorog Vigyorog

(ha emlékszik rá valaki: nagy indiánfej volt rajta a Made in Hungary felirat alatt)
Kacsint Igen
Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #688 Dátum: 2008. Szeptember 08. - 13:16:11 »

Viktor!
Dehogy kell szégyenkezni...
Azzal a szerszámmal kell dolgozni, ami van...
A máséval csak a csalánt lehet verni. Ördög

Na ja... de én a magam részéről ha kapnék is egy ilyet, megkérdezném akitől kaptam: nem haragszol ha becseréltetem? Persze ez én vagyok, de ez olyan drága fegyver, hogy az árán még az értékvesztéssel együtt is egy nagyon komoly puskát lehet venni... vadászpuskát...

Ábszolúte nem kötözködésképpen: a Sauer 90 nyakbiztosítós.

http://seeland.hu/sauer/sauer90.html
Az oldalbiztosítót a Steyr-re értettem Ördög
A nyakbiztosító miatt 90es ill 92es...abban bítok a legjobban! Ördög
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #689 Dátum: 2008. Szeptember 08. - 13:18:14 »

Félre a tréfával, ha lehetne választanom, két stucnit tartanék, 243 Win, és 9,3x6valamennyi.
Steyr régi, oldalbiztosítós...Sauer 90 vagy 92

9,3x6valamnnyi stucni lehet hogy kicsit megigazitaná az ember orcáját. Bár igaz hogy Sauerekre valami csőszájfék féleséget épitenek, meg a kickstopot persze, amitől a stucni el is veszti könnyű, kezes voltát, ami pont az értelme lenne.  Én valahogy úgy gondolom, hogy 9,3-as puska legyen legalább 4, de inkább 4,5 kiló, és akkor kényelmesen lehet kőni vele. Gavallérpuskában és stucniban értelmetlennek találom a nagy kalibert,(magnumot pláne) mert vagy megtartják a fegyver könnyű, finom jellegét, és akkor agyonrúg, vagy a kaliberhez igazitják a súlyt, akkor meg pont olyan nehéz lesz mint egy normál ismétlő.

Igazad van... Fejvakarás
Legyen 8x57! Ördög
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Oldalak: 1 ... 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 [46] 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 ... 981   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: