Oldalak: 1 ... 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 [387] 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 ... 981   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Golyós fegyverekről általában  (Megtekintve 1764717 alkalommal)
Tony
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1569



« Új üzenet #5790 Dátum: 2012. December 31. - 10:20:11 »

Nálunk az Öreg parasztpuskások is belőnek egymás elé, hárman is egy vadra, mit tanulhatnának a fiatalok/többnyire a gyerekeik/ s annak örülnek, hogy nem is nagyon vadászik velük senki "idegen", csak Űk maguk, de nem is tudják, hogy milyen egy fácánhajtás, mert 8 -10 fővel bokrászgatnak, de még egymással is összevesznek közben...
Vendéget meg nehogy aszthiggyétek, hogy hínak, mer az meg eeviszi elűlük a fácányt...
Szóval nagy baj van helyenként a Vadászattal, az a baj hogy egyre több helyen kis Országunkban...
Naplózva

"Az erdő az én templomom."
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #5791 Dátum: 2012. December 31. - 11:51:16 »

Nem unjátok még ezeknek az öregeknek parasztpuskásoknak a szapulását? Nem gondoljátok, hogy azok az öreg parasztpuskások már szinte ebben az "új világban" lettek ilyenek? És talán nem a mi saját rokonaik vannak közöttük?  Bírjátok még ki ezt a 4-5 évet, aztán úgy marjátok majd egymást szét - már nélkülük!! - mint a veszett kutyák!
Én az elmúlt negyven év alatt, ( de az elmúlt tíz év alatt még több) annyi undorító etikátlan fiatal vadászt láttam,hogy nem is gondolod!
De olvasd, csak végig ezt a fórumot. Vagy nem tudtok a sorok között olvasni, vagy nem akartok, de itt mennyi hazardírozó, a vadat, vadásztársait nem tisztelő, mindent ingyen, vagy annál is olcsóban megúszni akaró, tanulni, olvasni nem akaró fiatalt látni, hogy siralmas?
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4147


TSP


« Új üzenet #5792 Dátum: 2012. December 31. - 11:54:52 »

Nem unjátok még ezeknek az öregeknek parasztpuskásoknak a szapulását? Nem gondoljátok, hogy azok az öreg parasztpuskások már szinte ebben az "új világban" lettek ilyenek? És talán nem a mi saját rokonaik vannak közöttük?  Bírjátok még ki ezt a 4-5 évet, aztán úgy marjátok majd egymást szét - már nélkülük!! - mint a veszett kutyák!
Én az elmúlt negyven év alatt, ( de az elmúlt tíz év alatt még több) annyi undorító etikátlan fiatal vadászt láttam,hogy nem is gondolod!
De olvasd, csak végig ezt a fórumot. Vagy nem tudtok a sorok között olvasni, vagy nem akartok, de itt mennyi hazardírozó, a vadat, vadásztársait nem tisztelő, mindent ingyen, vagy annál is olcsóban megúszni akaró, tanulni, olvasni nem akaró fiatalt látni, hogy siralmas?

A többesszámban fogalmazás szól nekem is?

Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
Tony
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1569



« Új üzenet #5793 Dátum: 2012. December 31. - 12:05:35 »

No és vajon ki nevelte KI őket?

Mer nem én, az tuti...

 Emelem

Naplózva

"Az erdő az én templomom."
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #5794 Dátum: 2012. December 31. - 12:12:15 »

Nem unjátok még ezeknek az öregeknek parasztpuskásoknak a szapulását? Nem gondoljátok, hogy azok az öreg parasztpuskások már szinte ebben az "új világban" lettek ilyenek? És talán nem a mi saját rokonaik vannak közöttük?  Bírjátok még ki ezt a 4-5 évet, aztán úgy marjátok majd egymást szét - már nélkülük!! - mint a veszett kutyák!
Én az elmúlt negyven év alatt, ( de az elmúlt tíz év alatt még több) annyi undorító etikátlan fiatal vadászt láttam,hogy nem is gondolod!
De olvasd, csak végig ezt a fórumot. Vagy nem tudtok a sorok között olvasni, vagy nem akartok, de itt mennyi hazardírozó, a vadat, vadásztársait nem tisztelő, mindent ingyen, vagy annál is olcsóban megúszni akaró, tanulni, olvasni nem akaró fiatalt látni, hogy siralmas?


Attila  Igen Előző apróvad hajtáson velünk is volt egy újonc, akivel fél óra elteltével kiüríttették a sörétest. Alig haladtuk 50 métert, meglőttem egy kakast, ami a közeli nádasba szállt be. A kutya szépen hozta volna, de a vergődő kakasba még beleengedett egyet a fiú, úgy hogy csak a gondviselésnek tudom be, hogy a kutyát nem találta el. Majd a vállára csapta széles mosollyal a madarat és közölte, hogy "a Pippó golyóálló ám."Aztán még két lövést engedett el. Az egyiknél csak ordibáltak vele, mert belőtt a hajtók elé, aztán a következő lövésnél, mikor az egyik vadásztárs előtt karnyújtásnyira fröccsent szét a bodzabokor, szépen beállították a hajtók közé... Pedig neki is rendes, becsületes, talpig vadászember (és paraszt) a tanítómestere. Szerintem valakiben vagy megvan ami kell, vagy nincs... OFF vége.  Emelem
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
Tony
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1569



« Új üzenet #5795 Dátum: 2012. December 31. - 12:23:55 »

Nem unjátok még ezeknek az öregeknek parasztpuskásoknak a szapulását? Nem gondoljátok, hogy azok az öreg parasztpuskások már szinte ebben az "új világban" lettek ilyenek? És talán nem a mi saját rokonaik vannak közöttük?  Bírjátok még ki ezt a 4-5 évet, aztán úgy marjátok majd egymást szét - már nélkülük!! - mint a veszett kutyák!
Én az elmúlt negyven év alatt, ( de az elmúlt tíz év alatt még több) annyi undorító etikátlan fiatal vadászt láttam,hogy nem is gondolod!
De olvasd, csak végig ezt a fórumot. Vagy nem tudtok a sorok között olvasni, vagy nem akartok, de itt mennyi hazardírozó, a vadat, vadásztársait nem tisztelő, mindent ingyen, vagy annál is olcsóban megúszni akaró, tanulni, olvasni nem akaró fiatalt látni, hogy siralmas?


Egyébként nem ebben lettek. ezek még elvtárs-pajtások ...
Nélkülük is majd küzdhetünk a példájukon nevelkedett etikátlan fiatalokkal, akikre még rá sem szólhatsz, Kedves Vadász barátom, mert azt hiszik /egy részük a mai elferdült anyagias világ újgazdag felfogása, ti. megveszlek kilóra/, más részük az "otthonról" hozott rossz példa miatt, hogy simán leugathatnak s kevesen állnak melléd, vagy senki sem... Láttam ilyet már...Mit vársz azoktól, kik szüleiket sem tisztelik?
A szörnyű az, hogy aztán mikor balesetet is okoz egy ilyen, meghúzza a vállát...és mindenáron megpróbálja "kimosni" magát...pénzzel, kapcsolatokkal, zsarolással, bármilyen eszközzel.
Ez a szörnyű...
Töltött - zárt fegyverrel áll a gyülekezőn, kibiztosítva sétál vele, árkot ugrik, belelő a sorba...
Mikor ráordítok, vállat húzva odébb megy , és még jó, hogy nem ordít vissza valami "okosat" vagy vulgárisat.
Persze néhányan megtesszük amit lehet, próbáljuk szépen beszélgetve, mutatjuk hogyan, ráordítunk, ha kell...
Nem egyszerű a helyzet.

 Emelem

Naplózva

"Az erdő az én templomom."
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #5796 Dátum: 2012. December 31. - 13:03:24 »

Mindenki az alapján ítél amit lát.
Az én véleményem az, hogy régebben az etikátlan vadászra jobban odafigyelt a többség.
Olyan szerencsés vagyok, hogy az apróvad-vadászataim zömét még régi parasztpuskásokkal gyalogoltam végig...igazán jó vadászatok voltak.
Mostanában azt a kevés apróvadazást jobbára barátokkal ejtem meg, és ott nem szokott probléma lenni...az, hogy a vonalban a többiek mit csinálnak csak annyira érdekel, amennyire a biztonságunk megkívánja.
De egyre több "ideges" embert látni manapság...időset, fiatalt egyaránt...bár az, hogy ki mióta "vadász" nincs a homlokára írva egy idegennek.
Azt viszont soha sem fogom megérteni, hogy valaki az élete derekán jön rá, hogy ő biza márpedig vadászni fog!
A múltkoriban összevitatkoztam Németh Lajossal és S.Fox fórumtársunkkal...nem kicsit.
Lajos nem fogadta el az én álláspontomat, pedig Fox némileg alátámasztotta.
Egy másik dologban egyikük sem...Fox később egy jogász véleménye kapcsán belátta, hogy simán kivitelezhető a dolog.
Lajos szerintem azóta is hülyének néz... Ördög
Az alapján ítéltem, amit tapasztaltam...ami lehet, hogy hiba...ezzel Lajost megbántottam...ami biztos hiba.
De vannak jó társaságok is, ahová szívesen jár az ember.
Pár perc után úgyis kiderül, hogy a mi kutyánk kölyke-e...



 S.Peti
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16606



« Új üzenet #5797 Dátum: 2012. December 31. - 13:35:55 »

Nem unjátok még ezeknek az öregeknek parasztpuskásoknak a szapulását? Nem gondoljátok, hogy azok az öreg parasztpuskások már szinte ebben az "új világban" lettek ilyenek?

Ajánlanám Neked is meg Tonynak is a vadászirodalom fokozottabb tanulmányozását. Akkor nem kellene sem az "új világ"-ra mutogatni, sem a "régi"-re, mert kapzsi, irigy, fegyelmezetlen vadászok mindig voltak és mindig lesznek.
A "régi" rendszerben jobban megbecsülték magukat az emberek mert nehezebb volt bekerülni egy társaságba, de a pártvonalon "vadásszá" avanzsáltak akkor is tudtak undorító dolgokat művelni és ugyanúgy nem szólt rájuk senki mint manapság az újgazdag büdösbunkóra akinek a földjeitől vagy a vadkárigényétől esetleg a társaság léte függ.
Az a mai rendszer hibája, hogy egy nevetséges vadászvizsga után már csak pénz kérdése, ki hol és mire vadászhat. Esetleg a társaságok háziszabályzata rendelkezhet arról, hogy az új tag társasvadászaton miként vehet részt...de ezt nem igazán meri senki felvállalni.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Tony
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1569



« Új üzenet #5798 Dátum: 2012. December 31. - 13:37:09 »

...az, hogy a vonalban a többiek mit csinálnak csak annyira érdekel, amennyire a biztonságunk megkívánja...




 S.Peti


Hát Ez Az! Itt kezdődik...

 Emelem
Naplózva

"Az erdő az én templomom."
Fegbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1487


« Új üzenet #5799 Dátum: 2012. December 31. - 13:50:24 »

A többesszámban fogalmazás szól nekem is?



Nincs kivétel!!!  Röhög
Naplózva

Minden lövésem, amely talál, azonnal öljön! De ha nem öl, akkor ne ejtsen sebet!
Tony
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1569



« Új üzenet #5800 Dátum: 2012. December 31. - 13:53:40 »

Bocs, Boar, de nem mutogattunk senkire, csak van véleményünk, és nem félünk hangot adni neki.
Ha itt nem, akkor máshol. /Én leginkább bárhol és mindenhol, a bunkók nem is szeretnek sehol.../
A könyveket meg köszönjük szépen, elfogadjuk, mert nagyon szeretünk ebben a témában olvasni.

 Emelem
Naplózva

"Az erdő az én templomom."
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4147


TSP


« Új üzenet #5801 Dátum: 2012. December 31. - 13:55:53 »

Nincs kivétel!!!  Röhög

Tudja milyen kis sértődékeny takony vagyok, ezért kérdeztem  Ördög
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #5802 Dátum: 2012. December 31. - 14:21:53 »

Hát Ez Az! Itt kezdődik...

 Emelem
Akik ismernek tudják, hogy nem vagyok tag sehol, apróvadra (is  Ördög ) vendégként vadászom.
A cimborákkal általában egymás mellett szoktunk gyalogolni.
A társasvadászat olyan, mint a Fórum.
Vannak akiket vadásznak tekintek, adok a véleményükre...igaz nincsenek túl sokan, senkinek sem fogom a seggét nyalni egy kis "lehetőségért"...mint egy-két beutalt.
És vannak a többiek...akikkel nem igazán foglalkozom.
Hát ez az...



 S.Peti

Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #5803 Dátum: 2012. December 31. - 17:48:54 »

  Szerintem valakiben vagy megvan ami kell, vagy nincs.  Emelem

Igy van !  Emelem
Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #5804 Dátum: 2012. December 31. - 18:59:38 »

Sőt! Elöltöltős fegyvereknek rendeznek 1000 yard-os versenyeket, és sokan eltalálják az ember alakot! De ha már a "helyén akarjuk kezelni" a "dolgot", akkor ne ködösítsünk! Egy lengő csöves fegyver pontosságát nem fogja elérni egy hagyományos végig forrasztott vegyes csövű! Az nem is arra való! Mert csak összehasonlítható mennyiségeket lehet össze hasonlítani. A háborús mesterlövészeknek is megvolt a lehetőségük, hogy több száz (ezer) cső közül válasszák ki a nekik legmegfelelőbbet, nem a bolt polcáról vették le az éppen ott lévőt!  Mosolyog
 Emelem


Nem hinném hogy a háborús viszonyok közt az orosz lövészek olyan nagyon válogathattak volna, de nem is ez a lényeg.

Igenis kezeljük helyén a dolgot! Vadászok vagyunk, tehát vadásszunk vadászfegyverrel!
Nem sportfegyverrel, és nem precíziós katonai fegyverrel - bár ezek biztosan pontosabbak, - de ha arra a célra keresünk fegyvert, ami nálunk az etikus vadászat kereteibe belefér : tehát jó 200m távolságig nagy biztonsággal eltalálni egy ökölnyi célpontot, vagy hogy hajtásban 60-80m-re lőve egy gyors dupla tenyérnyi helyen legyen, akkor arra nagyjából minden gyári vadászfegyver képes.

Nem tudom mások hogy vadásznak, de az én tapasztalataim azt mutatják, hogy egylövetű golyóssal pont ugyanolyan eredményesen vadásztam évekig, mint ismétlővel. Mert a vadászat eredményét szinte kizárólagosan az befolyásolja, hogy egyetlen, -mégpedig az első- lövést el tudod-e helyezni megfelelően.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 [387] 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 ... 981   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: