Oldalak: 1 ... 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 [350] 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 ... 981   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Golyós fegyverekről általában  (Megtekintve 1764688 alkalommal)
Rzoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1600



« Új üzenet #5235 Dátum: 2012. Július 10. - 18:38:08 »

A 9mm para talán gyenge ,de a 357-es átvitte az acélsisakot .
Bár ha meggondolom egy rövidcsövű 9,3-as azért hatékonyabb . Kacsint

 Emelem
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #5236 Dátum: 2012. Július 10. - 19:05:47 »

Egy barátom most szerez be egy 454-es casullt, rövid csővel.... hát kíváncsi vagyok.  Vállat von
Van tapasztalata 50-es Action Expresszel, ő meg volt vele elégedve, elmondása alapján szerintem azért ez sem egy puska! Igaz elkóborolt szarvasmarhát kellett lecsendesítenie vele.
A 357-es pisztolyból ?......hááát. A sertevad nem acélsisak.
A 222-es Norma 3,2 grammos sp 50 méterről, mint a lukasztó átvitte a 6 millis kazánlemezt. Azért én senkit sem hallottam, hogy utánkeresésre ajánlaná.
Szerintem....
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #5237 Dátum: 2012. Július 10. - 19:21:13 »

Nem tudom ki mennyit lövöldözött már pisztollyal, de egyáltalán nem egyszerű egy éles helyzetben pont oda küldeni a golyót ahova szeretnénk. Főleg nem egy sűrűben! Gondolom a vadászok nagy többségének sokkal jobban megy fegyverrel a kapáslövés, mint pisztollyal akár a  célzott.  Én nem javasolnám senkinek,  aki nincs mindennapos "kapcsolatban" pisztollyal!    Vállat von
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
monticola
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 328



« Új üzenet #5238 Dátum: 2012. Július 10. - 19:22:21 »

Olvastam pár évvel ezelőtt egy német vérebes által írt könyvet, erről a témáról ő annyit írt meg, hogy a marokfegyvert használók általában a kórházi ágyon elmélkedhetnek a marokfegyverrel való utánkeresés szépségeiről és nehézségeiről........
Ő szerinte csak puska, lehetőleg rövidcsövű 9,3-as a legalkalmasabb.

Üdv!

Ha jól sejtem Bernd Krewer - A csülkös vad  utánkeresése című művére gondolsz.
Ha nem nehezteltek meg érte idézném pontosan, mert szerintem érdemes:
" Aki a maroklőfegyvert utánkeresésre javasolja, az valószínűleg kevés disznót keresett, és nem támadta meg vaddisznó. Különben már - kigyógyultan és bűnbánóan - visszatért volna a puskához. Esetenként a kegyelemlövést távolabbra kell leadni. Erre a maroklőfegyver nem alkalmas"

Ezt mindenképp érdemes megszívlelni szerintem.

Egyébként van maroklőfegyverem. Én soha nem lőttem vele vadra, mivel nem vagyok valami vadnyugati mészáros úgy gondolom. Nálam ez elvi kérdés is, de láttam már 9 mm Parát kitárazni disznóra  utánkeresésnél. Úgyhogy tapasztalatból is mondhatom egyetértek a fenti idézettel a hatásmechanizmust illetően. A személyes ambivalenciámat meg már említettem. A sebzett leopárd keresése ahol esetleg indokolt lehet egy nagy kaliberű maroklőfegyver - mint második, végszükség esetére szóló tartalék jelenléte - nyilván más. De Magyarországon, maroklőfegyverrel indulni az erdőbe vadászni, az nekem kicsit erős.
Nem akartam ezzel persze megsérteni a maroklőfegyverek kedvelőit, és hangsúlyozom, az önvédelmi cél az persze más!!! De csak azért, hogy ezzel valaki vadra lőjön, akármilyen szituációban is, az számomra nonszensz. Talán valami gyermekkori "Rambó akarok lenni" ösztön kiélése???   :Mosolyog
Üdv : monti  Emelem
Naplózva

"S kezedben érzed azt a remegést, mely egyidős az emberrel, az ölés készségét, ezt a tilalmas vonzást, ezt a mindennél erősebb szenvedélyt, ezt az ingert, mely nem jó és nem rossz, hanem minden élet egyik titkos ingere: erősebbnek lenni, mint a másik, ügyesebbnek lenni, mester maradni, nem hibázni."
monticola
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 328



« Új üzenet #5239 Dátum: 2012. Július 10. - 19:24:43 »

Nem tudom ki mennyit lövöldözött már pisztollyal, de egyáltalán nem egyszerű egy éles helyzetben pont oda küldeni a golyót ahova szeretnénk. Főleg nem egy sűrűben! Gondolom a vadászok nagy többségének sokkal jobban megy fegyverrel a kapáslövés, mint pisztollyal akár a  célzott.  Én nem javasolnám senkinek,  aki nincs mindennapos "kapcsolatban" pisztollyal!    Vállat von

 Igen
Pont ezt felejtettem még ki a hozzászólásomból!!
Jó, hogy leírtad Attila!

 Emelem
Naplózva

"S kezedben érzed azt a remegést, mely egyidős az emberrel, az ölés készségét, ezt a tilalmas vonzást, ezt a mindennél erősebb szenvedélyt, ezt az ingert, mely nem jó és nem rossz, hanem minden élet egyik titkos ingere: erősebbnek lenni, mint a másik, ügyesebbnek lenni, mester maradni, nem hibázni."
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #5240 Dátum: 2012. Július 10. - 19:50:26 »

Itt az a mondas jarja a vadaszokrol akiket medve tamadas ert es maroklofegyverrel vedekeztek, hogy :

- "ha esetleg meg is olik  a medvet vele, de nem lesz ki a tortenetet elmeselje"





Láttam régebben a Dangerous encounters -veszélyes találkozások - filmben, hogy a barna mackó molesztálta a vadőrt, aki forgópisztolyával - biztos 357-es volt, 38-assal senki nem plinkelni szolgálatban az erdőbe - mind a hatot belelőtte a medvébe, és ha nem mászott volna fel valami kocsi tetőre, mackó barátunk valószínűleg jól megrágta volna... A filmben, azonban csak azt jelentették, hogy sajnos a mackó belepusztult a lövésekbe. A filmbe azonban ez nem fért bele.... elfogyott a film. Elég frissnek látszott még a mind a hat találatot követően.
Még egy adalék a 357-hez.
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #5241 Dátum: 2012. Július 10. - 19:59:28 »

Üdv!

Ha jól sejtem Bernd Krewer - A csülkös vad  utánkeresése című művére gondolsz.
Ha nem nehezteltek meg érte idézném pontosan, mert szerintem érdemes:
" Aki a maroklőfegyvert utánkeresésre javasolja, az valószínűleg kevés disznót keresett, és nem támadta meg vaddisznó. Különben már - kigyógyultan és bűnbánóan - visszatért volna a puskához. Esetenként a kegyelemlövést távolabbra kell leadni. Erre a maroklőfegyver nem alkalmas"

Ezt mindenképp érdemes megszívlelni szerintem.


Üdv : monti  Emelem


Igen, erre, köszönöm!
Csak a kórházi momentumra emlékeztem megemlíteni a könyvben.. ami rettenetesen tetszett, mert ennél jobban semmi sem demonstrálja szerintem a két fegyverfajta közötti különbséget a gyakorlatban.
Emlékszem Forester 73 történetére, mikor a hajtásban a 444-essel többet lőtt a vadkanba közelről, és nem lett meg a disznó.
Pisztolylövedékkel.
Hát ennyit a pisztolyokról, meg a lövedékeikről nagyvadra.
Arról nem szólva, hogy akkor amikor az adrenalin kiveri belülről az ember homlokát, a gyakorlat mutatja, hogy pár méterekről is milyen nehéz pisztollyal eltalálni valamit ... ahogy ezt már le is írták most is.
Üdv
Naplózva
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #5242 Dátum: 2012. Július 10. - 21:28:47 »

Én soha nem lőttem vele vadra, mivel nem vagyok valami vadnyugati mészáros úgy gondolom. Nálam ez elvi kérdés is

Nahat garantalom az elvedet hamar megvaltoztatnad es fogadni mernek nagy osszegbe, sot meghozza "vadnyugati meszaros"-sa is vallnal mikor ejszaka egy Sziklas Hegyseg-i vadaszatod alkalmaval  egy nagyon morcos grizzly csikokat hasitana ejszaka a satrad oldalabol mikozbe te a halozsakodba lapitasz (szerencses vagy ha nem hurcolt el halozsakostol mar idaig) es hacsak nem fos$t@d ossze idaig mar nagyon magad, es maradt annyi lelekjeleneted, hogy a parnad mellol megragadd a 44-es Magnumodat es felkattintsd a zseblampadat imadkozva, hogy fejbe tudod kuldeni 2m-rol mert hanem annyi neked.
Vagy wapiti, javor vadaszatkor es azok zsigerelesekor a szobanforgo maci felre lokne hatulrol mondvan, hogy amit zsigerelsz az az  ove......teveled eggyutt. Imadjak a friss ver illatat kilometerekrol megerzik.....roppant csendbe jonnek be, hatulrol hangtalanul lerohannak mikozbe te a keseddel ugyeskedsz ez ejtett vadon.
Ezek gyakori megtortent esetek az Allamoka es Kanadaba.....es nem is voltak vadaszijaszok.  Tehat ennyit a "vadnyugati meszaros"-okrol.

A maroklofegyver nem garancia, hogy tuleled egy ehes, ideges grizzly tamadasat de kicsivel jobb mint semmi.
Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
Rzoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1600



« Új üzenet #5243 Dátum: 2012. Július 10. - 21:38:42 »

Egy barátom szintén canadában él és vadászik .
Rövidcsövű pumpás golyóssal megy este wc-re .  :Mosolyog
 Emelem
Naplózva
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #5244 Dátum: 2012. Július 10. - 21:48:15 »


"De Magyarországon, maroklőfegyverrel indulni az erdőbe vadászni, az nekem kicsit erős."
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
Rzoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1600



« Új üzenet #5245 Dátum: 2012. Július 10. - 21:56:03 »

"De Magyarországon, maroklőfegyverrel indulni az erdőbe vadászni, az nekem kicsit erős."

Felvetésem ebben a kategóriában bizonyos szituációra vonatkozott .
Természetessen NEMjárjuk az erdőt maroklőfegyverrel .
 Emelem
"a fene cipelné még azt is"  Ördög
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #5246 Dátum: 2012. Július 10. - 21:59:01 »

Azt hiszem, már keveredik a szezon a fazonnal!
Itt nem arról van szó, hogy valaki vadászni akar menni, vagy önvédelemre akarja használni a pisztolyt, hanem után keresésre.
Önvédelemre alkalmas lehet, esetleg kegyelemlövésre is,(ezekre a hivatásos vadászoknak engedélyezik is a viselését) de után keresésre szerintem nem alkalmas.
A vadászat vele pedig Magyarországon egyszerűen tilos!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #5247 Dátum: 2012. Július 10. - 22:12:03 »

"De Magyarországon, maroklőfegyverrel indulni az erdőbe vadászni, az nekem kicsit erős."


Ez OK, amit irtam elobb nem erre irtam ! csak probaltam ramutatni, hogy a "vadnyugaton" nagyon is indokolt lehet hasznalatuk megha nem is vagy feltetlenul "meszaros"
Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
monticola
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 328



« Új üzenet #5248 Dátum: 2012. Július 10. - 22:17:31 »

Üdv Urak!

Bentschaftnak: Olvassad el figyelmesen amit írtam! Ismétlem nem az önvédelmi célról beszélek, és én Magyarországról írok! Vadnyugati mészáros alatt a "pengeségből" maroklőfegyverrel lött orrszarvú, stb mellett pózoló egyéneket értem. Akik persze többségében mondjuk egy Texasi farmon puffantanak le egy-egy jószágot. Nem általánosságban minősítettem ezzel úgy gondolom az amerikai kontinens vadászait. Elismerem a más, tőlünk eltérő kultúrát, sőt értékeket is hajlandó vagyok átvenni, amennyiben azok valós értékek. De engedd  meg, hogy ne idomuljak mindenben ahhoz a kultúrához, ne fogadjam el minden aspektusát.
Összefosni meg nem szoktam magam, hidd el. Egyébként nyugodj meg, van szerencsém ismerni pár embert aki vadászott, vadászik Kanadában, Usa-ban. Mind túlélte maroklőfegyver nélkül.
Azon az életkoron meg tudod már túl vagyok, hogy az elveimet megváltoztassam.  Mosolyog Emelem

RZOLI: Nem gondoltam, hogy maroklőfegyverrel kéne járni az erdőt, bár sajnos a közelmúlt néhány eseménye sajnos nem biztos, hogy igazol ebben... Szomorú
          De nem cipelem magammal én sem, mert ahogy mondod "a fene cipelné még azt is Ördög"  Emelem
Naplózva

"S kezedben érzed azt a remegést, mely egyidős az emberrel, az ölés készségét, ezt a tilalmas vonzást, ezt a mindennél erősebb szenvedélyt, ezt az ingert, mely nem jó és nem rossz, hanem minden élet egyik titkos ingere: erősebbnek lenni, mint a másik, ügyesebbnek lenni, mester maradni, nem hibázni."
monticola
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 328



« Új üzenet #5249 Dátum: 2012. Július 10. - 22:34:41 »

Azt hiszem, már keveredik a szezon a fazonnal!
Itt nem arról van szó, hogy valaki vadászni akar menni, vagy önvédelemre akarja használni a pisztolyt, hanem után keresésre.
Önvédelemre alkalmas lehet, esetleg kegyelemlövésre is,(ezekre a hivatásos vadászoknak engedélyezik is a viselését) de után keresésre szerintem nem alkalmas.
A vadászat vele pedig Magyarországon egyszerűen tilos!

Attila megint tisztába tetted a dolgokat, lehet, hogy én pontatlanul fogalmaztam. A vadászat része az utánkeresés is, tehát én így is értettem. A törvényi korlátokkal meg úgy gondoltam mindenki tisztában van, de jobb így hogy egyértelműbben leírtad. (Csak szomorúan mondom, hogy találkoztam olyan hivatásos kollégával, aki ezt a törvényes lehetőséget szó szerint élvezte és a maroklőfegyver használatára egy remek alkalomnak gondolta.) No én erre gondoltam, amikor a gyermekkori álmok egyfajta kiélésére céloztam. Mert sajna van ilyen is. A vad pedig nem az ellenségünk, ezért is viszolygok egy ilyen, kimondottan hadi célra készült eszköz bármilyen alkalmazásától a vadászattal kapcsolatban.
Üdv: monti
Naplózva

"S kezedben érzed azt a remegést, mely egyidős az emberrel, az ölés készségét, ezt a tilalmas vonzást, ezt a mindennél erősebb szenvedélyt, ezt az ingert, mely nem jó és nem rossz, hanem minden élet egyik titkos ingere: erősebbnek lenni, mint a másik, ügyesebbnek lenni, mester maradni, nem hibázni."
Oldalak: 1 ... 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 [350] 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 ... 981   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: