Oldalak: 1 ... 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 [348] 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 ... 981   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Golyós fegyverekről általában  (Megtekintve 1764785 alkalommal)
Zolimester
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1411



« Új üzenet #5205 Dátum: 2012. Július 03. - 08:20:52 »

Ne kövezzetek meg a véleményemért, de szerintem kezdőnek a variábel céltávcső csak egy plusz dolog, amire figyelni kell.
Megjelenik a vad, akkor gyorsan eldönteni még azt is, hogy a nagyítás éppen megfelelő-e... Hát nem tudom.
Szerintem egy fix 6x42-essel semmilyen vadászati körülmény esetén nem jön zavarba az ember, olyat meg használt SB-ben is kapni 80 ezer táján.

Másik megközelítésben, akinek van 150-200-max 250 ezer forintja arra, hogy "felszerelkezzen", annak nem hiszem, hogy arra lesz pénze, hogy standpénzes hajtásba járjon olyan sűrűn, hogy egy jó variábel céltávcsövet ki tudjon használni. Arról nem is beszélve, hogy pénze nem lesz tagságot váltani olyan területen, ahol mondjuk tagi jogon vehet részt hajtásban.

Úgyhogy a kérdés eldöntése csak jó gumicsont a "régi" fórumosoknak, nem több.  Ördög

Naplózva
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #5206 Dátum: 2012. Július 03. - 09:42:24 »

Egy sörétes tetszőleges csőelrendezéssel plusz egy golyós tolózáras mindenképpen az alapfelszerelés szerintem.

Egy megbízhatóan működő sörétes jó ha van, még ha nem, vagy keveset is apróvadazik az ember. Milyen jó, amikor nem a golyóssal kell kúszni a vadrózsás kökényben a disznó után. Én gyakorlatilag erre tartom a sörétest meg a hajtósor miatt.
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #5207 Dátum: 2012. Július 03. - 09:45:45 »

Én gyakorlatilag erre tartom a sörétest meg a hajtósor miatt.

Ti a hajtósorra is lőtök? Vigyorog Stoel
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9997



« Új üzenet #5208 Dátum: 2012. Július 03. - 10:38:06 »

Ti a hajtósorra is lőtök? Vigyorog Stoel

Persze! Azért hajtóvadászat.  Ördög
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #5209 Dátum: 2012. Július 03. - 11:09:30 »

Ha valakik linkeskednek és bandáznak, ahelyett, hogy a vonalat tartanák, vagy nem kiabálnak kitartóan, közbe-közbe kicserélem a brenekkét valami aprószeműre... Nyihi
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
turizotya
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 479


« Új üzenet #5210 Dátum: 2012. Július 08. - 18:34:39 »


Engem irritál, hogy ugyanaz a személy csesz le rendszeresen másokat, mert vitatják a kereső éjjellátó etikusságát, szóvá merik tenni az általa szórón lőtt tarvadakat, mindig minden lőszertípusról,  kaliberről a 22-től a 458-ig és fegyverről a GV-től a Purdey-ig kiderül, hogy ő már használta, cca kilencszáz nagyvadat lőtt márkánként és kaliberenként velük és akinek nem az a tapasztalata mint az övé, az nem ért hozzá és kussoljon. Minden terepjáró típust ismer és legalább a Hold-Föld távolság ötszörösét tette meg velük típusonként az Aro 10-től a Hummerig bezárólag. Az ő mentora mellett Páll Bandi bácsi sem rúg labdába, mert rossz széllel két kilométerről megmondja, hogy a kan hol fog kiváltani a az ezerhektáros táblából.

Tudom, hogy ebben van költői túlzás, de ez a véleményem. Nekem egyszerre nevetséges, irritáló és bosszantó



Sajnálom, hogy S.Fox fórumtárs töröltette magát, talán ebben a hsz.-ban van némi igazság!

Bocs az offért! Ha gondoljátok töröljétek a hsz.-t!
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #5211 Dátum: 2012. Július 08. - 19:05:14 »

Szervusz Turizotya! Emelem

Persze, hogy van igazság benne, de az is igaz, hogy senkinek nem kötelező mindenki hozzászólását elolvasni.
Moderátor létemre nekem is van olyan fórumozó akinek a hozzászólásaitól lever a víz, de ha tudok átlépek rajta. (Sokszor sok mindennel nem értek egyet én sem, de az nem azt jelenti, hogy mindenben nekem van igazam. Időnként írok olyan baromságokat is ami miatt ég a pofám!) Egy fórum azért van, hogy véleményt cseréljünk. Sajnos valóban van olyan aki kevés tudását is nagy vehemenciával adja elő, és vannak profik akik nem szívesen osztják  meg tudásukat!
Eddig is, és ezután is megpróbálunk sok mindent kiszűrni a fórum érdekében,de azt, hogy ki milyen ember, azt nem igen válogathatjuk meg. (Erre szoktam mondani, hogy sajnos nem mindenkit én csinálta, mert akkor ha okosabb nem is, de sokkal szebb, és szerényebb lenne!  Vigyorog Stoel Stoel ) Egy fórum már csak ilyen, és akinek ez nem tetszik, az nem jön fel többet.
De befejezem itt az offolást, mert egy modi közém vág! Röhög

 Wave Wave
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #5212 Dátum: 2012. Július 08. - 21:13:11 »

Idézet
írta: S.Fox - 2012. Június 12. - 09:25:55

Engem irritál, hogy ugyanaz a személy csesz le rendszeresen másokat, mert vitatják a kereső éjjellátó etikusságát, szóvá merik tenni az általa szórón lőtt tarvadakat, mindig minden lőszertípusról,  kaliberről a 22-től a 458-ig és fegyverről a GV-től a Purdey-ig kiderül, hogy ő már használta, cca kilencszáz nagyvadat lőtt márkánként és kaliberenként velük és akinek nem az a tapasztalata mint az övé, az nem ért hozzá és kussoljon. Minden terepjáró típust ismer és legalább a Hold-Föld távolság ötszörösét tette meg velük típusonként az Aro 10-től a Hummerig bezárólag. Az ő mentora mellett Páll Bandi bácsi sem rúg labdába, mert rossz széllel két kilométerről megmondja, hogy a kan hol fog kiváltani a az ezerhektáros táblából.

Tudom, hogy ebben van költői túlzás, de ez a véleményem. Nekem egyszerre nevetséges, irritáló és bosszantó




Sajnálom, hogy S.Fox fórumtárs töröltette magát, talán ebben a hsz.-ban van némi igazság!

Bocs az offért! Ha gondoljátok töröljétek a hsz.-t!

Turizotya, igy igaz, en is hasonloan erzek S. Fox meglatasaival.
« Utoljára szerkesztve: 2012. Július 08. - 21:53:01 írta Boar » Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
Cheyenne
Vendég
« Új üzenet #5213 Dátum: 2012. Július 08. - 22:01:44 »

Szervusz Turizotya! Emelem

Persze, hogy van igazság benne, de az is igaz, hogy senkinek nem kötelező mindenki hozzászólását elolvasni.
Moderátor létemre nekem is van olyan fórumozó akinek a hozzászólásaitól lever a víz, de ha tudok átlépek rajta. (Sokszor sok mindennel nem értek egyet én sem, de az nem azt jelenti, hogy mindenben nekem van igazam. Időnként írok olyan baromságokat is ami miatt ég a pofám!) Egy fórum azért van, hogy véleményt cseréljünk. Sajnos valóban van olyan aki kevés tudását is nagy vehemenciával adja elő, és vannak profik akik nem szívesen osztják  meg tudásukat!
Eddig is, és ezután is megpróbálunk sok mindent kiszűrni a fórum érdekében,de azt, hogy ki milyen ember, azt nem igen válogathatjuk meg. (Erre szoktam mondani, hogy sajnos nem mindenkit én csinálta, mert akkor ha okosabb nem is, de sokkal szebb, és szerényebb lenne!  Vigyorog Stoel Stoel ) Egy fórum már csak ilyen, és akinek ez nem tetszik, az nem jön fel többet.
De befejezem itt az offolást, mert egy modi közém vág! Röhög

 Wave Wave

Üdv Attila!  Igen

..Ha gondolod, kövezz meg!..
  
..Ha hiszed ha nem, pár hónap.., mi több, az  elmúlt egy-két hét távlatából azt a következtetést vonom le,hogy nagyon sokat változtál pozitív irányban az én, SAJÁTOS szemszögemből!.. Kacsint ..

A fenti  gondolatmeneted ismételten meggyőzött afelől, amit eddig is tudtam..
..Történetesen azt, hogy Te egy Talpig Úriember vagy! (persze a hibáid leszámítva!..  Kacsint )

Igaz sokat marakodtunk itt év eleje óta.., mert nem voltunk, és valójában most sem vagyunk egy hullámhosszon.. De nincs ezzel semmi probléma! Mert szerintem így kerek ez a világ..

A  zárójelben megjegyzett mondanivalódra csak annyit szeretnék reagálni..,  Ördög  Ördög ..., hogy tudod, senki,  
de senki nem tökéletes itt, ezen a Földön..  ..Mindenkiből hiányzik valami...

Belőlem, pl. a HIBÁK...  Stoel  Stoel  Stoel  Stoel .....

No de én is gyorsan befejezem, mielőtt kidob megint egy szemfüles moderátor.  Mosolyog ..   Emelem


Tulajdonképpen minek vagy te itt? Mi késztetett arra, hogy erre a vadászfórumra sorozatos kitiltásaidat követően is visszagyere?





« Utoljára szerkesztve: 2012. Július 08. - 22:07:00 írta nagysas » Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16606



« Új üzenet #5214 Dátum: 2012. Július 08. - 22:02:51 »

 Türelmetlen
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
turizotya
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 479


« Új üzenet #5215 Dátum: 2012. Július 09. - 08:53:24 »

Szervusz Turizotya! Emelem

Persze, hogy van igazság benne, de az is igaz, hogy senkinek nem kötelező mindenki hozzászólását elolvasni.
Moderátor létemre nekem is van olyan fórumozó akinek a hozzászólásaitól lever a víz, de ha tudok átlépek rajta. (Sokszor sok mindennel nem értek egyet én sem, de az nem azt jelenti, hogy mindenben nekem van igazam. Időnként írok olyan baromságokat is ami miatt ég a pofám!) Egy fórum azért van, hogy véleményt cseréljünk. Sajnos valóban van olyan aki kevés tudását is nagy vehemenciával adja elő, és vannak profik akik nem szívesen osztják  meg tudásukat!
Eddig is, és ezután is megpróbálunk sok mindent kiszűrni a fórum érdekében,de azt, hogy ki milyen ember, azt nem igen válogathatjuk meg. (Erre szoktam mondani, hogy sajnos nem mindenkit én csinálta, mert akkor ha okosabb nem is, de sokkal szebb, és szerényebb lenne!  Vigyorog Stoel Stoel ) Egy fórum már csak ilyen, és akinek ez nem tetszik, az nem jön fel többet.
De befejezem itt az offolást, mert egy modi közém vág! Röhög

 Wave Wave




Szia Attila!
Igazad van, nem kötelező mindenki hozzászólását elolvasni, és egyet érteni sem lehet mindenben. Ha mindíg mindenben egyet értenénk, nagyon unalmas lenne a fórum. Baromságot is írt már mindenki (még én is  Stoel Röhög), aki meg nem, az majd fog! És igen, a fórum azért van, hogy véleményt cseréljünk, de azt viszont minél többen. Viszont egy dologban kiegészítenélek. Mivel az ország különböző pontjairól vagyunk itt jelen, esetleg eltérő tapasztalatokkal a vadászattal kapcsolatban, ezért nem biztos, hogy egy magát tapasztaltnak hitt vadásznak nem tudnak újat mondani. Kérdés az, hogy el tudja fogadni, vagy sem.
Tanulni, sohasem, és senkitől sem szégyen. Ha valaki arra a szintre jut, hogy úgy érzi már mindent tud, és újat már nem igen tudnak neki mondani, na ott kezdődnek a gondok. Valahol S.Fox-nál is ez szaggathatta szét az istrángot, mert az olyan emberek a mások véleményét már nem hallják meg, a sajátjukat viszont hangoztatják napestig. Néha ez tényleg zavaró tud lenni azok számára, akik véleményt, tapaszalatot jönnek fel megosztani egymással. Még az a szerencse, hogy az ilyen emberek vannak többen. Wave
 Emelem
Naplózva
baikalbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 437


« Új üzenet #5216 Dátum: 2012. Július 09. - 14:46:27 »

Üdv. Urak!  Emelem


Hallottam egy ismerősömtől, hogy bezárt a Hornady gyár! A Frommer Kft. honlapján is az van írva az összes Hornady lőszer alá, hogy érdeklődjön.  Vállat von

Tud valaki erről valamit?

Üdv:baikalbock
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9530


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #5217 Dátum: 2012. Július 09. - 15:09:49 »

Üdv. Urak!  Emelem


Hallottam egy ismerősömtől, hogy bezárt a Hornady gyár! A Frommer Kft. honlapján is az van írva az összes Hornady lőszer alá, hogy érdeklődjön.  Vállat von

Tud valaki erről valamit?

Üdv:baikalbock

Időnként felröppen ez az információ, itt is volt róla szó egy fél éve. Mondjuk akkor a lőszeres topikban, mert oda való a téma!

A honlapjukon semmi sincs róla, sőt!

http://www.hornady.com/

Aztán, hogy a frommer mit ír a honlapjára az egy dolog, nem ők az importőrök, hanem a jégkrémes csapat.  Vigyorog  viszont ott sincs erre vonatkozóan semmi információ.

Véleményem szerint kacsa a hír!

 Emelem

Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Rzoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1600



« Új üzenet #5218 Dátum: 2012. Július 09. - 17:33:15 »

Üdv. Urak!  Emelem


Hallottam egy ismerősömtől, hogy bezárt a Hornady gyár! A Frommer Kft. honlapján is az van írva az összes Hornady lőszer alá, hogy érdeklődjön.  Vállat von

Tud valaki erről valamit?

Üdv:baikalbock
Pénteken be is zárt ! Emelem
-
-
-
Aztán hétfőn reggel  megint dolgoztak !! Röhög Röhög
Naplózva
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #5219 Dátum: 2012. Július 09. - 19:35:05 »

Pénteken be is zárt ! Emelem
-
-
-
Aztán hétfőn reggel  megint dolgoztak !! Röhög Röhög

 Bangdesk
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
Oldalak: 1 ... 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 [348] 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 ... 981   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: