Oldalak: 1 ... 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 [347] 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 ... 981   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Golyós fegyverekről általában  (Megtekintve 1764831 alkalommal)
Crisold
Erdő
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24


« Új üzenet #5190 Dátum: 2012. Július 02. - 10:29:54 »

Tudom, hogy nem ide tartozik, de van valami lista valahol, hogy melyik távcsöveket "szabad" megvenni? Mert pl. az tök jó, hogy Meopta és a felett, de mi az az a felett... mert biztos van drágább is amit el kell felejteni... Amúgy a Yukon- ról tudtok valamit? amit írnak, az szimpi, de én is ezt írnám, ha el akarnám adni!
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9997



« Új üzenet #5191 Dátum: 2012. Július 02. - 10:55:29 »

Tudom, hogy nem ide tartozik, de van valami lista valahol, hogy melyik távcsöveket "szabad" megvenni? Mert pl. az tök jó, hogy Meopta és a felett, de mi az az a felett... mert biztos van drágább is amit el kell felejteni... Amúgy a Yukon- ról tudtok valamit? amit írnak, az szimpi, de én is ezt írnám, ha el akarnám adni!

Tényleg nem ide tartozik, a céltávcső rovaton vélhetően válaszol majd rá valaki.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Crisold
Erdő
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24


« Új üzenet #5192 Dátum: 2012. Július 02. - 11:02:27 »

Átírtam oda is, csak itt már volt pár kedves vadásztárs, aki segített eddig és ahhoz a témához meg hozzá tartozik... gondoltam tőlük kérdezném meg, hátha...
Naplózva
Crisold
Erdő
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24


« Új üzenet #5193 Dátum: 2012. Július 02. - 11:31:37 »

Még egy kérdés...

 az alsókulcsos puskákról mi a vélemény? Tudom, hogy nálunk nem elterjedt a vadászok körében, de van tényleges hátránya, vagy csak elvi okokból nincs túl sok?
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16606



« Új üzenet #5194 Dátum: 2012. Július 02. - 11:49:09 »

Még egy kérdés...

 az alsókulcsos puskákról mi a vélemény? Tudom, hogy nálunk nem elterjedt a vadászok körében, de van tényleges hátránya, vagy csak elvi okokból nincs túl sok?

Te most szívatsz bennünket vagy tényleg ennyire lusta vagy körülnézni?
Itt a szaktopic : http://vadaszforum.net/forum/index.php?topic=146.240
Véletlenül rossz napja lesz egy moderátornak oszt kapsz egy hét "read only"-t, hogy legyen időd átnézni a fórumot...
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Crisold
Erdő
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24


« Új üzenet #5195 Dátum: 2012. Július 02. - 12:06:31 »

srry, nem akartalak szivatni, csak itt már van pár ember, akit ismerek és szimpatikusak, az álltalábanba pedig reméltem, beletartozik... amúgy meg dolgozok és közben nem keresgéltem, csak eszembe jutott és ez az URL van meg... de közönöm a linket, átolvasom... ettől függetlenül kíváncsi vagyok, mit mondanak, akik esetleg nem használják...
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16606



« Új üzenet #5196 Dátum: 2012. Július 02. - 12:17:45 »

srry, nem akartalak szivatni, csak itt már van pár ember, akit ismerek és szimpatikusak, az álltalábanba pedig reméltem, beletartozik... amúgy meg dolgozok és közben nem keresgéltem, csak eszembe jutott és ez az URL van meg... de közönöm a linket, átolvasom... ettől függetlenül kíváncsi vagyok, mit mondanak, akik esetleg nem használják...
Ember, állj már le a szerről...
Legalább azt a kibaszott linket nézd meg amit odatettem... Fejvakarás
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Crisold
Erdő
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24


« Új üzenet #5197 Dátum: 2012. Július 02. - 12:22:22 »

ok, te meg olvasd el, amit írtam
Naplózva
Crisold
Erdő
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24


« Új üzenet #5198 Dátum: 2012. Július 02. - 12:23:35 »

 de közönöm a linket, átolvasom...
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16606



« Új üzenet #5199 Dátum: 2012. Július 02. - 12:30:11 »

ok, te meg olvasd el, amit írtam

Elolvastam bazdmeg és simán átjött, hogy még arra sem vagy képes, hogy rákattints egy kibaszott linkre. Egy linkre ami ugyanennek a fórumnak egy másik topicjára mutat...ahol ugyanazok az általad ismertnek és szimpatikusnak vélt(valójában szörnyű, összeférhetetlen Ördög) olvtársak írogatnak... Vállat von
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Crisold
Erdő
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24


« Új üzenet #5200 Dátum: 2012. Július 02. - 12:50:29 »

ok, most már kezdesz nagyon "kedves" lenni, de ha tényleg elolvasod, akkor láthatod, a köszönöm a linket, elolvasom részt, amiből ha az jön le, hogy nem olvasom el, akkor gratulálok! A többiektől elnézést kérek emiatt a beszélgetés miatt! Nem hiszem, hogy olyat írtam volna, amiben mások sértek meg, az általános részbe ne férne bele, teleszemeteli az oldalt, vagy trágár/obszcén kifejezést használtam volna... azt hittem ez a fórum arról szól, hogy egymást segítsék a vadászok és talán belefér egy kis kitérő is, anélkül, hogy a másik torkának ugranánk... ezenkívül az előző beszélgetésekhez hozzá tartozik ez is és ha másik fórumba viszem át, az ottaniaknak esetleg fogalmuk se lesz, mi volt előtte... ha tévedek elnézést, nem írok többet... ha valaki mégis válaszolna, el fogom olvasni és köszönöm!

 további szép napot! 
Naplózva
monticola
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 328



« Új üzenet #5201 Dátum: 2012. Július 02. - 18:49:39 »

Hidd el hogy jó monticola tanácsa !  Nem azt írta hogy nem jó a variábel távcső csak ha pénzszűkében van az ember akkor bizony én is így választanék.
Péla :  100.000 van rá    Minőségi fix távcső mert a célt kell látni !!!!
          150.000 van rá    Minőségi világítópontos mert pontosabban meg lehet célozni azt amit látsz !
          200.000 van rá    Minőségi világítópontos varia a különböző szituációkra !   
Természetesen ezek lehetnek minőségi kipróbált használtak . Annyit tennék hozzá hogy ha többször van módod nagyvad hajtóvadászaton elállónak lenni (bár én ajánlanám a hajtás vonalát sörétessel sokat tapasztalhatsz ott ) akkor az utolsó két szempont felcserélhető . 
Nem kétlem hogy gaben76 jól boldogul a vegyescsövűvel de  SZERINTEM  honi körülmények között kell egy jó dupla sörétes és egy jó, mondjuk 30-06 os tolózáras a fenti kritériumok szerinti távcsővel . E két fegyverrel a szarkától a gím bikáig minden terítékrehozható minden vadászati módban.                 Emelem

 Igen Stefi pontosan értetted amit mondani akartam! A példád meg tökéletes a távcsőválasztás prioritási sorrendjére ebben az esetben.  Emelem
A vegyescsövűvel kapcsolatosan meg nem írtam én egy szóval sem, hogy nem való kezdőnek, de az biztos ha már így felhoztad, hogy egyetlen fegyvernek csak akkor jó, ha van hozzá egy sörétes dupla csőpár. Apróvad vadászaton tuti belémállna a frász ha meglátnám a kezdő vadásztársat egy vegyescsövűvel kalimpálni. Még akkor is, ha megesküszik az összes nőivarú felmenőjére, hogy nincsen nála golyós lőszer... Kacsint Tehát Stefi olvtársat ismét teljes egyetértésemről kell biztosítanom  Mosolyog Egy sörétes tetszőleges csőelrendezéssel plusz egy golyós tolózáras mindenképpen az alapfelszerelés szerintem.
Mondom ezt úgy, hogy nagyon kedvelem a vegyescsövűeket és használom is őket.  De azt nem véletlenül mondják, néha kicsit lenézően, hogy "vadőrpuska". Elsősorban hivatásos vadászok tudják kihasználni az előnyeiket.
A távcső variábelezhetősége meg gusztus kérdése is. Én úgy vagyok vele, hogy inkább egy megbízható oldható szerelék, és két távcső, vagy egyéb irányzék (pl Docer sight) ha hajtásban és terelésben is ugyanazt a fegyvert akarod használni. Attól még nem lesz igazi "hajtástávcső egy 3-12X56-os monstrum, hogy letekered a nagyítást. Láttam olyant aki jól lőtt vele, de nekem így nem igazán megy. Valahogy úgy vagyok vele, mint azokkal a szerszámokkal, amik egyszerre bicskák, meg fogók, meg fűrészek, meg kutyaf@sza tudja mik. Szükség esetén jók, de tulajdonképpen van egy sz@r fogód, meg ugyanolyan bicskád jó drágáért  Fejvakarás
Egyébként van variábel távcsövem is egy, de azt rátekertem 6-os nagyításra kb 3 éve oszt azóta sem piszkáltam Vigyorog
Talán így kicsit egyértelműbb amit mondani szerettem volna. Megfogadni persze nem kötelező, ez csak egy kissé bogaras, néha maradi - de pár dolgot már látott - vadász véleménye  Kacsint

Üdv mindenkinek! monti  Emelem
Naplózva

"S kezedben érzed azt a remegést, mely egyidős az emberrel, az ölés készségét, ezt a tilalmas vonzást, ezt a mindennél erősebb szenvedélyt, ezt az ingert, mely nem jó és nem rossz, hanem minden élet egyik titkos ingere: erősebbnek lenni, mint a másik, ügyesebbnek lenni, mester maradni, nem hibázni."
Petibácsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 615


« Új üzenet #5202 Dátum: 2012. Július 02. - 19:16:45 »



Ebben bőven van igazság! Igen
Egy biztos, kezdőként én semmiképp nem ajánlanék variábelt, és haladóként is inkább egy világító pontos céltávcsövet, mint egy variábelt!
 Emelem

Szia!

Mi baj van a vari-val???   Vállat von Fejvakarás
Lehet vele lőni közelre, messzire, hajtásba, lesen, cserkelve? Ez azért nem olyan nagy baj....
Én kezdőként fixet vettem, csak arra volt pénzem, meg is bántam. Az első hajtásomon beállítottak egy dimbes-dombos sűrűbe, aztán le is lehetett tenni a puskát...még jó, hogy nem jött semmi.
BP  Emelem
Naplózva
Fegbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1487


« Új üzenet #5203 Dátum: 2012. Július 02. - 19:27:46 »


A távcső variábelezhetősége meg gusztus kérdése is.
Egyébként van variábel távcsövem is egy, de azt rátekertem 6-os nagyításra kb 3 éve oszt azóta sem piszkáltam Vigyorog


Gondolom nem is mentél disznót utánkeresni vele! Mert különben biztos lejjebb tekered!  Emelem
Naplózva

Minden lövésem, amely talál, azonnal öljön! De ha nem öl, akkor ne ejtsen sebet!
monticola
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 328



« Új üzenet #5204 Dátum: 2012. Július 02. - 20:03:38 »

Gondolom nem is mentél disznót utánkeresni vele! Mert különben biztos lejjebb tekered!  Emelem

Bizony nem mentem. Több okból is Kacsint
222-esen van, úgyhogy ezt nem is magyarázom tovább Mosolyog
No de komolyra fordítva a szót, utánkeresésnél én mindig leveszem a céltávcsövet. (Négykörmös Suhli szerelék.) Aztán vagy nyílt irányzék, vagy ha disznóhajtás után erdőben keresek, akkor a Docter sight. De ezek a megoldások a 9,3-as vegyescsövűnél adódnak.
Egyébként nincs bajom a varia távcsövekkel, csak én nem látom olyan sok előnyét. De mondom ez gusztus kérdése.
(Mondjuk megdobnának egy S&B Zenith variával, vagy egy Leica Magnussal nem futnék ki a világból pl...  Vigyorog Vigyorog Vigyorog )
Üdv: monti  Emelem
Naplózva

"S kezedben érzed azt a remegést, mely egyidős az emberrel, az ölés készségét, ezt a tilalmas vonzást, ezt a mindennél erősebb szenvedélyt, ezt az ingert, mely nem jó és nem rossz, hanem minden élet egyik titkos ingere: erősebbnek lenni, mint a másik, ügyesebbnek lenni, mester maradni, nem hibázni."
Oldalak: 1 ... 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 [347] 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 ... 981   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: