Oldalak: 1 ... 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 [345] 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 ... 981   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Golyós fegyverekről általában  (Megtekintve 1764689 alkalommal)
debian
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 314


« Új üzenet #5160 Dátum: 2012. Június 24. - 10:35:31 »

Persze nyugodtan csinálhatta volna fémből  is a tokot  de nem tette ez a fránya Labanc.

Bodzapuska!!  Röhög Röhög  Stoel
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #5161 Dátum: 2012. Június 24. - 10:48:14 »

Persze nyugodtan csinálhatta volna fémből  is a tokot  de nem tette ez a fránya Labanc.

Szia Koppány!

Legkevésbé sem kötözködő szándékkal, csak megakadt rajta a szemem... Gondolom "fém" címszóval acélra gondoltál, hiszen fém az alu, a réz, a vas, az acél, a titán, stb. is. Apró részlet tudom, de legyünk precízek!

 Emelem Emelem S.Peti
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
koppany26
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 88


« Új üzenet #5162 Dátum: 2012. Június 24. - 11:08:53 »

Szerbusz Marksman ! Elnézést igazad van acéltokra gondoltam . Emelem
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #5163 Dátum: 2012. Június 24. - 11:33:33 »

Szerbusz Marksman ! Elnézést igazad van acéltokra gondoltam . Emelem

Biztos voltam benne - nem is az igazam kerestem, csak így korrekt (ez talán már-már gépész betegség  Ördög )
 Igen Emelem
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
koppany26
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 88


« Új üzenet #5164 Dátum: 2012. Június 24. - 13:00:16 »

 Igen       Emelem
Naplózva
monticola
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 328



« Új üzenet #5165 Dátum: 2012. Június 24. - 20:33:02 »

én úgy gondolom hogy a puskát mérnökök tervezték, és nem utcák terek.
Szia Koppány!

  Igen Ja! A Titanicot is mérnökök tervezték...  Ördög Ördög Ördög

Egyébként nem a szilárdsága miatt írtam, csak egy maradi vadász vagyok.  Mosolyog Kopás, felületkezelés, stb, de nem sorolom a kifogásaimat, illetve az aggályaimat. Azt  nem vonom kétségbe, hogy használható, jó fegyver, csak a személyes észrevételeimnek adtam hangot. A mérnöki munkát sem kétlem a poénosnak szánt megjegyzésem ellenére, csak a fegyver kiválasztása egy érzelmi folyamat is a logika mellett. Ha jól emlékszem Gálos Csabus írta, hogy az a tuti ami "megbizsergeti a cerkát".  Mosolyog Akkor is jót mosolyogtam rajta, de hát így van ez pontosan.

(Ja és van alumíniumtokos fegyverem, hogy el ne felejtsem... "Jáccós", öntöltö, nagyon olcsón vásárolt és kifogástalanul működő, de sörétes, úgyhogy itt off.  Mosolyog De innen erednek a kételyeim is! )
Üdv: monti
Naplózva

"S kezedben érzed azt a remegést, mely egyidős az emberrel, az ölés készségét, ezt a tilalmas vonzást, ezt a mindennél erősebb szenvedélyt, ezt az ingert, mely nem jó és nem rossz, hanem minden élet egyik titkos ingere: erősebbnek lenni, mint a másik, ügyesebbnek lenni, mester maradni, nem hibázni."
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #5166 Dátum: 2012. Június 24. - 22:11:42 »

"Ja! A Titanicot is mérnökök tervezték..."---Bizony! A kor legjobb mérnökei tervezték! Nem is azért süllyedt el, mert rosszul tervezték/építették!
Ha jól tudom az ominózus fegyverből nem robbant még fel egy sem, nem úgy mint a "divatpuska"! Bár az sem azért, mert hülye mérnök tervezte! Mosolyog
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #5167 Dátum: 2012. Június 25. - 00:21:58 »

Üdv,

most nézem - a fene se tudja, hogy került elő, és épp most - a Mauser M03 prospektusát, szerintem FEHOVA-s származék, de amiért írok, az hogy csodálkozva látom, hogy csinál light fegyvert is több típusonként, ami mintegy 40 dekával könnyebb, mint a hagyományos.
Isten ments, hogy fújjak egyet az alu vs. acél tokos szurkolótábor tüzének szunnyadó parazsán, de a NAGY Mauser csinál vélhetőleg könnyűfém fődarab (inkább így írom, mert nem olvastam, hogy mi a light jellemzője, remélem, hogy nem a cső  Vigyorog) alkalmazásával vadászpuskát. Ahogy az áraira emlékszem, nem is kis pézér!
Na, most vagy elqrvult az egész világ, vagy vannak már olyan könnyűfémek, amik alkalmasak az acél helyettesítésére bizonyos esetekben.
Mondom mindezt úgy, hogy azért tartom én is, hogy szerintem is az acél az az anyag, miből a vadászpuska fémrészeit készíteni kell..... (már csak azért is, mert járt utat......)
 Emelem

Naplózva
Dudu
Tacskós
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 328



« Új üzenet #5168 Dátum: 2012. Június 25. - 16:24:50 »

Üdv,

most nézem - a fene se tudja, hogy került elő, és épp most - a Mauser M03 prospektusát, szerintem FEHOVA-s származék, de amiért írok, az hogy csodálkozva látom, hogy csinál light fegyvert is több típusonként, ami mintegy 40 dekával könnyebb, mint a hagyományos.
Isten ments, hogy fújjak egyet az alu vs. acél tokos szurkolótábor tüzének szunnyadó parazsán, de a NAGY Mauser csinál vélhetőleg könnyűfém fődarab (inkább így írom, mert nem olvastam, hogy mi a light jellemzője, remélem, hogy nem a cső  Vigyorog) alkalmazásával vadászpuskát. Ahogy az áraira emlékszem, nem is kis pézér!
Na, most vagy elqrvult az egész világ, vagy vannak már olyan könnyűfémek, amik alkalmasak az acél helyettesítésére bizonyos esetekben.
Mondom mindezt úgy, hogy azért tartom én is, hogy szerintem is az acél az az anyag, miből a vadászpuska fémrészeit készíteni kell..... (már csak azért is, mert járt utat......)
 Emelem


Szia!

Olyan könnyűfém ötvözetek régóta léteznek, amiből lehet(ne) komoly minőségű vadászpuskákat (is) gyártani.
Például az úgynevezett dugattyúfém, ami szintén AlNiCuZn ötvözet, és nem éppen a leggyengébb igénybevételű helyen alkalmazzák......
Nem azzal van a baj szerintem, hogy könnyűfémet használ a fegyveren valamelyik gyártó, hanem amit használ annak a minőségével. Mert bizony szerintem nem elsősorban a súlycsökkentés miatt szokták használni.....hanem spórolásból.

Üdv.: Dávid
Naplózva

Dávid
w.simmons
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 329


« Új üzenet #5169 Dátum: 2012. Június 25. - 16:26:24 »

Sziasztok!

Golyós puskám tusáját szeretném leápolni, csak közelről lehet észrevenni,de úgy nézem, hogy valaha vékony lakkréteg lehetett rajta gyárilag,de ez már nem igen látszik, csak helyenként. Nem is feltűnő,de azon agyalok, hogy van e valami ápolószer vagy valami amivel egy kis fényt tudnék kölcsönözni a fa résznek,mert eléggé mattos így. Van valami ötletetek? Tusaolajjal próbáltam már de nem az igazi tőle.
Naplózva
7,62
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 298


« Új üzenet #5170 Dátum: 2012. Június 25. - 16:32:39 »

Sziasztok!

Golyós puskám tusáját szeretném leápolni, csak közelről lehet észrevenni,de úgy nézem, hogy valaha vékony lakkréteg lehetett rajta gyárilag,de ez már nem igen látszik, csak helyenként. Nem is feltűnő,de azon agyalok, hogy van e valami ápolószer vagy valami amivel egy kis fényt tudnék kölcsönözni a fa résznek,mert eléggé mattos így. Van valami ötletetek? Tusaolajjal próbáltam már de nem az igazi tőle.
Hívjál fel, ha minden igaz egy társaságban vadászunk.
Naplózva

Vadászüdvözlettel: Varga Károly
Rzoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1600



« Új üzenet #5171 Dátum: 2012. Június 25. - 21:13:46 »

Sziasztok!

Golyós puskám tusáját szeretném leápolni, csak közelről lehet észrevenni,de úgy nézem, hogy valaha vékony lakkréteg lehetett rajta gyárilag,de ez már nem igen látszik, csak helyenként. Nem is feltűnő,de azon agyalok, hogy van e valami ápolószer vagy valami amivel egy kis fényt tudnék kölcsönözni a fa résznek,mert eléggé mattos így. Van valami ötletetek? Tusaolajjal próbáltam már de nem az igazi tőle.
A régi lakkot és pácot kromofággal finoman eltávolitani és vízzel semlegesíteni !
Természetessen szétszerelve . A fát finoman  felcsiszolni és tetszés szerint  pácolni lakkozni .
A száradási időkre gondossan ügyelni kell !
 Emelem
Naplózva
Crisold
Erdő
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24


« Új üzenet #5172 Dátum: 2012. Június 27. - 14:03:16 »

Szervusztok,

 új vagyok még, a fórumban és a zöld céhben egyaránt (frissen vizsgázott).
Egy olyan kérdést szeretnék feltenni, amire szinte biztos az az első válaszotok, hogy olvassak utána, mert már többen megkérdezték, de először is valahogy be kell lépnem a beszélgetésbe, másodszor pedig csak ezen az új (?) fórumon 300+ oldal van (ami nagyon jó mert él, de kicsit elijeszt attól, hogy egy ültő helyemben végigolvassam).

 A kérdésem az lenne, hogy mint kezdő vadásznak, egyenlőre egyedüli golyósnak milyen kalibert ajánlanátok (eddig a 30-06 és a 7x64-es tűnt használhatónak)? Tudom, hogy nem létezik "mindenes" puska, de mégis mi az amit nem néznek ki sem őzre, sem nagyobb vadakra (mondjuk gímre)?

 Tudom, hogy nagyrészt egyéntől is függ, de mivel még nem volt vadászpuskám, jobb szeretnék a tapasztaltakra hallgatni (legalább az elején)
 (típusra a CZ 550 lux. -okat nézegetem, erről mi a véleményetek?)

 Előre is köszönöm a válaszokat!
Naplózva
Ruger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 918



« Új üzenet #5173 Dátum: 2012. Június 27. - 14:48:08 »

Szia!
Üdv a fórumon!  Első és egypuska kalibernek én a helyedben a középkaliberek közül választanék, teljesség igénye nélkül: 270 Win., 308 Win, 30-06Spr., ha inkább szarvasos , disznós a terület 8x57IS, 9,3X62.  Nem írtad van e valami korlát (anyagi) a puska vásárlásnál, természetesen a CZ is egy kitűnő fegyver, de sokkal lényegesebb, hogy az optika jó legyen ! Inkább erre hegyezd ki a dolgot! Wave
Naplózva

"Mindennek ellen tudok állni, csak a kísértésnek nem!"
Crisold
Erdő
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24


« Új üzenet #5174 Dátum: 2012. Június 27. - 15:40:44 »

Köszönöm a gyors választ, ez máris megnyitotta kicsit a világot előttem, természetesen van anyagi korlát, minél olcsóbb annál jobb... optikából majd egyszer mindenképpen valami felső kategóriásat szeretnék, de egyenlőre gyűjtögetni kell még rá... most van otthon egy bushnell céltávcső, ami nem profi, de talán rövid időre megteszi! a CZ-ről nem igazán tudtam levenni, hogy mire akartál utalni? Esetleg drágállod? mit ajánlanál helyette, mert azt hallottam, hogy a cseh puskák azok, amik nem túl drágák, de még igen jó minőségűek... (a másik nagy álom egy Marlin lenne (alsókulcsos), de azokról még ennyit se tudok, csak hogy apámnak volt egy 9mm es sport célra, és hihetetlen jó volt!) 

 továbbra is megköszönöm a válaszokat

 ui.: természetesen elsőre nem feltétlenül az új puskákban gondolkodom.  :Mosolyog
Naplózva
Oldalak: 1 ... 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 [345] 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 ... 981   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: