Oldalak: 1 ... 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 [334] 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 ... 981   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Golyós fegyverekről általában  (Megtekintve 1764822 alkalommal)
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11260


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #4995 Dátum: 2012. Június 12. - 08:24:13 »

Janika.
..látom ma rossz lábbal keltél fel. Ezt most nem kellett volna..  Az OGRE, igen is sok használható információval szolgát itt, és ezt Te is jól tudod..
..Sajnálom,hogy ilyen irányt vesz ez a Forum is..
Igaz, más hasonló oldalakon is ezt tapasztalom..
Jééé!!! Mi történik még a végén  Cheyenne-nel értek egyet...Az Ogre-t lehet szeretni meg nem szeretni,de elég sok szöveget kell itt különböző okok miatt hámozni, és ha egy használható info van benne az már segíthet...
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #4996 Dátum: 2012. Június 12. - 08:42:04 »

Janika.
..látom ma rossz lábbal keltél fel. Ezt most nem kellett volna..  Az OGRE, igen is sok használható információval szolgát itt, és ezt Te is jól tudod..
..Sajnálom,hogy ilyen irányt vesz ez a Forum is..
Igaz, más hasonló oldalakon is ezt tapasztalom..


Nem látom, hogy ez a fórum bármilyen rendkívüli irányt vett, vagy venne.
Itt is ugyan olyan emberek vannak mint bármely más  fórumon és a fórumokon kívül, elképzelésekkel, egyéni véleményekkel, különböző tűréshatárokkal. Néha nekem is nehezemre esik,  elviselni egy- két okoskodó, kioktató hozzászólást, de szerencsére mire elszámolok ötvenig más megválaszolja!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #4997 Dátum: 2012. Június 12. - 08:44:41 »

Ne haragudj, de mindig mindent te tudsz jobban, osztod az észt és ez - számomra legalábbis - nagyon fárasztó. Egyszer már megsértődtél és megígérted, hogy lelépsz. Ígéret szép szó ...
Üdv Fox!
Azért ez egy "kicsit" erős volt.
Nem vagyunk egyformák, nekem sem tetszik mindenki stílusa, ahogy biztosan az enyém is böki mások csőrét.
De egy elvárható szintű toleranciával tartozunk egymásnak!
Kapjuk az ívet eleget minden irányból, legalább "házon belül" rendezzük a vitás kérdéseinket kultúrált módon Angyal, ehhez nem kell feltétlen szeretnünk egymást Vigyorog
Worldpeace Kacsint
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Cheyenne
Vendég
« Új üzenet #4998 Dátum: 2012. Június 12. - 08:49:46 »

Értettem, Mester!  Igen
..a baj annyi volt mindössze nálam,..hogy én, csak 10-ig számoltam..  Emelem
Naplózva
Dudu
Tacskós
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 328



« Új üzenet #4999 Dátum: 2012. Június 12. - 08:57:37 »

Akkor felteszem a kérdést ki tud róla hitelesen nyilatkozni? Na ennyi és köszönöm .
Üdv az OGRE

Feltételezem, Te vagy az egyetlen akkor, aki ezek alapján hitelesen tud nyilatkozni itt ez ügyben igaz?
A többi, hiteltelen nyilatkozó, és a magam nevében is elnézést kérek a sok ostobaságért.
Várjuk a hiteles beszámolódat.

(Azért saját döntésed helyességének igazolása közben, ne ugrassz bele másokat is hülyeségbe!)


Naplózva

Dávid
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16606



« Új üzenet #5000 Dátum: 2012. Június 12. - 09:17:46 »


 de szerencsére mire elszámolok ötvenig más megválaszolja!
Azalatt a két hét alatt el is felejtjük...
(Én mondjuk nem, mert amikor felhívsz, hogy a harmincnégy után mi következik, mindig megkérdem, miért vagy rá kíváncsi?)  Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
RWS
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1124



« Új üzenet #5001 Dátum: 2012. Június 12. - 09:25:39 »

Ogre!
Nekem, mint korábban írtam is, Rösslerem van. Azt is írtam, hogy minősíteni nem akarom, de a tapasztalataiddal zömében egyet értek.
Viszont a T3-ast én nem merném leminősíteni.
A Dokiét volt alkalmam kipróbálni. Nagyon jó, könnyű puska. Viszont a kis súlya ellenére is elviselhető volt 9,3-asban.
Ami nekem nem tetszik benne, de ez szigorúan szubjektív vélemény, a stekkerezése nehézkes, mert nagyon pici a hely a ravasz és a sátorvas között, nincs nyílt irányzék, és az egyenes tus.
A csövével semmi gond nincs, ezt Doki bizonyította 100 méteren összeszakadó lövésekkel.
A műanyag tár, hát az engem nagyon nem zavar.
Egyszóval, nagyon jó puska a T3.
A Rössler! Nekem egy álom! A formája, a kidolgozása, a biztosítása, a csöve...
Persze ez is szubjektív vélemény, de nincs is ezzel semmi gond. Kinek ez, kinek az tetszik.
Az alu tok, az valóban egy érdekes dolog. Az elején még foglalkoztatott, de hamar hozzászoktam.
Mondják, hogy nem a legjobb minőség!? Hát, lehet, de az biztos, hogy nagyon kemény. Mikor felragasztottam a szerelék talpat kétkomponensű Araldit fémragasztóval, akkor az én drága feleségem valami nagyon sürgős dolgot talált ki nekem, én meg lefektetve hagytam a puskát. Meg is lett az eredménye. A ragasztó befolyt a csavaroknál a tok belsejébe. Meglepődött Fejvakarás Vállat von Fej a falba  Jött a törpölés, hogy most hogyan tovább. Elő a reszelőt, csavarhúzót és "jómagyar módra", sufnituning, nekiálltam.
A reszelő nem segített, de a csavarhúzó sarkával sikerült levésegetnem a ragasztót az összes lyuknál. Na, ekkor nyugodtam meg, az alu miatt.
Az éles, sarkos csavarhúzó nem tudta megsérteni a tok belsejét!!!! Meglepődött  Olvasod sab!? Majd próbáld ki nyugodtan! Kacsint
Sab, "Utóbbi esetében túl sok az alu, olyan helyen is ahol nem kéne (zár)," Hol láttál a zárnál alut? Fejvakarás Vállat von
"Már új korában is kopik, mivel a zárfej és vég acél,ezért szabályosan darálja a könnyű, puha alu középrészt."  - ezt is magyarázd el légy szíves, mert ilyet nem láttam és nem is értem, hogyan, milyen közép rész.
Egyébként ez a mondatod nekem nagyon ismerős egy Voere LBW minősítésedből.
Naplózva
S.Fox
Vendég
« Új üzenet #5002 Dátum: 2012. Június 12. - 09:25:55 »

Üdv Fox!
Azért ez egy "kicsit" erős volt.
Nem vagyunk egyformák, nekem sem tetszik mindenki stílusa, ahogy biztosan az enyém is böki mások csőrét.
De egy elvárható szintű toleranciával tartozunk egymásnak!
Kapjuk az ívet eleget minden irányból, legalább "házon belül" rendezzük a vitás kérdéseinket kultúrált módon Angyal, ehhez nem kell feltétlen szeretnünk egymást Vigyorog
Worldpeace Kacsint

Semmi gond Csaba. Tudom, hogy erős volt, annak is szántam.
Engem irritál, hogy ugyanaz a személy csesz le rendszeresen másokat, mert vitatják a kereső éjjellátó etikusságát, szóvá merik tenni az általa szórón lőtt tarvadakat, mindig minden lőszertípusról,  kaliberről a 22-től a 458-ig és fegyverről a GV-től a Purdey-ig kiderül, hogy ő már használta, cca kilencszáz nagyvadat lőtt márkánként és kaliberenként velük és akinek nem az a tapasztalata mint az övé, az nem ért hozzá és kussoljon. Minden terepjáró típust ismer és legalább a Hold-Föld távolság ötszörösét tette meg velük típusonként az Aro 10-től a Hummerig bezárólag. Az ő mentora mellett Páll Bandi bácsi sem rúg labdába, mert rossz széllel két kilométerről megmondja, hogy a kan hol fog kiváltani a az ezerhektáros táblából.

Tudom, hogy ebben van költői túlzás, de ez a véleményem. Nekem egyszerre nevetséges, irritáló és bosszantó
Naplózva
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #5003 Dátum: 2012. Június 12. - 09:34:34 »

Keveset jártok vadászni, minden topicban csak a feszülés megy.  Nyihi
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
Cheyenne
Vendég
« Új üzenet #5004 Dátum: 2012. Június 12. - 10:04:47 »

Feltételezem, Te vagy az egyetlen akkor, aki ezek alapján hitelesen tud nyilatkozni itt ez ügyben igaz?
A többi, hiteltelen nyilatkozó, és a magam nevében is elnézést kérek a sok ostobaságért.
Várjuk a hiteles beszámolódat.

(Azért saját döntésed helyességének igazolása közben, ne ugrassz bele másokat is hülyeségbe!)




Üdv Dudu!

A fenti vélemény nyilvánításod, én csak fiatalos lendületednek,tapasztalatlanságodnak tulajdonítom..
Amiről itt valójában a vita folyik, ..és hogy miért folyik, az az, hogy mindenkinek más jön le abból, amit hall.., amit olvas...

..mert tudod, ..amit itt olvasol, az csak egy vélemény!..  ..de nem a TÉNY..
..Nem beszélve arról, hogy MINDEN amit látunk,érzékelünk ebből a világból..,
..az csak egy nézőpont..,de nem a VALÓSÁG...

Amikor majd megérted, és értelmezni is tudod a fenti sorokat, ..akkor egy szempillantás alatt világossá válik majd minden..
És megérted OGRE fórumtársunkat is..
Hiszen, Ő csak az általa látottakat, tapasztaltakat tette közzé.. ..leírta a véleményét.

Nem szaporítom tovább a szót.  Mert most meg, az off-ért leszek kidobva innen..  Emelem
Naplózva
Cheyenne
Vendég
« Új üzenet #5005 Dátum: 2012. Június 12. - 10:12:12 »

Keveset jártok vadászni, minden topicban csak a feszülés megy.  Nyihi

..Holdtalan éjszakákon "mi" nem szoktunk..  Ördög  Ördög  Stoel ....   
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11260


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #5006 Dátum: 2012. Június 12. - 10:18:57 »

Keveset jártok vadászni, minden topicban csak a feszülés megy.  Nyihi
Fronthatások érvényesülnek,ennyi az egész.  Ördög Ördög
A topic témájához kapcsolódva meg,ha egy ember ír valamit egy puskáról az még nem elég nekem,hogy rohanjak megvenni,de ha százan írnak róla jót, akkor már elgondolkodnék ha vásárlás előtt állnék. Éppen ezért-az én felfogásom szerint-Forester véleménye csak egy a százból,az "ellenoldalé" szintúgy. Fura is lenne a fórum,ha mindig mindenki mindenben egyet értene,ennek így van értelme.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9530


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #5007 Dátum: 2012. Június 12. - 10:26:18 »

..mert tudod, ..amit itt olvasol, az csak egy vélemény!..  ..de nem a TÉNY..
..Nem beszélve arról, hogy MINDEN amit látunk,érzékelünk ebből a világból..,
..az csak egy nézőpont..,de nem a VALÓSÁG...

Idézet
Amikor majd megérted, és értelmezni is tudod a fenti sorokat, ..akkor egy szempillantás alatt világossá válik majd minden..
És megérted OGRE fórumtársunkat is..
Hiszen, Ő csak az általa látottakat, tapasztaltakat tette közzé.. ..leírta a véleményét.

Azért arra vigyázz, hogy szembe ne menj magaddal egyszer csak!

Mivel a felső idézetet gondolom az alsóra is kell értelmezni, csak annyit tudok mondani, hogy: pffffff


Nesze semmi,fogd meg jól és ne felejtsd el szorosan markolni! Mert, ha jó szorosan markolod, elzsibbad a kezed, és nem érzed mi van benne!
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Dudu
Tacskós
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 328



« Új üzenet #5008 Dátum: 2012. Június 12. - 10:36:55 »

Üdv Dudu!

A fenti vélemény nyilvánításod, én csak fiatalos lendületednek,tapasztalatlanságodnak tulajdonítom..
Amiről itt valójában a vita folyik, ..és hogy miért folyik, az az, hogy mindenkinek más jön le abból, amit hall.., amit olvas...

..mert tudod, ..amit itt olvasol, az csak egy vélemény!..  ..de nem a TÉNY..
..Nem beszélve arról, hogy MINDEN amit látunk,érzékelünk ebből a világból..,
..az csak egy nézőpont..,de nem a VALÓSÁG...

Amikor majd megérted, és értelmezni is tudod a fenti sorokat, ..akkor egy szempillantás alatt világossá válik majd minden..
És megérted OGRE fórumtársunkat is..
Hiszen, Ő csak az általa látottakat, tapasztaltakat tette közzé.. ..leírta a véleményét.

Nem szaporítom tovább a szót.  Mert most meg, az off-ért leszek kidobva innen..  Emelem

Szia!

Forester megnyilvánulását pedig minek tudod be? A tapasztaltságnak? Azzal együtt jár a nagyarcúság?
Kérdezte Taki, hogy mit gondolunk a Rössler fegyverről. Mindenki leírta amit gondol. Persze, hogy nem mindenki egyformán vélekedik róla. Erre Forester megírta, hogy akinek nincs az fogja be. Véleményt mondani csak ő tud.

"Hiszen, Ő csak az általa látottakat, tapasztaltakat tette közzé.. ..leírta a véleményét."

Pontosan ugyanezt tettem én is, csak ez neki nem tetszett.

De részemről innen le is zárhatjuk a Rössler -es témát.
Nekem nincs, nem is volt, és soha nem is lesz. Én nem venném meg. Ezért a pénzért jobb puskát is kaphatsz. Takinak csak ennyit mondanék.
Naplózva

Dávid
Cheyenne
Vendég
« Új üzenet #5009 Dátum: 2012. Június 12. - 10:38:12 »

Azért arra vigyázz, hogy szembe ne menj magaddal egyszer csak!

Mivel a felső idézetet gondolom az alsóra is kell értelmezni, csak annyit tudok mondani, hogy: pffffff


Nesze semmi,fogd meg jól és ne felejtsd el szorosan markolni! Mert, ha jó szorosan markolod, elzsibbad a kezed, és nem érzed mi van benne!


Köszönöm Voldi.

.. és értettem a cizellált figyelmeztetést.. Szép napot Nektek. sziasztok.  Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 ... 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 [334] 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 ... 981   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: