Oldalak: 1 ... 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 [323] 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 ... 981   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Golyós fegyverekről általában  (Megtekintve 1764641 alkalommal)
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #4830 Dátum: 2012. Május 28. - 18:16:38 »

Ha valakit nem fertőzött meg a vaddisznóhajtás -és itt csak a októbertól- januárig tartom elfogadhatónak szabad területen - annak hiába magyrázunk bármit , mint vaknak a napfelkeltét . Az meg , hogy mi az etikus , főleg egy kerti hajtásban -erről csabust kellene meg interjuvoni , bár már részben kifejtette a gondolatát- meddő vitához vezetne . Én is elvadásznék évente legalább egyszer ha tehetném kertbe , de mivel nem engedhetem meg ezért a gondolatával sem foglalkozom.

 A srácnak pedig a you toube-on a télen volt fenn vagy harminc videója swarcwieldfieber -remélem jól írom -címen csak a gyökér ződek és kollégáig nyomására  törölték az összeset . A legtöbben egy épített vastagcsövü , nagyzárdugattyú fogantyús , 9.3x62 , stainless mauser rendszerü -sokat néztem de nem tudtam beazonosítani- műanyag tusás fegyverrel szerepel . Eredeti szerződése az AIM-POINT-tal volt és minden videó végén hatalmas teríték és kertíhajtást hangsúlyozó képek voltak. Amúgy 10-es , szintén épített tárakat -legalább 3-t- használ . Akit érdekel a disznó hajtás az sok videót nézhet meg a neten és sokat lehet dvd is rendelni . A spanyolok is igen jól lőnek -pl:a grandes bandidas-  és  a svédek -és Csabus szerintem te erre gondoltál a Blaser-ral , csak az a srác szakálas és vagy 15 évvel idősebb a "szőke hercegnél"- igen jól lőnek . De ezen miért csodálkozunk pénzük van rá egy idényben 15-20 kerti hajtáson vesznek résszt és ezen kívül náluk nem ismeretlen a szituációs lőtér v. csak a sima futóvadlövő lőtér használata sem .
 De visszatérve a szőkére ő az az ember aki ösztönösen kitűnően lő és ezt a szintet egy átlag ember még sok gyakorlással sem tudja elérni ő az az "isten adta tehetség" ami talán évszázadonként egy születik. Az viszont kitünt ,hogy sebzettet nem hagy sohasem ha másképen nem akkor ha elment a konda akkor még kezelésbe veszi a még élőket .
 Akinek ez meg nem tetszik akkor ne nézze .

Sannyo te meg ne vond le az egész vadászéletedre kiható következtet egy esetleg rosszhelyen , rosszkor, rosszúlszervezett stb hajtásból . Mert ha belekerülnél egy olyanba amiben ömlene rád a disznó és kitáraznál v. háromszor és az adrenalinod órákig az egeket ostromolná v. csak felhangzana a jagik síkító ugatása és éppen feléd hajtanák azt a 180 kg-os koromfekete , szamárnagyságu  ,20cm feletti 424 mozdonyt akkor hidd el te is megtudnád szeretni.



Üdv az OGRE


Nem volt rossz a szervezés, csak igen gyatrán lőttek a vadász kollégák! Én nem jutottam lövéshez, de hidd el ez egyáltalán nem bánt.
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #4831 Dátum: 2012. Május 28. - 18:36:58 »

Most vitatkoznék Veled, bár nem szokásom!  Vigyorog
Rosszul gondolom?
Csak vitatkozz egészen nyugodtan, azért vagyunk itt Vigyorog

"Rossz belegondolni, hogy mi lenne itthon ennek az eredménye"---kevesebb rossz lövő menne disznóhajtásra, baj lenne? "
Nem az lenne a baj, hazai vendég sajnos amúgy sem sűrűn fordul elő a hajtásokon. És ennek két oka van.
Az első, amit Ogre barátunk már írt is, miszerint a hajtás egy olyan vadászati forma, amihez vagy van valakinek indíttatása, vagy nincs. És a szórós-magasleses rendszerben szocializálódott vadászoktól ez igen távol áll. De hát ők teszik ki a magyar nagyvad-vadásztársadalom döntő részét és ez nem véletlen. Olyan vadász válik mindenkiből, amilyen lehetőségek között fejlődni tud. Feltehetőleg (sőt ebben bioztos vagyok) én sem lőném parádésan a vörösfoglyot, vagy a grause-t, hiába is szeretném... De mivel erre volt alkalmam és lehetőségem, golyóval és futó vadra megtanultam (úgy-ahogy) elég tisztességgel lőni. Ez nem erény, egyszerűen erre volt szükségem akkor, amikor az iszonyatos mennyiségű havi elejtési tervek nyomása alatt beletanultam a vadászatba. Ezt annyira komolyan vettem, hogy sok éven át nem is vettem sörétes fegyvert a kezembe. De megérte Kacsint

"----akinek gond ez, az ritkán jár 60 ezerért, vagy többért ilyen vadászatra."
A másik a pénz, ezért is írtam a doboz lőszert példának, mert van ilyen. Az igény és a lehetőség sajnos nem járnak mindig együtt.

"Aki pedig megengedheti magának, az gyakoroljon, mert neki ez nem pénz kérdése, hanem lustaság! Szomorú "
Ebben teljesen igazad van, azzal a kiegészítéssel, hogy nem lustaságnak, hanem bűnös igénytelenségnek tartom ha valaki nem legalább erős közepes lőtudással oda mer állni egy lőállásba hajtáson, terelő vadászaton Nem
 Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Jagdterier
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 529



« Új üzenet #4832 Dátum: 2012. Május 28. - 19:25:20 »

Csak vitatkozz egészen nyugodtan, azért vagyunk itt Vigyorog

"Rossz belegondolni, hogy mi lenne itthon ennek az eredménye"---kevesebb rossz lövő menne disznóhajtásra, baj lenne? "
Nem az lenne a baj, hazai vendég sajnos amúgy sem sűrűn fordul elő a hajtásokon. És ennek két oka van.
Az első, amit Ogre barátunk már írt is, miszerint a hajtás egy olyan vadászati forma, amihez vagy van valakinek indíttatása, vagy nincs. És a szórós-magasleses rendszerben szocializálódott vadászoktól ez igen távol áll. De hát ők teszik ki a magyar nagyvad-vadásztársadalom döntő részét és ez nem véletlen. Olyan vadász válik mindenkiből, amilyen lehetőségek között fejlődni tud. Feltehetőleg (sőt ebben bioztos vagyok) én sem lőném parádésan a vörösfoglyot, vagy a grause-t, hiába is szeretném... De mivel erre volt alkalmam és lehetőségem, golyóval és futó vadra megtanultam (úgy-ahogy) elég tisztességgel lőni. Ez nem erény, egyszerűen erre volt szükségem akkor, amikor az iszonyatos mennyiségű havi elejtési tervek nyomása alatt beletanultam a vadászatba. Ezt annyira komolyan vettem, hogy sok éven át nem is vettem sörétes fegyvert a kezembe. De megérte Kacsint

"----akinek gond ez, az ritkán jár 60 ezerért, vagy többért ilyen vadászatra."
A másik a pénz, ezért is írtam a doboz lőszert példának, mert van ilyen. Az igény és a lehetőség sajnos nem járnak mindig együtt.

"Aki pedig megengedheti magának, az gyakoroljon, mert neki ez nem pénz kérdése, hanem lustaság! Szomorú "
Ebben teljesen igazad van, azzal a kiegészítéssel, hogy nem lustaságnak, hanem bűnös igénytelenségnek tartom ha valaki nem legalább erős közepes lőtudással oda mer állni egy lőállásba hajtáson, terelő vadászaton Nem
 Emelem
Sajnos olyat is láttam,hogy odaállt hajtásra 7mm alatti gavallér puskával. Rííí
Naplózva
Dudu
Tacskós
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 328



« Új üzenet #4833 Dátum: 2012. Május 28. - 19:39:16 »

Sajnos olyat is láttam,hogy odaállt hajtásra 7mm alatti gavallér puskával. Rííí

Az semmi!!!

Akitől a Rem. 700 .222 puskámat vettem, büszkén újságolta, hogy bizony hajtásban is volt nála........  Nem
Naplózva

Dávid
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #4834 Dátum: 2012. Május 28. - 19:40:06 »

Sajnos olyat is láttam,hogy odaállt hajtásra 7mm alatti gavallér puskával. Rííí
Volt olyan barom is, aki .243Win puskával akart kijönni a hajtásra, mondván ő úgyis csak a kis disznókra fog lőni  Woest Rííí
Aztán volt nagy sértődés, amikor fel lett neki ajánlva, hogy vagy vadászik másik fegyverrel, vagy marad a vadászházban.
De hát "Ő" már két éve vadász volt akkor és kikérte magának, mert az Alföldön az őzeket "néccázróóó öcséém" lőtte és neki egyébként is a miniszter (azt nem mondta, hogy melyik Nyihi) nagyon jó barátttya.....meg az ilyenkor szokásos seggfej szöveg mind előkerült Vigyorog
Aztán kapott egy 30.06-os fegyvert és mindenki jól járt.
Ő is (mert nem talált el semmit, így fizetni sem kellett a hajtásdíjon kívül), a vad is  Ördög, meg mi is, mert nem csinált semmi kárt Taps

Amúgy volt egy osztrák vendégünk, egy sebészorvos, aki legalább olyan precízen vadászott, ahogyan dolgozott (remélem Vigyorog).
Egy 6,5x68R gavallérral vadászott egyéni vadászaton és riglizésben is.
Neki soha nem kellett keresni a vadjait, kivétel nélkül elől és magasan voltak meglőve, magas lapocka/gerinc/nyaktő/disznónál fültő-nyak, ritka volt ami egy lépést is tett a lövés után.
Na de az ilyenből van a kevesebb.
 Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Kovi Ádi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 993



« Új üzenet #4835 Dátum: 2012. Május 28. - 20:04:25 »

Kedves 7 62!
A vélemènyem írtam le. Tetszik, nem tetszik ez van. Nekem nem savanyù a szőlő, ellenben veled, akinek egy egyszerű beszélgetés utàn màr, ilyen megnyílvànulàsai vannak. A jövőben kerüld az ilyen megnyílvànulàsokat. Előre is köszönöm!
Naplózva

A vadászat - "Ősi örökség ez, amit egyik ember örököl, a másik nem..." (Fekete István)
forester73
Vendég
« Új üzenet #4836 Dátum: 2012. Május 28. - 20:25:09 »

Szerintem hajtásra csak 7mm feletti legalább kétlövetü min. 3400-3500 j torkolati energiáju fegyver/kaliber kombinációval engednék bárkit .

Az csak hablenne a tortán , hogy minden tavasszal előírnám minden eggyes vadásszjeggyel rendelkezőnek a kötelező 20 lőszeres lövészetet és a három lövésből min18 köre.-t 50m-en -akár asztal , lőbot igénybe vételével- aki ezt a tényleg minimumot nem tudja meglőni az  ne vadászhasson . Tudom megmosolyogtató , de igen sokat javítana a mostani áldatlan állapotokon.

Üdv az OGRE
Naplózva
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9923



« Új üzenet #4837 Dátum: 2012. Május 28. - 20:51:09 »

Szerintem hajtásra csak 7mm feletti legalább kétlövetü min. 3400-3500 j torkolati energiáju fegyver/kaliber kombinációval engednék bárkit .

Üdv az OGRE

Hááát ez is egy vélemény, mégha szélsőséges is. Duplám soha nem lesz.

A többivel még egyet is lehetne érteni., de jó érzésű vadászember ha teheti úgyis gyakorol.
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #4838 Dátum: 2012. Május 28. - 20:58:24 »

10 db lőszer fér a tárba. Nem gyári tartozék, hanem utángyártott darab.
7 lövéssel lövi a 6 disznót (mind talál, de ami nem marad helyben, arra minden esetben addig lő, amíg nem fekszik el) és a 8. lőszert tolja csőre a végén.
A fiatalember egyébként 1,5 körüli átlaggal lövi a hajtott disznót, de elég keveset hibázik, vagy sebez.
Ráadásul a hülye reklámszerződések miatt ebben a filmben egy "haszontalan" 270 Win. kaliberű puskát használt, könnyű lőszerrel.
Igazán a 9,3x62-es Blaserrel szokott elemében lenni Kacsint

És csak egy széljegyzet a (savanyú szőlőre??? Vállat von) fanyalgóknak:
Ha az általam megismert több ezer magyar vadásznak csak a negyede vadászna olyan etikusan és biztos kézzel, mint ez a német herceg, nagyon elégedett volnék.
 Emelem


Üdv,
azt mondja, hogy nyóc megy a tárba, egy a csőbe...... de ennél az embernél, nem mintha lenne jelentősége!
Az lenne az etikátlan, ha rágépelne hatot-hetet, és a végén EGY! szegény, peches áldozat nagy nehezen felborulna a géppuskatűzben!
És beszél arról, hogy hajtásnál, néha elkél egy kis plusz tűzerő, akár a sebzett disznókra – tehát nem sugallja, hogy ő csak egy lövés-egy disznót szokott – valamint a fegyver agyazásának kiemelt fontosságáról, ami egy régebbi polémiához lehet adalék, pláne egy ilyen gyakorlatban bizonyított embertől.
 Emelem


Naplózva
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #4839 Dátum: 2012. Május 28. - 21:06:24 »

Volt olyan barom is, aki .243Win puskával akart kijönni a hajtásra, mondván ő úgyis csak a kis disznókra fog lőni  Woest Rííí
Aztán volt nagy sértődés, amikor fel lett neki ajánlva, hogy vagy vadászik másik fegyverrel, vagy marad a vadászházban.
De hát "Ő" már két éve vadász volt akkor és kikérte magának, mert az Alföldön az őzeket "néccázróóó öcséém" lőtte és neki egyébként is a miniszter (azt nem mondta, hogy melyik Nyihi) nagyon jó barátttya.....meg az ilyenkor szokásos seggfej szöveg mind előkerült Vigyorog
Aztán kapott egy 30.06-os fegyvert és mindenki jól járt.
Ő is (mert nem talált el semmit, így fizetni sem kellett a hajtásdíjon kívül), a vad is  Ördög, meg mi is, mert nem csinált semmi kárt Taps

Amúgy volt egy osztrák vendégünk, egy sebészorvos, aki legalább olyan precízen vadászott, ahogyan dolgozott (remélem Vigyorog).
Egy 6,5x68R gavallérral vadászott egyéni vadászaton és riglizésben is.
Neki soha nem kellett keresni a vadjait, kivétel nélkül elől és magasan voltak meglőve, magas lapocka/gerinc/nyaktő/disznónál fültő-nyak, ritka volt ami egy lépést is tett a lövés után.
Na de az ilyenből van a kevesebb.
 Emelem

 Igen

Még a régi társaságunknál, nyírségi csoport jött hozzánk disznóhajtásra. Az első leálláskor egyik középkorú vendég visszatörőre került, mi hajtók, onnét indultunk és pár szót beszéltem vele. Szerényen kérdezte, hogy milyen gyors disznókra lehet itt számítani?
Mondtam, hogy ha szerencséje lesz, és messzebb keltjük fel őket, akkor erre nagy valószínűséggel már csak kocogni fognak.
Az jó, válaszolta, mert ő csak 222-es puskát hozott...
Aztán elmondta, hogy neki nincs másik, hivatásos vadász, ezt használja. Akartak adni neki nagyobbat a hajtásra, de úgy gondolta, inkább marad a megszokottnál, ezt legalább ismeri alaposan, ezzel oda tudja tenni a golyót, ahova akarja. Egy ismeretlen fegyverrel lehet, hogy bajban lenne.
Az első hajtásban nem ment neki disznó. Aztán a véletlen úgy hozta, hogy valamelyik későbbiben ott értem ki a hajtóvonalból, ahol ő állt. Csendesen mosolyogva mutatott oldalra, jobbra-balra tőle ott feküdt két nyaktövön lőtt süldő...


Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #4840 Dátum: 2012. Május 28. - 21:12:27 »

Üdv Mindenkinek!
16 éves korom óta volt lehetőségem egy pár disznóhajtáson részt venni.
Volt szerencsém látni néhány bravúros golyólövőt. Hazait és külföldit egyaránt.
Ilyen szintű golyólövővel viszont-sajnos-nem találkoztam. Valóban ezt hívják "született tehetségnek".
Etikusan vadászik? Igen, mert míg nem fekszik a vad, amire a lövést leadta, addig nem lő másikra!
És nem kell másnap a személyzetnek a sebzett vadjai után bujkálni a sűrűben...
Üdv: J.vadász
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
forester73
Vendég
« Új üzenet #4841 Dátum: 2012. Május 28. - 21:38:40 »

Sakac lehet ,hogy rosszul fogalmaztam , persz ,hogy nem duplagolyósokra gondoltam . Akkor most pontosítok egylövetüvel nem engednék hajtásba senkit.


Üdv az OGRE
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #4842 Dátum: 2012. Május 28. - 21:47:40 »



.....igen, pláne mikor a végén úgy lő, hogy két disznó áll egymás mellett.....elég vadászias......

Szia,
elvben talán - biztosan - igazad van, de ahogy Csaba írta 270-es Winchestert használt, mégpedig  9,7 grammos Kegelspitz lőszerrel - a video többi "promóciós" részében említi és mutatja - tehát lehet abban bízott, hogy amit eltalál, az benne marad. Nem vadásztam még a büdös életben 270-es Winnel, pláne nem ilyen súlyú KS-el, de ahogy hallom, nem egy "átmenős" lőszer-lövedék.
Ha viszont ezt 9,3-mal tette volna, lehet, hogy akkor kettő borult volna??  Kacsint
Ettől függetlenül tényleg lehet etikátlan, de azon kevés esetekben, amikor a több hajtásban, amin részt vettem, azon kevés alkalmakkor, amikor nem csak ácsorogtam, és tényleg arra jöttek a vaddisznók, az adrenalin úgy dolgozott, hogy nagyon nehéz mindenre figyelni. Kíváncsi vagyok, hogy hány vadász nem lő rá a disznóra hajtásban, ha ilyen helyzet adódik?
Persze, lehet, hogy sok van, csak én vagyok ilyen pesszimista, de én nem biztos, hogy tudnék rá figyelni......
Üdv,
 Emelem
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #4843 Dátum: 2012. Május 29. - 07:51:10 »

Csak vitatkozz egészen nyugodtan, azért vagyunk itt Vigyorog

"Rossz belegondolni, hogy mi lenne itthon ennek az eredménye"---kevesebb rossz lövő menne disznóhajtásra, baj lenne? "
Nem az lenne a baj, hazai vendég sajnos amúgy sem sűrűn fordul elő a hajtásokon. És ennek két oka van.
Az első, amit Ogre barátunk már írt is, miszerint a hajtás egy olyan vadászati forma, amihez vagy van valakinek indíttatása, vagy nincs. És a szórós-magasleses rendszerben szocializálódott vadászoktól ez igen távol áll. De hát ők teszik ki a magyar nagyvad-vadásztársadalom döntő részét és ez nem véletlen. Olyan vadász válik mindenkiből, amilyen lehetőségek között fejlődni tud. Feltehetőleg (sőt ebben bioztos vagyok) én sem lőném parádésan a vörösfoglyot, vagy a grause-t, hiába is szeretném... De mivel erre volt alkalmam és lehetőségem, golyóval és futó vadra megtanultam (úgy-ahogy) elég tisztességgel lőni. Ez nem erény, egyszerűen erre volt szükségem akkor, amikor az iszonyatos mennyiségű havi elejtési tervek nyomása alatt beletanultam a vadászatba. Ezt annyira komolyan vettem, hogy sok éven át nem is vettem sörétes fegyvert a kezembe. De megérte Kacsint

"----akinek gond ez, az ritkán jár 60 ezerért, vagy többért ilyen vadászatra."
A másik a pénz, ezért is írtam a doboz lőszert példának, mert van ilyen. Az igény és a lehetőség sajnos nem járnak mindig együtt.

"Aki pedig megengedheti magának, az gyakoroljon, mert neki ez nem pénz kérdése, hanem lustaság! Szomorú "
Ebben teljesen igazad van, azzal a kiegészítéssel, hogy nem lustaságnak, hanem bűnös igénytelenségnek tartom ha valaki nem legalább erős közepes lőtudással oda mer állni egy lőállásba hajtáson, terelő vadászaton Nem
 Emelem

Biztos van aki nem szereti a disznóhajtást de én nagyon - elmennék érte a világ végére is ha pénzem lenne rá.  ( Zárójelben jegyzem meg hogy kerti vadászatra akkor se ha akármennyi pénzem lenne - tudom igény van rá , jól megfizetik  ennyi .) Nem is csak a disznó elejtésének lehetősége vonz (ami azért az egyén számára korona a jól szervezett napra) hanem maga a hangulata. Napok óta készül rá az ember , én még a puskát is előveszem otthon és puffer patronnal lődözök.  Röhög A megelőző napon meg a csomagolás és a "melyik puskát vigyem" izgalmai.  Táncol
Sajnos ritkán van alkalmam rá apróvadasok lévén. Jobb helyeken MEGADJÁK A MÓDJÁT még nagyvadasoknál is az év főeseményeinek számítanak és a valamit magára adó vadászok kicsit ünnepélyessé is teszik . (Mondjuk nem a legszakadtabb ruhában jelennek meg stb. ) A találkozó az eligazítás a szervezettség a teríték és az azt követő vacsora , barátkozás , ugratás is mind mind azok közé tartozik ami miatt én nagyon szeretem ezt a vadászati formát.   Taps    Emelem
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #4844 Dátum: 2012. Május 29. - 20:13:46 »

Lehet hogy OFF de részben golyós fegyverről szól ez is.
Mikor divat lett hogy csak pénz kell ( meg kapcsolat se árt ) a vadásszá váláshoz, egy magas beosztású személy megjelent a rendőrségen és tisztességgel elmondta hogy Ő ugyan eddig egyáltalán nem érdeklődött a vadászat iránt de kapcsolati okokból most felszerel(ne) minden vizsgája megvan csak az a kérése hogy minél hamarabb menjen ki a felelős rendőr és csinálják meg a tárolóhely ellenőrzést mert a jövő hét végén már vaddisznóhajtáson kell teljes fegyverzetben megjelennie. A kérés teljesült, az eredményről nincs információm de van elképzelésem róla és nem csodálkozom hogy egy bizonyos időszakban nagyon elszaporodtak a vadászbalesetek és sokan megcsömörlöttek a vadászattól . Lehet sőt szinte biztos hogy élete első vadászata egy disznóhajtás volt szegény vadászatra kényszerített főcsinovnyiknak.   Nem szól szám Rííí A történet vidám folytatása hogy az illetékes vezetőnél (aki sajnos nem én voltam)
megjelent a friss fess vadász és hálája jeléül egy nagyon sok puttonyos Tokaji aszút ajándékozott neki ,abból a szériából amit akkor a külföldre utazó miniszterek és más magas beosztású emberek vittek HUNGARIKUMKÉNT a vendéglátóiknak . (pont abból és pont olyan csomagolásban) . A rendőr otthon betette a hűtőbe  Vállat von majd néhány nap múlva mikor Ő nem volt otthon,  a sógora vizvezeték javítás ügyén délelőtt tett-vett a lakásban és szokásos módon ki is szolgálta magát. Szódával nagyfröcsként megitta a híres italt mind egy cseppig !  Röhög Röhög Röhög 
Naplózva
Oldalak: 1 ... 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 [323] 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 ... 981   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: