Oldalak: 1 ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 [35] 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 ... 981   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Golyós fegyverekről általában  (Megtekintve 1764888 alkalommal)
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #510 Dátum: 2008. Augusztus 07. - 21:38:36 »

8x50R a kaliber.. Mondom, hogy 90 éves... Bion Bion

Akkor ez a rendkívül hosszú lövedék hány g-os? 14-15?
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #511 Dátum: 2008. Augusztus 08. - 23:10:38 »

Üdvözlök Mindenkit!

Kérem segítsetek választani az alábbi fegyverek között! Középkaliberben gondolkodom, 30-06 alatt.

Remington 700 BDL (nagyon tetszik, azonban olvastam róla kevésbé hízelgő véleményeket is (TAL), ismeretségi körömben sajnos nincs ilyen fgyver)
CZ 550 vagy 555 (egyik korábbi fegverem is cseh CZ volt, semmi gondom nem volt vele, nagyon tetzik, hogy 7X57 -t is gyártanak)
Voere LBW (az elődjét ? (2155) ismerem, nagyon pöpec fegyver, kicsit drága)
Rössler Titan (igazából csak az nem tetszett benne, hogy nagyon könnyű volt, három kiló alatt, félek, hogy középkaliberben rugdosós)
Zastava M70 (esetleg Luger) (sok ismerősnek van, semmi panasz rájuk, nekem kissé túl sprődnek tűnik)
Tikka (vadásztam vele, tetszett is, de semmi olyat nem találtam benne ami 100 batka felárat indokolt vona a CZ-hez képest)

A Remington tulajok véleményére kiemelten kíváncsi vagyok.

Köszönettel:

Jani




Szia Jani!

Én ha ma vennék puskát, akkor az anyagiak függvényében két fegyver jönne szóba a felsoroltak közül:

- az olcsóbbik megoldás egy 308. Win., vagy 8x57IS CZ stucni,
- a drágábbik az LBW, de csakis a fesztelenítős kivitelben.

A Zastava nekem nem a szívem csücske, darabos egy jószág, bár megbízható. Mindenesetre a Remingtonhoz képest található különbségeiről kérdezd Hutát, neki mindkettő van. A Remington nekem nem tetszik, de akinek van az dícséri és objektíve is jó, megbízható puskák. A Tikkáról nagyjából egyezik a véleményünk, amit mondtál, azzal teljesen klappol, hogy az USA-ban a CZ drágább nála.

A Rösslerben a sok könnyűfém miatt sokak szerint túlzott a rizikófaktor, állítólag konstrukciós problémák miatt balesetek voltak vele.
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #512 Dátum: 2008. Augusztus 08. - 23:19:55 »

A Zastava nekem nem a szívem csücske, darabos egy jószág, bár megbízható.

Szevasz Viktor!

Nekem pedig úgy néz ki (99%), hogy egy újszerű használt Luger (Zastava) lesz, de a német piacra készített jobb sütésű is picit és szép a tusa fája... Mosolyog

 Wave
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #513 Dátum: 2008. Augusztus 08. - 23:47:15 »

Szia Viktor!

Köszi a gyors választ. Őszintén szólva hasonlít az ízlésünk, mert nekem is a CZ Stucni (ha jól tévedek FS a neve), a Voere és a Remington a fő jelöltjeim. Nem gondoltam volna, hogy a Tikka olcsóbb az USA-ban, mint a CZ. Ezek szerint a Berettánál a Sako lesz a minőség, a Tikkapedig a mennyiség? 270 W, 308 W vagy 7X57-ben gondolkodom (in memoriam Kittenberger), bár , ha ez utóbbi lesz a nyertes kaliber akkor a Remington kiesik Szomorú

Üdv:

Jani

Szia Jani!

Hogy a Sako minőség, nem is kérdés Mosolyog Nagy vágyam egy Sako 85 Bavarian vagy a schnelleres Hunter, a mai lövészet után pedig egy Mod 425 Browning sörétes, mert annyira kézbesimult, hogy borzalom... De ez egy másik történet, és nem is kicsit túlzó vágyak... Mosolyog

 Wave
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Viktor
Vendég
« Új üzenet #514 Dátum: 2008. Augusztus 08. - 23:48:09 »

A Zastava nekem nem a szívem csücske, darabos egy jószág, bár megbízható.

Szevasz Viktor!

Nekem pedig úgy néz ki (99%), hogy egy újszerű használt Luger (Zastava) lesz, de a német piacra készített jobb sütésű is picit és szép a tusa fája... Mosolyog

 Wave

Kiváncsivá tettél! Igen  Wave
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #515 Dátum: 2008. Augusztus 08. - 23:52:29 »

Kiváncsivá tettél! Igen  Wave

 Bion
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Viktor
Vendég
« Új üzenet #516 Dátum: 2008. Augusztus 08. - 23:53:04 »

Szia Viktor!

Köszi a gyors választ. Őszintén szólva hasonlít az ízlésünk, mert nekem is a CZ Stucni (ha jól tévedek FS a neve), a Voere és a Remington a fő jelöltjeim. Nem gondoltam volna, hogy a Tikka olcsóbb az USA-ban, mint a CZ. Ezek szerint a Berettánál a Sako lesz a minőség, a Tikkapedig a mennyiség? 270 W, 308 W vagy 7X57-ben gondolkodom (in memoriam Kittenberger), bár , ha ez utóbbi lesz a nyertes kaliber akkor a Remington kiesik Szomorú

Üdv:

Jani

A kaliberek közül én kettőt nagyon pártolok, a 308-ast (én is ezzel vadászom) és a 270-est. Ha az Alföldön vadászik az ember a 270-es a jobb, ha zártabb helyen, akkor a 308-as. Ez utóbbi külön előnye a CZ esetében a kivehető tár. Igen, az FS a stucni, nekem nagyon tetszik.

A 7x57-esről viszont mindenes kaliberként inkább lebeszélnélek... inkább a 8x57-es....
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #517 Dátum: 2008. Augusztus 09. - 00:27:50 »

Szia!

Tudom, hogy a 7X57-es ma kevésbé divatos kaliber, de nem rugdosós és Szvsz 150 méterig megfelel minden hazai vadra. Messzebbre meg úgysem lövöldözök. A kartonos puskánk a társaságnál anno ilyen volt (ZKK 600) és mindenki elégedett volt vele, őzre és disznóra is jónak találtuk. Azt elismerem, hogy néhány, magát távlövő bajnoknak tartó egykori vadásztársam szerint kétszáz méter felett már sokat esett az akkorhasznált sallerbéla. Én nem igazán szerettem kétszáz méterre lőni, így nem zavart. Azt viszont még az ellenzői is elismerték, hogy erdőben vagy gabonában sokkal jobb volt, mint a már akkor is gyakori és azóta is sokak által favorizált 243 W.

A 8X57 lenne a másik titkos ászom, de őzre kicsit (?) gorombának tartom.

Üdv:

Jani

Pedig nem az, megfelelő lövedékkel (pl. Vulkan) szinte keresztülesik rajta, nehezebb vadra pedig sokkal, de sokkal alkalmasabb. Persze a sallerbéla mindig kivétel... Vigyorog

És a rugdosása sem sokkal nagyobb, ez ráadásul az agy megfelelő igazításával és jó agytalppal ez is légpuskává varázsolható. Nekem Telek Csabi átalakította az agyazásomat anatómiaira, ég és föld...
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #518 Dátum: 2008. Augusztus 09. - 09:43:03 »

Janika!

Milyen kaliberű puskát akarsz lecserélni? (említetted, hogy volt már régebben golyósod)
Mindenesnek egy 30-06-os, ha tetszik a stucni akár CZ FS-ben.
Ezzel aztán idehaza egy jó tölténnyel - no és persze lik iránt fogva - elejthető bármely vadfaj.

A 7x57-es nekem is nagy kedvencem, de mindenes puskának azért a 8mm-es testvére alkalmasabb.
Én őzre is nehéz, 13 gr-os lövedékkel vadászom, de hidd el semmivel sem gorombább, mint egy 7x64, vagy 30-06-...sőt a lassabb muníció miatt csontlövésnél úgy tapasztalom még annyira sem roncsol mint az előbbiek.

Ettől függetlenül egyetlen puskának a 30-06-ost javaslom, ráadásul tudsz olyan puskát venni, ami tetszik is neked.
Naplózva
Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 255



« Új üzenet #519 Dátum: 2008. Augusztus 09. - 11:41:29 »

Szia!

Tudom, hogy a 7X57-es ma kevésbé divatos kaliber, de nem rugdosós és Szvsz 150 méterig megfelel minden hazai vadra. Messzebbre meg úgysem lövöldözök. A kartonos puskánk a társaságnál anno ilyen volt (ZKK 600) és mindenki elégedett volt vele, őzre és disznóra is jónak találtuk. Azt elismerem, hogy néhány, magát távlövő bajnoknak tartó egykori vadásztársam szerint kétszáz méter felett már sokat esett az akkorhasznált sallerbéla. Én nem igazán szerettem kétszáz méterre lőni, így nem zavart. Azt viszont még az ellenzői is elismerték, hogy erdőben vagy gabonában sokkal jobb volt, mint a már akkor is gyakori és azóta is sokak által favorizált 243 W.

A 8X57 lenne a másik titkos ászom, de őzre kicsit (?) gorombának tartom.

Üdv:

Jani


Szia Janika!

8x57 -tel vadászom sok éve. Hasonló megfontolásból vettem mellé egy 223 -ast őzezni, rókászni. Mára már eladtam a 223 -at, mert igazából nem nagyon használtam. Nem egy őzet lőttem a 8 -assal és mondhatom, hogy kisebb a "roncsolása" mint a 223 -nak volt. Ezt én -Wetzlarral egyetértve- a lövedék sebességének tulajdonítom. Lassú, nehéz és hihetetlen az ölőhatása. Ráadásul 150 méterig célpontáthelyezés nélkül el lehet lőni vele. (150 fölé meg minek lőni  Nyihi)
Naplózva

„ A vadászat alázatos szolgálat voltaképpen! A természet egyensúlyának szolgálata.”
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #520 Dátum: 2008. Augusztus 09. - 12:07:42 »

Szia!

Igazából nem lecserélni szeretném, mert a korábbi fegyvereimet (CZ 30-06 és Fég 7.62X54) már eladtam. Évekig próbáltam visszaszorítani a vadászszenvedélyem (gyerekek kicsik voltak, másra kellett a pénz etc.), úgy látszik csak eddig sikerült. Gyakorlatilag azóta vadászom, mióta megszülettem  Mosolyog Na jó ez túlzás Bibíí

Visszatérve a fegyverekre. A 30-06-ost kifejezetten nem szerettem a rúgása miatt. Szemüveget hordok, talán emiatt is kissé lövésfélő vagyok. MFS lőszerrle használtam, mivel elsősorban ez volt elérhető a közeli boltokban. Nem volt túl jó véleményem róla.

Üdv:

Jani

Hát, ha neked a 30-06-os CZ a lassú MFS tölténnyel nagyot rúgott akkor nem tudok más kalibert ajánlani.
Én 4 évig vadásztam egy rövid csövű 30-as Zastavával, dehogy rúgott volna az MFS...hát nem tudom.
Az RWS tug az rúgott, dehogy az MFS...én ezt sosem tapasztaltam.
Most a 2. puskám egy 308-as IZS-18-as, amihez szintén MFS töltényt használok, ugyanolyan paraméterekre van töltve gyárilag, mint a 30-06-os.
Gumiagytalppal felszerelve teljesen normális a lövés vele...pedig egy tollkönnyű kis gavallér.

Ettől függetlenül ha félsz a visszarúgástól a 7x64-es sem ajánlom, mert tapasztalatom szerint keményebben koppint vissza mint a 30-06-os.
Tehát marad akkor a 7x57-es...ami azért valljuk be mindenes puskának a rókától a bikáig, nagydisznóig nem ideális választás.
Természetesen ettől függetlenül egy remek kaliber, de ha egyetlen mindenes puskának szánod érdemes a jó töltényt megvenni hozzá (RWS)...ami viszont rókára, egyéb dúvadra ellődőzni nem túl kifizetődő.

üdv.
Naplózva
Steve
Vendég
« Új üzenet #521 Dátum: 2008. Augusztus 11. - 08:59:04 »

"Viszont nem esik, de 150 méter felett meg minek lőni..."

Azért, hogy eltaláld azt amit azon a távolságon megcéloztál.... Vállat von
Mert az élet bizony produkál olyat...., akár tetszik, akár nem.... Kacsint

Valami csapásirányt jelölj ki magadnak, mert ez így parttalan lesz.
Zagyva, kesze-kusza egyvelege a kalibereknek, fegyvereknek, álmoknak....,valamiről le kell mondani.Vagy zsebbe nyúlva megy minden....??!! Wave

Ja még valami. Ha mindenkit kérdezel, akkor nem semmit nem kapsz!
Egy valakit kérdezz, de annak adj a vadászat terén a szavára!
 
Naplózva
Steve
Vendég
« Új üzenet #522 Dátum: 2008. Augusztus 11. - 08:59:56 »

Bocsánat!

Az #529 Janikának szólt! Wave
Naplózva
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #523 Dátum: 2008. Augusztus 11. - 12:57:53 »

Üdv Janika!

Elsőként azt kellene megtudnunk, hogy milyen területen és milyen vadfajra kivánod legtöbbet használni a fegyvert.
A területtel kapcsolatban ilyesmire gondolok, hogy mennyire fedett a terep, mennyi a szokásos lőtáv, inkább mg-i terület vagy inkább erdő, stb stb...
Várhatóan milyen vadra tudsz vadászni? Ha a szokványos nagyvadas "tagi" lehetőségeid lesznek, akkor főleg süldő, tarvad és esetleg 1-1 gím vagy dámbika jöhet szóba. Ha vásárolod a vadászatot, akkor gondolom inkább trófeás vad és hajtás lesz többségben, akkor megint más a helyzet.

Amig nem világos hogy milyen területen, milyen vadra kell, addig szvsz senki sem tud értelmes tanácsot adni.
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #524 Dátum: 2008. Augusztus 11. - 16:35:21 »

Üdv Janika!

Elsőként azt kellene megtudnunk, hogy milyen területen és milyen vadfajra kivánod legtöbbet használni a fegyvert.
A területtel kapcsolatban ilyesmire gondolok, hogy mennyire fedett a terep, mennyi a szokásos lőtáv, inkább mg-i terület vagy inkább erdő, stb stb...
Várhatóan milyen vadra tudsz vadászni? Ha a szokványos nagyvadas "tagi" lehetőségeid lesznek, akkor főleg süldő, tarvad és esetleg 1-1 gím vagy dámbika jöhet szóba. Ha vásárolod a vadászatot, akkor gondolom inkább trófeás vad és hajtás lesz többségben, akkor megint más a helyzet.

Amig nem világos hogy milyen területen, milyen vadra kell, addig szvsz senki sem tud értelmes tanácsot adni.

Nos mindezekért bátorkodtam mondani neki a 30-06-ost...de úgylátszik az a kaliber nem jött be neki.
Innentől kezdve viszont nincs kompromisszum, vagy ilyen, vagy olyan lesz a választás.  Mosolyog
Naplózva
Oldalak: 1 ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 [35] 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 ... 981   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: