Oldalak: 1 ... 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 [272] 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 ... 981   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Golyós fegyverekről általában  (Megtekintve 1764972 alkalommal)
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #4065 Dátum: 2011. November 24. - 20:52:34 »

Tudok egy Rugert, nem drága, csak az a baj, hogy 243-as.
Az miért baj?    Ördög


 S.Peti
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #4066 Dátum: 2011. November 24. - 21:10:50 »

Tudok egy Rugert, nem drága, csak az a baj, hogy 243-as.

Nem baj az...6.5 gr-os maggal, ésszel használva lehet az alkalmas is.
Nálam meg a reggeli cserkelések pontosan a vadászat ízéről szólnak.
Séta, hallgatózás, vadbelopás...aztán meg vagy lesz valami, vagy nem!  Kacsint
Hát a nem drága az jelen pillanatban nekem - jól bevált CHF lakáshitellel - szerintem sok.

Azért az árát - ha nyíltan nem akarod - privátban megírhatod...tudod...önkínzás!  Ördög Ördög
Naplózva
forester73
Vendég
« Új üzenet #4067 Dátum: 2011. November 25. - 08:13:30 »

A most használt harmadik golyósom pont 243-as. A tapasztalatom szerint 50-60 kg -ig disznóra (feltételezve 6.5 gr lövedéket , én ehez is SAKO Twinhead-t használok) ugyan olyan jó mint mint más 6-7 mm-es normál kaliber . Súlyosabb jószágra szerintem csak jól átgondoltan , biztos kézzel lehet használni feltételezve , hogy a vad vadászias elejtése a cél . A kiváló ballisztika , a nagy sebesség  mellete szól , a viszonylag alacsony csőtorkolati energia és a kis lövedég átmérő viszont ellene . Szükségből elfogadható , de nem ideális  mindenes . A nagy sebesség miatti  hidrosok a húst nagyon roncsolja ezért és mert nagyon pontosnak tartom( pedig egy igen olcsó xl7-tartok ) ha lehetőségem van rá csak a fültő vagy a fej lövést preferálom.

Maradok tisztelettel az OGRE
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #4068 Dátum: 2011. November 25. - 10:06:56 »

Én a 243-ast gyakorlatilag szinte csak nappal használtam.
(XS-7-es volt szegénykém, nagyon sajnáltam, hogy el kellett adnom...)
Na jó, sutyiban 1-2 havas, holdvilágos disznólesre is kivettem, csak az izijé, de ebből nem lett rendszer, mert esti vadászatra ott volt/van a 8mm-es puska.

Node ami a fő profilja volt az a reggeli, délelőtti cserkelés tarvadra.
Elvből csak borjúra lövök, meg tudnám 1 kezemen számolni életem során hány tehenet lőttem.
(Ezeket is azért mert éppen az kellett!)
Erre - ésszel használva - egy jó 6.5 gr-os maggal én alkalmasnak találom.

Tollkönnyű legyen a puska, rajta egy 6x42-es - min. Meopta - távcsővel.
(Mondjuk ma is jobban esett volna 2 órán keresztül egy ilyennel cserkelni...)
Naplózva
pmc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 648


« Új üzenet #4069 Dátum: 2011. November 25. - 10:34:40 »

Én a 243-ast gyakorlatilag szinte csak nappal használtam.
(XS-7-es volt szegénykém, nagyon sajnáltam, hogy el kellett adnom...)
Na jó, sutyiban 1-2 havas, holdvilágos disznólesre is kivettem, csak az izijé, de ebből nem lett rendszer, mert esti vadászatra ott volt/van a 8mm-es puska.

Node ami a fő profilja volt az a reggeli, délelőtti cserkelés tarvadra.
Elvből csak borjúra lövök, meg tudnám 1 kezemen számolni életem során hány tehenet lőttem.
(Ezeket is azért mert éppen az kellett!)
Erre - ésszel használva - egy jó 6.5 gr-os maggal én alkalmasnak találom.

Tollkönnyű legyen a puska, rajta egy 6x42-es - min. Meopta - távcsővel.
(Mondjuk ma is jobban esett volna 2 órán keresztül egy ilyennel cserkelni...)



Szia !

Gondolom műanyagtusás volt,én sem idegenkedek tőle mostanság,de régen el sem tudtam, képzelni,hogy olyant vegyek.
Mennyire voltál vele elégedett,nekem mikor egy ilyent kézbevettem azonnal feltűnt,hogy a tusa milyen rövid,igaz azon lehet segíteni,csak nem túl szépen.
Az elsütését nem sikerült kipróbálnom,mert nem engedte a boltos.
Milyen az elsütése?
Állítólag a ravaszon lévő kis bizbasz komfortossá teszi az elsütést, mert ugye gyorsító nincs rajta.

Köszi a válaszokat előre is.
Nekem van már .243_asom (CZ550),de egy kollégámat érdekelne biztos egy ilyen kezes könnyű puska kis kaliberben,csak várja a megelégedett vásárlóktól a beszámolót(szeret inkább más kárán tanulni Ördög).
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #4070 Dátum: 2011. November 25. - 10:51:52 »


Szia !

Gondolom műanyagtusás volt,én sem idegenkedek tőle mostanság,de régen el sem tudtam, képzelni,hogy olyant vegyek.
Mennyire voltál vele elégedett,nekem mikor egy ilyent kézbevettem azonnal feltűnt,hogy a tusa milyen rövid,igaz azon lehet segíteni,csak nem túl szépen.
Az elsütését nem sikerült kipróbálnom,mert nem engedte a boltos.
Milyen az elsütése?
Állítólag a ravaszon lévő kis bizbasz komfortossá teszi az elsütést, mert ugye gyorsító nincs rajta.

Köszi a válaszokat előre is.
Nekem van már .243_asom (CZ550),de egy kollégámat érdekelne biztos egy ilyen kezes könnyű puska kis kaliberben,csak várja a megelégedett vásárlóktól a beszámolót(szeret inkább más kárán tanulni Ördög).

Szia!

Megfordult pár golyós puska a kezemben, be is telt a tartásim, de ez volt az a puska, amit a legjobban sajnáltam, hogy - anyagi helyzetem miatt - el kellett adnom.
Semmi hókusz-pókusz nem volt rajta, egy nagyon mezei műanyag tusás puska.
Nekem kifejezetten jól feküdt és a pisztolyfogása kényelmesebb volt bármelyik egyéb középkategóriás - Zastava, CZ...stb - puskáénál.
A gyári alumínium Weaver sínen volt 2 komlói gyűrű, azon meg egy 6x42-es Norconia - még a régi, üveglencsés - távcső.
Ez a puska nem kért többet.  Ördög

Igazi - most Telek ordít  Ördög - munkáspuska volt, féltette a fene, nem érdekelt ha esik az eső, vagy éppen havazik, jött velem.
Kutya baja nem volt és nagyon pontosan hordott.
Én akkor 5.5 gr-os lövedékkel vadásztam, ajándék lónak a fogát ugye nem nézzük...ez kaptam hozzá.
Lőttem vele jópár szarvast, meg 1-2 disznót is, utóbbiakat csak fejre célozva, előbbieket csak blatton és csak nappal.
Akkor szerintem ez volt a legjobb ár/érték arányú golyós. (Ha jól emlékszem 104, vagy 105 ezer Ft volt...)
Szóval én mindenkinek csak ajánlani tudom, aki szeretne egy teljesen átlagos, ámbár kitűnő golyóst.
308-asban ugyanez a rövidzáras típus (XS-7) igazi mindenes puska lehet egy olyan vadásznak, akinek a puska tényleg csak a vadászat eszköze és nincsenek igényes, fatusás puskás álmai.

Ettől függetlenül én magam is a szép, fa tusás - és főként német, osztrák - golyósokat kedvelem, node azoknak kímélésére egy ilyen tucatpuska tökéletesen megfelel.
...és mivel az ilyen reggeli cserkeléseken rendre egyedül vagyok, így nem "néztek meg" a műanyag tus miatt sem.  Ördög
Most fogalmam sincs mennyibe kerülhet, de gondolom - mivel kelendő portéka volt - fel is hajtották az árát a kereskedők...
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #4071 Dátum: 2011. November 25. - 11:26:03 »


Elvből csak borjúra lövök, meg tudnám 1 kezemen számolni életem során hány tehenet lőttem.
(Ezeket is azért mert éppen az kellett!)



A decemberi hidegben csikorgó húsdaráló könnyen lerombolja az elveket !   Ördög Röhög
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11260


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #4072 Dátum: 2011. November 25. - 11:38:01 »

Katalógus ára mostanában 129-139 között ingázik. Bár a valutaárfolyamok okozhatnak drágulást.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #4073 Dátum: 2011. November 25. - 11:56:57 »

Üdv  Emelem ! A szerény véleményem , ha egyáltalán számít valamit ; igen kezes formás kis puska az XS7 -XL7 .  Igen 
Alapnak ideális és egy két év után / ha van rávaló / akkor mehet rá egy szép dió-ból készült tus  Igen
Nekem a gyári fatus nem tetszik ,.  Emelem
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Szilva
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1271


M 66


« Új üzenet #4074 Dátum: 2011. November 28. - 21:50:06 »

Sajnos egyéb infót nem tudok róla, igazából manapság már nem annyira kutakodom "technika" ügyében...megvan a puska amit szerettem volna és minden ilyen témájú érdeklődés jócskán alábbhagyott.  Mosolyog
Ez a puska amiről beszéltem, hogy tetszik?
Naplózva

Mit die Beste Waffe aller Waffen ist eine Mauser 66 !
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #4075 Dátum: 2011. November 29. - 05:26:53 »

Ez a puska amiről beszéltem, hogy tetszik?
Tetsziiik!!! Ördög Igen


 S.Peti
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #4076 Dátum: 2011. November 29. - 07:42:57 »

Idézetet írta: Szilva link=topic=25.msg14[img width9587#msg149587 date=1322513406

Ez a puska amiről beszéltem, hogy tetszik?

Jól néz ki.
Naplózva
harkazoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 284


« Új üzenet #4077 Dátum: 2011. November 30. - 12:55:51 »

Sziasztok!

Első golyós puska beszerzéséhez kérném tanácsaitokat.
Remélem, jó topikba írom...

Elég sokat agyaltam a témán, de egyre jobban elveszek a sok info között.
Olyan alap-fegyvert keresek, ami reményeim szerint hosszú évekig megbízhatóan ki fog szolgálni.

1. kérdésem: a kaliber témaköre

Mindenképpen olyan kalibert szeretnék, amihez:
- jó a lőszer-ellátottság (mind beszerzés, mind különféle lövedék-típusok szempontjából),
- hosszú lesz a cső élettartama (nem magnumok, és egyéb magasnyomású lőszerek),
- nem túl drága hozzá a muníció (inkább lövök többet a lőtéren ugyanazért az összegért, gyakorlásként).
Főként vaddisznóra, illetve gímre szeretnék majd vele vadászni.
Gyanítom, a les-vadászat fog leginkább dominálni, főként az első időkben.
Eddig arra jutottam, hogy ..308 win alá semmiképpen sem megyek, de inkább .30-06 az alsó határ.
Több helyen is azt olvastam, hogy erre a feladatra jobb a 8x57JS, illetve a 9.3x62 kaliberek.
Mekkora különbség van a 8-as, és 9.3-as között gyakorlatban?
Ti melyiket javasolnátok?

2. kérdés: használt, vagy új?

Minél olcsóbban szeretném a puskát megvásárolni, de nem szeretnék átverés áldozata sem lenni.
Ha új fegyverről lenne szó, akkor max. 250 ezerig mennék el (mondjuk egy új CZ550 Medium Lux 9.3x62-es kaliberben), de ez már nagyon a végső határ.
Anyagiak alapján szívesebben választanék vagy egy új Marlin X7-est (30-06), vagy egy jobb állapotú, megkímélt CZ-t, vagy egyéb, megbízható gyártmányt.
Mit javasoltok egy kezdő vadásznak?

3., már inkább csak részlet-kérdés:

Mennyire lenne nagy hiba, ha első puskának mondjuk nem egy forgó-tolózáras fegyvert vennék, hanem mondjuk egy sikló-záras (pumpálós) Remington 7600-as hajtáspuskát (30-06), vagy egy Browning BLR kengyelkulcsost, szintén 30-06-osban?
(Ezek konkrét, eladásra kínált használt fegyverek, 150-200 közötti kiinduló árral.)
Úgy vettem észre, hogy hazánkban ezeket a rendszereket nem nagyon szereti a vadásztársadalom, és nem is nagyon ajánlják első fegyvernek.
Mindkét típusról olvastam, és hallottam jókat.
Mi a véleményetek erről?

Előre is köszönöm:

Zoli
« Utoljára szerkesztve: 2011. November 30. - 13:19:44 írta Erdojaro (Molnár Attila) » Naplózva
bferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1024


« Új üzenet #4078 Dátum: 2011. November 30. - 14:18:53 »

Szia Zoli!

Ha engem kérdeznél a golyós dilemmáddal kapcsolatosan, én a 30-06 kalibert ajánlanám neked. Ebből a legnagyobb a lőszerválaszték, a kaliber univerzális, azt szokták mondani, ha csak a Kárpát-medencébe űzöd a vadat, akkor az mindenre megfelel. Semmire se a legjobb, de mindenre megfelel. Első puskának szerintem teljesen jó.
Második kérdésedre azt mondanám, hogy inkább a céltávcsőre költs többet, az legyen inkább minőségi és ne valami semmitérő bóvli. Persze a puska is fontos, a CZ vagy egy Zastava jó választás, ha használtan veszed, mindenképp vigyél magaddal egy öreg rókát aki ért a fegyverekhez. Az első golyósomat használtan vettem, de le tudtam informálni a baráti körből az előző gazdáját, minden évbe csak egy őzbakot lőtt vele, ennek ellenére a vásárlásra mégis magammal vittem a vadőr cimborámat, hogy belenézzen a csőbe.
Utolsó kérdésedre pedig azt mondom, hogy első puskának mindenképpen forgó-tolózárast vennék. Ahogy írod inkább lesvadászatra használnád, akkor minek a siklózáras Remington? Az inkább hajtásba való.

Üdv. bferi
Naplózva

-Hát most mit csinálunk csendbiztos uram?
-Mi az anyánk keservit csinálhatnánk édes fiam? Veszünk egy nagyobb levegőt és visszamegyünk.
Stefi
Vendég
« Új üzenet #4079 Dátum: 2011. November 30. - 14:38:20 »

Nagyjából egyetértek  bferivel  !  Én azért a 8x57 -est is megfontolandónak tartom. Egyre több jót hallok a Marlin tolózárasokról is. 30-06 ban meggondolandó.
A siklózárast én sem ajánlom.                Emelem     
Naplózva
Oldalak: 1 ... 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 [272] 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 ... 981   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: