Oldalak: 1 ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 [23] 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 ... 981   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Golyós fegyverekről általában  (Megtekintve 1764707 alkalommal)
Bandi
Vendég
« Új üzenet #330 Dátum: 2008. Július 10. - 08:11:30 »

Na üdv.

Újra itt vagyok!

Olvastam itt egy régi hozzászólásnál az IZS LOS-9-1-ről? Arról tudna vki  többet mondani?

Egy új kalibert néztem néztem ki 308 WIN! de még tetszik  7mm rem mag, 270 win, és még sok vkitől a 30-06-os.

Annyi kérésem van, hogy ebből a pár kaliberből csináljatok egy sorrendet mki önálló véleménye szerint és ha vmi hiányzik belőle azt írjátok bele nyugodtan!

A fegyvert szarvas, őz és disznóra is akarom alkalmazni! Vagyis egy univerzáli psukát szeretnék!

Illetőleg a TOZ 122-ről újonnan kinek mi a véleménye?

Üdv. RK.

A 308asnak megvan az a nagy előnye hogy teljesítménye gyakorlatilag megegyezik a 30-06-al de a rúgása minimális!El lehet vele lövöldözni akármennyit,Ideális lenne azokra amikre írtad.Bár nekem azt mondta egy ídősebb vadász mikor fegyvert vettem,hogy rossz kaliber nincs(persze ez alatt nem azt értette hogy 0,22essel disznóra).
Naplózva
Róka-Koma
Vendég
« Új üzenet #331 Dátum: 2008. Július 10. - 09:45:57 »

Nem tudja vki, hogy Zastava val és toz -okkal ki foglalkozik az országban?

Amit leltem Hungaro Arms, de ott van minden féle puska, csak rendelni nem tudnak.

A toz meg Hargita Jagd-nál!

Vki ezen kívül még tud vkit?

Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #332 Dátum: 2008. Július 10. - 10:18:22 »

Nem tudja vki, hogy Zastava val és toz -okkal ki foglalkozik az országban?

Amit leltem Hungaro Arms, de ott van minden féle puska, csak rendelni nem tudnak.

A toz meg Hargita Jagd-nál!

Vki ezen kívül még tud vkit?



A TOZ-zal foglalkoznak még egy páran, írd be a gugliba, akkor jó pár találatot dob ki, ezeken kívül a Trófea is foglalkozik velük tudomásom szerint. Én azt gondolom a TOZ-ról, hogy tipikus orosz fegyver, darabos kidolgozással, de jó funkcionalitással, annak idején én is elméláztam rajta, mint első puskámról, de végül egy használt német mellett döntöttem és ezt azóta sem bántam meg. Nézz körül mindenesetre a használtpiacon, érdemes.

A Zastavát egyelőre felejtsd el, jelenleg beszerezhetetlen, vagy ha beszerezhető, akkor az utiköltség, stb. annyiba kerül, hogy abból már egy CZ-t is vehetnél, ami valamivel kifinomultabb puska, főként 308-asban, a rövid zárasaik ugyanis kivehető tárasak.
Naplózva
Róka-Koma
Vendég
« Új üzenet #333 Dátum: 2008. Július 10. - 10:44:14 »

Nem tudja vki, hogy Zastava val és toz -okkal ki foglalkozik az országban?

Amit leltem Hungaro Arms, de ott van minden féle puska, csak rendelni nem tudnak.

A toz meg Hargita Jagd-nál!

Vki ezen kívül még tud vkit?





A TOZ-zal foglalkoznak még egy páran, írd be a gugliba, akkor jó pár találatot dob ki, ezeken kívül a Trófea is foglalkozik velük tudomásom szerint. Én azt gondolom a TOZ-ról, hogy tipikus orosz fegyver, darabos kidolgozással, de jó funkcionalitással, annak idején én is elméláztam rajta, mint első puskámról, de végül egy használt német mellett döntöttem és ezt azóta sem bántam meg. Nézz körül mindenesetre a használtpiacon, érdemes.

A Zastavát egyelőre felejtsd el, jelenleg beszerezhetetlen, vagy ha beszerezhető, akkor az utiköltség, stb. annyiba kerül, hogy abból már egy CZ-t is vehetnél, ami valamivel kifinomultabb puska, főként 308-asban, a rövid zárasaik ugyanis kivehető tárasak.

A IZS-ből nincsen ismétlős amit be is lehet szerezni az egylövetűn kívül?

308 win akkor tuti szerinted? Vagy más?

Üdv. Rk.
Naplózva
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #334 Dátum: 2008. Július 10. - 10:49:20 »

Nem tudja vki, hogy Zastava val és toz -okkal ki foglalkozik az országban?

Amit leltem Hungaro Arms, de ott van minden féle puska, csak rendelni nem tudnak.

A toz meg Hargita Jagd-nál!

Vki ezen kívül még tud vkit?





A TOZ-zal foglalkoznak még egy páran, írd be a gugliba, akkor jó pár találatot dob ki, ezeken kívül a Trófea is foglalkozik velük tudomásom szerint. Én azt gondolom a TOZ-ról, hogy tipikus orosz fegyver, darabos kidolgozással, de jó funkcionalitással, annak idején én is elméláztam rajta, mint első puskámról, de végül egy használt német mellett döntöttem és ezt azóta sem bántam meg. Nézz körül mindenesetre a használtpiacon, érdemes.

A Zastavát egyelőre felejtsd el, jelenleg beszerezhetetlen, vagy ha beszerezhető, akkor az utiköltség, stb. annyiba kerül, hogy abból már egy CZ-t is vehetnél, ami valamivel kifinomultabb puska, főként 308-asban, a rövid zárasaik ugyanis kivehető tárasak.

A IZS-ből nincsen ismétlős amit be is lehet szerezni az egylövetűn kívül?

308 win akkor tuti szerinted? Vagy más?

Üdv. Rk.


A 308W alkalmas minden hazai nagyvad vadászias elejtésére. Én 5 évig használtam egy ilyen puskát, teljes megelégedéssel.
Naplózva
Frobi1
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7


« Új üzenet #335 Dátum: 2008. Július 10. - 11:13:37 »

Szia ! Toz 122 Gödöllő Trófea .Nekem 308w van .Merem ajánlani .Kicsit oroszos kidolgozás ,jó kis súlya van ,de nekem bevált.
Naplózva
Steve
Vendég
« Új üzenet #336 Dátum: 2008. Július 10. - 12:00:20 »

Róka-Koma!

Mindenki ajánlgatja a magáét.... Vigyorog
Én is ezt teszem.
270 Win. Forever! Minden hazai nagyvadra és szörmés ragadozóra alkalmas. A lőszerválaszték is több mint kielégítő.
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #337 Dátum: 2008. Július 10. - 12:07:42 »

Nem tudja vki, hogy Zastava val és toz -okkal ki foglalkozik az országban?

Amit leltem Hungaro Arms, de ott van minden féle puska, csak rendelni nem tudnak.

A toz meg Hargita Jagd-nál!

Vki ezen kívül még tud vkit?





A TOZ-zal foglalkoznak még egy páran, írd be a gugliba, akkor jó pár találatot dob ki, ezeken kívül a Trófea is foglalkozik velük tudomásom szerint. Én azt gondolom a TOZ-ról, hogy tipikus orosz fegyver, darabos kidolgozással, de jó funkcionalitással, annak idején én is elméláztam rajta, mint első puskámról, de végül egy használt német mellett döntöttem és ezt azóta sem bántam meg. Nézz körül mindenesetre a használtpiacon, érdemes.

A Zastavát egyelőre felejtsd el, jelenleg beszerezhetetlen, vagy ha beszerezhető, akkor az utiköltség, stb. annyiba kerül, hogy abból már egy CZ-t is vehetnél, ami valamivel kifinomultabb puska, főként 308-asban, a rövid zárasaik ugyanis kivehető tárasak.

A IZS-ből nincsen ismétlős amit be is lehet szerezni az egylövetűn kívül?

308 win akkor tuti szerinted? Vagy más?

Üdv. Rk.


"A IZS-ből nincsen ismétlős amit be is lehet szerezni az egylövetűn kívül?"

Van ismétlő (azaz nem ismétlőS), de Európában beszerezhetetlen.

"308 win akkor tuti szerinted? Vagy más?"

Engem is elkezdtél fárasztani mostanra...a legtutibb egy légvédelmi gépágyú, a vadászfegyvereknél viszont kompromisszumokat kell kötni. Nem tudom Neked mi a tuti, mert mindenkinek megvan a maga tutija. Ha nekem más lenne a tuti, akkor mást használnék, de nekem ez viszonylag tuti. Ezért is ajánlottam. Persze vannak más tutik is, de ezek után Isten őrizzen attól, hogy ebbe belemenjek....
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #338 Dátum: 2008. Július 10. - 12:09:38 »

Róka-Koma!

Mindenki ajánlgatja a magáét.... Vigyorog
Én is ezt teszem.
270 Win. Forever! Minden hazai nagyvadra és szörmés ragadozóra alkalmas. A lőszerválaszték is több mint kielégítő.

Neked ez a tuti... Bow Vigyorog
Naplózva
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #339 Dátum: 2008. Július 10. - 12:13:55 »

Hát akkor én is ajánlom a mostani kaliberemet a 7-es Magnumot.  Bion
Minden európai vad vadászatára alkalmas, akár messziről is. Igen

Persze, ha nekem kellene választanom, akkor 8x57 JS. Igen Igen Igen
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #340 Dátum: 2008. Július 10. - 12:14:51 »

30-06  Igen Igen
Lehet kérem válogatni  Nyihi Kacsint
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Steve
Vendég
« Új üzenet #341 Dátum: 2008. Július 10. - 12:17:41 »

Róka-Koma!

Mindenki ajánlgatja a magáét.... Vigyorog
Én is ezt teszem.
270 Win. Forever! Minden hazai nagyvadra és szörmés ragadozóra alkalmas. A lőszerválaszték is több mint kielégítő.

Neked ez a tuti... Bow Vigyorog

Így van.
Ha hirtelen összeszámolom úgy 10 féle kaliberből, amivel vadat ejtettem el, jött ez le. Köztük 3 magnum kaliber, 7 standard közép kaliber.
A 10-ből 2, amit nem szívesen szoktam ajánlani, ha személyesen megkérdeznek. Azok szerintem arra amire használni szokták hosszútávon alkalmatlanok. De nem írom le ide melyik az a két kaliber, mert abból polgárháború lesz... Mosolyog
Naplózva
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #342 Dátum: 2008. Július 10. - 12:19:15 »

Most megint jól megmondtuk a frankót!
Pont ugyanúgy mint az eddigi 100 és a következő 100 esetben. Bion
Naplózva
Steve
Vendég
« Új üzenet #343 Dátum: 2008. Július 10. - 12:25:44 »

Most megint jól megmondtuk a frankót!
Pont ugyanúgy mint az eddigi 100 és a következő 100 esetben. Bion

Összeségében véve szerintem most is áll az az örök igazság, hogy vásárlás előtt próbálgassa ha van rá lehetősége a kalibereket, meg a különböző fegyvereket.
Innen sok, frázis számba menő véleményt tudunk eldurrogtatni, de egy jottányit sem kerül közelebb a bizonyossághoz.... Mosolyog
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #344 Dátum: 2008. Július 10. - 12:26:54 »

Na, most aztán jól megkavartuk a levest a személyes tippjeinkkel. Vigyorog

Róka!

Ebből is láthatod: nincs tuti... azaz van: ami Neked tuti. Ha nem tudsz választani azok alapján, amit itt hosszú és szép sorban leírtunk, akkor javaslom: látogass el egy lőtérre és próbáld végig a fegyvereket ha tudod.

Én továbbra is a 308-ast ajánlom, mert szerintem a legjobb kezdőkaliber, ha meg már megszokod, akkor sem kell igen más. Hogy miért tartom jónak ezt a kalibert, azt már tízezerszer leírtam, nem fogom még egszer.

Ha most megkérdezed hogy "miért", vagy "szerintetek"én eret is vágok magamon... Vigyorog
Naplózva
Oldalak: 1 ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 [23] 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 ... 981   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: