Oldalak: 1 ... 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 [233] 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 ... 981   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Golyós fegyverekről általában  (Megtekintve 1764977 alkalommal)
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #3480 Dátum: 2010. December 25. - 18:57:50 »

Valakitöl (ha jól emlékszem Öcsitől a másik fórumon) azt olvastam hogy épp az a gáz, hogy reteszelve is lötyög.
Üresen nem gond, úgy a Remingtoné is lötyög, de amint lőszer kerül a csőbe, az bizony nem mozdul.

Én próbálgattam néhányat, az feltűnő volt hogy kinyitva mennyire kóvályog, de az nem rémlik, hogy zárva is mozgott volna... de attól persze még lehet. Én sem mernék megesküdni rá, csak úgy emlékszem.
Naplózva
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #3481 Dátum: 2010. December 25. - 19:04:37 »

Ezt miért nem teszi meg a gyártó????

Miért nem épít minden fegyvergyár tűpontos, finoman működő, hibátlan és szépen kinéző puskát?
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #3482 Dátum: 2010. December 25. - 19:08:31 »

Miért nem épít minden fegyvergyár tűpontos, finoman működő, hibátlan és szépen kinéző puskát?

Hát azért van némi finom különbség a két fogalom között: a "szuperpuska", meg a "lötyög a zárdugattyú, mint bíró segg...."
Vagy rosszul gondolom? Mosolyog
Naplózva
Steve
Vendég
« Új üzenet #3483 Dátum: 2010. December 25. - 19:18:36 »

Hátra húzott zárdugattyúval melyik számunkra elérhető árú golyósnak nem lötyög a zárdugattyúja? Vállat von
Egyik sem különb a másiknál....

Hogy én is elmondjam a véleményem az alap kérdésről:
Szerintem a a felsorolt fegyverek közül a 8x57-től felfelé bármelyiket. A 375-el csínján azért...Támogatom azt a kollégát aki azt írta, hogy előtte ki kellene próbálni. Wave Emelem
Naplózva
Kovi Ádi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 993



« Új üzenet #3484 Dátum: 2010. December 25. - 23:37:07 »

Valakitöl (ha jól emlékszem Öcsitől a másik fórumon) azt olvastam hogy épp az a gáz, hogy reteszelve is lötyög.
Üresen nem gond, úgy a Remingtoné is lötyög, de amint lőszer kerül a csőbe, az bizony nem mozdul.

Így van, az én sabattimra is ez a jellemző. Üresen lötyög kicsit, de amint lőszer kerül a csőbe, akkor már nem.
Naplózva

A vadászat - "Ősi örökség ez, amit egyik ember örököl, a másik nem..." (Fekete István)
Fkorei
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1178


« Új üzenet #3485 Dátum: 2010. December 26. - 10:39:55 »

Így van, az én sabattimra is ez a jellemző. Üresen lötyög kicsit, de amint lőszer kerül a csőbe, akkor már nem.

Akkor én tudtam (emlékeztem) rosszul, elnézést.
(vagy esetleg egy régi konstrukciós hiba amit már már kijavítottak)
 Emelem
Naplózva
Corvus
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8


« Új üzenet #3486 Dátum: 2010. December 28. - 21:29:02 »

Üdv!

Segítséget szeretnék kérni. Fegyvervásárlás előtt állok, ez lenne az első golyós puskám és elég nehéz döntenem. A választásom a CZ550lux-ra esett, viszont a kaliber választásnál már megakadtam. Egyelőre ebben az egy golyósban gondolkodom, így „mindenesként” szeretném használni, de főleg őzre és disznóra lenne lehetőségem eleinte. A vágyam egy 8x57-es, de nem tudom mennyire nyúlnék mellé ezzel a kaliberrel itt az alföldön. A második helyen a .30-06 áll. Nagyon nagy távolságokba nem szeretnék lövöldözni, de azért szeretném, ha egy alföldi őzvadászat alkalmával is használható lenne.
Ki mit javasolna ez ügyben, melyik bizonyulna jobb választásnak?

Szintén ezzel kapcsolatos a céltávcső kérdése, ahol olyat szeretnék, ami használható esti lesen és cserkelésen egyaránt. Erre a célra egy variábelt gondolnék legmegfelelőbbnek, erről azonban többen lebeszélnének, úgyszólván -mozgó alkatrész van benne, ezért nagyobb a hibalehetőség. Mennyire fordul elő meghibásodás a távcsöveken a variábelezhetőségük miatt?
A távcsövek, amikben gondolkodom: S-B 8x56 Hungary
                          Delta 8x56 IR
                          Delta 2,5-10x50 vagy 56
A fix 8 szoros nagyítástól kicsit félek, hogy néha sok az a 8x.
Az 50 /56 objektívméret közt mennyire észrevehető a különbség használat során?
Igazából az volna jó, ha ki tudná az ember próbálni, összehasonlítani a távcsöveket mielőtt dönt, de erre nem nagyon van lehetőség.

Mik a vélemények, tapasztalatok ezekről az optikákról? Ki melyiket ajánlaná egy általános felhasználás mellé?

A segítséget előre is köszönöm.
Vadászüdvözlettel: H.Dániel Emelem
Naplózva
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #3487 Dátum: 2010. December 28. - 21:47:51 »

Üdv!

Nekem személyes okokból szimpatikusabb a 8x57JS, de praktikusan jobb választás a 30-06. Az egyértelműen mindenes kaliber, a 8-as viszont már kifejezetten nagyvadra való.

Céltávcső témában én a fix nagyítás híve vagyok, minden puskámon 6x42-es távcső van, és a tapasztalatok alapján ezt nyugodtan merem ajánlani mindenes puskára.
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #3488 Dátum: 2010. December 28. - 21:54:54 »

Üdv Dániel!  Emelem
Először a kaliber-dilemmádhoz szólnék hozzá:
Alföld vagy domb-hegyvidék, az általános maximális lőtávolság nem haladja meg a 250 métert, de az átlag valahol a 70-120 méteres zónába esik.
Ezen a távolságon a 8x57 IS-sel mindent meglőhetsz tisztességesen, amire kis hazánkban lehetőség adódik.
Vendég által sebzett dámborjút lőttem meg a kollégám R93-asával távmérő szerinti 423 méterről, ő rendszeresen lő célba vele 3-4-5-600 méteres távolságra is.
A kalibernél sokkal fontosabb, hogy ismerd jól a fegyveredet és biztos kézzel bánj vele.
A többi pusztán érzelmi kérdés, ami már az ízlések és pofonok kategóriájába tartozik.
Céltávcső: Ha nem áll szándékodban hajtásban vadászni, akkor ne tarts a 8x56-os "hurkatöltőtől", les éa cserkelő vadászathoz is megfelel.
Ha teheted, persze vegyél variábelt. A jó nevű távcsövek között válogatva nem kell tartani a mozgó alkatrészek hibalehetőségétől.
A különbség az 50-es és az 56-os tárgylencse között nem olyan szembetűnő, mint a különbség az eltérő árkategóriájú távcsövek fényáteresztő képessége között.
Pl. egy 50-es Zeiss bőven tudja azt, amit egy 56-os Docter.
Ezt viszont tényleg csak akkor érzékeled, ha módodban áll egy időben több távcsövet is kipróbálni.
Én, ha csak egy fegyverem lenne minden vadászatra, egy 2,5-10x56-os S&B, vagy 2,5-10x50-es Zeiss távcsövet választanék, a bukszám tartalmától függően, világító pontos irányzékkal.
Jó válogatást Vigyorog
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #3489 Dátum: 2010. December 28. - 22:17:38 »

Üdv Dániel!  Emelem
Először a kaliber-dilemmádhoz szólnék hozzá:
Alföld vagy domb-hegyvidék, az általános maximális lőtávolság nem haladja meg a 250 métert, de az átlag valahol a 70-120 méteres zónába esik.
Ezen a távolságon a 8x57 IS-sel mindent meglőhetsz tisztességesen, amire kis hazánkban lehetőség adódik.
Vendég által sebzett dámborjút lőttem meg a kollégám R93-asával távmérő szerinti 423 méterről, ő rendszeresen lő célba vele 3-4-5-600 méteres távolságra is.
A kalibernél sokkal fontosabb, hogy ismerd jól a fegyveredet és biztos kézzel bánj vele.
A többi pusztán érzelmi kérdés, ami már az ízlések és pofonok kategóriájába tartozik.
Céltávcső: Ha nem áll szándékodban hajtásban vadászni, akkor ne tarts a 8x56-os "hurkatöltőtől", les éa cserkelő vadászathoz is megfelel.
Ha teheted, persze vegyél variábelt. A jó nevű távcsövek között válogatva nem kell tartani a mozgó alkatrészek hibalehetőségétől.
A különbség az 50-es és az 56-os tárgylencse között nem olyan szembetűnő, mint a különbség az eltérő árkategóriájú távcsövek fényáteresztő képessége között.
Pl. egy 50-es Zeiss bőven tudja azt, amit egy 56-os Docter.
Ezt viszont tényleg csak akkor érzékeled, ha módodban áll egy időben több távcsövet is kipróbálni.
Én, ha csak egy fegyverem lenne minden vadászatra, egy 2,5-10x56-os S&B, vagy 2,5-10x50-es Zeiss távcsövet választanék, a bukszám tartalmától függően, világító pontos irányzékkal.
Jó válogatást Vigyorog

Szia!
423 méterre hány métert fogtál fölé?
Naplózva
Sebipeti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 333



« Új üzenet #3490 Dátum: 2010. December 28. - 22:18:23 »

Szia Corvus,

a CZ550Lux -nagyon jó választás!

Kaliber,Alföldre inkább a 30.06-ost javasolnám a kettő közül,valamilyen 11,7grammos (vagy 9,7-es) minőségi lőszerhez belőve. Ehhez a kaliberhez aztán tényleg sok a választási lehetőség,ki kell próbálni hogy melyiket szereti legjobban a fegyver,illetve amit te is "szeretsz" (anyagilag). Szerintem a Sako SHH 11,7-es jó választás lehet.

(...Édesapám 8*57-es Zastavát használ-ez az egyetlen golyós fegyvere,20éve-, cseh 12,7es SP lőszerrel, nem egyszer lőtt 200méterről, vagy kicsit afölött őzet vele...,persze, a 8*57-es nem egy 'tipikus őzező kaliber', de ha ez az álom kalibered ( Igen ), és tisztában vagy a lőszer ballisztikájával,akkor még ez sem elképzelhetetlen...)

Céltávcső: én 8*56-os S-B-t használok megelégedéssel a 30.06-os puskámon. Ugyanakkor a Deltákról is nagyon jó a véleményem,illetve a tapasztalataim. Szerintem nem jársz rosszul egyikkel sem. Ha nekem kéne most dönteni,akkor egy Delta 2,5-10x56-ost választanám a helyedben,mert távolabbi lövéseknél jó az a 10*nagyítás, világító pont előny,illetve ha nagyon közelre becserkeled a disznókat(amiben remélem sokszor lesz részed),akkor csak letekered kicsire a nagyítást és úgy könnyeben tudsz lőni.

Üdv. Peti
    
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #3491 Dátum: 2010. December 28. - 22:55:24 »

Szia!
423 méterre hány métert fogtál fölé?
A céltávcső 2,5-10x50-es Zeiss, 4A irányzékkal.
Ahol a vékony függőleges szál és a vastag kereszt találkoznak, azt a pontot tettem a borjú gericének vonalára az első lövéskor, a fegyver gazdájának utasítása szerint.
Az a lövés is talált, mint később kiderült, csak alacsonyan, a szegycsontot súrolta testközépnél.
Kollégám nézte távcsövön és azt mondta, hogy alá vágott.
Második lövéskor már ráemeltem a testmagasság jó 1/3-ával, az pedig  alacsony lapockalövés lett. Ekkor már elég zavaró volt, hogy a vastag kereszt teljesen eltakarta a vad testét.
Kétlábú, felül bőrszíjas célzóbotot használok, fa elé teszem ki úgy, hogy a jobb könyökömet a fának tudjam támasztani. Tökéletes nyugodt pozíciót ad még az ilyen "abnormális" lövéshez is.
Általában minden lehetőséget megragadok, hogy minél közelebb kerülhessek a vadhoz (korábban sokáig vadásztam nyílt irányzékkal egy ZKK600-as 30-06-ossal, méghozzá igen eredményesen), de ebben az esetben a menekülő borjú lógó gyomorral menekült előlünk, elég késő volt már, másnapra a disznók laktak volna jól belőle, így muszály volt megpróbálni mindent, hogy terítékre kerüljön.
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #3492 Dátum: 2010. December 29. - 08:56:54 »

A céltávcső 2,5-10x50-es Zeiss, 4A irányzékkal.
Ahol a vékony függőleges szál és a vastag kereszt találkoznak, azt a pontot tettem a borjú gericének vonalára az első lövéskor, a fegyver gazdájának utasítása szerint.
Az a lövés is talált, mint később kiderült, csak alacsonyan, a szegycsontot súrolta testközépnél.
Kollégám nézte távcsövön és azt mondta, hogy alá vágott.
Második lövéskor már ráemeltem a testmagasság jó 1/3-ával, az pedig  alacsony lapockalövés lett. Ekkor már elég zavaró volt, hogy a vastag kereszt teljesen eltakarta a vad testét.
Kétlábú, felül bőrszíjas célzóbotot használok, fa elé teszem ki úgy, hogy a jobb könyökömet a fának tudjam támasztani. Tökéletes nyugodt pozíciót ad még az ilyen "abnormális" lövéshez is.
Általában minden lehetőséget megragadok, hogy minél közelebb kerülhessek a vadhoz (korábban sokáig vadásztam nyílt irányzékkal egy ZKK600-as 30-06-ossal, méghozzá igen eredményesen), de ebben az esetben a menekülő borjú lógó gyomorral menekült előlünk, elég késő volt már, másnapra a disznók laktak volna jól belőle, így muszály volt megpróbálni mindent, hogy terítékre kerüljön.

A muszáj nagy úr! Csak azért szóltam hozzá, illetve kérdeztem kicsit provokatívan, mert egy kezdő kérdésére válaszoltál és talán őt nem (kényszer szülte, bravúros) távlövésekkel kéne okítani! De ne sértődj meg, kérlek, nem azért mondtam! Átlag vadásznak a 200 méter is sok, nekem is, itt teljesen mindegy melyik kalibert választja, de én a 30-06-ost ajánlanám.
 Wave
Naplózva
Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #3493 Dátum: 2010. December 29. - 09:34:20 »

Szervusz Dani!
Nagyon sok érv elhangzott pro és kontra. Egy biztos, ha megteheted az optikán ne spórolj. Amit Csaba írt érdemes átgondolni az optikával kapcsolatosan is. 4/A irányzó jellel ellátott távcső alkalmas nagyobb távolság leküzdésére is, ha variábel akkor a második képsíkba van és a nagyítás növelésével nő a szálkereszt vastagsága is de kevesebbet takar ki a célból mint az 1 (klasszikus) irányzék. Emellett egy koordináta rendszerben lősz, szerintem könnyebb a célzás. A világító pont vagy + az esti vadászatodat fogja segíteni.
A kaliber az megint szubjektív kérdés, a 8 is jó, a 30-06 is. Az évek és a tapasztalat majd meghozza a döntésed helyességét.
Egy biztos az optikán ne spórolj, inkább vegyél egy közepes kategóriájú fegyvert, de kiváló optikát tegyél rá kiváló szerelékkel.
Üdv:HSanyi
« Utoljára szerkesztve: 2010. December 29. - 10:30:12 írta Erdojaro (Molnár Attila) » Naplózva
Petibácsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 615


« Új üzenet #3494 Dátum: 2010. December 29. - 11:12:17 »

Szervusz Dani!
Nagyon sok érv elhangzott pro és kontra. Egy biztos, ha megteheted az optikán ne spórolj. Amit Csaba írt érdemes átgondolni az optikával kapcsolatosan is. 4/A irányzó jellel ellátott távcső alkalmas nagyobb távolság leküzdésére is, ha variábel akkor a második képsíkba van és a nagyítás növelésével nő a szálkereszt vastagsága is de kevesebbet takar ki a célból mint az 1 (klasszikus) irányzék. Emellett egy koordináta rendszerben lősz, szerintem könnyebb a célzás. A világító pont vagy + az esti vadászatodat fogja segíteni.
A kaliber az megint szubjektív kérdés, a 8 is jó, a 30-06 is. Az évek és a tapasztalat majd meghozza a döntésed helyességét.
Egy biztos az optikán ne spórolj, inkább vegyél egy közepes kategóriájú fegyvert, de kiváló optikát tegyél rá kiváló szerelékkel.
Üdv:HSanyi
Szia!

Egy kis pontosítás: ha a második képsíkban van a szálkereszt akkor nem vastagszik a nagyítás növelésével.  Kacsint
BP Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 ... 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 [233] 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 ... 981   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: