Oldalak: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... 981   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Golyós fegyverekről általában  (Megtekintve 1751813 alkalommal)
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #90 Dátum: 2008. Május 20. - 11:16:58 »

Én már nem is mondok semmit. Nagyon kevés olyan puskaművessel találkoztam, aki dícsérte volna a ZH-t, ezért bátorkodtam... mindenki vegyen ZH-t.

Ne sértődjél már meg, na!

Tudod anno bejáratós voltam pár műhelybe...ott aztán hallottam ezt-azt.
Többek között olyat is, hogy azért nem ajánlanak valamit, mert azzal bizony munka van, meg nyűg van...stb.

Mennyivel egyszerűbb megvetetni egy drága puskát és azt nem kis pénzért felszerelni céltávcsővel, meg - ahogyan hallom - nem kis pénzért belőni...mint esetleg javítani egy kotyogóssá vált ZH-t.

...csak azt szerettem volna, hogy ne ítéljünk el úgy egy puskát, hogy nem ismerjük, mert a fegyvermester azt mond amit akar.

Egy biztos a ZH nem a legjobban sikerült konstrukció, viszont érdemtelenül sem szabad lehúzni.
Én továbbra is szívesen elviselnék egy ZH kombit...mert 2. puskaként én biztosan nem lőném kotyogósra. Wave
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #91 Dátum: 2008. Május 20. - 11:23:12 »

Nos íme az új orosz tolózáras az IZS Los 9-1.

Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #92 Dátum: 2008. Május 20. - 11:28:01 »

Nos íme az új orosz tolózáras az IZS Los 9-1.


Mit tud?
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #93 Dátum: 2008. Május 20. - 11:28:42 »

Én már nem is mondok semmit. Nagyon kevés olyan puskaművessel találkoztam, aki dícsérte volna a ZH-t, ezért bátorkodtam... mindenki vegyen ZH-t.

Ne sértődjél már meg, na!

Tudod anno bejáratós voltam pár műhelybe...ott aztán hallottam ezt-azt.
Többek között olyat is, hogy azért nem ajánlanak valamit, mert azzal bizony munka van, meg nyűg van...stb.

Mennyivel egyszerűbb megvetetni egy drága puskát és azt nem kis pénzért felszerelni céltávcsővel, meg - ahogyan hallom - nem kis pénzért belőni...mint esetleg javítani egy kotyogóssá vált ZH-t.

...csak azt szerettem volna, hogy ne ítéljünk el úgy egy puskát, hogy nem ismerjük, mert a fegyvermester azt mond amit akar.

Egy biztos a ZH nem a legjobban sikerült konstrukció, viszont érdemtelenül sem szabad lehúzni.
Én továbbra is szívesen elviselnék egy ZH kombit...mert 2. puskaként én biztosan nem lőném kotyogósra. Wave
Vazze Roli, "bejáratós" a kapálógép, Te"bejáratos" voltál Vigyorog
Egy ismerősömnek volt ZH-ja, az kotyogott mint a veszedelem, de elcserélte valami balekkal egy 8x56-os Zeiss Classic keresőre. Ezenkívül csak rosszat hallottam róla itthon, Taki volt az első, aki dicsérte.
A  fegyvermesterek értékrendjével kapcsolatban sok esetben igazad lehet...
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Kalamar
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 66



« Új üzenet #94 Dátum: 2008. Május 20. - 11:32:57 »

Találtam egy  Fég vegyescsövűt 12/70 és 7x65R 12 es sörétes váltócsővel és 8x56 os Zeiss céltávcsővel(1-es szálkereszt) az ára 160 ezer!
szerintem megéri nem?
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #95 Dátum: 2008. Május 20. - 11:33:47 »

Nos íme az új orosz tolózáras az IZS Los 9-1.


Mit tud?

9,3x64-et...
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #96 Dátum: 2008. Május 20. - 11:34:25 »

Találtam egy  Fég vegyescsövűt 12/70 és 7x65R 12 es sörétes váltócsővel és 8x56 os Zeiss céltávcsővel(1-es szálkereszt) az ára 160 ezer!
szerintem megéri nem?


Vastagon.
Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #97 Dátum: 2008. Május 20. - 11:35:40 »

Csak ebben van?
Biztosítás?
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Viktor
Vendég
« Új üzenet #98 Dátum: 2008. Május 20. - 11:39:37 »

Én már nem is mondok semmit. Nagyon kevés olyan puskaművessel találkoztam, aki dícsérte volna a ZH-t, ezért bátorkodtam... mindenki vegyen ZH-t.

Ne sértődjél már meg, na!

Tudod anno bejáratós voltam pár műhelybe...ott aztán hallottam ezt-azt.
Többek között olyat is, hogy azért nem ajánlanak valamit, mert azzal bizony munka van, meg nyűg van...stb.

Mennyivel egyszerűbb megvetetni egy drága puskát és azt nem kis pénzért felszerelni céltávcsővel, meg - ahogyan hallom - nem kis pénzért belőni...mint esetleg javítani egy kotyogóssá vált ZH-t.

...csak azt szerettem volna, hogy ne ítéljünk el úgy egy puskát, hogy nem ismerjük, mert a fegyvermester azt mond amit akar.

Egy biztos a ZH nem a legjobban sikerült konstrukció, viszont érdemtelenül sem szabad lehúzni.
Én továbbra is szívesen elviselnék egy ZH kombit...mert 2. puskaként én biztosan nem lőném kotyogósra. Wave

Nem sértődtem meg, nem én!

Én sem láttam kotyogós ZH-t, pedig az ismeretségi körömben forgatnak 8x57-es duplagolyóst is mindenes puskaként.

DE: ha a szerelő - akiben megbízom - azt mondja, hogy ezt a kocsit ne, akkor elgondolkodom....ha két szerelő - akiben megbízom - azt mondja, hogy ne, akkor nagyon elgondolkodom....ha három szerelő - akiben megbízom - azt mondja, hogy ne, akkor....

Egyébként nagy valószínűséggel az is belejátszik ezekbe a véleményekbe, hogy idehaza ritka típusnak számít, ellentétben mondjuk Szlovákiával, ahol kis túlzással minden második billenőcsövű ilyen, legalábbis az aprók alapján... valószínű, hogy ott jobban értenek a mesterek is a típushoz.
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #99 Dátum: 2008. Május 20. - 11:41:21 »


"Csak ebben van?" Van 308-as is, ez a 7-1.

"Biztosítás?" Köss...
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #100 Dátum: 2008. Május 20. - 17:01:57 »

Én már nem is mondok semmit. Nagyon kevés olyan puskaművessel találkoztam, aki dícsérte volna a ZH-t, ezért bátorkodtam... mindenki vegyen ZH-t.

Ne sértődjél már meg, na!

Tudod anno bejáratós voltam pár műhelybe...ott aztán hallottam ezt-azt.
Többek között olyat is, hogy azért nem ajánlanak valamit, mert azzal bizony munka van, meg nyűg van...stb.

Mennyivel egyszerűbb megvetetni egy drága puskát és azt nem kis pénzért felszerelni céltávcsővel, meg - ahogyan hallom - nem kis pénzért belőni...mint esetleg javítani egy kotyogóssá vált ZH-t.

...csak azt szerettem volna, hogy ne ítéljünk el úgy egy puskát, hogy nem ismerjük, mert a fegyvermester azt mond amit akar.

Egy biztos a ZH nem a legjobban sikerült konstrukció, viszont érdemtelenül sem szabad lehúzni.
Én továbbra is szívesen elviselnék egy ZH kombit...mert 2. puskaként én biztosan nem lőném kotyogósra. Wave
Vazze Roli, "bejáratós" a kapálógép, Te"bejáratos" voltál Vigyorog
Egy ismerősömnek volt ZH-ja, az kotyogott mint a veszedelem, de elcserélte valami balekkal egy 8x56-os Zeiss Classic keresőre. Ezenkívül csak rosszat hallottam róla itthon, Taki volt az első, aki dicsérte.
A  fegyvermesterek értékrendjével kapcsolatban sok esetben igazad lehet...

Igen, igen elnézést a helyesírási hibáért...
...mentségemre legyen mondva, hogy fé' szemű vagyok egy darabig, egy röpke kötőhártya gyulladást nyeltem be az egyik "optikámra".

...a kapálógép meg nem kapálógép, hanem rotakapa oszt jóvan... Bion Bion Bion
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #101 Dátum: 2008. Május 20. - 17:09:35 »

Találtam egy  Fég vegyescsövűt 12/70 és 7x65R 12 es sörétes váltócsővel és 8x56 os Zeiss céltávcsővel(1-es szálkereszt) az ára 160 ezer!
szerintem megéri nem?


Gyorsítós?
Naplózva
Szilva
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1271


M 66


« Új üzenet #102 Dátum: 2008. Május 20. - 19:16:07 »

Találtam egy  Fég vegyescsövűt 12/70 és 7x65R 12 es sörétes váltócsővel és 8x56 os Zeiss céltávcsővel(1-es szálkereszt) az ára 160 ezer!
szerintem megéri nem?

Szasz!
Először is el kell dönteni mire kell?
-első puskád lesz?
-vagy egy golyós és egy sörétes mellé veszed vegyes használatra?
1. Első puskának vegyeshasználatra jó, csak hamar rájössz, hogy kell mellé egy golyós és egy sörétes is.
2. Vegyes használatra megfelelő.

Majdnem ennyi pénzért vehetsz két puskát is:
Jó állapotú orosz sörétest 60-ért vehetsz,
használható golyóst, Zeiss távcsővel pontos lőképpel 120-130-ért vhetsz már csak egy kicsit böngészni kell, most is láttam egy jó kis Mausert6,5x57-est 120-ért. Mindíg van valami, nagyon sok fegyvert adnak el és sok ember szinte nem is használta. Ha nem kapkodsz nagyon jó fegyvereket fogsz találni.
Naplózva

Mit die Beste Waffe aller Waffen ist eine Mauser 66 !
Kalamar
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 66



« Új üzenet #103 Dátum: 2008. Május 20. - 21:17:14 »

Nem , nem első fegyver lesz! Van egy cz 550 kux 30-06 osom egy szolgálati Zkk 600-as szintén 30-06 os kaliberben  egy orosz Izs-18 as 222 kaliberben(saját9 és egy 12 es sörétesem! ugyhigy vegyes használatra lesz!
« Utoljára szerkesztve: 2008. Május 20. - 21:35:53 írta Boar » Naplózva
Szilva
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1271


M 66


« Új üzenet #104 Dátum: 2008. Május 20. - 21:56:29 »

Akkor nagyon jó kis univerzális puska lesz!
Naplózva

Mit die Beste Waffe aller Waffen ist eine Mauser 66 !
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... 981   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: