Oldalak: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... 981   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Golyós fegyverekről általában  (Megtekintve 1751752 alkalommal)
Viktor
Vendég
« Új üzenet #75 Dátum: 2008. Május 19. - 23:18:35 »

"A ZH bock puskamodellek záróteste két részből áll. Az alsó rész a tusához van csavarozva, míg a felső csúszósínes szánrész előre-hátra mozgatható. A csőpárt csak a szán hátrahúzását és az oldalcsapok illesztését követően lehet feltenni a zárótestre. Alsó csőkampó reteszelés nincs, a zárótestet oldalról rúgók nyomják a csőfarhoz több-kevesebb sikerrel hézagmentesen. A felső Kersten-szerű retesz a csőfar toldalékainak furatába csúszva szintén a zárást próbálja erősíteni. A gyenge közepes zárszerkezetnekköszönhető, hogy ha a puskából csövenként több lövést adunk le a tűzfalrés mérete a 0,08mm-t is elérheti. Ilyen mértékű tágulásnál a puska kotyogása már kézzel is érzékelhető. Mivel a csőfelfüggesztés függőcsapos megoldású, ez a szerkezeti megoldás esetleges kotyogás esetén, nem teszi lehetővé a csap kicserélését."

Szóval felül és oldalt van a reteszelés! Köszönöm, hogy megerősítetted a tényeket!  Wave

Igen, mint idéztem a reteszelése felül és oldalt van. De tovább nem olvastad? Tényleg nem akarok vitatkozni, de ha jól olvasom egy szóval sem írja hogy ez tartós jó konstrukció.
Sok sikert hozzá, remélem megírod majd  miket tapasztaltál vele. És ha rám halgatsz friss műszakival veszed, akkor legalább tíz éved lesz eladni.
Kérlek ne beszélj mellé! Arról kezdődött a disputa, hogy a ZH nem jó, mert felül van a golyós csöve! Sok hozzászólás született itt most arról, hogy ne derüljön ki, butaságot mondott a hozzászóló!
Tudjátok ez a fórum is kezd ellaposodni! Majd gondolkozzatok el ezen! 

Jó, majd elgondolkodunk. Te pedig kérdezz meg pár puskaművest a ZH-ról, én megtettem ezt a napokban. Wave
Naplózva
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #76 Dátum: 2008. Május 19. - 23:20:30 »

Üdv Sanyooo!

Hogy kinek mi miért jó vagy nem jó, az egyéntől függő dolog. Pl én a 308-as IZS 18-assal több vadat lőttem mint a másik 3 puskámmal együttvéve. Pedig egy "szakember" azt mondta rá hogy az vadászatra alkalmatlan, mert egylövetű.

A ZH kérdéshez annyit tudok hozátenni, hogy gondoljuk végig hányan láttak kotyogós Krieghoff, Fair, IZS, Merkel vegyescsövűt és ehhez képest hányan láttak kotyogós ZH-t? Aztán nézzük meg a használt vegyescsövűek árait,  feleannyiba kerül a ZH mint a többi (IZS-t kivéve). Nyilván hogy valami nem kóser ezeknél a puskáknál. Ha megnézzük hogy miben tér el ez a fegyver a kotyogásra nem hajlamos konstrukcióktól, akkor két dolgot láthatunk:
- más a zárolás
-felül van a nagy kaliberű golyós cső

Szerintem nem kell nagy ész hogy rájöjjünk, ezek közül valamelyik -vagy mindkettő- lehet a probléma oka.  Ezt nem lehet csak az anyagminőségre fogni, valami konstrukciós hiba is van.
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #77 Dátum: 2008. Május 19. - 23:24:03 »

"A ZH bock puskamodellek záróteste két részből áll. Az alsó rész a tusához van csavarozva, míg a felső csúszósínes szánrész előre-hátra mozgatható. A csőpárt csak a szán hátrahúzását és az oldalcsapok illesztését követően lehet feltenni a zárótestre. Alsó csőkampó reteszelés nincs, a zárótestet oldalról rúgók nyomják a csőfarhoz több-kevesebb sikerrel hézagmentesen. A felső Kersten-szerű retesz a csőfar toldalékainak furatába csúszva szintén a zárást próbálja erősíteni. A gyenge közepes zárszerkezetnekköszönhető, hogy ha a puskából csövenként több lövést adunk le a tűzfalrés mérete a 0,08mm-t is elérheti. Ilyen mértékű tágulásnál a puska kotyogása már kézzel is érzékelhető. Mivel a csőfelfüggesztés függőcsapos megoldású, ez a szerkezeti megoldás esetleges kotyogás esetén, nem teszi lehetővé a csap kicserélését."

Szóval felül és oldalt van a reteszelés! Köszönöm, hogy megerősítetted a tényeket!  Wave

Igen, mint idéztem a reteszelése felül és oldalt van. De tovább nem olvastad? Tényleg nem akarok vitatkozni, de ha jól olvasom egy szóval sem írja hogy ez tartós jó konstrukció.
Sok sikert hozzá, remélem megírod majd  miket tapasztaltál vele. És ha rám halgatsz friss műszakival veszed, akkor legalább tíz éved lesz eladni.
Kérlek ne beszélj mellé! Arról kezdődött a disputa, hogy a ZH nem jó, mert felül van a golyós csöve! Sok hozzászólás született itt most arról, hogy ne derüljön ki, butaságot mondott a hozzászóló!
Tudjátok ez a fórum is kezd ellaposodni! Majd gondolkozzatok el ezen! 

Jó, majd elgondolkodunk. Te pedig kérdezz meg pár puskaművest a ZH-ról, én megtettem ezt a napokban. Wave
Mintha Taki-nak más lenne a véleménye, vagy rosszul emlékszem? Közülünk egyedül Ő él olyan környezetben, ahol sok ZH-t használnak! Szerintem az Ő véleménye súlyosabb, mint a Zh-t 10 évente látó itteni puskaműveseké!
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #78 Dátum: 2008. Május 19. - 23:27:29 »

Fég és Izs között vacilálok!valaki zudna adni tanácsot?

Szia Gergő!

Mindkettő más okból jó fegyver.

- Az IZS egyszerű, strapabíró eszköz, igazi társ a nehéz napokon is. Kicsit durva, kicsit oroszos, de mindig számíthatsz rá és a képességeire.

- A FÉg finomabb jószág, a hozzáértők szerint hajlamosabb a meghibásodásra is, azaz több odafigyelést, törődést igényel. De gyorsítós, az IZS-nél szebb és peremes kaliberben is készült. Az egykori magyar fegyvergyártás büszkesége, kis szerencsével talán még duplagolyós váltócsövet is tudsz hozzá szerezni idővel. Én szubjektíve nagyon szeretem, mindenképpen ezt választanám.. részben érzelmi okból...
Naplózva
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #79 Dátum: 2008. Május 19. - 23:32:51 »

Fég és Izs között vacilálok!valaki zudna adni tanácsot?

Szerintem hívd fel a mohácsi boltot, és kérdezd meg hogy megvan-e még a 12/70 - 7x65R Merkel.
Ha igen, nyugodtan megveheted, használt de jó állapotú fegyver. 240 volt az ára, csak lehet hogy már eladták.
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #80 Dátum: 2008. Május 19. - 23:33:57 »

Fég és Izs között vacilálok!valaki zudna adni tanácsot?

Szerintem hívd fel a mohácsi boltot, és kérdezd meg hogy megvan-e még a 12/70 - 7x65R Merkel.
Ha igen, nyugodtan megveheted, használt de jó állapotú fegyver. 240 volt az ára, csak lehet hogy már eladták.

Hát ha esze volt valakinek, aki arrafelé akart vegyescsövűt venni, akkor el... Mosolyog
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #81 Dátum: 2008. Május 19. - 23:35:12 »

Üdv Sanyooo!

Hogy kinek mi miért jó vagy nem jó, az egyéntől függő dolog. Pl én a 308-as IZS 18-assal több vadat lőttem mint a másik 3 puskámmal együttvéve. Pedig egy "szakember" azt mondta rá hogy az vadászatra alkalmatlan, mert egylövetű.

A ZH kérdéshez annyit tudok hozátenni, hogy gondoljuk végig hányan láttak kotyogós Krieghoff, Fair, IZS, Merkel vegyescsövűt és ehhez képest hányan láttak kotyogós ZH-t? Aztán nézzük meg a használt vegyescsövűek árait,  feleannyiba kerül a ZH mint a többi (IZS-t kivéve). Nyilván hogy valami nem kóser ezeknél a puskáknál. Ha megnézzük hogy miben tér el ez a fegyver a kotyogásra nem hajlamos konstrukcióktól, akkor két dolgot láthatunk:
- más a zárolás
-felül van a nagy kaliberű golyós cső

Szerintem nem kell nagy ész hogy rájöjjünk, ezek közül valamelyik -vagy mindkettő- lehet a probléma oka.  Ezt nem lehet csak az anyagminőségre fogni, valami konstrukciós hiba is van.

Bocs, de moderálva lettem. Csak azért mondom, ne nézz gyávának, vitatkoznék én, érvem is van, de hiába!  Bion
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #82 Dátum: 2008. Május 19. - 23:37:17 »

Üdv Sanyooo!

Hogy kinek mi miért jó vagy nem jó, az egyéntől függő dolog. Pl én a 308-as IZS 18-assal több vadat lőttem mint a másik 3 puskámmal együttvéve. Pedig egy "szakember" azt mondta rá hogy az vadászatra alkalmatlan, mert egylövetű.

A ZH kérdéshez annyit tudok hozátenni, hogy gondoljuk végig hányan láttak kotyogós Krieghoff, Fair, IZS, Merkel vegyescsövűt és ehhez képest hányan láttak kotyogós ZH-t? Aztán nézzük meg a használt vegyescsövűek árait,  feleannyiba kerül a ZH mint a többi (IZS-t kivéve). Nyilván hogy valami nem kóser ezeknél a puskáknál. Ha megnézzük hogy miben tér el ez a fegyver a kotyogásra nem hajlamos konstrukcióktól, akkor két dolgot láthatunk:
- más a zárolás
-felül van a nagy kaliberű golyós cső

Szerintem nem kell nagy ész hogy rájöjjünk, ezek közül valamelyik -vagy mindkettő- lehet a probléma oka.  Ezt nem lehet csak az anyagminőségre fogni, valami konstrukciós hiba is van.

Bocs, de moderálva lettem. Csak azért mondom, ne nézz gyávának, vitatkoznék én, érvem is van, de hiába!  Bion

Írtam privátot miért moderáltalak. Jó lenne, ha nem raknád tovább a görögtüzet.
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #83 Dátum: 2008. Május 19. - 23:38:28 »

Üdv Sanyooo!

Hogy kinek mi miért jó vagy nem jó, az egyéntől függő dolog. Pl én a 308-as IZS 18-assal több vadat lőttem mint a másik 3 puskámmal együttvéve. Pedig egy "szakember" azt mondta rá hogy az vadászatra alkalmatlan, mert egylövetű.

A ZH kérdéshez annyit tudok hozátenni, hogy gondoljuk végig hányan láttak kotyogós Krieghoff, Fair, IZS, Merkel vegyescsövűt és ehhez képest hányan láttak kotyogós ZH-t? Aztán nézzük meg a használt vegyescsövűek árait,  feleannyiba kerül a ZH mint a többi (IZS-t kivéve). Nyilván hogy valami nem kóser ezeknél a puskáknál. Ha megnézzük hogy miben tér el ez a fegyver a kotyogásra nem hajlamos konstrukcióktól, akkor két dolgot láthatunk:
- más a zárolás
-felül van a nagy kaliberű golyós cső

Szerintem nem kell nagy ész hogy rájöjjünk, ezek közül valamelyik -vagy mindkettő- lehet a probléma oka.  Ezt nem lehet csak az anyagminőségre fogni, valami konstrukciós hiba is van.

Bocs, de moderálva lettem. Csak azért mondom, ne nézz gyávának, vitatkoznék én, érvem is van, de hiába!  Bion

Írtam privátot miért moderáltalak. Jó lenne, ha nem raknád tovább a görögtüzet.
Válaszoltam, bár kérted, ne tegyem.  Szomorú
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #84 Dátum: 2008. Május 19. - 23:40:10 »

Üdv Sanyooo!

Hogy kinek mi miért jó vagy nem jó, az egyéntől függő dolog. Pl én a 308-as IZS 18-assal több vadat lőttem mint a másik 3 puskámmal együttvéve. Pedig egy "szakember" azt mondta rá hogy az vadászatra alkalmatlan, mert egylövetű.

A ZH kérdéshez annyit tudok hozátenni, hogy gondoljuk végig hányan láttak kotyogós Krieghoff, Fair, IZS, Merkel vegyescsövűt és ehhez képest hányan láttak kotyogós ZH-t? Aztán nézzük meg a használt vegyescsövűek árait,  feleannyiba kerül a ZH mint a többi (IZS-t kivéve). Nyilván hogy valami nem kóser ezeknél a puskáknál. Ha megnézzük hogy miben tér el ez a fegyver a kotyogásra nem hajlamos konstrukcióktól, akkor két dolgot láthatunk:
- más a zárolás
-felül van a nagy kaliberű golyós cső

Szerintem nem kell nagy ész hogy rájöjjünk, ezek közül valamelyik -vagy mindkettő- lehet a probléma oka.  Ezt nem lehet csak az anyagminőségre fogni, valami konstrukciós hiba is van.

Bocs, de moderálva lettem. Csak azért mondom, ne nézz gyávának, vitatkoznék én, érvem is van, de hiába!  Bion

Írtam privátot miért moderáltalak. Jó lenne, ha nem raknád tovább a görögtüzet.
Görögtűz? Még mindíg nem tudom, miért nem jó a ZH felső golyós csöve? Ha erre válaszolna valaki, aki ért hozzá??? Nem lenne semmi "görögtűz!"
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #85 Dátum: 2008. Május 19. - 23:42:47 »

Üdv Sanyooo!

Hogy kinek mi miért jó vagy nem jó, az egyéntől függő dolog. Pl én a 308-as IZS 18-assal több vadat lőttem mint a másik 3 puskámmal együttvéve. Pedig egy "szakember" azt mondta rá hogy az vadászatra alkalmatlan, mert egylövetű.

A ZH kérdéshez annyit tudok hozátenni, hogy gondoljuk végig hányan láttak kotyogós Krieghoff, Fair, IZS, Merkel vegyescsövűt és ehhez képest hányan láttak kotyogós ZH-t? Aztán nézzük meg a használt vegyescsövűek árait,  feleannyiba kerül a ZH mint a többi (IZS-t kivéve). Nyilván hogy valami nem kóser ezeknél a puskáknál. Ha megnézzük hogy miben tér el ez a fegyver a kotyogásra nem hajlamos konstrukcióktól, akkor két dolgot láthatunk:
- más a zárolás
-felül van a nagy kaliberű golyós cső

Szerintem nem kell nagy ész hogy rájöjjünk, ezek közül valamelyik -vagy mindkettő- lehet a probléma oka.  Ezt nem lehet csak az anyagminőségre fogni, valami konstrukciós hiba is van.

Bocs, de moderálva lettem. Csak azért mondom, ne nézz gyávának, vitatkoznék én, érvem is van, de hiába!  Bion

Írtam privátot miért moderáltalak. Jó lenne, ha nem raknád tovább a görögtüzet.
Görögtűz? Még mindíg nem tudom, miért nem jó a ZH felső golyós csöve? Ha erre válaszolna valaki, aki ért hozzá??? Nem lenne semmi "görögtűz!"
Nem volam elég érthető! Bocsánat! Nyomatéki ábráknak örülnék!
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #86 Dátum: 2008. Május 19. - 23:47:18 »

Majd Te rajzolsz. Mosolyog Na jó éjszakát mindenkinek!
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #87 Dátum: 2008. Május 19. - 23:56:20 »

Majd Te rajzolsz. Mosolyog Na jó éjszakát mindenkinek!

Én? Én nem értek hozzá! Mindenki tudja!  :RII
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #88 Dátum: 2008. Május 20. - 10:45:09 »

A ZH-val nem az az elv a baj, hogy közel van a céltávcsőhöz a cső, hanem az, hogy itt is leírta olyan ember, akinek adok a szavára: előbb-utóbb kikotyogósodik a konstrukció miatt és igen nehézkes, valamint költséges a javítás. Persze - ahogy Wetzlar Koma is írta - ehhez sok lőszert kell elpufogtatni, de azért mégis meggondolandó...

Az, hogy távcső közel van a csőhöz, az természetesen előny, az én puskámon is olyan mélyre van szerelve, hogy egy milliméter a difi a cső és a távcső közt. Kérdés, hogy ez mibe kerül... egy ismétlőn semmibe...

Viktor!

Őszintén, nálad mekkora az esélye annak, hogy egy ZH-t kotyogósra lőnél?

...mert nekem van egy cimbim akinek van egy ZH vegyescsövűje, amit bizony napi szinten használ - vadőrködik mellékállásban
Használtam vette, 7x65R golyós csővel és egy 6x32-es Zeiss Jena-val.
Barnítás a csövön már csak mutatóban és a Lada Nívában sem éppen luxuskörülmények közt "él."

Azt sem tudni hány éves, de még nem kotyog és a cseh tölténnyel lyukba lyukat lő vele.
(sőt akkora mázlista, hogy a Mirage sörétet és a Nike gyöngygöbecset 50 m-ig ugyanoda viszi a sörétes cső mint a golyós cső, tehát céltávcsővel tud lőni 3 féle apparáttal.)

...persze ha tehetném és annyi pénzem lenne mint amennyi nincs én is valami prémium német márkát vennék...vagy a Brno Supert.
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #89 Dátum: 2008. Május 20. - 10:52:14 »

Én már nem is mondok semmit. Nagyon kevés olyan puskaművessel találkoztam, aki dícsérte volna a ZH-t, ezért bátorkodtam... mindenki vegyen ZH-t.
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... 981   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: