Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 [22] 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 ... 981   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Golyós fegyverekről általában  (Megtekintve 1751685 alkalommal)
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #315 Dátum: 2008. Július 03. - 20:24:08 »

Sziasztok!

Egy kis segítséget kérnék ismerősöm nevében. 222-es fegyvert szeretne venni, és nem igazán tud dönteni, hogy Izs 18 vagy ZBK legyen. Mi a véleményetek, melyikkel jár jobban?

Előre is köszönöm!

Szia Peti!

Ha a cimbora szeretne 100 m fölé is pontosan ellőni, akkor csakis az IZS-18-as jöhet számításba.
AMit a vadászboltos meg rá akar sózni, az eleve gyanús...
Én a múlt héten próbálgattam egy 5,6x50R magnum ZBK-t...aki azt megveszi az meg is érdemli...tán Isaura nem szenvedett ennyit mint én amikor el akartam sütni... Vigyorog
Szoros, sorjs, kényelmetlen, kőkemény sütésű....áhhhhhhh, ha cseh és billenő akkor csak ZK-99, ha olcsó és használható billenő akkor IZS-18.

üdv.
Naplózva
Bobakos
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1117


« Új üzenet #316 Dátum: 2008. Július 03. - 21:00:29 »

Sziasztok!

Egy kis segítséget kérnék ismerősöm nevében. 222-es fegyvert szeretne venni, és nem igazán tud dönteni, hogy Izs 18 vagy ZBK legyen. Mi a véleményetek, melyikkel jár jobban?

Előre is köszönöm!

Szia Peti!

Ha a cimbora szeretne 100 m fölé is pontosan ellőni, akkor csakis az IZS-18-as jöhet számításba.
AMit a vadászboltos meg rá akar sózni, az eleve gyanús...
Én a múlt héten próbálgattam egy 5,6x50R magnum ZBK-t...aki azt megveszi az meg is érdemli...tán Isaura nem szenvedett ennyit mint én amikor el akartam sütni... Vigyorog
Szoros, sorjs, kényelmetlen, kőkemény sütésű....áhhhhhhh, ha cseh és billenő akkor csak ZK-99, ha olcsó és használható billenő akkor IZS-18.

üdv.

Hello Wetzlar!

Én azért kicsit más véleményen vagyok.
Valahogy úgy mint Te a zastava- cz ügyben.
Zbk 110-et használok 5.6x50R kaliberben, és nagyon jól elvagyok vele! Az igaz hogy gyári állapotában büntetés, de nem túl sok munkával kezessé lehet varázsolni.
Most  a szépítésen dolgozom, szerintem azon is sokat lehet javítani "házilag" is.
Az egyetlen dolog ami miatt sajnálom hogy megvettem, az az hogy már lehet itthon kapni az Izs18-at 243Win-ben.
Szerintem ha Izs, akkor mindenképp az a legjobb kaliberben. Wave
Naplózva

Itt van egy süldő.....   ...  jó lesz ez kannak is!
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #317 Dátum: 2008. Július 03. - 21:55:54 »

Hsz.-odhoz annyit, hogy én bárki véleményét elfogadom, ha az reális éa valós alapokok nyugszik, ergo tények.
Győzz meg arról, hogy a CZ-550-es egy kategóriával feljebb van, mint a Zastava...és amennyivel drágább annyival többet is ér.
Nehéz dolgod lesz az biztos, de ha ez az igazság akkor be fogom látni, hogy nincs igazam.
Természetesen mindezt csak azután, hogy megtudom ki van a másik végén...
...én nem vagyok sem puskaműves, sem semmi hókuszpók mester, csak egy lelkes amatőr, aki barátainak, ismerőseinek szívesen, bármikor segít céltávcső felszerelésében, beállításában, fegyver belövése ügyében...ingyen és bérmentve...mert szeretem ezt csinálni. (biztos értékelik az illetékesek ezt a poént... Vigyorog)

üdv. w.
« Utoljára szerkesztve: 2008. Július 04. - 12:25:02 írta wetzlar » Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #318 Dátum: 2008. Július 03. - 22:05:53 »

Hsz.-odhoz annyit, hogy én bárki véleményét elfogadom, ha az reális éa valós alapokok nyugszik, ergo tények.
Győzz meg arról, hogy a CZ-550-es egy kategóriával feljebb van, mint a Zastava...és amennyivel drágább annyival többet is ér.
Nehéz dolgod lesz az biztos, de ha ez az igazság akkor be fogom látni, hogy nincs igazam.
Természetesen mindezt csak azután, hogy megtudom ki van a másik végén...
...én nem vagyok sem puskaműves, sem semmi hókuszpók mester, csak egy lelkes amatőr, aki barátainak, ismerőseinek szívesen, bármikor segít céltávcső felszerelésében, beállításában, fegyver belövése ügyében...ingyen és bérmentve...mert szeretem ezt csinálni.

üdv. w.


Nem kívánok senkit győzködni, nem vagyok ráutalva, hogy erősítsem az igazamat, erősít abban az a tény, hogy miből mennyi van, és arról van nyilvántartásom ami engem igazol.
Vitatkozunk pár 10 ezer ft-on, semmi értelme.

Én tisztellek Téged, mert ismerlek, tedd te is ezt velem "ismreretlenűl"! Mosolyog Mosolyog Mosolyog Igen Wave
« Utoljára szerkesztve: 2008. Július 04. - 13:24:32 írta Viktor » Naplózva
Pisti06
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 129



« Új üzenet #319 Dátum: 2008. Július 04. - 07:00:23 »

A Zasti hátránya szerintem az ára: ha túl olcsó valami, azt hiszik az emberek hogy sz...
A két holmi között kb. 50.000 ft különbség van, mégsem veszik az olcsóbbat az emberek.
Fegyvermesterem állítja,a délszláv háború után sokáig gondok voltak a csőanyag minőségével, lehet hogy ez már megszűnt.A nimbusza viszont valamiért nem tért vissza.
wetzlar!
Egy 243-as 601-es nekem is régi vágyam, egy darabig az is marad.
Pedig szépen összesimulhatnánaka 06-ossal...
Naplózva
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #320 Dátum: 2008. Július 04. - 08:04:44 »

Köszönöm a segítséget mindenkinek, ismerősöm nevében is!  Wave
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
sab
Vendég
« Új üzenet #321 Dátum: 2008. Július 04. - 08:19:08 »

Zastava fegyverről valaki leírta már az igazat, ami már napjainkba lehet, hogy nem igaz, de ettől függetlenűl el a kevd is csökkent.
Igen, anno, mindenből, ami vasanyagnak számított kényszerből csináltak fegyvert, ezért a minősége kifogásolható volt.
Ezt nem én találtam ki, anno a gyár egyik mérnöke közölte.
Jelenleg a külcsiny még ami az árát tartja ott, ahol van.
Fémfelületek, még mindig marásnyommal "diszítettek, agyazás olyan amilyen, stb.
Ezért olcsó.
Nem rossz, de akkor is alsó.
Mennem kell, elnézést ! Wave
« Utoljára szerkesztve: 2008. Július 04. - 13:17:34 írta Viktor » Naplózva
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #322 Dátum: 2008. Július 04. - 13:29:32 »

Én a múlt héten próbálgattam egy 5,6x50R magnum ZBK-t...aki azt megveszi az meg is érdemli...tán Isaura nem szenvedett ennyit mint én amikor el akartam sütni... Vigyorog

Ezt tanusíthatom. Egy őzbakot lőttem anno ilyen puskával; szégyen - nem szégyen négyszer hibáztam el mire ötödikre sikerült eltalálni.
A gazdája mindennek ellenére jól elvan vele, ellövöldöz 150 - 200 méterekre - összeszoktak.

Nekem sokáig tartana megszokni, meg nem is akarnám...
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Viktor
Vendég
« Új üzenet #323 Dátum: 2008. Július 04. - 13:32:34 »

Én a múlt héten próbálgattam egy 5,6x50R magnum ZBK-t...aki azt megveszi az meg is érdemli...tán Isaura nem szenvedett ennyit mint én amikor el akartam sütni... Vigyorog

Ezt tanusíthatom. Egy őzbakot lőttem anno ilyen puskával; szégyen - nem szégyen négyszer hibáztam el mire ötödikre sikerült eltalálni.
A gazdája mindennek ellenére jól elvan vele, ellövöldöz 150 - 200 méterekre - összeszoktak.

Nekem sokáig tartana megszokni, meg nem is akarnám...

Egyébként pontos fegyver? Mea culpa én még nem lőttem vele, csak üresen próbálgattam.
Naplózva
Bobakos
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1117


« Új üzenet #324 Dátum: 2008. Július 04. - 14:01:39 »



Egyébként pontos fegyver? Mea culpa én még nem lőttem vele, csak üresen próbálgattam.

Műteni lehet vele!
Ha akarod kerítünk lehetőséget a kipróbálására. Akkor még elnézést is kérhetsz amiért azt mondtad rá ronda. Ördög Wave
Naplózva

Itt van egy süldő.....   ...  jó lesz ez kannak is!
Viktor
Vendég
« Új üzenet #325 Dátum: 2008. Július 04. - 14:08:39 »



Egyébként pontos fegyver? Mea culpa én még nem lőttem vele, csak üresen próbálgattam.

Műteni lehet vele!
Ha akarod kerítünk lehetőséget a kipróbálására. Akkor még elnézést is kérhetsz amiért azt mondtad rá ronda. Ördög Wave

 Igen Majd otthon hagyom a szemüvegemet. Stoel :ALC
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #326 Dátum: 2008. Július 04. - 15:52:37 »

Sziasztok!

Egy kis segítséget kérnék ismerősöm nevében. 222-es fegyvert szeretne venni, és nem igazán tud dönteni, hogy Izs 18 vagy ZBK legyen. Mi a véleményetek, melyikkel jár jobban?

Előre is köszönöm!

Szia Peti!

Ha a cimbora szeretne 100 m fölé is pontosan ellőni, akkor csakis az IZS-18-as jöhet számításba.
AMit a vadászboltos meg rá akar sózni, az eleve gyanús...
Én a múlt héten próbálgattam egy 5,6x50R magnum ZBK-t...aki azt megveszi az meg is érdemli...tán Isaura nem szenvedett ennyit mint én amikor el akartam sütni... Vigyorog
Szoros, sorjs, kényelmetlen, kőkemény sütésű....áhhhhhhh, ha cseh és billenő akkor csak ZK-99, ha olcsó és használható billenő akkor IZS-18.

üdv.

Hello Wetzlar!

Én azért kicsit más véleményen vagyok.
Valahogy úgy mint Te a zastava- cz ügyben.
Zbk 110-et használok 5.6x50R kaliberben, és nagyon jól elvagyok vele! Az igaz hogy gyári állapotában büntetés, de nem túl sok munkával kezessé lehet varázsolni.
Most  a szépítésen dolgozom, szerintem azon is sokat lehet javítani "házilag" is.
Az egyetlen dolog ami miatt sajnálom hogy megvettem, az az hogy már lehet itthon kapni az Izs18-at 243Win-ben.
Szerintem ha Izs, akkor mindenképp az a legjobb kaliberben. Wave

Majd jól kapsz mindjárt te is, hogy barkácsolod a puskát.  Bion Bion Bion
Egyébként csendben jelzem, hogy amennyiben szemem nem csal, konkrétan arról az egy puskáról beszéltem, ezért igyekeztem az " aki azt megveszi" szószerkezetet, tehát határozott névelővel jelölni az adott puskát.
Biztosan jól lehet alkalmazni, de ezen a puskán biztosan sokat kellett volna túrázni, mert borzalmas sütése volt.
Naplózva
Bobakos
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1117


« Új üzenet #327 Dátum: 2008. Július 04. - 16:19:53 »



Majd jól kapsz mindjárt te is, hogy barkácsolod a puskát.  Bion Bion Bion
Egyébként csendben jelzem, hogy amennyiben szemem nem csal, konkrétan arról az egy puskáról beszéltem, ezért igyekeztem az " aki azt megveszi" szószerkezetet, tehát határozott névelővel jelölni az adott puskát.
Biztosan jól lehet alkalmazni, de ezen a puskán biztosan sokat kellett volna túrázni, mert borzalmas sütése volt.

Ja, most jut eszembe: nem is barkácsoltam! A fegyver csak takarítás céljából volt szétszedve.(jó alapos takarítás volt) Nyihi Nyihi
És a "Hogyan barkácsoljuk otthon fegyverünket" című könyvről sem tudok semmit; biztos valaki odatette.
Fentiek alapján kérem a tisztelt bíróságot az ellenem felhozott vádakat ejteni szíveskedjen! Ördög gyozo Táncol
Naplózva

Itt van egy süldő.....   ...  jó lesz ez kannak is!
Bobakos
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1117


« Új üzenet #328 Dátum: 2008. Július 04. - 16:22:54 »



Egyébként pontos fegyver? Mea culpa én még nem lőttem vele, csak üresen próbálgattam.

Műteni lehet vele!
Ha akarod kerítünk lehetőséget a kipróbálására. Akkor még elnézést is kérhetsz amiért azt mondtad rá ronda. Ördög Wave

 Igen Majd otthon hagyom a szemüvegemet. Stoel :ALC

Nyugodtan hozd a szemüveged.
Egyszerű a dolog: -azt mondod szép, iszol sört, - azt mondod randa, szomjas maradsz! Vigyorog Piál
Naplózva

Itt van egy süldő.....   ...  jó lesz ez kannak is!
Róka-Koma
Vendég
« Új üzenet #329 Dátum: 2008. Július 09. - 22:35:44 »

Na üdv.

Újra itt vagyok!

Olvastam itt egy régi hozzászólásnál az IZS LOS-9-1-ről? Arról tudna vki  többet mondani?

Egy új kalibert néztem néztem ki 308 WIN! de még tetszik  7mm rem mag, 270 win, és még sok vkitől a 30-06-os.

Annyi kérésem van, hogy ebből a pár kaliberből csináljatok egy sorrendet mki önálló véleménye szerint és ha vmi hiányzik belőle azt írjátok bele nyugodtan!

A fegyvert szarvas, őz és disznóra is akarom alkalmazni! Vagyis egy univerzáli psukát szeretnék!

Illetőleg a TOZ 122-ről újonnan kinek mi a véleménye?

Üdv. RK.
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 [22] 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 ... 981   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: