Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 [21] 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 ... 981   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Golyós fegyverekről általában  (Megtekintve 1751775 alkalommal)
Viktor
Vendég
« Új üzenet #300 Dátum: 2008. Július 03. - 13:37:42 »

Wetzlar üzenete:

Azért én a Dunántúlon a szerb határ környéken végignézném mennyi Zastava van...a 80-as években délen szinte mindenki ilyet hozott be errefelé, ehhez lehetett könnyebben hozzájutni. 
Ha nincs forgalmazó, nincs az üzletekben, persze hogy nincs rá kereslet...meg a CZ-t drágábban el tudják adni...ugyan miért érné meg a kereskedőnek az olcsóbbat behozni?   

Az említett szóráskép alapján hogyan ítéled meg a Zastavát?
(nekem az a gyanús, hogy inkább "ránézésre" ítélitek meg, és a faanyag alapján, ahol valóban van némi esztétikai, ergonómiai hiányosság.)
Merem mindezt azért mondani, mert a Zastava M70-es egy az egyben a M98-as változata, az M98 Zastava meg egy az egyben Jugoszláv gyártmányű Mauser licenc.
Minden acél benne, az utolsó csavarig, a cső kiváló, csak lőni kell megtanulni.
Félre ne érts, de akinél ez a típus az utolsó helyen van...hát nem tudom, ott szerintem csak a design a
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #301 Dátum: 2008. Július 03. - 13:39:13 »

Sab üzenetei:

Az említett szóráskép alapján hogyan ítéled meg a Zastavát?

Erre a tesztelő személy "közvetlen" ismertsége miatt, kitűnő szórásképpel rendelkező fegyvernek tudhatom be !   
Bizonyított gyakorlatban, nincs mit hozzátenni, sem elvenni, ugy alázta a többi fegyvert, mint a sicc !
Ebben nagy segítségre volt a céltávcső is, mert nagy parallaxhibával rendelkező céltávcsővel, hát nem lehet egy kellemes pontos lövést leadni.
S-B is hozta az elvárhatót ! Nem hazudtolta meg magát.   ( mint gyártmány !)
Lőszer és a lövő (K) is bizonyítottak a fegyvereddel, mi kell még, hogy azt mondjam, hogy tényleg jó a fegyvered !   
De egy R-93-as Blaser-t nem fognak érte adni az biztos !   
Igaz, lehet, hogy el sem fogadnád ! 
Remélem ! 








Azért én a Dunántúlon a szerb határ környéken végignézném mennyi Zastava van...a 80-as években délen szinte mindenki ilyet hozott be errefelé, ehhez lehetett könnyebben hozzájutni. Kacsint
Ha nincs forgalmazó, nincs az üzletekben, persze hogy nincs rá kereslet...meg a CZ-t drágábban el tudják adni...ugyan miért érné meg a kereskedőnek az olcsóbbat behozni?  Vigyorog

Az említett szóráskép alapján hogyan ítéled meg a Zastavát?
(nekem az a gyanús, hogy inkább "ránézésre" ítélitek meg, és a faanyag alapján, ahol valóban van némi esztétikai, ergonómiai hiányosság.)
Merem mindezt azért mondani, mert a Zastava M70-es egy az egyben a M98-as változata, az M98 Zastava meg egy az egyben Jugoszláv gyártmányű Mauser licenc.
Minden acél benne, az utolsó csavarig, a cső kiváló, csak lőni kell megtanulni.
Félre ne érts, de akinél ez a típus az utolsó helyen van...hát nem tudom, ott szerintem csak a design a mérvadó.
Mondom ezt úgy,. hogy ha most új puskát vehetnék, akkor nem Zastavát, hanem egy SM Pro Huntert vennék rövid csővel, természetesen 8x57-es kaliberben.

Az ára miatt van utolsó helyen, nem a használhatósági jellemzője miatt.
Én nem tehetek róla, hogy a legolcsobb fegyver, és ezért azt gondolják, hogy akkor nem is lehet olyan jó !
Nem én találtam ezt ki, de az biztos, és igaz, hogy nincs, csak egy-két db nálunk, és ennek bizony oka, hogy forgalmazó sincs már nálunk, és nem is keresett gyártmány.
Ez van erre.
Rég a Hungaro Arms forgalmazta, de már nincs itt, de akkor sem álltak sorba érte.
Nálad új fegyverben mi van az utolsó helyen, amit forgalmaznak mo-on ?
CZ és zastava közt azért szerintem van egy halvány minőségi, kidolgozottsági különbség, de ezt az ár is tükrözi.
Felénk az alap amit vesznek a CZ 550 és 555-ös.
IZS-18MH-it vesznek, majd eladják. ( ha tudják)
Még kiskaliberben talán, de 30-06-ba eladhatattlan.
Nekem semmi gondom a zastavával, sem a kaliberrel ! ( miért is lenne !) Ha nincs, akkor nincs miről véleményt mondani.
De a Tiéd azzal a céltávcsővel jó !   
Naplózva
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #302 Dátum: 2008. Július 03. - 13:43:09 »

Wetzlar üzenete:

Merem mindezt azért mondani, mert a Zastava M70-es egy az egyben a M98-as változata, az M98 Zastava meg egy az egyben Jugoszláv gyártmányű Mauser licenc.
Minden acél benne, az utolsó csavarig, a cső kiváló, csak lőni kell megtanulni.
Félre ne érts, de akinél ez a típus az utolsó helyen van...hát nem tudom, ott szerintem csak a design a
Annyira egy az egy, hogy az M-98asom zárdugattyúja simán passzol a vadásztársam Zastavájába, megpróbáltuk, lehetne vele lőni gond nélkül.
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Viktor
Vendég
« Új üzenet #303 Dátum: 2008. Július 03. - 13:43:53 »

Wetzlar üzenete:

Merem mindezt azért mondani, mert a Zastava M70-es egy az egyben a M98-as változata, az M98 Zastava meg egy az egyben Jugoszláv gyártmányű Mauser licenc.
Minden acél benne, az utolsó csavarig, a cső kiváló, csak lőni kell megtanulni.
Félre ne érts, de akinél ez a típus az utolsó helyen van...hát nem tudom, ott szerintem csak a design a
Annyira egy az egy, hogy az M-98asom zárdugattyúja simán passzol a vadásztársam Zastavájába, megpróbáltuk, lehetne vele lőni gond nélkül.

 Meglepődött Meglepődött Meglepődött
Naplózva
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #304 Dátum: 2008. Július 03. - 14:00:26 »

Sziasztok!

Egy kis segítséget kérnék ismerősöm nevében. 222-es fegyvert szeretne venni, és nem igazán tud dönteni, hogy Izs 18 vagy ZBK legyen. Mi a véleményetek, melyikkel jár jobban?

Előre is köszönöm!
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Steve
Vendég
« Új üzenet #305 Dátum: 2008. Július 03. - 14:02:32 »

Sziasztok!

Egy kis segítséget kérnék ismerősöm nevében. 222-es fegyvert szeretne venni, és nem igazán tud dönteni, hogy Izs 18 vagy ZBK legyen. Mi a véleményetek, melyikkel jár jobban?

Előre is köszönöm!

Véleményem szerint, ha már erre van keret akkor az IZs-el. Biztonságosan alakítható.
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #306 Dátum: 2008. Július 03. - 14:05:35 »

Sziasztok!

Egy kis segítséget kérnék ismerősöm nevében. 222-es fegyvert szeretne venni, és nem igazán tud dönteni, hogy Izs 18 vagy ZBK legyen. Mi a véleményetek, melyikkel jár jobban?

Előre is köszönöm!

Szerintem az IZS-zsel. A ZBK-t már csak használtan kapni, jó pár éve nincs gyártásban. Ezenfelül a strapát is jobban bírja és - bármilyen hülyén hangzik - az IZS-nek a sütése is jobb (!), legalábbis szerintem. Meg összemérhetetlenül szebb, mint a ZBK, amelyik (szubjektíve) a "minden idők legrandább gavallérfegyvere" címre is eséllyel pályázhatna...

Mindemellett a ZBK-val sem jár rosszul, a fegyver igazán jó kidolgozású, könnyű és szerkezetileg kitűnő konstrukció.
Naplózva
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #307 Dátum: 2008. Július 03. - 14:35:48 »

Köszönöm szépen, továbbítom neki a véleményeteket. Jómagam  a ZBK-t nem igazán ismerem, volt vadőrünknél láttam csak egyszer, de ő is panaszkodott a sütésére, illetve arra, hogy ha finomítaná, akkor veszélyessé válna.
Ismerősömet vadászboltban próbálják rábeszélni használt ZBK-ra.

Saját tapasztalataim alapján az Izst ajánlottam én is...
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #308 Dátum: 2008. Július 03. - 14:44:33 »

Köszönöm szépen, továbbítom neki a véleményeteket. Jómagam  a ZBK-t nem igazán ismerem, volt vadőrünknél láttam csak egyszer, de ő is panaszkodott a sütésére, illetve arra, hogy ha finomítaná, akkor veszélyessé válna.
Ismerősömet vadászboltban próbálják rábeszélni használt ZBK-ra.

Saját tapasztalataim alapján az Izst ajánlottam én is...

Jól teszed!
Az Izs jobb "puska"
Naplózva

Üdv End
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #309 Dátum: 2008. Július 03. - 15:16:15 »

Én hogy ha "drága" puskában gondolkodnék, vsakis a Sauer melett döntenék.
Ha nem lenne anyi pénzem akkor meg Sako. Nálam ezek a puskák a befutók....
Használtan, meg még a Krico is szóba jöhet.

De amióta rájöttem hogy egy sima "Jugó M98" 30-06-os cal-ba, 50-ről öszeszakítja a lölapot, azóta esetleg egy személyre szabott agyazás jelent mindig vakarózás. Bion Taps
Naplózva

Üdv End
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #310 Dátum: 2008. Július 03. - 15:45:26 »

Az én álmom (ha nem egyedi golyósról van szó, mert akkor Oberndorf M98 Mod):

Sako 85 Hunter
Sako gyári szerelék
S&B Zenith 2.5-10x56

 gyozo
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Viktor
Vendég
« Új üzenet #311 Dátum: 2008. Július 03. - 16:03:47 »

A Sako nem rossz választás. "Jópuskaügyileg" sokszor hajlamosak róla megfeledkezni...
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #312 Dátum: 2008. Július 03. - 16:11:47 »

A Sako nem rossz választás. "Jópuskaügyileg" sokszor hajlamosak róla megfeledkezni...

Hátha egyszer nagysokára... Mosolyog
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #313 Dátum: 2008. Július 03. - 16:14:41 »

Az én álmom (ha nem egyedi golyósról van szó, mert akkor Oberndorf M98 Mod):

Sako 85 Hunter
Sako gyári szerelék
S&B Zenith 2.5-10x56

 gyozo

Én is néztem Sako-t, amikor a Zastit vettem. Sajnos túl drága volt balosban, pedig volt raktáron, ezért maradt a Zasti. Azt nem mondom, hogy nem bántam meg, de cserbe nem hagyott soha és a csöve is oda viszi a TIG-et, ahova én akarom.
Szerintem is egy kitünő fegyver a Sako.
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #314 Dátum: 2008. Július 03. - 20:17:19 »

Sab!

Félre értettél!
Sosem voltam az aki azt szajkózta az a jó ami nekem van, ilyet nem írtam és nem is fogok, arra van itt más.
Mindösszesen azt mertem felvetni, hogy a Zastava ugyanaz a ketagória mint a CZ, az összes Zastava, nem csak az enyém.
A Zastavánál vannak jobb puskák, de a CZ amenniyvel drágább annyival cseppet sem ér többet.
Énmég pl. olyan Zastavát nem láttam ami 9,3-as kaliberben lerúgta volna magáról a szereléket, aztán pedig kisebb időszak alatt széthullott volna.
Igen, a Zastava faanyaga nem 100%-os - mintha ezt már írtam volna - de a CZ sem az.
Bakonyban élő volt fősuli csop. társam CZ-jét nem lehetett belőni...kiderül, hogy ferdén volt marva a sín a tokra...nos olyanról sem hallottam, hogy Zastavára nem lehetett volna a jól bevált szereléket feltenni.

Ahhoz, hogy ismerj egy puskát nem elég azt mondani, hogy láttam, vagy fogtam, ahhoz vagy használni kell, vagy olyan megbízható és SZAVAHIHETŐ ismerősökkel együtt vadászni, akik sok-sok éve használják/használták a típust.
..és elmondanám, hogy a Zastava sem makulátlan és főként nem a legjobb puska, az enyém sem az, csak tisztességgel fel kellett rá rakni a szereléket - azt a sz.r komlóit amit sokan szidnak és amiből én már vagy 30 db-ot feltettem minden gond nélkül.
Be kellett szabályozni a távcsövet és tisztességgel belőni.
Ennyi és ezt BÁRMELYIK Zastavával meg lehet tenni, az enyém egy ugyanolyan tucatpuska volt mint a többi...sőt a csöve vágva lett.

Tehát én csak annyit jeleznék a tapasztalati úton szerzett tudás az ami mérvadó.
Ja és hogy "legyen hab a tortán" ha minden igaz egy ZKK-601-es lesz a következő családtag...tehát nincs nekem semmi gondom a cseh puskákkal, csak kezeljük a helyén a dolgokat.
A ZKK-m sem lesz a legjobb puska...sőt.

üdv.
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 [21] 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 ... 981   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: