Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 [20] 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 ... 981   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Golyós fegyverekről általában  (Megtekintve 1751773 alkalommal)
Roland
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 123



« Új üzenet #285 Dátum: 2008. Július 03. - 12:34:08 »

Zoli!
Nehéz megválaszolni,talán az dontott,hogy a 92-es már 4 éves fegyver volt(mégha kinézetre mutatósabb is mint a 202),csovet csak a gyárban tudnak cserélni(a 202-esnél a kereskedo elmondása szerint az egész muvelet 10 perc kérdése),és talán a legfobb,hogy a 202-es nékem személy szerint jobban beult a válban,kellemesebb volt célozni vele,meghát ez az újabb modell.
Naplózva
Roland
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 123



« Új üzenet #286 Dátum: 2008. Július 03. - 12:36:05 »

"Szerintem jól jártál!"
Bizony nagyon szeretnék ismét egy megbízható fegyverrel,nyugodtan,biztonságban vadászgatni. Wave
Naplózva
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #287 Dátum: 2008. Július 03. - 12:37:20 »

Üdv!

Csak hogy én is belekotyogjak: szerintem a Sauereknél igen kevés jobb ismétlőpuska készül. Anyagminőség, pontosság, kidolgozás, mindenben kifogástalan.
A Blaser R93 -al nem birok megbarátkozni. Pont tegnap is volt egy a kezemben (9,3x62-es) szép-szép, meg rövid meg minden, de hogy azok a kis körmöcskék fogják az egész szerkezetet, brrr... Én sokkal jobban érzem magam, ha tudom hogy a kar lezárásával befordul az a két nagydarab vas. Az a biztos!



Szia Jan!

Úgy látom, hogy a Sauer 90, 92, dolgában egyet értünk. Szerintem is ez a leg..., leg..., leg....
Az R93-sal is hasonlóan vélekedünk. Én is tartok nagyon a zárolás erősségétől, de hát kibírják ezek a nagy magnum kaliberek erejét is.

Egy darabig biztosan. Mikor először láttam szétszedve, elszörnyedtem hogy milyen vékony anyagból készült alkatrészek vannak benne. Persze az ag.minőség biztosan jó, de a zárszerkezet folyamatosan kopik. Nem csak lövésnél, hanem minden nyitás-csukásnál. És ennél a szerkezetnél már nagyon minimális kopás elég ahhoz hogy a körmök ne zároljanak tökéletesen. Szerintem.
Nem akarok baleseti statisztikákra hivatkozni mert pontos számokat nem ismerek, de én nem bizok ebben a konstrukcióban- bár közvetlen környezetemben is többen megelégedéssel használják. A Blaser kipplauf viszont szerintem egy zseniális találmány, egy olyat bármikor... Vigyorog

Gondolatolvasó vagy. A Kipplaufjuk nekem is a gyengém, de ilyen fegyverem biztos, hogy nem lesz.
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #288 Dátum: 2008. Július 03. - 12:42:24 »

Nyugat-Magyarország
Nyugat-Európa
Nyugat-Dunántúl
Nyugat-Szibéria
Stb.


Választottam !
Nyugat-Magyarország ! Igen Wave Kacsint Mosolyog
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #289 Dátum: 2008. Július 03. - 12:46:49 »

Üdv!

Csak hogy én is belekotyogjak: szerintem a Sauereknél igen kevés jobb ismétlőpuska készül. Anyagminőség, pontosság, kidolgozás, mindenben kifogástalan.
A Blaser R93 -al nem birok megbarátkozni. Pont tegnap is volt egy a kezemben (9,3x62-es) szép-szép, meg rövid meg minden, de hogy azok a kis körmöcskék fogják az egész szerkezetet, brrr... Én sokkal jobban érzem magam, ha tudom hogy a kar lezárásával befordul az a két nagydarab vas. Az a biztos!



Szia Jan!

Úgy látom, hogy a Sauer 90, 92, dolgában egyet értünk. Szerintem is ez a leg..., leg..., leg....
Az R93-sal is hasonlóan vélekedünk. Én is tartok nagyon a zárolás erősségétől, de hát kibírják ezek a nagy magnum kaliberek erejét is.

Egy darabig biztosan. Mikor először láttam szétszedve, elszörnyedtem hogy milyen vékony anyagból készült alkatrészek vannak benne. Persze az ag.minőség biztosan jó, de a zárszerkezet folyamatosan kopik. Nem csak lövésnél, hanem minden nyitás-csukásnál. És ennél a szerkezetnél már nagyon minimális kopás elég ahhoz hogy a körmök ne zároljanak tökéletesen. Szerintem.
Nem akarok baleseti statisztikákra hivatkozni mert pontos számokat nem ismerek, de én nem bizok ebben a konstrukcióban- bár közvetlen környezetemben is többen megelégedéssel használják. A Blaser kipplauf viszont szerintem egy zseniális találmány, egy olyat bármikor... Vigyorog

Én ismerek olyan embert, aki  1995 óta használja nagy megelégedéssel, évente több száz patront elpuffogtatva. Egyszer csövet is cserélt már (nem kaliberváltás okán, hanem mert egyet már kilőtt).

Nagyon sok szó esett már a Blaseres balesetekről. Világszerte majd egy tucatnyi akadt, köztük egy idehaza is. Az esetek jó felénél kiderült, hogy a tulajdonos felelőtlensége (így összecserélt lőszer, zárfej, hibásan töltött lőszer, stb.) állt a háttérben. Volt konstrukciós hiba is, azt a gyár el is ismerte és minden hírverés nélkül kijavította egy modellfrissítés keretében. Újabban nemigen hallani Blaser-balesetekről.

A puskából eleddig (15 év alatt) több, mint 120 000-et gyártottak, ez minden más ismétlő vadászfegyver sikerét felülmúlja az M98-as óta. És a nagy számok törvénye alapján hibák is kell, hogy akadjanak.
Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #290 Dátum: 2008. Július 03. - 12:52:11 »

Én ismerek olyan embert, akinek a fél arca hiányzik...
Az én véleményem az, hogy a tok felrobbanása megengedhetetlen, az R 93 egy kalap kaki...
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #291 Dátum: 2008. Július 03. - 12:58:35 »


Egy darabig biztosan. Mikor először láttam szétszedve, elszörnyedtem hogy milyen vékony anyagból készült alkatrészek vannak benne. Persze az ag.minőség biztosan jó, de a zárszerkezet folyamatosan kopik. Nem csak lövésnél, hanem minden nyitás-csukásnál. És ennél a szerkezetnél már nagyon minimális kopás elég ahhoz hogy a körmök ne zároljanak tökéletesen. Szerintem.
Nem akarok baleseti statisztikákra hivatkozni mert pontos számokat nem ismerek, de én nem bizok ebben a konstrukcióban- bár közvetlen környezetemben is többen megelégedéssel használják. A Blaser kipplauf viszont szerintem egy zseniális találmány, egy olyat bármikor... Vigyorog

Én ismerek olyan embert, aki  1995 óta használja nagy megelégedéssel, évente több száz patront elpuffogtatva. Egyszer csövet is cserélt már (nem kaliberváltás okán, hanem mert egyet már kilőtt).

Nagyon sok szó esett már a Blaseres balesetekről. Világszerte majd egy tucatnyi akadt, köztük egy idehaza is. Az esetek jó felénél kiderült, hogy a tulajdonos felelőtlensége (így összecserélt lőszer, zárfej, hibásan töltött lőszer, stb.) állt a háttérben. Volt konstrukciós hiba is, azt a gyár el is ismerte és minden hírverés nélkül kijavította egy modellfrissítés keretében. Újabban nemigen hallani Blaser-balesetekről.

A puskából eleddig (15 év alatt) több, mint 120 000-et gyártottak, ez minden más ismétlő vadászfegyver sikerét felülmúlja az M98-as óta. És a nagy számok törvénye alapján hibák is kell, hogy akadjanak.


A nagy számok törvénye alapján Mauser M98, Win M94 és Rem M700 modellekkel kéne történnie a legtöbb balesetnek. Mert messze ezekből készült a legtöbb, milliós nagyságrend.

De ahogy irtam, nem tudom a pontos számokat.
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #292 Dátum: 2008. Július 03. - 13:06:28 »

Én ismerek olyan embert, akinek a fél arca hiányzik...
Az én véleményem az, hogy a tok felrobbanása megengedhetetlen, az R 93 egy kalap kaki...

Én nem mondanám ezt ilyen durván, de azok a "lamellák" amik reteszelnek...hát nem tudom, de én sem vagyok elragadtatva tőle.
Az azért tagadhahatlan, hogy a hagyományos tolózárasok reteszelése még robbanáskor sem vágja hátra a zárdugattyút...és inkább sérüljön a tusát fogó kéz, mint távozzon a fél arc... :-\
Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #293 Dátum: 2008. Július 03. - 13:13:42 »

" Az azért tagadhahatlan, hogy a hagyományos tolózárasok reteszelése még robbanáskor sem vágja hátra a zárdugattyút...és inkább sérüljön a tusát fogó kéz, mint távozzon a fél arc... "
Ennyi...
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #294 Dátum: 2008. Július 03. - 13:18:36 »

" Az azért tagadhahatlan, hogy a hagyományos tolózárasok reteszelése még robbanáskor sem vágja hátra a zárdugattyút...és inkább sérüljön a tusát fogó kéz, mint távozzon a fél arc... "
Ennyi...

Úgy látom, hogy Ti nem szeretitek az izgalmas vadászatot! Nyihi Nyihi Nyihi
Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #295 Dátum: 2008. Július 03. - 13:20:14 »

" Az azért tagadhahatlan, hogy a hagyományos tolózárasok reteszelése még robbanáskor sem vágja hátra a zárdugattyút...és inkább sérüljön a tusát fogó kéz, mint távozzon a fél arc... "
Ennyi...

Úgy látom, hogy Ti nem szeretitek az izgalmas vadászatot! Nyihi Nyihi Nyihi
Inkább az életmentő műtétektől, és a maradandó, nagyon komoly egészség-károsodástól tartok...
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #296 Dátum: 2008. Július 03. - 13:26:13 »

" Az azért tagadhahatlan, hogy a hagyományos tolózárasok reteszelése még robbanáskor sem vágja hátra a zárdugattyút...és inkább sérüljön a tusát fogó kéz, mint távozzon a fél arc... "
Ennyi...

Úgy látom, hogy Ti nem szeretitek az izgalmas vadászatot! Nyihi Nyihi Nyihi
Inkább az életmentő műtétektől, és a maradandó, nagyon komoly egészség-károsodástól tartok...

Egyébként pont emiatt vennék én Sauert, ha annyi pénzem lenne.
Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #297 Dátum: 2008. Július 03. - 13:28:23 »

 Igen
Csak a biztosítás...
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #298 Dátum: 2008. Július 03. - 13:29:30 »

Igen
Csak a biztosítás...

Hát igen.
De szívesen szoknám én azt. OOO
Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #299 Dátum: 2008. Július 03. - 13:33:53 »

Igen
Csak a biztosítás...

Hát igen.
De szívesen szoknám én azt. OOO
Ha meg kell majd válnom a mostanitól, a következő ilyen lesz...
Műanyag tus, bordázott cső... Igen
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 [20] 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 ... 981   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: