Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 [16] 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 ... 981   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Golyós fegyverekről általában  (Megtekintve 1751669 alkalommal)
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #225 Dátum: 2008. Június 30. - 23:23:07 »

Azért tudod egy hangosan kattanós biztosítónál szarabb dolog kevés van a vadász életében, és egy-két sör után sok vadász bevallja, hogy be sem biztosítja a zaszzkk-ját, mert minek! Szomorú Csodálkoznék, ha Te nem hallottál volna erről!?

Hallottam, de a zászlós biztosító csattogásáról is szólt néhány hang. Nekem e téren még nincs tapasztalatom, majd kiderül... De a "zaszzkk" jó  Igen Taps Bion
Való igaz amit írtál, miszerint "szükségből erényt kovácsolni" nem ésszerű, de én azért úgy gondolm/látom/tapasztalom, akinek az említett puskája van (ZKK, CZ, Zastava, FÉG GV...), az esetek túlnyomó többségében elégedett vele. Mint említettem, a barátom céges ZKK-jában 75ös az első vizsgadátum, tehát jóideje szolgál, mind a mai napig pontos, pedig nagyon lelakottan került már hozzá... Ez azért nem rossz bizonyítvány szerintem. De egyéb tapasztalatot nem tudok mondani, mivel ugye saját fegyverem egy fél év múlva lesz kb ha minden igaz. De hasonlóakat nézegetek én is. Ennyi pénzből ennyi telik.

Egyszer valahol megemlítettem, hogy 1 fegyver volt a kezemben, ami megérdemli a vadászpuska nevet, a SAUER 202-es! Nyilván vannak ennél jobbak, de én csak rosszabbal találkoztam! Még ma is hallom az órdítást, hogy én milyen hülye sznob vagyok! Mosolyog
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #226 Dátum: 2008. Június 30. - 23:23:58 »

Egyszer valahol megemlítettem, hogy 1 fegyver volt a kezemben, ami megérdemli a vadászpuska nevet, a SAUER 202-es! Nyilván vannak ennél jobbak, de én csak rosszabbal találkoztam! Még ma is hallom az órdítást, hogy én milyen hülye sznob vagyok! Mosolyog

Meg is kérik az árát...
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #227 Dátum: 2008. Június 30. - 23:25:19 »

Egyszer valahol megemlítettem, hogy 1 fegyver volt a kezemben, ami megérdemli a vadászpuska nevet, a SAUER 202-es! Nyilván vannak ennél jobbak, de én csak rosszabbal találkoztam! Még ma is hallom az órdítást, hogy én milyen hülye sznob vagyok! Mosolyog

Meg is kérik az árát...

500 körül lehet már kapni, fele a blasernek!
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #228 Dátum: 2008. Június 30. - 23:32:29 »

Egyszer valahol megemlítettem, hogy 1 fegyver volt a kezemben, ami megérdemli a vadászpuska nevet, a SAUER 202-es! Nyilván vannak ennél jobbak, de én csak rosszabbal találkoztam! Még ma is hallom az órdítást, hogy én milyen hülye sznob vagyok! Mosolyog

Meg is kérik az árát...

500 körül lehet már kapni, fele a blasernek!

R93 Standard kerek 250-es euroárfolyamon épp 600e ft.
De egyikért sem adnék annyi pénzt, ha futná rá sem... Akkor már vennék egy Oberndorf-ból származó vasat és egyedivé varázsoltatnám. Ízlések és pofonok Mosolyog
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #229 Dátum: 2008. Június 30. - 23:38:43 »

Egyszer valahol megemlítettem, hogy 1 fegyver volt a kezemben, ami megérdemli a vadászpuska nevet, a SAUER 202-es! Nyilván vannak ennél jobbak, de én csak rosszabbal találkoztam! Még ma is hallom az órdítást, hogy én milyen hülye sznob vagyok! Mosolyog

Meg is kérik az árát...

500 körül lehet már kapni, fele a blasernek!

R93 Standard kerek 250-es euroárfolyamon épp 600e ft.
De egyikért sem adnék annyi pénzt, ha futná rá sem... Akkor már vennék egy Oberndorf-ból származó vasat és egyedivé varázsoltatnám. Ízlések és pofonok Mosolyog

Lehet, nem mostanában néztem, biztos te tudod jobban! DE! De egy SAUER-ért adnék annyit, ha lenne, sőt többet is! Az egy műremek! Mosolyog
És nem kattan sem a biztosítója, sem a gyorsítója! Mosolyog
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #230 Dátum: 2008. Június 30. - 23:44:39 »

Lehet, nem mostanában néztem, biztos te tudod jobban! DE! De egy SAUER-ért adnék annyit, ha lenne, sőt többet is! Az egy műremek! Mosolyog
És nem kattan sem a biztosítója, sem a gyorsítója! Mosolyog

Nem tudom én jobban, csak kíváncsiságképp ránéztem... Egy bolt honlapján találtam, egyébként ugyanennyiért találtam Sauert is. Mindkét puska szép, de a Sauer csak egyszer volt egy ismerősömé a kezemben, nem igazán emlékszem rá. Blaser ami tetszett, az egy eredetileg R93 Offroad volt, de faragtatott a srác rá egy dió tust.
Ami a netezgetés során feltűnt: "R 93 Offroad Timber, diógyökér mintájú műanyag tusával" - na ezt megnézném magamnak, hogyan van vajon kialakítva?
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Steve
Vendég
« Új üzenet #231 Dátum: 2008. Július 01. - 08:05:49 »

De lovetta, az sajna 160 körül kimerül mint a laposelem!

Használt Zastavát vagy cseh puskát -használható optikával- simán kaphatsz ennyiért.
Ha nem sürgős a vásárlás, nézz körül jó alaposan mert igen jó alkalmi vételeket lehet megcsípni. Egyik ismerősöm nemrég egy használt műag. agyazású 30-06-os  M700 Rem.-t vett 6x42 S-B távcsővel 160e ért!

A Rem 700-as széria nagyon nem ugyanaz mint a 710, 715, vagy 770!

A Bushnellről csak annyit: ilyen 6-12x44 -es távcsővel szerelt puskát kaptam kölcsön, semmilyen napszakban, semmilyen szögben nem tudtam úgy belenézni hogy ne legyen benne fénytörés!

Jan!

A Rem. 710, és 770-en lévő Bushnell nem az a Bushnell mint amit te említesz. A vaterás, meg tesz-vesz-es fosrakásokat nem lehet ehhez hasonlítani! Továbbra is azt tartom, hogy szükség képen megfelelő a 3-9x40 Sharpshooter, míg jobbra nem telik!

Amit a 700-as és 710,715,770-es szériáról írsz az igaz. De az új áruk sem ugyan az.... Wave
Naplózva
Steve
Vendég
« Új üzenet #232 Dátum: 2008. Július 01. - 08:15:39 »

Balázs!

Milyen hőkezelési gondokról beszélsz?!
Eddig nem voltak ilyen fentartásaid.....

Szia Pista!

Ez nem fenntartás, tudod, hogy nekem tetszett az a fegyver, "szerettem". Írtam a távcsőre is, hogy a lövést is bírta, csak szürkületben gyengélkedett. De mondjuk egy újabb Tasco és társai kategóriát szerintem megvert.
A hőkezelési gond alatt azt értem (de erről anno is meséltem), hogy 3 évesen egy zárdugattyú-betolásnál a dugattyú vége picit lecsorbult, kisorjásodott, ezért beszorult (szerencsére otthon, tisztítás közben). Kicimbáltuk, lejött a sorja, és mivel semmilyen biztonsági kérdést nem veszélyeztetett, működött tovább a fegyver. Egy jól edzett anyag inkább törik, de nem tud kenődni. Nekem ennyi nem tetszett a dologban. De tény, hogy amit az kapott Gabinál 3 év alatt, azt ennyi pénzért csodálatosan viselte. Tartom amit mondtam (részben mert Hozzád hasonlóan nem szeretnék vitát generálni, részben pedig, mert valóban ezt tartom praktikusnak, és hosszú idő alatt kifizetődőnek, még akkor is, ha használt Mauser rendszerű lőcsről van szó), hogy egy Mauser rendszerű cseh/jugó/német/stb ismétlővel hosszú távú befektetést csinál az ember...
Lényeg, kiállok amelet, hogy ennyiért nem volt rossz a 710es, és ezt gabi és állítja. A mostani ZKK után visszasírja, mert ez egy kicsit lelakott puska, 75ös első vizsgabeütéssel, újkorától hivatásos vadászi "törődés" alatt.

Nincs nekem fenntartásom, nekem tetszett a fegyver. Igénytelen, mint a teve. Olajat kap, és elvan, mint a befőtt Mosolyog

 Wave
Wave Igen
Naplózva
Róka-Koma
Vendég
« Új üzenet #233 Dátum: 2008. Július 01. - 09:42:42 »

De lovetta, az sajna 160 körül kimerül mint a laposelem!

Használt Zastavát vagy cseh puskát -használható optikával- simán kaphatsz ennyiért.
Ha nem sürgős a vásárlás, nézz körül jó alaposan mert igen jó alkalmi vételeket lehet megcsípni. Egyik ismerősöm nemrég egy használt műag. agyazású 30-06-os  M700 Rem.-t vett 6x42 S-B távcsővel 160e ért!

A Rem 700-as széria nagyon nem ugyanaz mint a 710, 715, vagy 770!

A Bushnellről csak annyit: ilyen 6-12x44 -es távcsővel szerelt puskát kaptam kölcsön, semmilyen napszakban, semmilyen szögben nem tudtam úgy belenézni hogy ne legyen benne fénytörés!

Jan!

A Rem. 710, és 770-en lévő Bushnell nem az a Bushnell mint amit te említesz. A vaterás, meg tesz-vesz-es fosrakásokat nem lehet ehhez hasonlítani! Továbbra is azt tartom, hogy szükség képen megfelelő a 3-9x40 Sharpshooter, míg jobbra nem telik!

Amit a 700-as és 710,715,770-es szériáról írsz az igaz. De az új áruk sem ugyan az.... Wave

Steve!

Nagyon mki mond mindent és csak nem jövök rá, hogy érdemes-e megvenni azt a Remington 770-es, Bushnell 3-9x40 távcsővel vagy sem?
Vagy esetleg a 715-öst?
Mi szólna ellene és mellette?
Miből van neki a tusa aműgy vmi műanyag féléből?
Kényes puska vagyis vigyázni kell rá nagyon, (a szokásos tisztitáson kívül)?
Nekem tegnap a 300 win mag-ot ajánlották? Jó ez vagy sem?

Egyértelmű tiszta válaszokat kérnékszépen!

Előre is köszönetttel!

RK:
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #234 Dátum: 2008. Július 01. - 09:55:10 »

De lovetta, az sajna 160 körül kimerül mint a laposelem!

Használt Zastavát vagy cseh puskát -használható optikával- simán kaphatsz ennyiért.
Ha nem sürgős a vásárlás, nézz körül jó alaposan mert igen jó alkalmi vételeket lehet megcsípni. Egyik ismerősöm nemrég egy használt műag. agyazású 30-06-os  M700 Rem.-t vett 6x42 S-B távcsővel 160e ért!

A Rem 700-as széria nagyon nem ugyanaz mint a 710, 715, vagy 770!

A Bushnellről csak annyit: ilyen 6-12x44 -es távcsővel szerelt puskát kaptam kölcsön, semmilyen napszakban, semmilyen szögben nem tudtam úgy belenézni hogy ne legyen benne fénytörés!

Jan!

A Rem. 710, és 770-en lévő Bushnell nem az a Bushnell mint amit te említesz. A vaterás, meg tesz-vesz-es fosrakásokat nem lehet ehhez hasonlítani! Továbbra is azt tartom, hogy szükség képen megfelelő a 3-9x40 Sharpshooter, míg jobbra nem telik!

Amit a 700-as és 710,715,770-es szériáról írsz az igaz. De az új áruk sem ugyan az.... Wave

Steve!

Nagyon mki mond mindent és csak nem jövök rá, hogy érdemes-e megvenni azt a Remington 770-es, Bushnell 3-9x40 távcsővel vagy sem?
Vagy esetleg a 715-öst?
Mi szólna ellene és mellette?
Miből van neki a tusa aműgy vmi műanyag féléből?
Kényes puska vagyis vigyázni kell rá nagyon, (a szokásos tisztitáson kívül)?
Nekem tegnap a 300 win mag-ot ajánlották? Jó ez vagy sem?

Egyértelmű tiszta válaszokat kérnékszépen!

Előre is köszönetttel!

RK:

Hát, azt jól nézd meg, aki a 300 Win Magnumot ajánlotta Neked... főként ehhez a puskához.
Naplózva
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #235 Dátum: 2008. Július 01. - 09:58:35 »

Szia Róka-Koma!

Én nem a Remington miatt írok neked, hanem a 300-as magnum miatt.
Mielőtt megvennél egy ilyen kaliberű fegyvert, minden képpen próbáld ki. Ezek a kaliberek már nagy visszahatást produkálnak, nem egy 8x57-es, hogy nyugodtan egy nőnek is ajánlanám.
Persze sok múlik a fegyver súlyán, ágyazásán, súlyelosztásán, tehát ha ilyen magnum kaliberben gondolkodsz, akkor valamilyen úton-módon azt a típusú fegyvert próbáld ki, mert ahány gyártmány, annyi féle visszarúgás.
Nem biztos, hogy jó ötlet egyből egy 300-as magnummal kezdeni. Lehet, hogy nagyon rossz beidegződést okoz majd neked a nagy rugása miatt. Persze ez nem biztos, de lényegesen nagyobb a valószínüsége, mint egy 7x64 vagy 30-06-osnál, hogy csak a leg általánosabb kalibereket említsem.
Naplózva
Steve
Vendég
« Új üzenet #236 Dátum: 2008. Július 01. - 10:38:10 »

Róka-Koma!

Határozottan azt állítom, hogy érdemes megvenni a 770-est. De azt is határozottan állítom, hogy nem .300 magnum kaliberben! Nekem volt ZKK-602-ben 300-as magnumom(5,2 kg teljesen felszerelve) és meglehetősen goromba jószág volt....
A 770-es 30-06, 308 Win., 270 Win. kaliberben tökéletes választás!
A távcső+szerelék meg szükségszerűen elégséges ameddig nem tudsz venni egy prémium csövet+szereléket!
A tus műanyagból készült. Kivehető társzekrényes.
Nem érzékeny a kezelésre, a zárdugattyú útja legyen mindig olajos.
Hangsúlyozom ezeket a kijelentéseimet 3 éves 710-es tapasztalataimra alapozom.Nekem nagyon bevált.
Azt is meg kell említeni a korrektség kedvéért, hogy ez a modell- mint a 710,715 is- nem a Remington csúcs modelljei. De annyit ez is kibir mint európai riválisai! 

Akinek nincsenek fentartásai a tengerentúli  fegyverek iránt annak bátran merem ajánlani!
Naplózva
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #237 Dátum: 2008. Július 01. - 10:39:07 »

Szia Róka-Koma !
"Nagyon mki mond mindent és csak nem jövök rá, hogy érdemes-e megvenni azt a Remington 770-es, Bushnell 3-9x40 távcsővel vagy sem?
Vagy esetleg a 715-öst?
Mi szólna ellene és mellette?
Miből van neki a tusa aműgy vmi műanyag féléből?
Kényes puska vagyis vigyázni kell rá nagyon, (a szokásos tisztitáson kívül)?
Nekem tegnap a 300 win mag-ot ajánlották? Jó ez vagy sem?"

Akkor a válaszok:
- Ha megtudsz barátkouni a műanyag tussal, és egy gyenge minőségű távcsővel, akkor vedd meg.
-Ellene az szól hogy egy olcsó műanyag tucatpuska, és sajnos voltak hibás darabok, De ellenpélda Steve puskája.
-A tus Műanyagból van, kicsit érdes-kérges....
-A puska nem kényes mivel ezek az ugynevezett esőpuskák,      (még evezni is lehet vele) Nyihi
-300 Wm műanyag tussal akkorát rúg mint egy ló, Talán szerintem magyarországon az egyik legroszabb választás kezdő vadásznak.
Az pedig  még hozzájön hogy a 300 Wm szét fogja rugni a céltávcsövedet, a puskában lévő műanyag alkatrész se bírja majd igazán.

Egyszóval el akarták neked adni.
Naplózva

Üdv End
Viktor
Vendég
« Új üzenet #238 Dátum: 2008. Július 01. - 12:19:33 »

"Egyszóval el akarták neked adni."

 Vigyorog Vigyorog Vigyorog Ez jó! Igen
Naplózva
Róka-Koma
Vendég
« Új üzenet #239 Dátum: 2008. Július 01. - 20:14:36 »

Akkor milyen kalibert ajánlottok egy kezdő 100 kg-os emberkéknek?

Üdv. RK
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 [16] 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 ... 981   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: