Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 ... 981   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Golyós fegyverekről általában  (Megtekintve 1751809 alkalommal)
Steve
Vendég
« Új üzenet #210 Dátum: 2008. Június 30. - 08:33:00 »

Oké!

Téma lezárva!

Akkor olcsó husinak nagyon híg a leve!

Inkább akkor egy gavalért!

Oszt csokolóm mag vmi sörétes!

Üdv. Mkinek!

És köszönöm mki válaszát!

Üdv, RK!

Először egy boltban vedd kézbe a 770-est, és utána dönts! Nem akarok megint vitát(!) generálni, de én már egy 710-el .270-es kaliberben 3 éve minden gond nélkül vadászok. Hát nem egy german fegyver! De nem is kerül irreálisan annyiba, és mégis ugyan azt a tevékenységet lehet vele folytatni! A távcső ameddig nincs másikra(jobbra) pénz, addig szükség szerűen megfelel!

Balázs!

Milyen hőkezelési gondokról beszélsz?!
Eddig nem voltak ilyen fentartásaid.....
Naplózva
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #211 Dátum: 2008. Június 30. - 12:59:54 »

De lovetta, az sajna 160 körül kimerül mint a laposelem!

Használt Zastavát vagy cseh puskát -használható optikával- simán kaphatsz ennyiért.
Ha nem sürgős a vásárlás, nézz körül jó alaposan mert igen jó alkalmi vételeket lehet megcsípni. Egyik ismerősöm nemrég egy használt műag. agyazású 30-06-os  M700 Rem.-t vett 6x42 S-B távcsővel 160e ért!

A Rem 700-as széria nagyon nem ugyanaz mint a 710, 715, vagy 770!

A Bushnellről csak annyit: ilyen 6-12x44 -es távcsővel szerelt puskát kaptam kölcsön, semmilyen napszakban, semmilyen szögben nem tudtam úgy belenézni hogy ne legyen benne fénytörés!
Naplózva
Róka-Koma
Vendég
« Új üzenet #212 Dátum: 2008. Június 30. - 21:32:12 »

De lovetta, az sajna 160 körül kimerül mint a laposelem!

Ennyiből tudsz venni egy sörétest, meg egy golyóst céltávcsővel szerelve, ha nem vagy sznob, és komolyan gondolod, hogy tanácsot kérsz valakitől! Mosolyog

Hát igen, de mit jelent, hogy tanácsot kérni komolyan?
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #213 Dátum: 2008. Június 30. - 21:45:16 »

Balázs!

Milyen hőkezelési gondokról beszélsz?!
Eddig nem voltak ilyen fentartásaid.....

Szia Pista!

Ez nem fenntartás, tudod, hogy nekem tetszett az a fegyver, "szerettem". Írtam a távcsőre is, hogy a lövést is bírta, csak szürkületben gyengélkedett. De mondjuk egy újabb Tasco és társai kategóriát szerintem megvert.
A hőkezelési gond alatt azt értem (de erről anno is meséltem), hogy 3 évesen egy zárdugattyú-betolásnál a dugattyú vége picit lecsorbult, kisorjásodott, ezért beszorult (szerencsére otthon, tisztítás közben). Kicimbáltuk, lejött a sorja, és mivel semmilyen biztonsági kérdést nem veszélyeztetett, működött tovább a fegyver. Egy jól edzett anyag inkább törik, de nem tud kenődni. Nekem ennyi nem tetszett a dologban. De tény, hogy amit az kapott Gabinál 3 év alatt, azt ennyi pénzért csodálatosan viselte. Tartom amit mondtam (részben mert Hozzád hasonlóan nem szeretnék vitát generálni, részben pedig, mert valóban ezt tartom praktikusnak, és hosszú idő alatt kifizetődőnek, még akkor is, ha használt Mauser rendszerű lőcsről van szó), hogy egy Mauser rendszerű cseh/jugó/német/stb ismétlővel hosszú távú befektetést csinál az ember...
Lényeg, kiállok amelet, hogy ennyiért nem volt rossz a 710es, és ezt gabi és állítja. A mostani ZKK után visszasírja, mert ez egy kicsit lelakott puska, 75ös első vizsgabeütéssel, újkorától hivatásos vadászi "törődés" alatt.

Nincs nekem fenntartásom, nekem tetszett a fegyver. Igénytelen, mint a teve. Olajat kap, és elvan, mint a befőtt Mosolyog

 Wave
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Huta
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 88


« Új üzenet #214 Dátum: 2008. Június 30. - 21:57:26 »

Mint remington és zastava tulajdonos, elmondhatom, hogy bár az utóbbi kb. 40%-al olcsóbb volt, nem érte meg a takarékokodás, mert csak kinlódás van vele, apró, de dühítő gondok. Ha ezek közül kell választani, Remington forever! :-)) Éljenek a balosok !!!! (Left Hand)
Naplózva

Üdv:
Huta
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #215 Dátum: 2008. Június 30. - 21:59:10 »

Mint remington és zastava tulajdonos, elmondhatom, hogy bár az utóbbi kb. 40%-al olcsóbb volt, nem érte meg a takarékokodás, mert csak kinlódás van vele, apró, de dühítő gondok. Ha ezek közül kell választani, Remington forever! :-)) Éljenek a balosok !!!! (Left Hand)

Milyen Zastival van bajod? A mostani céltávcső-mizériás kicsivel?
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Huta
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 88


« Új üzenet #216 Dátum: 2008. Június 30. - 22:38:36 »

Mint remington és zastava tulajdonos, elmondhatom, hogy bár az utóbbi kb. 40%-al olcsóbb volt, nem érte meg a takarékokodás, mert csak kinlódás van vele, apró, de dühítő gondok. Ha ezek közül kell választani, Remington forever! :-)) Éljenek a balosok !!!! (Left Hand)

Milyen Zastival van bajod? A mostani céltávcső-mizériás kicsivel?

bakker, előbb válaszolam, de a remek fórummotor időközben kiléptetett, pediig elég aktív voltam....

Már nincs kedvem újra összeirni azt a fél oldalt, egyszóval, a távcső mizéria nélkül is egy őskövület, egy rakás nem illeszkedő szar alkatrésszel!!!! Borzasztó, a fejem verem a falba, hogy nem a Remingtont vettem.... Caak egy példa, jelenleg gyors ismétlésre ALKALMATLAN! A zárdugattyú akad, lezárni meg szinte lehetetlen, egy nálam gyngébb ember talán le sem tudná....
Naplózva

Üdv:
Huta
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #217 Dátum: 2008. Június 30. - 22:48:03 »

De lovetta, az sajna 160 körül kimerül mint a laposelem!

Ennyiből tudsz venni egy sörétest, meg egy golyóst céltávcsővel szerelve, ha nem vagy sznob, és komolyan gondolod, hogy tanácsot kérsz valakitől! Mosolyog

Hát igen, de mit jelent, hogy tanácsot kérni komolyan?


Azt jelenti, hogy ha tanácsot kér valaki, és értelmes választ kap, megfogadja azt, ellenben sok kérdezővel, aki csak vitatkozni akar! Használt, de jó állapotú sörétest lehet venni 45-60 eFt-ért, én most (ha a rendőrség nagy elfoglaltságában elküldi végre nekem az őt fizető állampolgárnak a vásárlási engedélyt, ami törvény szerint megillet) 45 eFt-ért veszek egy távcsöves golyóst, amit lőtéren kipróbáltam! Tehát alsóhangon 90-100 eFt-ért lehet venni 2 puskát, amik egy átlagvadászt kiszolgálnak évtizedekig! Ha sportlövő és Afrika vadász az illető nem ússza meg ennyiből! De pár ezer lövés símán kimehet ilyen árú csövekből is!
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #218 Dátum: 2008. Június 30. - 22:48:16 »

egyszóval, a távcső mizéria nélkül is egy őskövület, egy rakás nem illeszkedő szar alkatrésszel!!!! Borzasztó, a fejem verem a falba, hogy nem a Remingtont vettem.... Caak egy példa, jelenleg gyors ismétlésre ALKALMATLAN! A zárdugattyú akad, lezárni meg szinte lehetetlen, egy nálam gyngébb ember talán le sem tudná....

Pedig a Zastavákról ugyanúgy szinte csak jót hallani, mint a CZ/ZKK/Brno/GV típusokról. Ezek szerint kifogtál egy rossz darabot... Lehet, hogy erre is igaz, hogy a régebbi gyártmányok megbízhatóbbak  Fejvakarás

 Wave
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #219 Dátum: 2008. Június 30. - 22:53:57 »

egyszóval, a távcső mizéria nélkül is egy őskövület, egy rakás nem illeszkedő szar alkatrésszel!!!! Borzasztó, a fejem verem a falba, hogy nem a Remingtont vettem.... Caak egy példa, jelenleg gyors ismétlésre ALKALMATLAN! A zárdugattyú akad, lezárni meg szinte lehetetlen, egy nálam gyngébb ember talán le sem tudná....

Pedig a Zastavákról ugyanúgy szinte csak jót hallani, mint a CZ/ZKK/Brno/GV típusokról. Ezek szerint kifogtál egy rossz darabot... Lehet, hogy erre is igaz, hogy a régebbi gyártmányok megbízhatóbbak  Fejvakarás

 Wave

Szinte!  Mosolyog
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #220 Dátum: 2008. Június 30. - 22:54:56 »

Szinte!  Mosolyog

Te is tudsz valami típushibát ezeknél Sanyoo?
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #221 Dátum: 2008. Június 30. - 23:01:02 »

Szinte!  Mosolyog

Te is tudsz valami típushibát ezeknél Sanyoo?

Te is tudsz, mint mindenki, akinek volt már ilyen a kezében! Szükségből erényt kovácsolni nem az én szokásom, de ezen már összevesztünk sokszor más vadászfórumon is!  Bion Wave
Ha volna annyim, Kutenics Mesterrel szabatnék egy Mausert magamra, természetesen 8x68-as kaliberben, meg esetleg egy expressz-t .416-os Remington magnumban, de most nincs kedvem!  Bion
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #222 Dátum: 2008. Június 30. - 23:07:10 »

Te is tudsz, mint mindenki, akinek volt már ilyen a kezében! Szükségből erényt kovácsolni nem az én szokásom, de ezen már összevesztünk sokszor más vadászfórumon is!  Bion Wave
Ha volna annyim, Kutenics Mesterrel szabatnék egy Mausert magamra, természetesen 8x68-as kaliberben, meg esetleg egy expressz-t .416-os Remington magnumban, de most nincs kedvem!  Bion

Értelek. Tehát nyílván vannak hibái (mindennek van szinte), de azért az még áll rájuk, hogy ár/érték arányuk nagyon is jó... Mosolyog Nyílván egy egyedi golyós nagy álom lenne nekem is, de azt hiszem, az is marad  :'( Mindegy a puska, csak bízzon benne az ember, pontos legyen és biztonságos (na meg szép!) Kacsint
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #223 Dátum: 2008. Június 30. - 23:10:10 »

Te is tudsz, mint mindenki, akinek volt már ilyen a kezében! Szükségből erényt kovácsolni nem az én szokásom, de ezen már összevesztünk sokszor más vadászfórumon is!  Bion Wave
Ha volna annyim, Kutenics Mesterrel szabatnék egy Mausert magamra, természetesen 8x68-as kaliberben, meg esetleg egy expressz-t .416-os Remington magnumban, de most nincs kedvem!  Bion

Értelek. Tehát nyílván vannak hibái (mindennek van szinte), de azért az még áll rájuk, hogy ár/érték arányuk nagyon is jó... Mosolyog Nyílván egy egyedi golyós nagy álom lenne nekem is, de azt hiszem, az is marad  :'( Mindegy a puska, csak bízzon benne az ember, pontos legyen és biztonságos (na meg szép!) Kacsint

Azért tudod egy hangosan kattanós biztosítónál szarabb dolog kevés van a vadász életében, és egy-két sör után sok vadász bevallja, hogy be sem biztosítja a zaszzkk-ját, mert minek! Szomorú Csodálkoznék, ha Te nem hallottál volna erről!?
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #224 Dátum: 2008. Június 30. - 23:16:17 »

Azért tudod egy hangosan kattanós biztosítónál szarabb dolog kevés van a vadász életében, és egy-két sör után sok vadász bevallja, hogy be sem biztosítja a zaszzkk-ját, mert minek! Szomorú Csodálkoznék, ha Te nem hallottál volna erről!?

Hallottam, de a zászlós biztosító csattogásáról is szólt néhány hang. Nekem e téren még nincs tapasztalatom, majd kiderül... De a "zaszzkk" jó  Igen Taps Bion
Való igaz amit írtál, miszerint "szükségből erényt kovácsolni" nem ésszerű, de én azért úgy gondolm/látom/tapasztalom, akinek az említett puskája van (ZKK, CZ, Zastava, FÉG GV...), az esetek túlnyomó többségében elégedett vele. Mint említettem, a barátom céges ZKK-jában 75ös az első vizsgadátum, tehát jóideje szolgál, mind a mai napig pontos, pedig nagyon lelakottan került már hozzá... Ez azért nem rossz bizonyítvány szerintem. De egyéb tapasztalatot nem tudok mondani, mivel ugye saját fegyverem egy fél év múlva lesz kb ha minden igaz. De hasonlóakat nézegetek én is. Ennyi pénzből ennyi telik.
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 ... 981   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: