Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 ... 981   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Golyós fegyverekről általában  (Megtekintve 1751815 alkalommal)
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #180 Dátum: 2008. Június 25. - 08:25:49 »

Sziasztok!

Van esetleg valakinek tapasztalata 30-06-os Luger puskával kapcsolatosan? Tudtommal Zastava gyártmány, de hogy minőségben jobb-e vagy rosszabb-e azt nem tudom...
Várom a segítő szándékú információkat!

Köszönöm előre is!
 Wave

Szia!

Semmi különbség nincs köztük.
Az egyik ismerősömnek van egy Kettner- je, egy másiknak Luger-je, nekem pedig Zastavám. Mind a három tökéletesen egyforma.  (Kivéve, hogy az enyém balkezes Bion)
Naplózva
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #181 Dátum: 2008. Június 25. - 09:19:26 »

Semmi különbség nincs köztük.
Az egyik ismerősömnek van egy Kettner- je, egy másiknak Luger-je, nekem pedig Zastavám. Mind a három tökéletesen egyforma.  (Kivéve, hogy az enyém balkezes Bion)

Szia Balázs!
Az enyém Kettner néven futott, de tök ugyanaz, mint Zoli puskája, ezt Te is láthattad. Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #182 Dátum: 2008. Június 25. - 10:17:32 »

Értem, köszönöm Nektek a segítséget! Megnézem pénteken, milyen a fegyver Mosolyog
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #183 Dátum: 2008. Június 26. - 16:43:46 »

Srácok!
Ismét a véleményeteket szeretném kikérni(a céltávcso is nagyon bejott Okos).Na szóval,fegyvert szeretnék venni(az átalakított ZKK 9,3-ason megint eltort a tus,a spéci "fegyvermester" most jott rá,hogy erre a kal. egy erosített tus megy,mint a 300WM,7RM-re,beismerve hibáját garanciában rendelt egy új tust,de ezek után már nem szivesen vadásznék ezzel a fegyverrel,így mennie kell a háztól).Ami számításba jon:
Sauer Classic-az alap model,56 cm-es cso,a tus sem az Elegance kivitel,de a cso Krupp acél,a minoség magáért beszél,ára cca. 424000,-.Ja és ehez van szerelékem,egy kifordíthatós EAW.
Steyer Manl.Classic-célzók nélkuli,és amit olvastam a tus a nyak résznél elég vékony,ami a 9,3-asnál már gond lehet,+szerelék kell hozzá,ára cca 320000,- + 80000,- a szerelék.
Voere LBW 20-03 - ezt a fegyvert nem nagyon ismerem,de Wetzlar és mások is dicsérték-ezért is kerult képbe.Szóval az árak: Standard 247000,- Lux:338000,- + szerelék 84000,- .Plussz jonne hozzá,hogy nálunk nem tudom megvenni,csak Mo-n,ami még plussz koltséggel járna.
Nagyon várom a véleményeteket! Wave


Hát én nem tudom ki ez az ember aki "fegyvermesternek" nevezi magát és 2 selejt tust készít...
Az általad felsoroltak közül én a Voere-re voksolnék - nem LBW hanem 2165-ös, feltéve ha gyártják még - de a beszerzése neked ugyebár nyűgösebb. Az LBW-t 243-asban fogtam, az is precíznek tűnt.
A Sauer nagyon jó puska, az más, hogy a 90-esnek számomra kissé "hasas" kinézete van, de ettől még kiváló puska. Na a 202-es ammán igen jól is néz ki.
A Steyr-ben a műanyaggal nem spóroltak, szóval nehéz a döntés, de ha megvan a pénz akkor én a Sauer mellett döntenék...vagy felkeresnék egy HOZZÁÉRTŐ tusakészítőt és csináltatnék egy tisztességet tusát, tisztességes fából.
Nagy igazság, hogy ritka az aki a fához is és a fémhez is precíz módon tud hozzányúlni.
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #184 Dátum: 2008. Június 26. - 18:40:23 »

A tárnál elég vékonyka a Steyr tus.

Ja mondjuk 9,3-as kalibernél ezt már érdemes lehet megfontolni.

De gondolom egy 7-8mm-es kalibernél ez nem okozhat gondot.  ???

(Nem ide tartozik, de csak én vagyok béna, vagy tényleg nincs "nemtudom" szmájli? A másik fórumról ismert vállvonogatósra gondolok.)

 Vállat von Vállat von Vállat von Vállat von Vállat von
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Viktor
Vendég
« Új üzenet #185 Dátum: 2008. Június 26. - 18:46:53 »

Srácok!
Ismét a véleményeteket szeretném kikérni(a céltávcso is nagyon bejott Okos).Na szóval,fegyvert szeretnék venni(az átalakított ZKK 9,3-ason megint eltort a tus,a spéci "fegyvermester" most jott rá,hogy erre a kal. egy erosített tus megy,mint a 300WM,7RM-re,beismerve hibáját garanciában rendelt egy új tust,de ezek után már nem szivesen vadásznék ezzel a fegyverrel,így mennie kell a háztól).Ami számításba jon:
Sauer Classic-az alap model,56 cm-es cso,a tus sem az Elegance kivitel,de a cso Krupp acél,a minoség magáért beszél,ára cca. 424000,-.Ja és ehez van szerelékem,egy kifordíthatós EAW.
Steyer Manl.Classic-célzók nélkuli,és amit olvastam a tus a nyak résznél elég vékony,ami a 9,3-asnál már gond lehet,+szerelék kell hozzá,ára cca 320000,- + 80000,- a szerelék.
Voere LBW 20-03 - ezt a fegyvert nem nagyon ismerem,de Wetzlar és mások is dicsérték-ezért is kerult képbe.Szóval az árak: Standard 247000,- Lux:338000,- + szerelék 84000,- .Plussz jonne hozzá,hogy nálunk nem tudom megvenni,csak Mo-n,ami még plussz koltséggel járna.
Nagyon várom a véleményeteket! Wave


Én a Voere-re szavaznék, méghozzá az LBW-re. A biztosítója magasan a másik kettő felett áll, gyakorlatilag a legjobb amit valaha láttam. Váltócsövezhető és olcsóbb is, mint a másik kettő. És a műanyag is kevesebb benne, inkább könnyűfém. Minőségben pedig - szerintem, az én érzetem szerint - semmiben sem marad el.

Szubjektív: most a FEHOVÁN végigpróbáltam vagy húsz golyóst egyszerre, erre nem minden nap adódik alkalom. A Voere LBW feküdt a legjobban.

A 2155-öst a gyár fokozatosan kezdi kivonni, legalábbis én ezt az infot kaptam. A 2165-öst már nem gyártják.
Naplózva
Roland
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 123



« Új üzenet #186 Dátum: 2008. Június 27. - 08:48:49 »

"Nagy igazság, hogy ritka az aki a fához is és a fémhez is precíz módon tud hozzányúlni." Igen

Teljes mértékben igazad van.Ez a "mester" is a csocserét profin megcsinálta,a fegyver EVO-val belove kegyetlen pontos volt,de hogy a fához nem ért az nyilvánvaló.A 9,3-asra erosített(magnum) tust kellett volna felszerelnie,nem az alapkaliberekhez való CZ 550 Luxot.Egyébként dupla golyósokat is csinál,egy neves safari szervezo cég részére,ezekkel semmi gond nincs.
Ha nem lenne korulményes a fegyverkivitel,még EU-n belul is,elgondolkoznék egy Telek Csabi által faragott tuson!
Naplózva
Roland
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 123



« Új üzenet #187 Dátum: 2008. Június 27. - 09:00:38 »

"Én a Voere-re szavaznék, méghozzá az LBW-re."

Nékem is nagyon tetszik,de ha vesszuk hogy a standard a szerelékkel egyutt cca.331000,- + koltségek a kihozatalhoz,akkor sajnos felejtos a dolog.
A Sauert(S202 Classic),sikerul lealkudnom/lealkudnunk 374000,--re,mivel pár hete itt vettem a SaB-t is és az EAW szereléket is(igaz,ezt már 3 éve) - na meg egy jó barátom már pár fegyvert eladott ennek a kereskedonek,tehát Onéki is volt ráhatása az árra,meg az euro/sk árfolyam is kedvezo.
Ezért az árért sztem vétek lenne nem elhozni ezt a fegyvert. Wave
Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #188 Dátum: 2008. Június 27. - 09:03:40 »

Ha nem tartod balesetveszélyesnek fagyos kézzel piszkálni ezt a fajta biztosítást, akkor hajrá... Ördög
A legjobb a nyakon lévő          szerintem... Ördög
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #189 Dátum: 2008. Június 27. - 15:21:36 »

"Nagy igazság, hogy ritka az aki a fához is és a fémhez is precíz módon tud hozzányúlni." Igen

Teljes mértékben igazad van.Ez a "mester" is a csocserét profin megcsinálta,a fegyver EVO-val belove kegyetlen pontos volt,de hogy a fához nem ért az nyilvánvaló.A 9,3-asra erosített(magnum) tust kellett volna felszerelnie,nem az alapkaliberekhez való CZ 550 Luxot.Egyébként dupla golyósokat is csinál,egy neves safari szervezo cég részére,ezekkel semmi gond nincs.
Ha nem lenne korulményes a fegyverkivitel,még EU-n belul is,elgondolkoznék egy Telek Csabi által faragott tuson!

Nem akarok "haza beszélni", de hidd el érdemes átlapozni Telekék katalógusát és meglátod, hogy emellett fogsz dönteni.
Én is azt hittem, hogy nem olyan fontos a fa, mert lőni lehet mindennel.
Ez igaz, de amikor a méretedre szabnak egy puskát és azt akárhogy veszed fel sosem vág képen, nem lök szemen a távcső, akkor elgondolkodik az ember, hogy lehet ebben a dologban valami... Kacsint
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #190 Dátum: 2008. Június 27. - 15:22:54 »

Nem akarok "haza beszélni", de hidd el érdemes átlapozni Telekék katalógusát és meglátod, hogy emellett fogsz dönteni.
Én is azt hittem, hogy nem olyan fontos a fa, mert lőni lehet mindennel.
Ez igaz, de amikor a méretedre szabnak egy puskát és azt akárhogy veszed fel sosem vág képen, nem lök szemen a távcső, akkor elgondolkodik az ember, hogy lehet ebben a dologban valami... Kacsint

Hun' a fenébe lehet ilyen katalógust boltolni? Épp a minap kerestem meg Csabit honlap ügyben de még nem reagált...
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #191 Dátum: 2008. Június 29. - 14:50:07 »

Ez a katalógus engem is felettébb érdekelne.
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #192 Dátum: 2008. Június 29. - 20:03:51 »

Igazából egy portfólió a készített tusákról én már végiglapoztam Csabinál...hát van mit nézni benne.
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #193 Dátum: 2008. Június 29. - 21:10:32 »

Igazából egy portfólió a készített tusákról én már végiglapoztam Csabinál...hát van mit nézni benne.

Szia Roli!

Hát Csaba felrakhatná ide is!
Szívesen tátanám a számat!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Róka-Koma
Vendég
« Új üzenet #194 Dátum: 2008. Június 29. - 21:51:37 »

Üdv. Mindenkinek!

Ez a típusú fegyvert néztem ki magamnak! Ez a fegyver egy Nim... vadászújságban található!
Érdemes-e ilyet megvenni? Vagy olcsó nagyon?
Miből van annak a tusa?
Illetőleg,m mint nekem 100 kilós emberkének milyen kalibert érdemes, ha őzre, szarvasra és disznóra is akarom használni? Maagnumot érdemes?
Fontos lenne! Köszönöm előre is!
"Remington - 770
Termékcsoport: fegyver
Terméktípus: golyós
Kaliber: 300 Win.Mag??????????
Ismertető:
Bushnell 3-9x40 távcsővel ,24" csővel/61cm/

Üdv. Róka-Koma!

Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 ... 981   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: