Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 ... 981   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Golyós fegyverekről általában  (Megtekintve 1751758 alkalommal)
Viktor
Vendég
« Új üzenet #165 Dátum: 2008. Június 10. - 00:12:01 »

Topictali? Fejvakarás
Naplózva
Roland
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 123



« Új üzenet #166 Dátum: 2008. Június 24. - 10:46:35 »

Srácok!
Ismét a véleményeteket szeretném kikérni(a céltávcso is nagyon bejott Okos).Na szóval,fegyvert szeretnék venni(az átalakított ZKK 9,3-ason megint eltort a tus,a spéci "fegyvermester" most jott rá,hogy erre a kal. egy erosített tus megy,mint a 300WM,7RM-re,beismerve hibáját garanciában rendelt egy új tust,de ezek után már nem szivesen vadásznék ezzel a fegyverrel,így mennie kell a háztól).Ami számításba jon:
Sauer Classic-az alap model,56 cm-es cso,a tus sem az Elegance kivitel,de a cso Krupp acél,a minoség magáért beszél,ára cca. 424000,-.Ja és ehez van szerelékem,egy kifordíthatós EAW.
Steyer Manl.Classic-célzók nélkuli,és amit olvastam a tus a nyak résznél elég vékony,ami a 9,3-asnál már gond lehet,+szerelék kell hozzá,ára cca 320000,- + 80000,- a szerelék.
Voere LBW 20-03 - ezt a fegyvert nem nagyon ismerem,de Wetzlar és mások is dicsérték-ezért is kerult képbe.Szóval az árak: Standard 247000,- Lux:338000,- + szerelék 84000,- .Plussz jonne hozzá,hogy nálunk nem tudom megvenni,csak Mo-n,ami még plussz koltséggel járna.
Nagyon várom a véleményeteket! Wave
Naplózva
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #167 Dátum: 2008. Június 24. - 10:57:28 »

Srácok!
Ismét a véleményeteket szeretném kikérni(a céltávcso is nagyon bejott Okos).Na szóval,fegyvert szeretnék venni(az átalakított ZKK 9,3-ason megint eltort a tus,a spéci "fegyvermester" most jott rá,hogy erre a kal. egy erosített tus megy,mint a 300WM,7RM-re,beismerve hibáját garanciában rendelt egy új tust,de ezek után már nem szivesen vadásznék ezzel a fegyverrel,így mennie kell a háztól).Ami számításba jon:
Sauer Classic-az alap model,56 cm-es cso,a tus sem az Elegance kivitel,de a cso Krupp acél,a minoség magáért beszél,ára cca. 424000,-.Ja és ehez van szerelékem,egy kifordíthatós EAW.
Steyer Manl.Classic-célzók nélkuli,és amit olvastam a tus a nyak résznél elég vékony,ami a 9,3-asnál már gond lehet,+szerelék kell hozzá,ára cca 320000,- + 80000,- a szerelék.
Voere LBW 20-03 - ezt a fegyvert nem nagyon ismerem,de Wetzlar és mások is dicsérték-ezért is kerult képbe.Szóval az árak: Standard 247000,- Lux:338000,- + szerelék 84000,- .Plussz jonne hozzá,hogy nálunk nem tudom megvenni,csak Mo-n,ami még plussz koltséggel járna.
Nagyon várom a véleményeteket! Wave


Szerintem a legjobb fegyver ezek közül a Sauer. Igaz, hogy ez a legdrágább is, de egyben a legjobb is. Én ennél maradnék. Wave
Naplózva
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #168 Dátum: 2008. Június 24. - 10:59:17 »

Kíváncsi leszek a hozzáértők véleményére.

Én a Steyr-t venném, mert az tetszik.  gyozo
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #169 Dátum: 2008. Június 24. - 11:06:53 »

Régi Steyr... Ördög
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Steve
Vendég
« Új üzenet #170 Dátum: 2008. Június 24. - 11:17:43 »

Én mindenképpen megvárnám a "magnum" tust, és csak a vele szerzett tapasztalatok után lépnék! Feleslegesen kidobott pénznek tartom az új beruházást. A jó agyazás még minig olcsóbb mint az új vas!!!! Azt a pénzt inkább vadászd el, vagy menj el a családdal nyaralni.



De ha minden kötél szakad, akkor Sauer szerintem is. Itt már csak szimpátia alapján lehet dönteni.Tulajdonképpen bármelyiket választod jót választasz.... Mosolyog Wave
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #171 Dátum: 2008. Június 24. - 11:42:02 »

Srácok!
Ismét a véleményeteket szeretném kikérni(a céltávcso is nagyon bejott Okos).Na szóval,fegyvert szeretnék venni(az átalakított ZKK 9,3-ason megint eltort a tus,a spéci "fegyvermester" most jott rá,hogy erre a kal. egy erosített tus megy,mint a 300WM,7RM-re,beismerve hibáját garanciában rendelt egy új tust,de ezek után már nem szivesen vadásznék ezzel a fegyverrel,így mennie kell a háztól).Ami számításba jon:
Sauer Classic-az alap model,56 cm-es cso,a tus sem az Elegance kivitel,de a cso Krupp acél,a minoség magáért beszél,ára cca. 424000,-.Ja és ehez van szerelékem,egy kifordíthatós EAW.
Steyer Manl.Classic-célzók nélkuli,és amit olvastam a tus a nyak résznél elég vékony,ami a 9,3-asnál már gond lehet,+szerelék kell hozzá,ára cca 320000,- + 80000,- a szerelék.
Voere LBW 20-03 - ezt a fegyvert nem nagyon ismerem,de Wetzlar és mások is dicsérték-ezért is kerult képbe.Szóval az árak: Standard 247000,- Lux:338000,- + szerelék 84000,- .Plussz jonne hozzá,hogy nálunk nem tudom megvenni,csak Mo-n,ami még plussz koltséggel járna.
Nagyon várom a véleményeteket! Wave


Szia Roland!

Amit én tennék a helyedben: Add el a Magnum tust, és faragtass Telek Csabival egy kézreállót... Lesz egy egyedi, gyönyörű fegyvered, amit már kiismertél, megszoktál, a minősége miatt örök tárasd lehet (már ha a szerkezeti átalakítása jó), és valóban, akár százezreket spórolhatsz...
De ez csak az én véleményem, anyagi megfontolású, szakmai hátterem nincs olyan, mint a többieknek, hogy nyilatkozhassak...  :Mosolyog Mosolyog
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Roland
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 123



« Új üzenet #172 Dátum: 2008. Június 24. - 12:15:08 »

Steve,Balázs!
Igen,talán az lenne a legjobb megoldás,de már két torott tus után nincs kedvem kezembe venni ezt a fegyvert.Minden lovés után azt néztem nincs e repedés a tuson,meg márt annyi utánjárás stb.,hogy abból már meg lehetett volna a Sauer.
P.Zoli-ha veszem azt hogy már a szerelék megvan hozzá,a tobbihez az is kellene,akkor már az ár kulonbség minimális.Jelen pillanatban és is a Sauer felé kacsingatok.
 
Naplózva
Roland
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 123



« Új üzenet #173 Dátum: 2008. Június 24. - 12:19:17 »

Régi Steyr... Ördög

...  Igen Ördög
Naplózva
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #174 Dátum: 2008. Június 24. - 12:21:48 »

Steve,Balázs!
Igen,talán az lenne a legjobb megoldás,de már két torott tus után nincs kedvem kezembe venni ezt a fegyvert.Minden lovés után azt néztem nincs e repedés a tuson,meg márt annyi utánjárás stb.,hogy abból már meg lehetett volna a Sauer.
P.Zoli-ha veszem azt hogy már a szerelék megvan hozzá,a tobbihez az is kellene,akkor már az ár kulonbség minimális.Jelen pillanatban és is a Sauer felé kacsingatok.
 

Szerintem, ne nagyon vacilálj! Sauer!
Az biztos, hogy a Sauer a leg megbízhatóbb és az egyik legjobb fegyver.
Én is nagyon szeretem a Steyrt, az egyik nagy kedvencem volt a Classic, de a Sauer, hát az egy álom. (90. 92. modell.) A 202-es már egy kicsit lego puska, sajnos Blaseresedett egy kicsit, ill. a második biztosító, ami az elsütő billentyű fölött, előtt van, nekem egy kicsit furcsa, de biztos, hogy megszoknám.
Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #175 Dátum: 2008. Június 24. - 12:35:31 »

Igen Igen Igen Ördög
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #176 Dátum: 2008. Június 24. - 12:39:17 »

Steyer Manl.Classic-célzók nélkuli,és amit olvastam a tus a nyak résznél elég vékony,

A tárnál elég vékonyka a Steyr tus.
Egyébként minden felsorolt fegyver jó választás. Én lehet a Voere Mausernál maradnék.
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #177 Dátum: 2008. Június 24. - 13:28:21 »

A tárnál elég vékonyka a Steyr tus.

Ja mondjuk 9,3-as kalibernél ezt már érdemes lehet megfontolni.

De gondolom egy 7-8mm-es kalibernél ez nem okozhat gondot.  ???

(Nem ide tartozik, de csak én vagyok béna, vagy tényleg nincs "nemtudom" szmájli? A másik fórumról ismert vállvonogatósra gondolok.)
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #178 Dátum: 2008. Június 24. - 13:36:35 »

A 9-esnél vagy nagyobbnál sem gond, mivel ott a tárnál nincs túlnagy visszatoló erő, max. ha eldől vagy más mehanikai behatás éri lehet gáz.
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #179 Dátum: 2008. Június 24. - 20:47:06 »

Sziasztok!

Van esetleg valakinek tapasztalata 30-06-os Luger puskával kapcsolatosan? Tudtommal Zastava gyártmány, de hogy minőségben jobb-e vagy rosszabb-e azt nem tudom...
Várom a segítő szándékú információkat!

Köszönöm előre is!
 Wave
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 ... 981   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: